» »

Vozniško dovoljenje

Vozniško dovoljenje

FXMagic ::

Danes sem opravil vozniski izpit A kategorije. Zanima pa me, koliko casa traja, od takrat ko oddam zahtevek za voznisko dovoljenje in sliko na upravni enoti, do takrat ko dobim kartico vozniskega dovoljenja na dom (mislim da sedaj posiljajo po posti)? Rabil bi namrec v roku max. 2-3 dni, da lahko registriram motor ker mi takrat potecejo preizkusne tablice.

Hvala

vorantz ::

Manj kot en teden sigurno ne...
Če se ne motim bi moral dobit nek listek, ki velja kot vozniška

FXMagic ::

Ampak z tistim potrdilom ne mores registrirat motorja.

donvito ::

Boš vzel druge ali se par dni ne boš vozil.>:D

Xserces ::

2-3 tedne traja da ti pošlejo tist na dom.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Mesar ::

vorantz je izjavil:

Manj kot en teden sigurno ne...
Če se ne motim bi moral dobit nek listek, ki velja kot vozniška


Jap.

FXMagic je izjavil:

Ampak z tistim potrdilom ne mores registrirat motorja.


Zakaj ne?
Your turn to burn!

šernk ::

Tudi meni ni jasno zakaj ne, saj tisto potrdilo v Sloveniji velja enako kot vozniško dovoljenje. Izpit ti praktično imaš, le še čakaš na izdelavo izkaznice.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

nightrage ::

Dobavni rok vozniške je od 7 - 10 dni.

Zgodovina sprememb…

Dejan99 ::

Jaz sem letos dal narediti novo vozniško, pa sem ga dobil točno v enem tednu (7 dni) po pošti.

KTr1sk ::

Jaz sem prejšni teden naredil za A izpit in sem kar na izpitnem centru vse uredil, oddal svojo sliko plačal 21€ in dobil potrdilo in sem šel motor zavarovat in potem še na tehničnega in registrirat in zanimivo, nikjer me niso vprašali ali imam izpit, izgleda da imajo evidenco v računalniku*
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

čuhalev ::

FXMagic je izjavil:

Ampak z tistim potrdilom ne mores registrirat motorja.

Jaz sem maja registriral avtomobil in me niso povprašali, če imam vozniški ali ne. Sicer pa je tisti kartonček skupaj z osebnim dokumentom (potni list, osebna izkaznica, orožni list, obmejna prepustnica ...) enakovreden vozniškemu dovoljenju.

ZarodeX ::

SI lahko malo sposodim temo...

Zanima me glede izpita, imam opravljen izpit za do 49ccmm, sedaj bom opravil še izpit za B kategorijo in me zanima če rabim kupiti novo kartico ali mi na to napišejo?

čuhalev ::

Novo dobiš v vsakem primeru ... čeprav po drugi strani jaz stare sploh ne bi vračal, ker itak z B dobiš tudi H. >:D Potem imaš pa dve. :)

blackbfm ::

Jaz sem maja registriral avtomobil in me niso povprašali, če imam vozniški ali ne.


Brez vozniške ali pa če ti je vozniška potekla ti sistem enostavno ne sprejme registracije... važno je kaj v sistemu piše, ne pa to da te bodo tam nekaj čekiral. Vozniška kot fizični dokument nima veze. No osebni dokument vseeno rabiš :)

čuhalev ::

Ja osebna, to pa ja.

Relanium ::

Js sm naredil izpit za A v sredo, kartico sem pa dobil po pošti naslednji teden v ponedeljek.
Sem pa si uredil takoj po opravljenem izpitu (ok 2 uri pozneje) direkt na izpitnem centru (Ljubečna)

St235 ::

čuhalev je izjavil:

Novo dobiš v vsakem primeru ... čeprav po drugi strani jaz stare sploh ne bi vračal, ker itak z B dobiš tudi H. >:D Potem imaš pa dve. :)

sanja svinja kukuruz. Staro vozniško moraš vrnit preden ti izdajo novega.

čuhalev ::

St235 je izjavil:

čuhalev je izjavil:

Novo dobiš v vsakem primeru ... čeprav po drugi strani jaz stare sploh ne bi vračal, ker itak z B dobiš tudi H. >:D Potem imaš pa dve. :)

sanja svinja kukuruz. Staro vozniško moraš vrnit preden ti izdajo novega.

No, zase vem, da sem imel H na vozniški, ki mi je veljala do 80. leta. Ob izdaji B sem jo bumbar vrnil, uničene pa nisem niti dobil nazaj! Z novo pa mi je tudi za kategorijo H veljalo samo 3 leta.

Mislim, če jo plačam, mi pripada. Seveda mi jo lahko ob prekršku zasežejo.

St235 ::

Ne govori neumnosti. NE, moreš imet dveh veljavnih vozniških dovoljen. Ob izdaji vozniškega kategorije B si moral vrnit staro vozniško. Če tega ne bistoril, ne bo dobil nove vozniške.

Ravno tako ne govori neumnosti o veljavnosti. Vozniško dovoljenje za kategorijo ti še vedno velja do 80 leta, edino dokument (kartica) ima veljavnost tri leta in jo je potrebno zamenjat.

čuhalev ::

Ne, vozniško dovoljenje za kategorijo H mi je veljalo (kot dvakrat zložen kartonček) do mojega 80. leta, brez potrebne menjave. (No sedaj bi bila potrebna, saj so uvedli kartice)

Sedaj moram menjavati kartico vsakih deset let, čeprav mi tega s starim ne bi bilo potrebno. To je neumnost. Zato da bom v življenju 6x več plačal za dokumente kot bi bilo treba.

floyd1 ::

St235 je izjavil:

Ne govori neumnosti. NE, moreš imet dveh veljavnih vozniških dovoljen. Ob izdaji vozniškega kategorije B si moral vrnit staro vozniško. Če tega ne bi storil, ne bo dobil nove vozniške.

Bo kar držalo. Se še dobro spomnim, ko sem pred ohoho leti prišel s potrdilom avtošole po vozniško, pa mi je teta tam rekla, da moram obvezno prinesti zraven še staro vozniško za moped, drugače da ne bo nič iz tega. Ker sem rekel, da nimam pojma, kje sploh je, je rekla, da ga bom potem moral preklicati v uradnem listu. Sem se raje spravil po predalih brskat...

St235 ::

čuhalev je izjavil:

Ne, vozniško dovoljenje za kategorijo H mi je veljalo (kot dvakrat zložen kartonček) do mojega 80. leta, brez potrebne menjave. (No sedaj bi bila potrebna, saj so uvedli kartice)

Sedaj moram menjavati kartico vsakih deset let, čeprav mi tega s starim ne bi bilo potrebno. To je neumnost. Zato da bom v življenju 6x več plačal za dokumente kot bi bilo treba.


Še vedno govoriš neumnosti. Roza vozniška dovoljenja, je brez pardona treba menjat do konca aprila 2018. Tako, da četudi izpita ne bi zamenjal sedaj bi ga moral najkasneje čez 5 let.

Ravno tako veljavnost dokumenta (kartica) nima veze z veljavnostjo pravice vožnje določenega vozila. To ti za H kategorijo velja do 80 leta, ne glede na to kolikorat moraš vmes menjat dokument.

ŠE vedno pa to nima nič s tem, da NE SMEŠ imet dveh veljavnih vozniški dokumentov RS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

čuhalev ::

St235 je izjavil:


Še vedno govoriš neumnosti. Roza vozniška dovoljenja, je brez pardona treba menjat do konca aprila 2018. Tako, da četudi izpita ne bi zamenjal sedaj bi ga moral najkasneje čez 5 let.

Zato sem dopisal tisto v oklepaj.

St235 je izjavil:


Ravno tako veljavnost dokumenta (kartica) nima veze z veljavnostjo pravice vožnje določenega vozila. To ti za H kategorijo velja do 80 leta, ne glede na to kolikorat moraš vmes menjat dokument.

Vendar tega podatka ... do 80. leta ... (jaz osebno) nikjer več ne vidim.

šernk ::

Vse piše na kartici, imaš veljavnost kartice kot dokumenta in zadaj veljavnost izpita. Torej če ti kartica poteče ne boš plačal kazni zaradi vožnje brez izpita, temveč zaradi vožnje brez dokumenta (seveda pod pogojem, da ti izpita niso odvzeli)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

čuhalev je izjavil:

St235 je izjavil:


Še vedno govoriš neumnosti. Roza vozniška dovoljenja, je brez pardona treba menjat do konca aprila 2018. Tako, da četudi izpita ne bi zamenjal sedaj bi ga moral najkasneje čez 5 let.

Zato sem dopisal tisto v oklepaj.

St235 je izjavil:


Ravno tako veljavnost dokumenta (kartica) nima veze z veljavnostjo pravice vožnje določenega vozila. To ti za H kategorijo velja do 80 leta, ne glede na to kolikorat moraš vmes menjat dokument.

Vendar tega podatka ... do 80. leta ... (jaz osebno) nikjer več ne vidim.


tvoja funkcionalna nepismenost nikakor ne vpliva na dejansko stanje:

87. člen

(rok za zamenjavo vozniškega dovoljenja)

(1) Vsi imetniki vozniških dovoljenj morajo najpozneje do 30. aprila 2018 zamenjati vozniška dovoljenja, izdana na obrazcih, predpisanih s Pravilnikom o obrazcih prometnih dovoljenj in vozniškega dovoljenja ter o registrskih tablicah (Uradni list RS, št. 5/92, 70/95 in 73/00), Pravilnikom o vozniških dovoljenjih (Uradni list RS, št. 117/02, 100/03 in 59/04) ali Pravilnikom o vozniških dovoljenjih (Uradni list RS, št. 80/05), z vozniškim dovoljenjem na obrazcu, ki je predpisan v skladu z Direktivo 2006/126/ES.

(2) Ob zamenjavi vozniškega dovoljenja iz prejšnjega odstavka obdržijo imetniki vozniških dovoljenj vse pravice v obsegu, ki izhajajo iz tega vozniškega dovoljenja.


http://www.uradni-list.si/1/content?id=...

čuhalev ::

Dejstvo je, da se mi datumi zadaj pri kategorijah ujemajo z datumom veljavnosti vozniškega dovoljenja. Polja omejitev so prazna.

šernk ::

Mogoče ker si mlad šofer in se ti komaj potem napiše do 80. Leta veljavnost?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

čuhalev je izjavil:

Dejstvo je, da se mi datumi zadaj pri kategorijah ujemajo z datumom veljavnosti vozniškega dovoljenja. Polja omejitev so prazna.


dejstvo je da, ko se boš naučil brat si lahko prebereš zgoraj citirani 87. člen Zakona o voznikih.

Daedalus ::

Ampak z tistim potrdilom ne mores registrirat motorja.


Seveda ga lahko. Velja kot vozniška na področju Slovenije, vedno pa moreš meti s sabo osebni dokument.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

čuhalev ::

Pa saj imam že od lanskega poletja polikarbonatno kartico, veljavno do 2022.

Unknown_001 ::

Urgentno !

Do kdaj velja vozniško dovoljenje? Je res da za mladega voznika poteče na 21. rojstni dan? Če ja, ali lahko na rojstni dan še podaljšam dovoljenje? Varno vožnjo sem opravil že 2 leti nazaj..
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

MacGyver141 ::

Poteče ti na 21. rojstni dan (piše tudi na izpitu, kdaj poteče). Varno vožnjo imaš, tako da ne bi smel imeti problemov pri podaljšanju izpita na rojstni dan.

Unknown_001 ::

MacGyver141 je izjavil:

Poteče ti na 21. rojstni dan (piše tudi na izpitu, kdaj poteče). Varno vožnjo imaš, tako da ne bi smel imeti problemov pri podaljšanju izpita na rojstni dan.


Hvala. Še vprašanje. Če me spomin ne vara sem dva dni po opravljeni varni vožnji papirje že nesel na upravno enoto. Ali potrebujem še enkrat prinest kakšno potrdilo ali le osebne dokumente in sliko? Mogoče banalno vorašanje a raje vprašam da me paoirologija ne zafrkne.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

MacGyver141 ::

To me pa preveč vprašaš. Jaz sem ta papir prinesel takrat, ko sem moral podaljšati izpit.

Unknown_001 ::

Bil pred kratkim na upravni. Dokument je bil že podaljšan ko sem predložil papirje o opravljeni varni vožnji :)) fora datuma zadaj je le da takrat nisem več mladi voznik. Za 8 let sem dober.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

shadeX ::

Unknown_001 ::

shadeX je izjavil:

Zmeden voznik :))


It was urgent :)) I needed to know. Kje še odgovarjajo ob taki uri... hmmm tud babji forum je dober za te zadeve.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

shadeX ::

Nč narobe :)

BivšiUser2 ::

Torej pred časom sem izgubil VI, pa me sedaj zanima, če si dam delat novo, si ga lahko takoj podaljšam (mladi voznik, varna vožnja zrihtana), ali moram ekstra delati novo + podaljšanje (dvojni strošek)?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tečaj varne vožnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6831154 (17975) Twixz
»

Podaljšanje vozniškega izpita

Oddelek: Loža
2919762 (7642) krneki2
»

Mladi voznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018552 (15607) Zajec123
»

Nova vozniška dovoljenja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14620648 (14476) Relanium

Več podobnih tem