» »

težava z DDR3 rami Win 7 - prenosnik

težava z DDR3 rami Win 7 - prenosnik

Ante0 ::

Imam sledečo težavo, v prenosniku imam 2x4gb DDR3 rama, do sedaj mi je vedno kazalo malo manj kot 8gb uporabnega rama. Danes sem se vrnil z morja prižgal računalnik in vse je normalno delovalo, nato pa sem v task managerju opazil da imam le 4000mb uporabnega rama, v sistemu mi kaže 8gb(3.9gb uporabnega). Potem sem računalnik ugasnil in rama zamenjal (torej v drug slot) Ko sem računalnik spet prižgal mi je kazalo 8gb uporabnega - kot bi moralo. A tu težav ni konec, po nekaj minutah se pojavi bluescreen z errorji glede rama, vsakič je drugačen error. Pogledal sem malo na internet in poskusil navedene metode a nobena ni delovala. Nato sem rama spet zamenjal in je isto kot prej (8gb inštaliranega a le 4gb uporabnega) V biosu mi kaže 8gb tako da nevem kje je težava, prej mi je vse delalo normalno, težavo sem pa tudi opazil le zato ker sem v Virtual Machin nekaj probaval in mi je javilo da sem porabil več kot 50% razpoložljivega spomina.
Ima kdo kakšno idejo ali nasvet kako odpravit? je kriv ram ali ram slot?
Imam HP ENVY 17, garancije žal nimam z 4gb rama pa tudi bolj težko živim (:

BorutK-73 ::

Je verjetno ram defekten. Testiraj z memtest rame. zapeči na cd, ponovni zagon in izberi run from CD, ker memtest nedela v OS-u.
http://www.memtest.org/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4GB ram-a, uporabno le 1.99GB

Oddelek: Strojna oprema
312444 (1926) iNooby
»

Uporabno samo 50 % RAM računalnika

Oddelek: Strojna oprema
274562 (3763) solo5
»

RAM

Oddelek: Pomoč in nasveti
423951 (2920) alkoo
»

4GB rama in WIN7 64Bit problem

Oddelek: Strojna oprema
71025 (913) Tilen
»

Prehod na Windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
272156 (1652) Damilko

Več podobnih tem