» »

Skriti deli Windows Blue

1 2 3
4
»

BigWhale ::

xxx je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Sploh, ko nekdo precej neargumentirano napise neke stvari, ki so bazirane predvsem na njegovih osebnih izkusnjah.

Kako zoprno je, ko lahko človek takšne besede obrne tudi proti piscu...


Proti meni jih ne more, imam dovolj 'neosebnih' izkusenj iz obeh podrocij. Polno tech supporta in razvoja na eni in na drugi strani. Ce bi bil Windows tako zelo boljsi od Linuxa, za casual desktop uporabnike, potem bi bil jaz ze 15 let nazaj brez sluzbe. Potem podjetja ne bi potrebovala tehnicne pomoci za vzdrzevanje omrezij in racunalnikov in ljudje ne bi potrebovali serviserjev. Pa jih.

Zato lahko brez nekih ad-hominem napadov recem, da je Ubuntu povsem primeren za casual uporabnika in mu prav nic ne manjka.

krneki0001 ::

techfreak :) je izjavil:

Boš rekel, da se Windows ne obnaša do tebe kot do bedaka? Nič, čisto nič ti ne pove kaj dela. Me je že večkrat zmotilo, recimo med nameščanjem ali nadgradnjo OSa, ko sem lahko dve ure gledal v zrak in razmišljal če je slučajno zaštekal.

Je res tako težko zraven dodati obvestilo kaj trenutno dela, na koliko procentov je, mogoče katere datoteke kopira/namešča, itd. ?

Podobno tudi tisti njihov anti-malware whatever, ko sem že parkrat po prenosu datoteke preko Chroma čakal in ugotavljal zakaj mi ne odpre/zažene datoteke, ter mi šele Task Manager pove da nek neuporaben proces porablja 100% CPUja brez da bi te kakorkoli obvestil.

Linux je veliko bolj transparenten glede tega in načeloma veš kaj dela - lahko bi tudi rekli da ima loge/dnevnike bolj obširne in veliko prej ugotoviš kaj je delal.


Ne nakladaj. Kdo pa še inštalira windows tako da vstavi dvd? To je počasno in nepotrebno. enkrat si narediš windows to go ključek in imaš windows inštaliran na ključ (inštalacija na usb 3.0 traja nekih 4 do 5 minut, na usb 2.0 pa nekih 24 minut). windowsi se ti potem štartajo iz ključka. Na ključek dodaš pa install.wim datoteko, ki jo dobiš na DVD-ju od windowsov in z neta snameš zastonj program imagex.exe.

S tem imaš vse rešeno. Zaženeš windows 8 iz usb-ja (dela na vsakem računalniku) in zaženeš 2 ukaza.
Prvi ukaz:
imagex.exe /apply [mounted drive]:\sources\install.wim 1 [target drive]:\


ko konča, pa drugi ukaz:
bcdboot [target drive]:\Windows /s [target drive]: /f ALL


Na ta način se windows 8 inštalirajo na navaden disk in C2D računalnik nekih 5 minut , na SSD disk pa ravno toliko kot rabi, da prebere iz ključka in vmes imaš stalno pod nadzorom koliko časa bo še delal, ker ti to izpisuje v command prompt.

Sam uporabljam USB 3.0 ključek (kingston DT ultimate G2) in imam gor win 8, pa inštalacije office, windows 8, windows 7, ter še par programov in lahko brez problemov porihtam večino računalnikov v zelo hitrem času.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

techfreak :) ::

Kdo pa inštalira tako kot ti? Mogoče tisti, ki imajo redno opravka z nameščanjem Windowsa. Večina ljudi še vseeno uporabi DVD ali pa datoteke iz .iso prekopira na USB ključ.

Edit: Windows To Go je omejen na Enterprise verzijo, ki jih pa imajo samo večja podjetja.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

techfreak :) je izjavil:

xxx je izjavil:

Ne žal arhitektura ni superiorna, tudi tukaj je powershell arhitekturno boljša zamisel

Sicer se ne bi spuščal v samo arhitekturo (lahko pa rečem, da mi je powershell kar všeč, čeprav sem ga samo na hitro spoznal), vendar pri Windowsu je problem da ne moreš narediti toliko stvari preko konzole kot pa pri Linuxu. Pa tudi če že lahko, boš težje našel kakšne tutoriale.

Moč Linuxove ukazne lupine je v tem kaj vse lahko z njo narediš.


Powershell se zgleduje po linuxu in njegovi lupini in z njim trenutno lahko narediš čisto vse kar bi drugače naredil z gumbi w windowsih. In to deluje že nekaj časa (windows server 2008 si lahko inštaliral samo jedro in potem preko powershell-a nastavljal vse parametre - enako kot linux). MS je tukaj pametno posnemal linux.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

techfreak :) je izjavil:

Kdo pa inštalira tako kot ti? Mogoče tisti, ki imajo redno opravka z nameščanjem Windowsa. Večina ljudi še vseeno uporabi DVD ali pa datoteke iz .iso prekopira na USB ključ.

Edit: Windows To Go je omejen na Enterprise verzijo, ki jih pa imajo samo večja podjetja.


Uradno je tako, vendar s tem, kar sem ti napisal, brez problema prepičaš tudi navaden windows 8 (navadne in pro) da deluje iz ključka. Tudi to se da naštimat, da delajo iz kateregakoli ključka (le da je dovolj velik) s posebnim driverjem.
Če želiš ti pošljem doma spisan driver (moje delo), ki ti spremeni driver za usb ključ iz removable drive v basic drive in se potem da inštalirat na tak usb tudi visto ali windows 7.

Pa tudi iz dvd-ja ali usb ključka navadna inštalacija za windows 8 ne traja več kot 15 do 20 minut.


Na netu dobiš tudi zastonj windows 8 enterprise in to direktno iz MS strani, kjer dobiš 3 mesečno zastonj testno verzijo. Pa si naredi ključek in sprobaj. Zadeva je vsekakor zanimiva in priročna.
http://msdn.microsoft.com/en-us/evalcen...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

MuadDib ::

hmm... moram pa prav poiskat kje dobit kako verzijo windowsa za mojga raspberry pi-ja :D

Drugace sem pa jaz bolj pristas Linuxa (Ubuntu s Cairo Dock-om) in prav nic kaj ne pogresam pozresnega M$ OS-a. Vendar pa imamo tezave ravno v sluzbi, saj nasi vrli uporabniki delajo tabele raje v M$ Excelu, ki pa ni popolnoma kompatibilen z odprtokodno resitvijo (po sistemu drazje je boljse je obratno ;) )

Zal smo v takem svetu, da je bolj pomembno da imas dobro reklamo, da placas nekaterim proizvajalcem da trzijo tvoje programje (in s tem povecujes zanimanje med uporabnikom, da zacnejo uporabljat piratske verzije), kot pa uporaba odprtokodnih sistemov, ki so brezplacni in imajo ogromno programov kar lepo dosegljivih na en klik (windows 8 je celo povzel del te zamisli z windows market-om).

Sam sem tudi prostovoljen gasilec in vem koliko je 'cenjena' brezplacnost! Na zalost je dandanes nekaj dobiti brezplacno najslabse mozno, zato se raje mecejo ven ogromni denarci za slabe (ne vse, da ne bo pomote) komercialne izdelke in podporo.

LP, BB

techfreak :) ::

krneki0001 je izjavil:

Powershell se zgleduje po linuxu in njegovi lupini in z njim trenutno lahko narediš čisto vse kar bi drugače naredil z gumbi w windowsih. In to deluje že nekaj časa (windows server 2008 si lahko inštaliral samo jedro in potem preko powershell-a nastavljal vse parametre - enako kot linux). MS je tukaj pametno posnemal linux.

Kaj pa glede ostalih aplikacij? Še vseeno pa je nastavljanje nastavitev težje kot pri Linuxu, ter redko kje najdeš kakšne tutoriale.

krneki0001 je izjavil:

Na netu dobiš tudi zastonj windows 8 enterprise in to direktno iz MS strani, kjer dobiš 3 mesečno zastonj testno verzijo. Pa si naredi ključek in sprobaj. Zadeva je vsekakor zanimiva in priročna.
http://msdn.microsoft.com/en-us/evalcen...


Hard disk space: 16 GB (32-bit) or 20 GB (64-bit)

Torej rabim še 24 GB USB ključ, da lahko nasnamem osnovno inštalacijo? Približno 23 GB več kot za {izberi poljubni Linux distro}. Medtem ko lahko Linux Live CD/USB verzijo dam na kateri koli USB ključ kupljen v zadnjih 5? letih, bi si moral za Windows kupiti novega.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

MuadDib
windows 8 embedded - marca so ven prišli 32 in 64 bit.
http://www.microsoft.com/windowsembedde...

drugače bi pa jaz probal windows mobile 2003 ali pa windows mobile 5 ali 6 na tvojem mestu - mogoče bi pa delovalo, ker so v osnovi narejeni za arm procesorje.
Vem pa da so portal windows 7 na raspbery pi in jim je ratalo. win 7 embedded compact delajo na tem stvoru.



techfreak
Za powershell imaš kar nekaj tutorialov, nastavljaš pa lahko za vse aplikacije.
http://www.powershellpro.com/powershell...
http://social.technet.microsoft.com/wik...

Ključ je dovolj 16Gb, samo potem moraš izklopit hibernate, kar je približno 12GB več kot za poljuben linux distro (4Gb meni zavzame ubuntu na usb ključu). Same 32 bitne inštalacije je okoli 12Gb. Sam imam namen kupiti 128Gb ključ (kingston DataTraveler Workspace), samo je zaenkrat še predrag - 277 evrov. Bom še malo počakal.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

LightBit ::

MrStein je izjavil:

LightBit je izjavil:


MrStein je izjavil:

LightBit je izjavil:


OpenSSH, GCC, ... (ne bom vsega našteval) ni Linux (posix) aplikacija?

OpenSSH was created by the OpenBSD
GCC pa je Linux aplikacija toliko kot je Windows aplikacija.

OpenBSD je prav tako posix.

In?

Jaz nisem omenjen na Linux. Linux aplikacij je malo (samo specifične sistemske).
Lahko zamenjam OS in imam še vedno iste programe.
Sej če praviš, da je OpenBSD boljš od Linuxa, ti lahko povem, da je meni bolj ušeč kot Linux, ampak zatakne se pri podpori (OpenBSDjeva politika, da ne podpirajo hroščatih biosov ...). Včasih so mal preveč trmasti.

MrStein je izjavil:


GCC mora biti preveden z Cygwin, če se prav spomnim (ne vem zagotovo).
Govor je bil o native, torej brez prevajanja za Windowse. Ja to je ena izmed glavnih prednosti odprte kode.

MrStein je izjavil:

Jaz bi bil veliko bolj zadovoljen že samo, če bi Windows bil posix.

Saj je.


Ja, če imaš Cygwin. (kar večina nima)

Nope. Je POSIX. Sam po sebi.
Kaki troli bi zdaj rekli "si se pravkar diskvaliciral".
Jaz pa rečem: si se nekaj novega naučil.

Kakšna debela laž. Še ISO C 99 ni.
Če pa misliš Windows Services for UNIX (prav tako ga je potrebno naknadno naložiti in še to samo "Ultimate" verzije) je pa še slabše kot Cygwin.

techfreak :) ::

drugače bi pa jaz probal windows mobile 2003 ali pa windows mobile 5 ali 6 na tvojem mestu - mogoče bi pa delovalo, ker so v osnovi narejeni za arm procesorje.
Vem pa da so portal windows 7 na raspbery pi in jim je ratalo. win 7 embedded compact delajo na tem stvoru.

V vsakem primeru boš porabil kar veliko časa, da boš kaj takšnega spravil gor, vprašanje pa je kaj boš s tem dosegel? Klasičnih x86 aplikacij tako ne boš mogel poganjati, imel boš strnjeno verzijo OSa ter še skupnosti ne boš imel. Za poganjanje .NET lahko tako na Linuxu uporabiš Mono, ter pri Linuxu imaš vsaj poln OS, ki lahko uporablja enake programe kot tvoj PC (z razliko tistih nekaj programov ki so na voljo samo v binarni obliki).

Za powershell imaš kar nekaj tutorialov, nastavljaš pa lahko za vse aplikacije.

Skriptaš že mogoče lahko določene stvari ter jih upravljaš iz PSja, samo še vseeno nimaš ti aplikacij, ki bi jih želel poganjati ter uporabljati.

krneki0001 ::

Vse metro aplikacije v win 8 lahko upravljaš s powershellom. Navadne bodo pa tudi počasi prišle.
Pa ne gre samo za določene stvari, ampak kar kompletno celoten sistem lahko upravljaš s powershellom. Server 2008 je bil prvi tak, ki si naložil samo jedro (brez gui-ja), potem pa si s powershellom nastavljal vse parametre za karkoli na tem serverju.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

LightBit je izjavil:


Kakšna debela laž. Še ISO C 99 ni.
Če pa misliš Windows Services for UNIX (prav tako ga je potrebno naknadno naložiti in še to samo "Ultimate" verzije) je pa še slabše kot Cygwin.


Huh... zdaj ali si trol ali pa ti nekaj zelo fundamentalnega ni jasno o delovanju sistemov. Operacijski sistem ne more biti "ISO C99". Pa ja, Windows je delno POSIX-1 compliant, kot FreeBSD - manjkajo sicer socketi in threadi na low-level nivoju.

Dajte se pozanimat malo ko trolate no.
The truth is rarely pure and never simple.

LightBit ::

Mavrik je izjavil:

LightBit je izjavil:


Kakšna debela laž. Še ISO C 99 ni.
Če pa misliš Windows Services for UNIX (prav tako ga je potrebno naknadno naložiti in še to samo "Ultimate" verzije) je pa še slabše kot Cygwin.


Huh... zdaj ali si trol ali pa ti nekaj zelo fundamentalnega ni jasno o delovanju sistemov. Operacijski sistem ne more biti "ISO C99". Pa ja, Windows je delno POSIX-1 compliant, kot FreeBSD - manjkajo sicer socketi in threadi na low-level nivoju.

Dajte se pozanimat malo ko trolate no.

S tem ISO C99 sem mislil na knjižnico. (primer log2 funkcija)
FreeBSD je kar precej POSIX, samo certifikacija ni zastonj.
Je bil. Tale del z Wikipedije si izpustil: "Starting with Windows XP, the POSIX subsystem is not included as part of standard Windows distributions and has been replaced by Interix."
Tukaj se lahko to prepričaš: http://msdn.microsoft.com/en-US/library...
Sicer pa "_chmod" ni "chmod".

Mavrik ::

S tem ISO C99 sem mislil na knjižnico. (primer log2 funkcija)


Kaj pa majo knjižnice s tem? ISO C99 programe se da zelo lepo prevajat tudi na Windowsih native. Vključno s tistimi ko si jih ti proglasil za "POSIX". Pa ja, brez cygwina.

Ne mešat OSa in knjižnic no.
The truth is rarely pure and never simple.

LightBit ::

Mavrik je izjavil:

S tem ISO C99 sem mislil na knjižnico. (primer log2 funkcija)


Kaj pa majo knjižnice s tem? ISO C99 programe se da zelo lepo prevajat tudi na Windowsih native. Vključno s tistimi ko si jih ti proglasil za "POSIX". Pa ja, brez cygwina.

Ne mešat OSa in knjižnic no.

ISO C99 določa tudi standardno knjižnico. Za ISO C99 programe prevajat potrebuješ MinGW ali Cygwin, ki vsebujeta ISO C99 funkcije.
No, pa mi povej kako naj jaz nek posix program prevedem, da ga boš ti lahko na sveži (brez dodatkov) inštalaciji Windowsov lahko zagnal?
Edini način, ki ga jaz poznam je statična vezava na cygwin knjižnico.

Standardne knjižnice se običajno štejejo k OSu.

MrStein ::

BigWhale je izjavil:


Proti meni jih ne more, imam dovolj 'neosebnih' izkusenj iz obeh podrocij. Polno tech supporta in razvoja na eni in na drugi strani. Ce bi bil Windows tako zelo boljsi od Linuxa, za casual desktop uporabnike, potem bi bil jaz ze 15 let nazaj brez sluzbe. Potem podjetja ne bi potrebovala tehnicne pomoci za vzdrzevanje omrezij in racunalnikov in ljudje ne bi potrebovali serviserjev. Pa jih.

1.) Eno nima veze z drugim ("Windows je/ni boljši od Linux" : "(alleged) potreba po tehnični pomoči"). Ugotoviti kateri logical fallacy je to pa je vaja za bralca...

Zato lahko brez nekih ad-hominem napadov recem, da je Ubuntu povsem primeren za casual uporabnika in mu prav nic ne manjka.

2.) O primernosti ne bom, da pa mu nič ne manjka... to niti za slab vic ni.


Mavrik je izjavil:


Dajte se pozanimat malo ko trolate no.

There is a contradiction in this sentence. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

BigWhale ::

MrStein je izjavil:


1.) Eno nima veze z drugim ("Windows je/ni boljši od Linux" : "(alleged) potreba po tehnični pomoči"). Ugotoviti kateri logical fallacy je to pa je vaja za bralca...


Nimas prav. Zakaj ne, pa lahko za vajo kar sam ugotovis. A prav? :)

MrStein je izjavil:


Zato lahko brez nekih ad-hominem napadov recem, da je Ubuntu povsem primeren za casual uporabnika in mu prav nic ne manjka.

2.) O primernosti ne bom, da pa mu nič ne manjka... to niti za slab vic ni.




Ne, casual userju, ki bere mail, brska po internetu, vcasih nalozi kaksno fotko na racunalnik, gleda filme in obcasno na steamu kupi kaksno non-AAA igro prav nic ne manjka. To, da se tebi zdi, da mu kaj manjka se samo tebi zdi.

MrStein ::

Opa, spet ad hominem. Kako to enim ne gre brez tega?

BigWhale je izjavil:

MrStein je izjavil:


1.) Eno nima veze z drugim ("Windows je/ni boljši od Linux" : "(alleged) potreba po tehnični pomoči"). Ugotoviti kateri logical fallacy je to pa je vaja za bralca...


Nimas prav. Zakaj ne, pa lahko za vajo kar sam ugotovis. A prav? :)

"A je boljši od B" ker "ljudje potrebujejo serviserje".
Yeah, right.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Ales ::

A dej, zdej pa že ti trolaš. A ni jasno, da je hotel povedati, da obstaja trg za take storitve, kar ne bi držalo, če Linuxa nihče ne bi uporabljal. Kje je nelogičnost v tem?

MrStein ::

Kdo pa je trdil, da linux nihče ne uporablja?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

Najprej sam zacnes z ad hominem diskreditacijo, potem pa to meni ocitas? :) Awesome.

Ce pa mojega prvega prejsnjega posta razumel, se pa opravicujem za nejasnost. Linuxu se ocita, da ni primeren za desktop, da se ga ne da uporabljati in nevem kaj se vse. Razlog za obstoj tech supporta za Windows, pravi, da v sosednjem taboru ni nic drugace. Prevec 'Stefkam' sem rihtal printer in razlagal kaj morajo klikat in kam, ce zelijo poslat email, da mi bi lahko kdorkoli rekel, da so stvari v Windows lazje za uporabo in delujejo bolje.

En kup ljudi tukaj to trdi. Precej neosnovano.

MuadDib ::

Vecen problem helpdeska je v tem, da kakor hitro se uporabniku kakec postrani postavi, ta poklice in nato ne zna niti razlozit kaj je narobe. Kljub dobrim navodilom (step-by-step), ki jih kot it admin izdam, uporabniki le-teh sploh ne berejo; ko nekaj ne gre, kljub navodilom kako se to porihta, klicejo helpdesk da jim gres porihtat!

Zdaj pa tako... v Münchnu so presaltali na Linux in ugotovili da je POLOVICO manj klicev na helpdesk odkar so izvedli preklop. Mislim da je to lahko le v prid (intuitivni) uporabnosti Linuxa in Gnoma!

Je pa res da je se do nedavnega veljal Linux kot neuporaben za uporabnika in se prav spomnim se casov ko smo se "mucili" z namestitvami Linuxa na PCje (kernel 2.2 in oddih ko je prisel 2.4).

Vsekakor sem sam iz dobe Dos 5.0 - 6.22 in Windows 3.1, ki je bil (vsaj zame) najbolj stabilen OS kar jih je M$ kdajkoli naredil (ok... vsaj kaj jih jaz poznam - nt4.0+ je veljal za stabilne, vendar je win3.1 se vedno dalec spredaj z mojga vidika!)

Pri Linuxu je pa vsekakor malo drugace, saj imamo razlicne distribucije! Ce hocemo varnost in neproblematicno delovanje, izberemo Debian, ce hocemo dober uporabniski vmesnik, izberemo LinuxMint ali Ubuntu (pac debian forki). Lahko da so tut druge distribucije ok, vendar nimam izkusenj z njimi (svojcas smo se igrali z redhatom).

krneki0001 ::

MuadDib je izjavil:

Zdaj pa tako... v Münchnu so presaltali na Linux in ugotovili da je POLOVICO manj klicev na helpdesk odkar so izvedli preklop. Mislim da je to lahko le v prid (intuitivni) uporabnosti Linuxa in Gnoma!

Seveda da je pol manj klicev, ker sedaj niti povedat ne znajo kakšna napaka se je pojavila. :)) (mal heca mora bit, čeprav je v vsaki šali mal resnice)

Linux za navadnega uporabnika ni problematčen. Če kaj ne zna, pogoogla in najde rešitev. Enako je z MS produkti za navadne uporabnike. Problem nastane, če si ti velka firma in hočeš v sloveniji podporo za linux tako kot jo ponuja MS. Na žalost tega v slo ni. In zaradi tega potem ne moreš prestopit na linux. Ker če se nekaj zatakne nimaš podpore, ki bo to porihtala v doglednem času, če tvoji sistemci ne znajo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

BigWhale je izjavil:

Najprej sam zacnes z ad hominem diskreditacijo, potem pa to meni ocitas? :) Awesome.

Citiraj kje se grem AH, pa bom takoj popravil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Linux ima buge? Tudi Windows jih ima.

Danes sem se odločil da bi na tablični računalnik (x86 Atom) namestil Windows 8.1. Grem na stran kjer mi ponudijo prenos Windows update datoteke. Poženem datoteko, nekaj časa traja, na koncu pa vrže neko random napako (nekaj v smislu da se ne more povezati na nek servis). Pomislim da je mogoče zaradi tega ker sem zadnjič namestil posodobitve, vendar ga še nisem restartal. Ponovno zaženem OS, zaženem preneseno datoteko -> ista napaka.

Poguglam, najdem možno rešitev v obliki razpakiranja datoteke ter nameščanja prek določenega ukaza ... dodatek se uspešno namesti ter dobim dialog če želim restartat. Seveda želim, po ponovnem zagonu me pa pričaka obvestilo v smislu "Za namestitev Windows 8.1 kliknite tukaj ..." ter imam gumb Go To Store. V Store-u pa dobim prijazno obvestilo v smislu da se ne more povezati na strežnik. Great. Grem na namizje, grem nazaj in store se mi celo naloži, vendar o tem dodatku nikjer nič ne piše. Poizkusim poiskati vendar mi iskanje po store-u nič ne najde.

Kul, gremo še enkrat namestiti tisti popravek. Zaženem isti ukaz kot prejšnjič, ter dobim obvestilo, da je popravek že nameščen.

Zaključek: Zapravil sem pol ure, na računalniku je še kar Windows 8 in počasi razmišljam da tudi Windows premalo dela na testiranju svojih zadev.

Mavrik ::

E ne seri, kos popravka ki še ni izdan se ti ni v prvo inštaliral na tvoj sistem? Kdo bi si mislil da včasih beta software ne dela. Zakaj delate norca s sebe s tako očitnim dokazovanjem neznanja?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

techfreak :) ::

Kako jim ne uspe urediti da dela na povprečni instalaciji Windows 8? Saj ne bi rekel, če bi imel pol leta nameščen OS s strani OEMa, na njem tono gonilnikov ter različnih programov, ki delajo nevem kaj vse po sistemu.

Gre se za dokaj svežo in posodobljeno namestitev Windowsa, nujno potrebnih gonilnikov ter 2 dodatnih programov (Chrome in PDF bralnik). Če na tako osnovnem sistemu ne dela, kakšno konfiguracijo bi potem moral imeti?

In ne samo da je en fail (dodatek se sam ne namesti), tukaj sta še dva faila Windows Store-a (ki je domnevno testirana programska oprema ter ni več v beta):
- če v prvem poizkusu Store ne deluje, bi ti lahko namestitev dodatka ponudilo naslednjič
- zakaj bi Store kar tako failal? Zakaj ne bi niti poizkusil ponovno povezavo (čez 10 sekund je normalno delal)

techfreak :) ::

Še eno vprašanje: Po (domnevno) uspešni namestitvi iz ISO se je ponovno zagnal, pri zagonu se je pa najprej začel UEFI posodabljati, potem pa še firmware. Kakšna ideja zakaj bi Windows po namestitvi posodobil firmware?

krneki0001 ::

techfreak :) je izjavil:

Še eno vprašanje: Po (domnevno) uspešni namestitvi iz ISO se je ponovno zagnal, pri zagonu se je pa najprej začel UEFI posodabljati, potem pa še firmware. Kakšna ideja zakaj bi Windows po namestitvi posodobil firmware?


Zato, da se bo lahko bootal v parih sekundah in da ne bo problemov pri bootanju. Ima nek hibernate shutdown in če ni pravi firmware, ima probleme pri bootanju.

Zakaj delaš update na 8.1? Če že, potem clean install, ne pa update. Sam imam za testirat 2 komada IBM Thinkpad T60. Enaki konfiguraciji, zato da lahko testiram zadeve hkrati. Na enem win8, na drugem win 8.1, oba sistema clean install, pa jih primerjam. In win 8.1 glede na to da je šele preview, dela zelo hitro (hitreje od win8), boot je hiter. Ni mi ga še uspelo sesuti, pa imam AMT driverje od viste, ker drugih ni, deluje vse, tudi fingerprint reader, 3G modem.
Uglavnem delujejo odlično, ampak updejta pa ne grem delat - ker potem pe nikoli ne veš točno, kaj je tisto kar ga ustavlja, ali pa ko se pojavijo problemi, ne veš točno kaj jih povzroča, ker je preveč navlake na mašini.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

techfreak :) ::

Vstavil sem USB, zagnal whatever.exe ter pri namestitvi izbral da naj ničesar ne obdrži. Domnevam da je to clean install. Vesel sem, da zasede samo 10 GB, vendar mi dela občutno počasneje kot Windows 8, zadeva tudi šteka ter določene aplikacije mi ne delujejo. Recimo Internet Explorer ne more, zagnati z iskanjem ter klikom na njega, ampak deluje samo če grem v Program Files/Internet Explorer in ga od tam zaženem.

Bom moral ponovno namestiti, ker očitno je prišlo do neke napake.

krneki0001 ::

Tole je malo čudno. Pomoje da ni dobro inštaliralo vsega. Daj prvo najnovejši firmware na tvojo plato, potem pa ponovno naredi inštalacijo - pa ob inštalaciji formatiraj disk (ali pa samo particijo, na katero boš naložil sistem).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

McMallar ::

No jaz imam podobne tezave kot techfreak. W8 deluje super, po upgrade na 8.1 pa vse stvari delujejo zelo pocasi. Ocitno bom moral probati clean install...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Nummy ::

McMallar je izjavil:

No jaz imam podobne tezave kot techfreak. W8 deluje super, po upgrade na 8.1 pa vse stvari delujejo zelo pocasi. Ocitno bom moral probati clean install...

Beta, beta, beta, beta,.... splih še ni release! Kaj pričakujete? Vesoljsko raketo, ki še ni zgrajena?

McMallar ::

Nope, ne pricakujem tega, ali sem to kje napisal? Odgovoril sem na nebivedu-jev post ker on pravi da mu vse deluje super in hitreje ampak on je naredil clean install. techfreak in jaz pa sva naredila upgrade in oba imava podobne simptome.

Se pravi, ce bi lepo bral bi lahko potegnil iz tega nek zakljucek: ce zelis 8.1 naredi clean install in ne upgrade.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

krneki0001 ::

Nummy, meni na T60 prenosniku (C2D T2400, 2GB ram, 60GB sata disk) delujejo win 8.1 hitrje kot win 8. Sem pa naredil na obe mašini (2 enaka računalnika) clean instal (win 8 in win 8.1).
Pa sta računalnika iz leta 2005, tako da sta že 8 let stara.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

@nebivedu: Je kakšna možnost clean install iz obstoječega OSa? Zaradi SecureBoota imam grozne težave pri zaganjanju česarkoli iz USB ključa (= zaenkrat mi še ni uspelo).

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Lahko se naredi najprej update in nato factory restore(reset), kar naj bi v teoriji bilo isto kot clean install. Celo refrest zna biti skoraj clean install, glede na to, da ohrani samo Metro zadeve + podatke.

Moj secureboot je sicer imel v biosih veliko različnih opcij, med drugim tudi v različnih kombinacijah dovoljenje zaganjanja stvari iz USB ključka in sem brez problema naložil OS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrStein ::

MrStein je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Najprej sam zacnes z ad hominem diskreditacijo, potem pa to meni ocitas? :) Awesome.

Citiraj kje se grem AH, pa bom takoj popravil.

Se mi je zdelo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

Lonsarg je izjavil:

Lahko se naredi najprej update in nato factory restore(reset), kar naj bi v teoriji bilo isto kot clean install. Celo refrest zna biti skoraj clean install, glede na to, da ohrani samo Metro zadeve + podatke.

Moj secureboot je sicer imel v biosih veliko različnih opcij, med drugim tudi v različnih kombinacijah dovoljenje zaganjanja stvari iz USB ključka in sem brez problema naložil OS.


Tudi to je rešitev.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

techfreak :) ::

Končno mi je uspelo spraviti Windows 8.1 na tablico. Pri bootanju sem imel težave ker je bil USB ključ formatiran kot NTFS, očitno pa podpira zagon samo iz FAT32.

Windows privzeto ni vseboval večino gonilnikov (touchscreen, tipkovnica, WLAN, bluetooth, SD card reader), kar je po eni strani plus, ker sem lahko ustvaril local account, ki ni vezan na moj Live/Microsoft account.

Zelo sem presenečen nad prostorom, ki ga zaseda, saj mi je takoj po namestitvi porabil 9 GB prostora vključno s hiberfil (1,6GB) in pagefile (1,2GB). Windows 8 mi je približno 15-16 GB.

Zaenkrat sem z njim zadovoljen, dela podobno hitro kot Windows 8, predvsem pa mi je všeč da lahko na več načinov postaviš več Metro aplikacij na zaslon.

MrStein ::

A to BIOS preveri tip FS in potem na podlagi tega zavrne boot?
Ta isti ključ na "pravem" PC dela? (v NTFS formatu)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Na njihovem forumu sem prebral da deluje samo z FAT32 USB ključi. Na drugem PCju pa USB ključek dela brez problema.

MrStein ::

BIOS-i so čudni. Posebni BIOS-i pa še posebej... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

UEFI, ne BIOS. Drugače pa tukaj lahko SecureBoot izklopim pa še vseeno ne bo pri bootanju pokazal ničesar razen tisto kar je od MSja.

MrStein ::

techfreak :) je izjavil:

UEFI, ne BIOS.

Firmware ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft primoran umakniti ime "SkyDrive"

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
4315323 (13155) matejdro
»

NSA in Microsoft prestrezala komunikacijo pred šifriranjem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
13049641 (44663) Truga
»

Windows Blue še letos, Windows 8 precej slabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9931031 (25082) krneki0001
»

IE 10 vendarle z vklopljenim Do-Not-Track

Oddelek: Novice / Zasebnost
368855 (7455) Icematxyz
»

Naslednik Hotmaila je Outlook.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5119608 (16365) darkolord

Več podobnih tem