» »

Nakup družinskega šotora

Nakup družinskega šotora

Tammih ::

Ali lahko kdo pomaga z nasveti za nakup šotora. Smo tričlanska družina z 2,5 letnim fantkom, bo pa v kakih 2 letih prišel še eden mladič ;). Razmišljal sem o sekundnih šotorih, saj se zna zgodit, da bomo šli včasih samo za vikend pa bo tako hitreje (ni pa nujno, da je sekundni). Večinoma kampiramo na morju ali pa kaka Toskana,.. Ceno sem si postavil do max 250€, rad bi, da je nekoliko višji, da lahko v predprostoru 4-je normalno kaj pojedo.

Sem že precej prebrskal po netu in dobil nekaj info ampak bom vprašal še na slo-tech, ker so odgovori ponavadi kr kredibilni :)))

Ali so Quechua šotori res toliko boljši od ostalih (npr High Peak)? High Peak imajo na papirju vodni stolp 3000, Quechua pa ponavadi 2000 (ali cifre lažejo, ker glede na kritike so te vrednosti velika laž...)


No, katerega od naslednjih bi za 3 člansko družino priporočali vi? Ali imate še kakšen predlog, oz v katero znamko se še splača pogledat glede na price performance?

- Seconds family 4.2
- 2 seconds XXL IIII
- High Peak Santiago 5
- Coleman Trailblazer 5 Plus


Hvala za pomoč!

zuz3k ::

sicer nimam pojma o šotorih, a glede na funkcjonalnost in razvrstitev prostorov se mi zdi prvi še najboljša izbira, 2 ločena prostora in še predprostor
Life is a psychological game.

SkIDiver ::

Karkoli boš kupil glej, da ima predprostor dno prišito na pokrivalo. Namreč pri kakem vetru imaš polno sranja v predprostoru.

r3dkv1c4 ::

V torek sem bil v decathlonu in ti priporočam, da greš fizično tja, ker je bistveno večja izbira, kot na netu.
Presenečen sem bil nad samo ponudbo in ogromno šotorov imajo v akciji.

Drugače ti pa kaj dosti pri izbiri ne znam svetovat, ker sem izgubil stik s trendom med šotori.10 let ze nisem šotoril.

Odloči se glede na željo razpreditve prostorov, sam bi vzel 1. varianto.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Tammih ::

Hvala za info. Bomo šli res kr v decathlon. V katerem si pa bil? Villach ali Milje?

St235 ::

Osebno vedno uporabljam šotor z sredinskim predprostorom in dvema spalnicama. Tako imajo otroci lahko "svojo" sobo.

Drugače pa me ti veliki Quechua šotori niso prepričala. Pospravljeni vzamejo precej več prostora kot primerljiv McKinley, kar se pri pakiranju v avto še kako pozna. Samo postavljanje/podiranje pa tudi časovno ni drastične razlike. Je res da je hitreje postavljen, samo je pa bolj štorast za pospravit.

Ker te šotore uporabljamo samo takrat ko gremo kam za recimo teden dva je tistih par minut razlike pri postavitvi/podiranju zanemarljivih.

Kadar se precej premikamo pa tako ali tako raje dva mala šotora, kot en velik. Tukaj sem mislil, da bo quechua dejansko uporabna sam sem vsakič preklel tiste kroge ko sem jih zlagal v prtljažnik.

Tako, da nakoncu sta tudi oba mala šotora klasična iglujčka, ki sta postavljena v 5 namesto v 2 minutah.

erkgheoruugh ::

Tako kot je lakotnik29 napisal. Za družinsko kampiranje potrebuješ nekaj večjega, kjer čas postavljanja ni toliko pomemben, bolj je važno velikost zloženega, velikost predprostora, jeklene ali alu palice namesto fiberglasa. Ponavadi je na morju tako, da predprostor redko uporabljaš, da si zaprt noter, tako da če boste kampirali predvsem na morju glej mogoče tudi to, da ga lahko čimbolj odpreš zaradi zračenja.

Za drugi šotor, za krajše kampiranje (vikendi ali potovanja) pa si lahko omisliš tudi kaj za hitro postavljanje. Mi imamo za te kratke stvari drugega zgoraj navedenega in moram reči, da se super obnese, jaz tudi nimam težav s pospavljanjem, saj ponavadi imaš v takem primeru tudi manj ostale prtljage, če greš za krajši čas ali na potovanje.

r3dkv1c4 ::

Tammih je izjavil:

Hvala za info. Bomo šli res kr v decathlon. V katerem si pa bil? Villach ali Milje?

bari - molfetta

ampak je povsod enako

Mare3 ::

S šotorom imaš morda majhne težave prvič ko ga postavljaš ker ga prvič vidiš kam gre kaj, že drugič ga postaviš desetkrat hitreje in seveda bolje. Več kot 20 minut nimaš kaj praskat z postavitvijo...

ToniT ::

Še dobro, da je tema stara 5 let...

jakamikl9 ::

Decathlon je super. Imajo rastavljene eksponate. Mi smo si ga že kupli

Mare3 ::

ToniT je izjavil:

Še dobro, da je tema stara 5 let...


Haha sploh opazil nisem ker mi jo je pod sveže vrglo 🙂

connel ::

Seveda, nekdo je oglaševal paviljone ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri šotor kupiti

Oddelek: Loža
147218 (1367) fikus_
»

Izbira družinskega šotora

Oddelek: Loža
245807 (4957) buttcrack
»

Kampiranje v šotoru (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5519628 (15524) Tocko
»

Šotori, ki se sami sestavijo

Oddelek: Loža
83035 (2708) gogx
»

Nakup šotora (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5421339 (5685) huelz

Več podobnih tem