» »

DVD+R DL ne dela

DVD+R DL ne dela

teidy ::

Pred nekaj časa sem si zapekel nekaj stvari na dvd-je +R DL (8,5 GB). Lahko sem jih normalno predvajal brez kakršnih kolih težav. Zdaj pa, ko spet hočem predvajati, mi sploh ne zazna dvd-ja. Sliši se, da DVD pogon poskuša prebrati dvd, vendar ga preprosto ne more. Sem poskusil še z ostalimi dvd-ji (4,7 GB) in mi jih normalno predvaja. DVD pogon mi trenutno kaže pod napravo "H", če ima kaj veze s tem. Sem že poskušal z ponovno inštalacijo gonilnikov, pa še noče odpreti dvd-ja. Pa me zanima, če lahko kdorkoli kako pomaga?:8)

Lp teidy!

hojnikb ::

fuč dvd...
backup na dvdje ni nikol dobra ideja...
#brezpodpisa

teidy ::

hojnikb je izjavil:

fuč dvd...
backup na dvdje ni nikol dobra ideja...


To mi naredi pri vseh teh dvd-jih, ki so prej delali, tako da dvomim da so fuč :|

hojnikb ::

probi z drugim dvd pogonom...
#brezpodpisa

teidy ::

Sem probal z drugim pogonom in mi je normalno zaznalo dvd-je, tako da res ne vem kaj bi bilo narobe. :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teidy ()

solatko ::

Laser je ošvohnel, 4,7 ti še prebere, DL je pa zapis globlji, pa ne osvetli zadosti. Med 15 - 20€ imaš nove, pa zamenjaj.
Delo krepa človeka

teidy ::

solatko je izjavil:

Laser je ošvohnel, 4,7 ti še prebere, DL je pa zapis globlji, pa ne osvetli zadosti. Med 15 - 20EUR imaš nove, pa zamenjaj.

Imam prenosnik Acer, pa me zanima, če mogoče veš kje bi se dobil, ali je bolj pametno, da nesem na servis, saj gre za prenosnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teidy ()

solatko ::

Če gre za prenosnik je pa stvar malo bolj zagamana. Pekači za prenosnik so skoraj še enkrat dražji, pa še pazit moraš, ker nimajo vsi enakih lukenj za masko.
Poglej na Bolhi ali eBay-u.
Na servisu te bodo olupli, da ni res.
Napiši tip prenosnika.
Delo krepa človeka

teidy ::

solatko je izjavil:

Če gre za prenosnik je pa stvar malo bolj zagamana. Pekači za prenosnik so skoraj še enkrat dražji, pa še pazit moraš, ker nimajo vsi enakih lukenj za masko.
Poglej na Bolhi ali eBay-u.
Na servisu te bodo olupli, da ni res.
Napiši tip prenosnika.

Acer Aspire 5810TG

BorutK-73 ::

Kupi raje USB pekač ali pa še bolje - 2TB usb disk za podatke.
cd/dvd so za mene preteklost.

solatko ::

Delo krepa človeka

Yacked2 ::

BorutK-73 je izjavil:

Kupi raje USB pekač ali pa še bolje - 2TB usb disk za podatke.
cd/dvd so za mene preteklost.


Se strinjam
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

teidy ::

Zdaj mi je vse zelo čudno, saj mi je uspelo odpreti en dvd+r dl, a ostale mi pa še vedno noče. :| Ali naj si potem vseeno kupim nov dvd-pogon ali gre za kakšno drugo težavo?

teidy ::

teidy je izjavil:

Zdaj mi je vse zelo čudno, saj mi je uspelo odpreti en dvd+r dl, a ostale mi pa še vedno noče. :| Ali naj si potem vseeno kupim nov dvd-pogon ali gre za kakšno drugo težavo?

Sem šele zdaj opazil, da ko hočem kopirati mi napiše čez nekaj časa, da datoteke ni bilo možno prebrati, tako, da je po mojem še vedno isti problem, razen, če ima kdo drug kakšno idejo kaj bi bilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teidy ()

solatko ::

teidy - DL pekači so bili v prenosnikih vedno bolj nezanesljivi. Tanjše DVD enote, so pač kompromis med normalnimi in prostorom, v katerega se morajo stlačit. DL pekači imajo močnejši laser, kar pa povzroči večje gretje ob peki, v prenosniku pa je problem ravno hlajenje. Ko sem še sam uporabljal DVD enote, sem pekel DL ploščke izključno v normalnem pekaču v namiznem računalniku. V prenosniku pa samo navadne CD in DVD medije.
Če bi disk zapekel v namiznem, bi ti enota v prenosniku normalno čitala medije, tako pa je prepis slabše kvalitete in, glede na to, da laser z leti oslabi, ti tistega, kar si posnel, ne prebere več. Verjetno ti na namizniku DVD-DL enota, medij normalno prečita.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezplačen program za peko DVD-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
234427 (4006) BorutK-73
»

nadomestni DVD-R/RW pogon za prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
141938 (1656) Alen T 1978
»

Zapis datotek na DVD-R

Oddelek: Pomoč in nasveti
292602 (2269) ThomasSGS
»

Ali je 180 W napajalnik dovolj za Core i3?

Oddelek: Kaj kupiti
396382 (5397) amigo_no1
»

Nova anketa: je DVD/Blu ray enota (že) odveč? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
10026323 (23795) kuglvinkl

Več podobnih tem