» »

Olje konoplje - kje kupiti v Sloveniji?

Olje konoplje - kje kupiti v Sloveniji?

1 2
3
4

phuntaox ::

sem prepričan, da tudi ko bodo klinične študije gotove, da bodo ljudje še vedno našli vso voljo in moč, da si bodo še naprej zanikali določena, seveda medsebojno tesno povezana dejstva o svetu.

pač nekaj butastega se bo našlo, ali pa ustvarilo.

Cena tega olja je ustvarjena fiktivna vrednost, na podlagi cene trave na črnem trgu. Ki je pred kakim desetletjem bila gram=gram z ZLATOM. Zdaj je seveda zlato vmes že zrastlo. Pa da ne gremo zdaj raziskovat v zgodovino, začetkov prohibicije in tako naprej...khm.

Travo posadiš, požanješ, narediš olje; edini strošek je čisti alkohol. To, da ti rabiš pol kile za enega hudega bolnika,
je arbitrarna številka. Kake nasade biločesa imajo pa Farmacevtske družbe? Vsak foter, mati, dedek in babica sta si
sposobna na vrtu z tremi lepo oskrbovanimi biljkami v 1 letu KOMOT pridelat kilo trave.
In to bi naj blo par tisoč evrov vredno???

Zaradi tega ima olje to ceno, kolikor sem seznanjen z dejstvi. Ker če ga izdelovalec ne pridela sam in gratis v zameno za precejšnji riziko KAZNI podari,
ga mora kupit po tržni ceni.

Koliko denarja vlagajo farmacevtske družbe v propagando? Najbrž 10× kot v razvoj.
Koliko mora biti stopnja učinkovitosti v % nad statistično nerelevantnimi dogodki v študijah, da dovolijo zdravilu prodor na tržišče?
Koliko je cena zdravljenja raka po ZZZS? Si upa kdo preverit?

kar se študij tiče pa; greš v Google scholar, "cannabinoid" in "cancer" pa ti izpljune na tisoče študij.
Jaz sem domačo nalogo opravil, JEST10 in razni podobni pa lahko čakate, da bodo po televiziji povedali! :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: phuntaox ()

innerspace ::

Sej ni treba cakat, tule je link.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Matija82 ::

Want to make a difference? Donate $1 (or more) to help finance a trip to D.C. where I will personally hand copies of both of these videos to each and every Senator, Congressman, and Congresswoman.


Tole je pravi aktivizem, ne pa prepiranje po forumih (tu mislim tudi na sebe, brez skrbi).

phuntaox ::

ma... se nekako ne strinjam, čist.
Saj ne pravim, da nima dobrega namena, ampak kolikšen je lahko učinek, pa je tudi vprašanje.
Zakaj?
Ker on že lahko vroči vse kopije vsem osebam, ki jih vidi, ampak veliko vprašanje je,
kdo od teh ljudi bo to pregledalo oz. bolj preletelo (saj veš, da imajo zelo zabasane urnike, khm), koliko od teh bo stvar vzelo vsaj 5% resno (predsodki, dvomi, skratka algoritem laufa)... nadalje se izkoristek zmanjša še bolj, ker od tistih, ki bodo stvar vsaj malo resno vzeli, se jim bo zadeva morda zdela pogojno zanimiva, to pa je tudi vse, saj ne bodo iskali in še manj našli priložnosti, da spravijo stvar v pogon.
Če torej ostaneta dva človeka, ki bosta z entuzijazmom sprejela stvar, ju bo strah za ugled in stolček pomoje odvrnil od kakršnega koli aktivnega..em, porivanja?

Torej, izkoristek je praktično NIČEN. Po mojem skromnem mnenju.

Matija82 ::

Jernop, začne se z majhnimi koraki, z enim senatorjem (kar je fantastična pridobitev).

Ameriški prijatelj mi je pripovedoval, kako so leta 1970 marširali in verjeli, da bo konoplja sigurno v roku enega leta legalizirana. Čakali so več kot 40 let, več kot 40 let so nabirali podpise, pošiljali denar, klicarili politike, organizirali srečanje, itd.

Zgodovina nas uči, da je sprememba lahko le postopna (zato sem skeptičen glede horuk legalizacijskih peticij).

In vse kar se dogaja na Češkem, v Urugvaju, v ZDA je posledica dolgotrajnega dela, tudi takšnega kot ga tu predstavlja ThePutipato.

V ZDA pa diskusija o konoplji ni več "politični samomor".

http://blog.norml.org/2013/08/28/pa-gub...

http://blog.norml.org/2013/09/06/cannab...

phuntaox ::

že, ti povsem verjamam!
ampak to je pač posledica izbrane poti.

v 40 letih bi lahko vmes že pozdravili na stotine, najbrž tisoče ljudi, ki bi bili pripravljeni (vedno več) iti po tej alternativni poti. Naraščalo bi eksponento. Seveda pa gre pot skozi podzemlje. Ampak ko bi strici, tete, babice in kdo še vse iz upora proti napačnim idejam začeli nasajat svoja lastna zdravila, ...ti pravim - eksplozija. Danes bi že bili nekje popolnoma drugje. Saj proti okupatorju upirat se je tudi bilo ilegalno,...right?

Pravim, da določene pravice je pač potrebno "vzgojit", takorekoč. Vzet seme, zasadit, negovat, šele na koncu lahko žanješ. Če pa čakaš, da ti bo to vse, kar je količaj česarkoli vredno, podarjeno, pa lahko čakaš še nadaljnih 40 let.

ampak bo pa povsem legalno! :D
Moj point je da ni vse, kar je nelegalno, slabo; in ni vse, kar je legalno, dobro (najboljše)...
Moram poudarit; da ne bo kdo narobe razumel; da bi bilo po mojem nujno potrebno, da v primerih takih in drugačnih potencialnih dobrodelnih požrtvovalnih in tvegajočih zadevah gre za DAR (narave in sočloveka),
in se dotična zelena roba NE prodaja po črnotržnih cenah, ampak se PODARJA. S tem se pomoje v veliki meri izogneš problemom, če te slučajno pošljejo k sodniku... Torej, da gre ZARES še bolj iskreno za korak stran od dobičkonosja zaradi bolezni drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: phuntaox ()

Matija82 ::

Verjamem, da je bila civilna nepokorščina tudi del tega boja, ne verjamem pa da gre eno brez drugega. V demokratični družbi kjer obstajajo politično vzvodi za spremembe, trebe te vzvode uporabiti ali vsaj preizkusiti preden jih zavrnemo kot nesmiselne.

Je pa seveda vprašanje, koliko si pripravljen ti (jaz, mi, vi) žrtovati za ta namen? Pogojna kazen, leto zapora, dve leti, pet let zapora?

Brownie Mary @ Wikipedia
Jack Kevorkian @ Wikipedia

Tu je tudi zanimiva primerjava ZDA in Kanade.

Kanada je veljala/velja za sproščeno sosedo in Britanska Kolumbija je eno bolj konoplji naklonjenih območij v Severni Ameriki ampak pot, ki jo je izbral Emery je bila manj taktična kot recimo tista od NORML-a in (tudi zato?) zato Kanada stopiclja že par let na istem mestu medtem, ko se v ZDA, država po država, situacija spreminja.

Marc Emery @ Wikipedia

Če živiš v družbi, ki ji vladajo zakoni, sprememba pride preko zakonov. Nizozemska, Češka, Urugvaj, ZDA to potrjujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

phuntaox ::

hja, odvisno kdo je bolan?? saj pravim... koliko je kdo pripravljan žrtvovati za svoje bližnje?
ne govorim tukaj o kakem podtalnem razpečevanju zdravil za sorazmerno jake pare (glede na to, da ZZZS ne krije nabave trave:)... ker zagotovo bi se našli taki.

Ampak, glede na to, da se ne pretaka denar ampak zgolj zelišče, neprofitno, dvomim, da bi ti kdorkoli, ki ima kanček smisla za pravico, dosodil praktično karkoli razen mogoče pogojne. Sploh, če bi lahko nedvoumno pokazal pozitivni dokaz, da je bilo vredno kršiti (pomanjkljiv) zakon.

drugače se strinjam, najbrž res ne gre eno brez drugega. Sem pretiraval, ko sem rekel, da je izkoristek ničen...

ne, pred zakonsko spremembo so potrebne še druge (ali prve?) spremembe..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: phuntaox ()

Matija82 ::

Menim, da so se spremembe v Češki, Urugvaju, ZDA zgodile, ker so ljudje potrpežljivo delali dolga leta, in pomoje je to najbolj optimalna pot. S tem ne izključujem raznih gverila akcij (ala Emery) toda zgolj kot dodatek, ščepec začimb, k političnem boju.

In seveda, če ne bo spremembe v mentaliteti (u žilo si dajejo to hašišarski nekulturni), se nima smisla lotevati zakonskih. Ni pa to misija nemogoče, niti se to ne začne z peticijo.

Štiriletni plan, predana skupina ljudi in ...

phuntaox ::

definitivno ni nemogoče..
če grem naprej; kaj pa sproži spremembo v mentaliteti? če odštejemo kasnejšo politično potrditev? (ampak tu je vrstni red že zamenjan) ... ma to je kot EM valovanje; kaj inducira kaj?

KEr marsikje po svetu ljudje potrpežljivo "delajo" in čakajo.. ampak se ŠE nič ne zgodi (ali pa nič več!). Saj ne poznam odgovora zakaj, ampak hecni so dogodki oz. njihovo soslednje. Kaotične zadeve, ljudje jih pričakujejo tako doljo, ampak vseeno so nepričakovane TISTI trenutek, dan, ko se zgodijo.

Matija82 ::

Kaj povzoči spremembo?

Predvidevam, da word-of-mouth (v tem pogledu bi "domače zdravljenje" bilo koristno, če se to pove naprej) ter medijska slika (sprašuješ "slavne", politike, organizacije kakšne konference, ipd)

Torej, da uveljavljiš konopoljo kot temo o kateri je mogoče imeti razumno debate (zgoraj omenjena vzvoda uporabiš za razbijanje stereotipov in pripravljanje terena).

Nato uporabiš izsledke raziskav da se ta diskurz preseli tudi med strokovno javnost, ki nato odloča o integraciji v splošni del.

Poljuben vrstni red (predvidevajoč, da je strokovna javnost neobremenjena s predsodki) oz. prvo 1, potem 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

phuntaox ::

točno. word-of-mouth govori, kar vidijo oči, ki pa majo kaj za videt, ko to napravijo roke (seveda, ko ne gre za LAŽ ali manipulacijo). V tem smislu se da znatno pospešit pretok nekaterih informacij, čeprav strah (ki je ponavadi iz nerazumevanje) to zelo zavira.

je pa najbrž res, da so boljše in trajnejše spremembe, ki so manjše in majo neke trdnejše časovne&krajevne temelje;
ravno zato me npr zelo moti odločitev sodišča v USA, da se GM bio-tech firmam podeli nekakšno imuniteto in jih razrešuje vsakršne odgovornosti v primeru kakega biološkega problema. Meno osebno zelo "sumljive" stvari, glede na to, kako dolgo je trajalo, da se je razvila sedanja genetka zakladnica...

ampak ok, to je druga tema.

Massacra ::

phuntaox je izjavil:

hja, odvisno kdo je bolan?? saj pravim... koliko je kdo pripravljan žrtvovati za svoje bližnje?
ne govorim tukaj o kakem podtalnem razpečevanju zdravil za sorazmerno jake pare (glede na to, da ZZZS ne krije nabave trave:)... ker zagotovo bi se našli taki.

Ampak, glede na to, da se ne pretaka denar ampak zgolj zelišče, neprofitno, dvomim, da bi ti kdorkoli, ki ima kanček smisla za pravico, dosodil praktično karkoli razen mogoče pogojne. Sploh, če bi lahko nedvoumno pokazal pozitivni dokaz, da je bilo vredno kršiti (pomanjkljiv) zakon.

drugače se strinjam, najbrž res ne gre eno brez drugega. Sem pretiraval, ko sem rekel, da je izkoristek ničen...

ne, pred zakonsko spremembo so potrebne še druge (ali prve?) spremembe..


Ni ga sodišča, ki te obsodi in strpa v zapor, ker si sebi ali drugim omogočil "dostop" do ustavno zagotovljeni, a predvsem človeških pravic. Če je bil recimo tvoj namen v zdravstvene namene, prehrano, morda izdelavo tkanine, hemcrete-a...

Vse našteto (in še več) spada v pravico do biti zdrav, delati...

Massacra ::

Zakon, kot ugotavljaš phuntaox, je pomanjkljiv. Pomanjkljiv je z vidika Ustave RS in zagotovljenih pravic. Če recimo zakon prepoveduje neko pobudo posamezniku ali mu onemogoča delo oz. delati, je seveda neustaven in bi bili potrebno vložiti ustavno presojo.

Kar se pa zdravja tiče: kanabinoidni sistem je, kot odkrivajo znanstveniki najbrž največji nevro receptorski sistem v telesu. Trenutno je znanih 5 endokanabinoidov, telesu lastnih kanabinoidov.

" Cannabinoids promote homeostasis at every level of biological life, from the sub-cellular, to the organism, and perhaps to the community and beyond."

" The endocannabinoid system, with its complex actions in our immune system, nervous system, and all of the body's organs, is literally a bridge between body and mind."

Znanstveniki predvidevajo, da se je na nivoju medcelične komunikacije vzpostavil pred 600 mio let.

In ja: materino mleko, ki ga ljudje kot dojenčki pijemo, je "loaded" z endokanabinoidi. In pri dojenčku povzroči t.i. "mančis", popolnoma enako, kot fitokanabinoidi iz trave. Temu sistemu se imamo torej za zahvaliti, da kot dojenčki ogromno jemo in rasemo in se razvijamo.

Kot je v svojih raziskavah potrdil "pionir raziskav" Vinzenzo di Marzo, imamo kanabinoidne receptorje v vranici, pankreasu, želodcu in črevesju itd. in obstajajo popolnoma realne terapevtske možnosti za ljudi z diabetesom, chronovo boleznijo, imunsko insufienco itd.

In zakonodajalce širom sveta "muči" THC oz. zadetost ljudi.

Kot vse kaže pa je njihov največji strah to, da bi lahko enkrat v bodoče bilo na stotisoče danes bolanih ljudi, zdravih. Ker bodo uživali/uživajo produkte iz doma posajeno Cannabis Sativa var. Sativa?! In teh stotisoče posameznikov ne bo več doma sedelo in otopelo gledalo televizijo ter mentalno in fizično propadalo, ampak bodo vlagali tožbe zoper zakonodajalca v Strasbourgu, da je nekdo s prikrivanjem dejstev in zaviranjem sprememb zakonodaje neposredno ogrožal zdravje posameznika.

To so pa potem že zelo zelo resne zadeve. Bo potrebno tudi tako ukrepati, da se zgodovina v slabem smislu nebi več ponavljala.

ps: morda bo pa teh sto in sto tisoč posameznikov nazaj uvedlo giljotino!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

phuntaox ::

hehe pa to govorim! Potencialno zelo zelo resno...

cb1&cb2 receptorji se nahajajo tudi v kosteh in regulirajo (de)mineralizacijo tkivo - potencial za pomoč pri osteoporozo itd.

Drugače pa THC ne povzroča nujno zadetosti; torej v obliki tega ekstrakta oz. olja jo,
obstaja pa še drug način zaužitja : 'đusanje'... ampak za to seveda rabiš SVEŽO travo, ki ti raste na vrtu in jo potrgaš sproti, kot solato. Zmelješ v kašo/sok in poješ. Zadetosti v tem primeru ni (ampak ne smeš zaužiti sočasno z kakršnimikoli maščobami) in hkrati se da na ta način zaužiti veliko več snovi naenkrat, kar je ključno pri smrtno resnih bolnikih. Za kako preventivo pa bi naj zadoščale 'solatne količine' in tudi ni nujno da cvetovi, ampak je uporabno tudi listje.

4kik4 ::

jaz sem ga kupila tukaj: http://www.trnulja.com

imajo oljemat, tako da lahko prideš kadarkoli

4kik4 ::

sem spregledala, tole je olje iz industrijske konoplje, iz prave konoplje pa ni legalen, kot je bilo že povedano...

poweroff ::

Ravno "zadevanje" s travo (alkoholom, tobakom,...) je oblika eskapizma in otopelosti, ki si je oblast želi. Imaš probleme? Ne na ulico ali s peticijo nad zakonodajalca! Raje za šank in eno đolo zvit - pa bo svet spet znosen. Ali pa vsaj po forumih žolč zlivat. ;)
sudo poweroff

Massacra ::

4kik4 je izjavil:

sem spregledala, tole je olje iz industrijske konoplje, iz prave konoplje pa ni legalen, kot je bilo že povedano...


Jedilno olje iz semen cannabis sative. Običajno je iz industrijske, ker marihuano zaenkrat ne smemo sadit. Bi pa bilo jedilno olje iz semen marihuane popolnoma isto. The same. No difference.

Tukaj premlevamo o t.i. medicinskem olju pridobljenem iz zelenih delov, vršičkov. Hemp ali hash oil. Čeprav bi bil morda boljši izraz izvleček ali tinktura ali macerat, morda dekokt.

poweroff je izjavil:

Ravno "zadevanje" s travo (alkoholom, tobakom,...) je oblika eskapizma in otopelosti, ki si je oblast želi. Imaš probleme? Ne na ulico ali s peticijo nad zakonodajalca! Raje za šank in eno đolo zvit - pa bo svet spet znosen. Ali pa vsaj po forumih žolč zlivat. ;)


Alkohol je pozitivni reverzibilni GABA agonist. V zmernih dozah ta učinek v naših možganig prevlada. Zato ga na vsake tolko kaj spijemo.
Kronično pitje pa je že problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

phuntaox ::

poweroff je izjavil:

Ravno "zadevanje" s travo (alkoholom, tobakom,...) je oblika eskapizma in otopelosti, ki si je oblast želi. Imaš probleme? Ne na ulico ali s peticijo nad zakonodajalca! Raje za šank in eno đolo zvit - pa bo svet spet znosen. Ali pa vsaj po forumih žolč zlivat. ;)


Maš prav. Sicer pa, kam vse se da eskapirat:)) na koncu koncev tudi v politiko, med ablastnike. Bežijo pred revšno, da se kadi.

Sem razmišljal zadnjič, če se da kje izvohat, koliko škatlic cigaret se tedensko, mesečno, proda v Sloveniji.
Po moje so milijoni na mesec. Kdo bi te informacije držal?
Dobro, alko ne štejemo, ker je deloma lahko tudi živilo, ma kaj kalorij haha;)

Massacra ::

phuntaox je izjavil:

poweroff je izjavil:

Ravno "zadevanje" s travo (alkoholom, tobakom,...) je oblika eskapizma in otopelosti, ki si je oblast želi. Imaš probleme? Ne na ulico ali s peticijo nad zakonodajalca! Raje za šank in eno đolo zvit - pa bo svet spet znosen. Ali pa vsaj po forumih žolč zlivat. ;)


Maš prav. Sicer pa, kam vse se da eskapirat:)) na koncu koncev tudi v politiko, med ablastnike. Bežijo pred revšno, da se kadi.

Sem razmišljal zadnjič, če se da kje izvohat, koliko škatlic cigaret se tedensko, mesečno, proda v Sloveniji.
Po moje so milijoni na mesec. Kdo bi te informacije držal?
Dobro, alko ne štejemo, ker je deloma lahko tudi živilo, ma kaj kalorij haha;)


Farmacevtski vesnik, zadnja ali predzadnja številka. Prof. Štrukelj je naredil suma summarum kajenja v SLO!

Massacra ::

Borut Štrukelj: Pljučne bolezni in cigarete: ali trošarina pokrije zdravljenje? / Lung diseases and smoking: Does excise duty cover all health expences ?

Matija82 ::

poweroff ::

Zelo zanimivo. Morda bi del trošarin namenili v raziskave...
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Massacra ::

poweroff je izjavil:

Zelo zanimivo. Morda bi del trošarin namenili v raziskave...


In potem bi naša zdravstvena in državna blagajna nasploh, crknila.
Sicer pa itak posredno kadilci finansirajo marsikatere raziskave in "zblojene" zdravstvene ustanove in zdravstveni sistem nasploh.

Če bi k omenjenemu članku dodali nekaj let krajšo življensko dobo kadilcev, je vse skup win-win za državo! V sedanjem. Bismarckovem pokojninskem sistemu!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

Massacra ::

Trenutno ima Amerika en zanimiv "problem":

http://en.m.wikipedia.org/wiki/THC_Mini...

Vrhovno sodišče mora odločiti, ali je ta "kult" v skladu z Ustavo. Ker če je, je takšnih "kultov" lahko "neskončno" dosti.

In ti je to. THC Ministry v vsako vas. :-)

Matija82 ::

Verske skupnosti, ki nimajo tradicije in močnega zaledja, ne dobijo pravice do legalne uporabe prepovedanih substanc kot sakramentov (nebroj takih gibanj je bilo v 70-ih in pozneje).

Native American Church ima pravico do uživanja kaktusov (ki vsebujejo meskalin) toda to je več ali manj to.

t-zonaz ::

Lahko pa tudi sam narediš olje. Rabiš vrhe in s pirolizo dobiš olje. Dokaj enostavno če nočeš komplicirati.
t-zonaz

innerspace ::

t-zonaz je izjavil:

...in s pirolizo dobiš olje.


Pirolizo?? I don't think so.

http://www.wikihow.com/Make-a-Medical-M...
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

t-zonaz ::

Ja,lahko tud tko kot pravi wikihow, lahko tud skuhaš pa narediš maslo, lahko pa tud s pirolizo in hitrim ohljanjem in tko se eterična olja izločijo.
t-zonaz

innerspace ::

Se vedno mi piroliza ne stima, nikjer ne zasledim tega postopka pri proizvodnji olj.

Lahko bolj natancno opises proces?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

mailer ::

t-zonaz je izjavil:

Lahko pa tudi sam narediš olje. Rabiš vrhe in s pirolizo dobiš olje. Dokaj enostavno če nočeš komplicirati.
Če nočeš komplicirat vrhove namočiš v topilo, malo pretlačiš in tekočino odliješ stran, postopek ponoviš največ trikrat.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

ivanuscha ::

Potrebno je zadevo prekuhati, da alkohol izpari, tako se šele aktivirajo kanabidoidi v ta pravo stvar.

mailer ::

Ja, kuhanje je druga oz zadnja najbolj nevarna faza. Mogoče kdo ve koliko gramov cvetov je sploh potrebnih za eno terapijo in koliko časa traja? Kakšni naj bi bili odmerki olja?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Massacra ::

t-zonaz je izjavil:

Ja,lahko tud tko kot pravi wikihow, lahko tud skuhaš pa narediš maslo, lahko pa tud s pirolizo in hitrim ohljanjem in tko se eterična olja izločijo.


Problem v mašobah raztopljenih fitokanabinoidov je v tem, da lažje prehajajo v možgane. Če ima torej maslo dosti THC, bodo ljudje kar močno in dlje časa zadeti (THC je psihoaktiven).

Najbrž je "izlužek" v etanolu (ali kakšnem drugem t.i. zelenem topilu, boljši). Z odparevanjem topila pa seveda na koncu lahko dobiš "čisto" esenco fitokanabinoidov.

Pri industr. konoplji pa bi sevda kanabinoidi v maščobah ne bili tako problematični. THC-ja je namreč zelo malo!

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Massacra ::

mailer je izjavil:

Ja, kuhanje je druga oz zadnja najbolj nevarna faza. Mogoče kdo ve koliko gramov cvetov je sploh potrebnih za eno terapijo in koliko časa traja? Kakšni naj bi bili odmerki olja?


Tega najbrž trenutno nihče natančno ne ve. Ker še ni bilo potrditve s strani kliničnih študij. Pa seveda, odvisno od posamezne bolezni in nasploh vsakega posameznika. Neka "splošna" navodila, pa so za najti na netu in raznih forumih. Pričevanja posameznikov (kar vsekakor ni nič narobe, saj konec koncov, klinične študije tudi vsebujejo pričevanja v svojih rezultatih - poleg ostalih merljivih kategorij).

koyotee ::

It takes the average person about 90 days to ingest the full 60 gram treatment. I suggest that people start with three doses per day, about the size of a half a grain of short grained rice. A dose such as this would equal about 1/4 of a drop. After four days at this dosage, most people are able to increase their doses by doubling the amount of their dose every four days.
It takes the average person about 5 weeks to get to the point where they can ingest a gram per day. Once they reach this dosage they can continue at this rate until the cancer disappears.
?By using this method it allows the body to build up its tolerance slowly, in fact, I have many reports from people who took the oil treatment and said they never got high. We all have different tolerances for any medication. Your size and body weight have little to do with your tolerance for hemp oil. Be aware when commencing treatment with hemp oil that it will lower your blood pressure, so if you are currently taking blood pressure medication, it is very likely that you will no longer need it.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

ankholowsky ::

FB grupa o vsem glede konoplje ter zdravljenja z njim:
www.facebook.com/groups/1433696013518183

RockyS ::

Če pozna kdo koga, ki prodaja konopljino olje (ne tisto iz semen in ostalih vod z okusom) se priporočam. Za info lahko tudi plačam.

cemo18 ::

RockyS je izjavil:

Če pozna kdo koga, ki prodaja konopljino olje (ne tisto iz semen in ostalih vod z okusom) se priporočam. Za info lahko tudi plačam.


ce rabis za zdravljenje raka lahko poizkusiš mogoče s tem sadežem :
http://wakeupcallnews.blogspot.com/2013...

Rejc ::

Živjo!
Sem dijak 2.letnika srednje zdravstvene šole.
V šoli smo gledali dokumentarec o konpljinem olju --> Prilagam vam link:
http://www.phoenixtears.si/

ZANIMA ME ČE KDO VE KJE BI LAHKO DOBIL PRAVO OLJE, NAMREČ TA V MERCATORJIH, ZADRUGAH... SO BREZVEZNA!

Hvala in LP

jest10 ::

To ni dokumentarec

ivanuscha ::

Kontaktiraj Slovenski konopljin socialni klub.

ankholowsky ::

info glede pravega CBD olja (dovoljenega tudi v SLO) na gallopade.sp@gmail.com

Poldi112 ::

A ni v zakonu predpisana stopnja thc-ja, ki je konoplja ne sme preseči? Ker cbd olja imajo vseeno kar lep delež thc-ja.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Matija82 ::


Zmotno je stališče, da se šteje za mamilo le tista konoplja oziroma njeni deli, v katerih je razmerje med THC + CBN : CBD več kot 1; tega ne določa ne 196. člen KZ ne Zakon o proizvodnji in prometu s prepovedanimi drogami in ne Uredba o razvrstitvi prepovedanih drog s priloženim seznamom. Enako stališče je Vrhovno sodišče zavzelo tudi v svoji sodbi št. I Ips 282/1999 z dne 27.2.2003.


http://www.sodisce.si/znanje/sodna_prak...

Gojenje industrijske konoplje je prepovedano, ne glede na stopnjo THC-ja, če ni požegnano s strani pristojnega organa. Če stopnja vsebnosti THC-ja preseže 0.2% je seveda spet problem.

Če olje vsebuje zgolj CBD (torej ne 0.1% THC ampak 0.0% THC) bi bil problem pomoje bolj z drugimi organi (davčna, itd) kot s policisti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

phuntaox ::

če je olje iz industrijske, gotovo vsebuje sicer zelo majhno količino thc-ja, ki pa je vseeno večja od 0.

Sem pozabil pravi čas postat (da bi dobili še kakšnega več): do 12. decembra prejšnjega leta je potekala pobuda za obravnavo zakona o konoplji (o samozdravljenju ipd).
Sicer je bilo potrebno na upravni enoti prosit za obrazec, dat osebne podatke in se podpisat.
Potrebno je bilo 5000 podpisov, da se predlog zakona obravnana v DZ.
na sksk so prejeli več kot 27.000 podpisov v podporo.

Seveda so v "medijih" obešali članke kot "Vladi predlog zakona o konoplji ni všeč" (24ur) ..ob tem so zapisali, da je .."5000 podpornikov podpisalo"... v glavnem, nesposobnost opisovanja dogodkov, sramota za "medij".
... Na RTV portalu pa sploh nobene novice o tem.

.....revolution will not be televised.....

LP

koyotee ::

Kaj si ti 3 mesece za svetom???
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

echo ::



Postopek niti ni tako kompliciran (vprašanje kako učinkovita je ta metoda).
Skuhaš z alkoholom, precediš in odvreš alkohol.
Je pa treba imeti večje količine trave z visokim deležem CBD.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konopljino olje cbd (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5417053 (1299) Orias
»

Uporaba kanabisa v farmaciji

Oddelek: Loža
458602 (6932) stalker
»

Nekateri pravijo, da trava zmanjšuje rakave tumorje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13931684 (27790) Smrekar1
»

Zastrupitev z THCjem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31676077 (67315) Okapi

Več podobnih tem