» »

Kišta se ne prižge...

Kišta se ne prižge...

radler ::

Mam en problem:

Delam na rač, neham, ker sem hotel vzet disk ven (mam not dva IBM 40gb, seagate 3,2gb),

ga ugasnem, odprem kišto vzamem ven disk seagate 3,2 gb, lepo zaprem kišto nazaj, priključim štrom, nakar - NIČ. SPLOH SE NE PRIŽGE.

Iztaknem štrom, ponovno odprem, pregledam kable, vse na pravem mestu, ponovno priključim štrom, kontrolna lučka na plati se prižge, na tipkovnici tut se prižgejo NUMlocl, capslock.. A KIŠTA SE NE PRIŽGE, ne zažene se nič, ne disk ne ventilator, ne ram, ne proc, nič.
Kaj bi lahko to bilo: mogoče napajalnik?
kakšna ideja?
LP8-O
  • premaknil: ToniT ()

ZLOky ::

Jaz sem imel podobne probleme. Morda si kakšno kartico na PCI/ISA/AGP malenkost premaknil, ali pa RAM. Probaj vse ven iztaknit in na novo nazaj vtaknit.

SanSan ::

Meni se je enkart nekaj podobnega zgodilo. Prizgale so se lucke na tipkovnici ostalega pa sploh nic. Ne duha ne sluha o kaksni elektriki v napajalniku.

Kaj je bilo narobe?

Ko sem saril po kisti sem po nesreci jumper za clear CMOS dol zmaknil.:\

Sem se j*bal kar nekaj casa predem sem pogruntal.

SanSan pravi: poslusajte Konfucijeve modrosti.

bmandelj ::

resetiraj bios,
izklopi napajanje in nekajkrat pritisni power on,
priklopi nazaj napajanje in upaj da dela
ce ne dela odklopi vse razen proca graficne in ramov pa potem probaj
ce se vedno ne dela je lahko napajalnik ram proc ali graficna slo k vragu (statika)

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

radler ::

bil je napajalnik, res da je bil ze star, sam vseen :) pa je spet po tošlu me vdarl, thanx vseen vsem

Blisk ::

Fantje, če se vam zgodi, da se kišta ne prižge, pa lučka na MB plati gori, takoj izštekat zadevo, pa zamenjat usmernik, ker se vam lahk zgodi, tko kot mojmu frendu lani, ko mu je cel računalnik zgoru, ampak res dobesedno zgoru, niti ena komponenta v računalniku ni ostala cela, tud monitor ne.
Je blo pa isto, je dal noter še 1 disk, pržge računalnik, ni blo nč, sam lučka je gorela na MB, pol je probal še 1x, sam ventilator se je premaknu za par milimetrov, kišta pa se ni pržgala, pol po 5 minutah, pa je vrezalo in se pokadilo iz kište, orng pokadilo in je šel cel računalnik rakom žvižgat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535338 (4274) svetetko
»

Računalnik se kar naenkrat ne zažene več, ni slike, lucka na ekranu utripa - pomoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
2410075 (7858) Tac20
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
184307 (4060) hudychk
»

Napajalnik lc 6550 h je eksplodiral

Oddelek: Pomoč in nasveti
293910 (2971) nokia6310
»

Problem po menjavi matične plošče

Oddelek: Pomoč in nasveti
231372 (924) Pyr0Beast

Več podobnih tem