» »

kako se imenuje jumper, ki mi omogoča, da se proc navija softwersko ali hardwersko?

kako se imenuje jumper, ki mi omogoča, da se proc navija softwersko ali hardwersko?

c3R4R ::

pravijo, da na vsaki (na novejših platah obstaja) plati obstaja jumper, ki mi omogoči softversko ali hardversko (z jumperji) navijanje! če kdo ve kako se imenenuje, naj mi prosm pove! prebral sem že cel user"s manual a nič našel, čeprav je na plati malo morje jumperjev!
moj sistem vidite v podpisu!
hvala že vnaprej!
:D
LP,
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

upirna ::

Kaj, da ti jumper omogoči softwarsko navijanje? Prvič slišim. Naj kdo mal to razloži. Me zelo zanima.

goku :) ::

ma ja to tudi mene zanima!!!!!!!!!!!!

OwcA ::

Najprej prošnja za v prihodnje: ali lahko ključne komponente napišeš, ker imamo nekateri izklopljen prikaz podpisov...

Če na plošči imaš takšen jumper bo verjetno nekje v bližini procesorja. Napiši imena (so natiskana na PCBju v neposredni bližini, vedno se začnejo z J...) vseh jumperjev, ki ustrezajo tej zahtevi, pa bomo videli, če bo šlo kar s "kmečko logiko".
Otroška radovednost - gonilo napredka.

dexter_II ::

jumperu se rece `sad resnice` ,ko ga enkrat okusis, spregledas in naslednjih 15-20 svojega zivljenja zabijes s sloganom `nikol dost`....:D

softwersko si verjetno milsu bios?

ta tvoja plata lih ni zverca, tko da bo z navijanjem bogo:P

na plati nimas nic za stelat oz. slatat, je pa bios pod CPU FREQUENCY CONTROL in notri imas tole:

CPU Clock Ratio verjetno itak zaklenjen
Auto Detect PCI Clk das DISABLED
Spread Spectrum Modulated daj DISABLED
Clock By Slight Adjust pojdi pocasi gor po 1 pa do koder prides (baje nad 110 je ze kar dobro )

CPU Skew Adjust pojma nimam
PCI Skew Adjust ?
PCI-F Skew Adjust ?
3V66 Skew Adjust ?

probaj mogoce kaj novega odkrijes

drugace pa raj mal google treniraj:|

c3R4R ::

owca- tuki maš moje komponente:
DFI NB70-SC, 1.7 Ghz celeron, 512 Mb ram-a, Sapphire Ati RAdeon 9000 128 Mb ram-a, Cd-rom TEAC 40x, MSI Cd-rw 32/12/40, disk Maxtor 80 Gb, 300w napajalnik

zdej sm v user"s manual najdu ene jumperje, ki so factory use only! če jih neki premikam zvišujem voltažo, navijam.... bom mal googla potreniru..

plata je res mal boga... pa nč zato... jo bom mal natreniru:D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

q 6600 go overclocking

Oddelek: Navijanje
81264 (1126) _geek_
»

I7 sistem, nastavitve ramov (iz 1066 na 1600) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6813349 (11147) MonkeyHead
»

AMD duron na Asus plati?

Oddelek: Navijanje
5972 (910) pierlo
»

Kok sem jaz neumen !

Oddelek: Strojna oprema
281802 (1233) jest10
»

Navijanje AMD 1Ghz

Oddelek: Navijanje
442123 (1587) OwcA

Več podobnih tem