» »

AMD duron na Asus plati?

AMD duron na Asus plati?

pierlo ::

Živjo
Imam AMD duron, ki laufa na1000 MHz, na plati Asus A7A266-E. Asus probe program mi kaže da je Max. speed od procesorja 1700 MHz. Ram-a imam 512 DDR. Zanima me kako se da zvišati hitrost procesorja? Sem gledu v biosu, pa se ne da nič spreminjati glede procesorja. Sem gledu manual od matične, pa not piše da je mogoče spreminjati v Biosu če imaš nastavljen na jumper free mode - Kaj je to?

LP

ricola78 ::

Najbrž je frekvenca 1700MHz max, kar bi delovalo na plati. Mislim da je to nekje athlon xp2100+. Sicer pa svojga durončka mogoče naviješ na max 1200 do 1300MHz, če imaš dober cooler. Tvoj procesor je verjetno izdelan še v 0,18 mikronski tehnologiji. Poglej po kakšnem starem forumu, koliko bi lahko dosegel z navijanjem. Sicer moraš ali preko jumperjev ali v biosu nastaviti na jumper free mode. To pomeni da navijaš procesor v biosu in ne preko jumperjev na matični plošči.

pierlo ::

Sej jest bi rad samo v Biosu spremenu na nal višjo frekvenco delovanja, pa ne vem kako. Ker nastavitev glsede procesorja ne morem spreminjati.

pierlo ::

Glede procesorja pa takole. V Asus Probe prog. mi piše takole: Supported Voltage 1.7V, External Clock 100 MHz, Max. Speed 1700 MHz, Current Speed 1000 MHz, narejen je pa v 0.18 mikronski tehno.. Rad bi External Clock prestavu na 133 , pa ne vem kako? Pa seveda Current Speed bi rad zvišu.

Vanc ::

Ja na plati se v bližine procesorja nahaja da jumper nevem kje tocno sicer pa pise zraven in potem ta jumpre prestavis nevem v leo ali desno bos vido kam ponovno zaženeš greš v biose pa je to to

pierlo ::

Sem najdu junper(JEN). Sem manual prebrau. Procesor sem dal na 120 MHz-1200MHz. Rami so tud na 120 MHZ. Zdej me pa zanima, če moram tudi un jumper, ki uravnava voltažo ramov, premaknit? Ne vem tudi ali moram premakniti VID jumper, in potem zvišati voltažo CPU-ja? Kako je s pregrevanjem?
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DDR-ram, združljivost?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191284 (1098) pierlo
»

Kje kupiti XP/Palomino 2100+

Oddelek: Kaj kupiti
11997 (871) Sami
»

Naviti celerona 1000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
703631 (2960) Pyr0Beast
»

Kako to - pomoč prosim

Oddelek: Navijanje
6796 (719) fastfury
»

povezava pinov na procu- celeronček 1.7 Ghz

Oddelek: Navijanje
351337 (986) c3R4R

Več podobnih tem