» »

RAM DDR2

RAM DDR2

caribbean ::

Živijo, mam eno vprašanje glede rama za moj računalnik. Imam tole matično ploščo, ki uporablja še stare DDR2 RAM ploščice, trenutno imam notr 3(največ 4 so možne), in sicer ena je zasedena z 1GB rama, drugi dve, pa tudi z 1GB rama, torej 2GB skupaj, vse skupaj pa 3GB. Zanima me, če lahko k tistemu ramu, ki je sam, dodam še eno ploščico, ki je različna od tiste, ki je že notr, drugi proizvajalec, več rama itd.

To pa piše na strani od asusa za RAM na moji matični plošči: Dual channel memory architecture
4 x DIMM, max. 8GB, DDR2-800/667/533, ECC and non-ECC, un-buffered memory

Hvala.

shinko ::

Seveda lahko dodaš poljuben ddr2 ram v režo ki je fraj.

Brias ::

... pri 3 ramih ponavadi ni problema ...

pri 4 ramih pa ze plata ponavadi sili k dual channelu ....

ce je en ram par in druga dva razlicna, dual channel ni vedno mozen ...


rezultat je lahko sledec:

- da spusti as dual channel
- da se zadeva ne zbudi
- da plata sama izklopi dual channel


ce se ne zbudi je se vedno mozno en ram odstraniti, iti v bios, in nekako probati ce se da manualno odklopiti dual channel, save and exit, ugasniti, dati 4ti ram nazaj in ponovno probati ..


lahko da spet ne bo delalo ...


lahko pa da bo ...


@shinko

to je DALEC STRAN od tega da lahko kar reces to kar si rekel ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

caribbean ::

Morda sem nekoliko čudno zapisal, ma trenutno mam 3x1GB na matični. 2x1GB, ki sta ista in sta, kot razumem dual channel, 1x1GB pa je posebi, in me zanima, če lahko dodam npr. 2GB rama zravn tga, al bo prišlo do kakega problema? Bolje da kupim 2x po 1GB in vzamm ta 1x1GB vn?

Brias ::

@carribian

nisi cudno zapisal ...

jaz te popolnoma razumem ...

in tudi dal sem ti razumevajoc odgovor ....

in iz odgovora bi lahko, ce bi bil vsaj malo tehnoloski tip tudi razbral odgovor na vprasanje ki si ga ponovno zastavil ...

dajmo po kmecko ...

- ce dokupis 1*2gb ali 1*1gb in ga das na obstojeco kombinacijo MORDA ne bo delalo ...

rezultat je lahko sledec:

- da spusti as dual channel
- da se zadeva ne zbudi
- da plata sama izklopi dual channel


ce se ne zbudi je se vedno mozno en ram odstraniti, iti v bios, in nekako probati ce se da manualno odklopiti dual channel, save and exit, ugasniti, dati 4ti ram nazaj in ponovno probati ..


lahko da spet ne bo delalo ...


lahko pa da bo ...


- ce prodas 1gb ki ga imas in dokupis 2*1gb SPET LAHKO DA NE BO DELALO ( lahko da se en par ne bo ujel z drugim parom )

rezultat je lahko sledec:

- da spusti as dual channel
- da se zadeva ne zbudi
- da plata sama izklopi dual channel


ce se ne zbudi je se vedno mozno en ram odstraniti, iti v bios, in nekako probati ce se da manualno odklopiti dual channel, save and exit, ugasniti, dati 4ti ram nazaj in ponovno probati ..


lahko da spet ne bo delalo ...


lahko pa da bo ...


ker praksa pravi, da plate pri zasedenih 3 slotih od 4 naceloma ne komplicirajo ...

4/4 zasedeni sloti pa SO LAHKO problematicni ...

tok problematicni da odsvetujem nakup preko bolhe ( ker bos imel probleme z vracilom )

ampak ali kupi prek mimovrste kjer lahko zamenjas ( nakup na daljavo )

ali pa vzami komp in pelji v svedato in naj ti najde tam ali novega ali rabljenega ki bo pasal zraven ... ali par ... ali 1*2gb ...

to naredijo zastonj ( placas samo ram ... )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

caribbean ::

Komentar sm napisal za komentar od prvega uporabnika, ki mislim, da ni razumel prav vsega... Drugače pa so mi na tujem forumu prav vse lepo razložili... nekoliko drugače kot ti seveda... tako da očitno tudi ti nisi tak tehnološki top kot si misliš da si, drugače pa hvala za trud in pomoč.

Brias ::

copy paste kaj so ti odgovorili ...


jaz ti govorim iz prakse ( 20+ let se ukvarjam samo z 2nd handom / od tega zivim )

in ce ti kdo karkoli rece to bo 100% delalo, v racunalnistvu .... ti laze ....

nikoli ne mores biti 100%... 99.9% si lahko ...

Brias ::

evo ... tukaj imas v temi 2 razlicna uporabnika z enako napako na asus-m2n32-sli-deluxe

2*1gb dela OK

oba sta kupila NOVE 2*1GB

skupaj 2 para enakih 1gb modulov ( 4* enaka hitrost )
http://icrontic.com/discussion/48305/as...

in nikakor noce delat 2+2 ampak samo 2+1 ( skupaj 3gb )

verjamem da mi takoj lahko najdes 2 ki jim pa dela ..

in ravno to je to ...

plate so tecne .. z eno kombinacijo 2+2 bo delal ... e eno narejeno 2 dni kasneje in again 2+2 ne bo delalo ...

dovolj DA SE LAHKO OPECES pri nakupu na daljavo ...


in ravno zaradi taksnih oberkrein techov kot si ti ,,,, mi pocasi preseda ukvarjat se z 2nd handom ... ker vem da posljem delujoco stvar ... takemu kot si ti ...

in potem kreg .... ne dela ...

enemu bo delalo 2+2
drugemu tudi 2+2
tretjemu, cetrtemu, 10, 20 pa ne bo ... in ravno ta nekompatibilnost ali z samo plato ali kot zadnji ram je mission impossibile to explain ...

ASUS ti pravi, daj vsaj par enakih v a1 in b1 in drugi par enakih v a2 in b2 ...

hkrati ti pravi da install identical dimms in all 4 sockets ( for maximum compatibility )

kaj je compatibility?

zakaj compatibility za 4 enake ce ti pravi da daj vsaj 2*2 par enakih ...

razlusci to ( ce ti razum dopusca ) pa upam da ti bo vsaj malo jasno ...

hojnikb ::

raje kot to, če bo delal, se vprašaj kolk se sploh smiselna nadgradnja takega sistema. Če imaš zdaj 3GB je to glede na zmogljivost platforme več kot dovolj. Zarad 4GB rama sistem nebo nič hitrejši (kvečjemu "počasnejši", ker boš v tem primeru prisiljen uporabit 64bit sistem).

Sicer pa, če dobiš poceni 1GB ali 2GB palčko pač kupiš in probaš... v naslabšem primeru ne bo delala in jo boš prodal naprej...
#brezpodpisa

Brias ::

hvala hojnik ...


bolje takoj tako ..... :)

hojnikb ::

jst sn tut tako kupo na slepo ddr2 za eno core2 intel platko... 4 rami različnih velikosti in različnih proizvajalcev... dela iz prve...
#brezpodpisa

Brias ::

jaz imam 50+ modulov vsi isti HPjev part, sareni proizvajalci ( nanya, hynix, samsung, kingston, MT ) ... vsi enaka kapaciteta, vsi enaka hitrost ...

pa ko filam plate z 4 komadi ...

se ene raje zbudijo z 2* nanya + 1 kingston + 1 hynix ... kakor z 4*nanya ali 4* samsung ...

druge plate pa ne je**jo drugega kot 4* nanya ... ali 4* samsung ..

ene pa so tecne celo ce npr. nimas 4* samsung in se da je interna oznaka enaka ... ( kao neke vrste week of mfg ... )

caribbean ::

Ne mislm nadgraditi na 4GB, sploh pa imam že 64 bitni sistem... Ne vidim pa smisla, da bom zaradi rama kupoval novo matično in ne vem še kaj zravn, tko d bo to kar vredu...

hojnikb ::

Brias je izjavil:

jaz imam 50+ modulov vsi isti HPjev part, sareni proizvajalci ( nanya, hynix, samsung, kingston, MT ) ... vsi enaka kapaciteta, vsi enaka hitrost ...

pa ko filam plate z 4 komadi ...

se ene raje zbudijo z 2* nanya + 1 kingston + 1 hynix ... kakor z 4*nanya ali 4* samsung ...

druge plate pa ne je**jo drugega kot 4* nanya ... ali 4* samsung ..

ene pa so tecne celo ce npr. nimas 4* samsung in se da je interna oznaka enaka ... ( kao neke vrste week of mfg ... )

hec je ker ma isti model modula neke firme z isti specsi lahko 10-20 različih memory chipov, ki potem "pokvarijo" kompatabilnost
#brezpodpisa

caribbean ::

Brias, zarad takih kot si ti, pa jst ne nabavljam nič 2nd hand, tako da... Aja, pa če ti tvoja kmečka pamet kaj deluje, boš ugotovil zakaj imaš s takimi ljudmi, kot npr. jaz, in podobni(tvoje besede), sploh opravka. In drugič, če ti je vse tako težko opisat in napisat, al ne vem kaj še vse zravn, da lahko nekomu pomagaš, ki ni toliko "razgledan" v tej smeri kot ti, ne vem zakaj sploh sodeluješ na tem forumu. Če se ne motim, sem to temo vključil pod pomoč in nasveti... možno pa da to kaj drugega pomeni kot sem si jaz zamislil.

Brias ::

caribbean je izjavil:

Ne mislm nadgraditi na 4GB, sploh pa imam že 64 bitni sistem... Ne vidim pa smisla, da bom zaradi rama kupoval novo matično in ne vem še kaj zravn, tko d bo to kar vredu...



saj ti ni treba druge plate kupovati ...

samo glej ..


ce bi prinesel komp v svedato ....

in ce recemo da imas:

2*1gb ddr2 800 ... kingston
in
1*1gb ddr2 800 .... neki

bi lahko, ce bi imel 5 razlicnih modulov ( vsi bi bili ddr2 800 ) mogoce moral probat z enim, dvemi ali tremi da bi tvoja plata rekla OK ...

ali pa bi slo v prvo ... z prvim ramom ...


in zato sem ti odsvetoval nakup na daljavo ... ker bi lahko kupil dober ram ... a ne bi sel v kombinacijo ..

isto je za par ...

ce bi tistega enega vrgel ven ...

in probal drug par ddr2 800 ,,,, bi lahko bilo ze OK z prvim parom ....

ali pa z 6tim ,...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje o dual channel RAMu?

Oddelek: Kaj kupiti
252151 (980) Mitja358
»

Problem z rami

Oddelek: Strojna oprema
6647 (544) mr1two
»

Dual-channel

Oddelek: Strojna oprema
151954 (1434) TechStreme
»

Ko dam rame v dual channel mi jih ne prepozna v dual channelu!!!

Oddelek: Strojna oprema
151230 (709) jureus
»

Računalnik se ne prižge - huda kriza

Oddelek: Strojna oprema
141517 (1234) jest10

Več podobnih tem