» »

Prihaja Moto X

Prihaja Moto X

vir: qz.com

Smidt s primerkom.

vir: Phone Arena
Phone Arena - Ko je Google lani spomladi najavil prevzem Motorole Mobility, je med njegovimi Android partnerji kar malo završalo, saj se je pojavil potrdil strah, da bo Google odslej favoriziral svojega lastnega proizvajalca. Samsung je denimo, za vsak primer, okrepil investicijo v svoja operacijska sistema Bada (za cenejše - ) oz. Tizen (za dražje modele, razvijajo ga skupaj z Intelom). Podoben odziv smo videli pri Microsofovih partnerjih, ko je Redmond iznenada najavil v lastni bajti narejene Surface Tablice (stvari so se kasneje pomirile, ker se te pač ne prodajajo, a pustimo zdaj to). A Motorola razen par slabo prodajanih modelov, ter poskusom z Intelovimi čipi, ni kaj dosti pokazala. No, vsaj dosedaj. Kmalu lahko pričakujemo model Moto X, ki bo od glave do pet dišal po Googlu.

Telefon bo tako napolnjen z vsakovrstnimi senzorji, ki bodo merili skoraj vse, kar se da: kje ste, kaj počnete (spanje, hoja, vožnja, let, itd), ali ste ga pravkar potegnili iz žepa. Vse te podatke bodo redno sporočali NSA Googlu za potrebe lokacijsko-kontekstualno-bigbrotherske storitve Google Now. Da pa ne bi izpraznile baterije, so vse senzorje razvili na novo specifično z mislijo na nizko porabo, ter jih priklopili na poseben mikroprocesor, tako da ne bodo obremenjevali glavnega čipa. Oglaševalci so najbrž že navdušeni.

Poganjal bo stock/vanilla Android, brez nepotrebne krame od operaterjev, Google pa bo sam poskrbel tudi za vsaj eno nadgradnjo na naslednjo različico Androida. K temu bo potem par plusov pritaknila še Motorola. Telefon naj bi imel zanjo kar standardno trdno ohišje, tanko debelino, možnost "customizacije" (najbrž gravure), kvaliteten 4.7 palčni zaslon, 10-megapikselno kamero na hrbtišču in ostale moderne pritikline. Cena bo kljub temu ugodna - okoli 200 dolarjev z vezavo, oz. 600 brez. Narejen bo, kot se zdaj že spodobi, lepo doma v ZDA. In za nameček misli Google vanj vreči še pol milijarde oglaševalskih sredstev, kar so že začeli s patriotskim oglasom za nedavni 4. julij.

Kdaj? Večina stavi na oktober, nekaj pa se šušlja že o prvem avgustu. Naprodaj bo tako v trgovini Google Play kot pri največjih ameriških operaterjih, ki ga bojda že aktivno testirajo. Šušlja se celo, da bodo izdali več modelov, v stilu izjemno uspešne Samsungove Galaxy linije.

V vsakem primeru ni nobena skrivnost, da Google cilja predvsem na Apple in njihov iPhone. Googla ponudba spremljajočih storitev je vsekakor boljša, zdaj pa mislijo poskrbeti še za strojno opremo in garantirano sveži operacijski sistem. Stopnja kontrole, ki jo bodo imeli na Moto X, se tako že približuje Applovi.

15 komentarjev

xxxul ::

Vse te podatke bodo redno sporočali NSA Googlu za potrebe lokacijsko-kontekstualno-bigbrotherske storitve

cena bo klub temu ugodna...

Še malo, pa bo NSA subvencionirala telefone...

kpkp ::

Display naj bi bil nekje 4.4-4.5".
Cena pa naj bi bila v rangu 200-300$ brez vezave (vsekakor ne 600$), saj ne gre za telefon z najzmoglivejšimi komponentami ampak poizkušajo nekako dobiti nek "sweet spot".

kuglvinkl ::

xxxul je izjavil:

Vse te podatke bodo redno sporočali NSA Googlu za potrebe lokacijsko-kontekstualno-bigbrotherske storitve

cena bo klub temu ugodna...

Še malo, pa bo NSA subvencionirala telefone...



lepa :) to je verjetno naceneje.
Your focus determines your reallity

LedStorm+++ ::

Meh, zdaj se vidi, da se Google pač zapira, dela še za NSA.

Tako da moji naslednji sistemi bodo nongoogle, nonapple, nonM$...

Edino še kar ni ameriško ;) Evropejci bi morali met eno svojo :|
Pingvin :-)

smash ::

LedStorm+++ je izjavil:

Meh, zdaj se vidi, da se Google pač zapira, dela še za NSA.

Tako da moji naslednji sistemi bodo nongoogle, nonapple, nonM$...

Edino še kar ni ameriško ;) Evropejci bi morali met eno svojo :|


Nokia?

d4vid ::

Saj obstajajo razne modifikacije androida, kjer se skensla google now? Recimo cyanogen ipd?

Drugač mi je pa vseeno kaj vse beležijo na mojem telefonu... Saj ne delam nič takega da bi me moglo skrbet da NSA ali pa google ve kje sem
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

azislo ::

smash je izjavil:

LedStorm+++ je izjavil:

Meh, zdaj se vidi, da se Google pač zapira, dela še za NSA.

Tako da moji naslednji sistemi bodo nongoogle, nonapple, nonM$...

Edino še kar ni ameriško ;) Evropejci bi morali met eno svojo :|


Nokia?


nonM$, je reku ...

Mavrik ::

d4vid je izjavil:

Saj obstajajo razne modifikacije androida, kjer se skensla google now? Recimo cyanogen ipd?


Saj ga preprosto ne prižgeš pa je ok? Saj te vpraša če hočeš ga uporabljat.
The truth is rarely pure and never simple.

LedStorm+++ ::

Hehe še sreča da so alternative. Po tej aferi bodo prišli sistemi, na katere vlade ne bojo mel vpliva. :D
Pingvin :-)

MrStein ::

Mandi, si razmišljal, da bi pisal za Slovenske Novice? Ali Misterije?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

filip007 ::

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

bMozart ::

xxxul je danes ob 11:54:03 izjavil:
Vse te podatke bodo redno sporočali NSA Googlu za potrebe lokacijsko-kontekstualno-bigbrotherske storitve

cena bo klub temu ugodna...

Še malo, pa bo NSA subvencionirala telefone...



lepa :) to je verjetno naceneje.

+1 :D

Kot sem že v eni drugi temi napisal... Googla se znebiti z Android telefona vzame veliko več cajta kot večina ljudi misli. Kljub temu, da ga je M$ tožil, kaže da gre samo še na slabše...

Anyways konkurenca je vedno dobrodošla, vsaj dokler načrtno ne začne zavirati konkurence... =)
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Mavrik ::

Kot sem že v eni drugi temi napisal... Googla se znebiti z Android telefona vzame veliko več cajta kot večina ljudi misli. Kljub temu, da ga je M$ tožil, kaže da gre samo še na slabše...


Na Nexusu slabih 20 min + čas downloada?
The truth is rarely pure and never simple.

Rias Gremory ::

ko je Rednond iznenada


Napaka.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

kpkp ::

Še "uradna" reklama za Kanadčane:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motorolin Moto X

Oddelek: Novice / Android
2913349 (8118) seba-beba
»

Motorola potrdila lizike za svoje mobilne telefone

Oddelek: Novice / Android
178845 (6534) MrStein
»

Nov Android bo 5.0

Oddelek: Novice / Android
4111965 (10036) PrimozR
»

Bo naslednji Nexus res 6-palčen?

Oddelek: Novice / Android
3810084 (7130) kpkp
»

Motorola v razred niže z Moto G (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8332243 (26814) krucymucy

Več podobnih tem