» »

ZEKom-1 po dveh tednih

1
2
»

infox ::

Nekaj "pomembnih" linkov:
Informacijski pooblaščenec izdal smernice glede uporabe piškotkov + PDF
Pozor pri zunanjih ponudnikih rešitev za piškotke
Nova pravila o piškotkih – za kaj v resnici gre?

Obveznosti glede piškotkov so enake za vse upravljavce v EU - Odziv Informacijskega pooblaščenca na nekatere zavajajoče navedbe glede zakonodaje o piškotkih, ki naj bi bila v Sloveniji strožja kot drugje v EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: infox ()

carota ::

raufnk je izjavil:

In pa ... tudi vsi moderni brskalniki imajo možnost izklapljanja piškotkov samo za izbrane domene. To bi bilo sprejemljivo, če bi brskalniki imeli že v štartu piškotke izklopljene in bi jih uporabniki za vsako stran po želji vklopili (torej ravno obratno od trenutnega stanja).

To je imel že Netscape pred 15+ leti po defaultu. Očitno je bilo tako nadležno, da so spremenili da je privzeto vklopljeno. Mi smo z zakonom skočili 15 let v preteklost. :)

Zdutor ::

kaj pa rtvslo.si, dnevnik.si, 24ur.com ??? Noben od velikoh rib ne spoštuje zakona!

Mesar ::

Kaj čmo, takle mamo 8-)
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Poldi112 ()

techfreak :) ::

Zdajle sem se spomnil na lynx. Privzeto ti za vsak cookie ponudi moznost, ce ga sprejmes ali zavrnes.

smash ::

mene najbolj moti to, da jih na večini ne moreš zavrnit, ampak lahko samo sprejmeš in potem gledaš pol ekrana obvestila

jaz namreč čisto vse zavrnem :)

dotomaz ::

Pa resno verjameš, da te s tem ni možno slediti?

Mesar ::

smash je izjavil:

mene najbolj moti to, da jih na večini ne moreš zavrnit, ampak lahko samo sprejmeš in potem gledaš pol ekrana obvestila

jaz namreč čisto vse zavrnem :)


Odlično, pri meni lahko sprejmeš ali pa odklikaš stran, razmišljam še da bi dodal možnost, da uporabnik vse zavrne jaz pa mu za uporabo strani izstavim račun v višini recimo 25eur na mesec. Če plača za 1 leto pa dobi 2 meseca zraven zastonj :))

dotomaz je izjavil:

Pa resno verjameš, da te s tem ni možno slediti?


Pa po možnost Google Chrome uporablja, ki ima uniqe ID :)) pa kake custom fonte ima na sistemu...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

techfreak :) ::

Zakaj bi mu racun izstavil za obiskovanje strani? Res mislis da bos kaj manj zasluzil, ce ne bo imel prilagojenih oglasov? Tezava je zaenkrat predvsem pri ponudnikih oglasevanja in oni se bodo morali prilagoditi.

Mesar ::

In če se ne bodo prilagodili? Slovenski so se že, Googlov Adsense pa ne... pa nič ne kaže, da bi kaj delali na tem.
Your turn to burn!

T-h-o-r ::

zakaj rabimo vse to? zakaj jim enostavno ne rečejo, da se piškotki več ne smejo uporabljati
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Mesar ::

Komu? Googlu? Zakonodaja velja za podjetja znotraj EU... tudi če za svoj Adsense račun izklopiš personalizirane oglase se 2 cookija še pojavljata, Googlu se hebe za tole direktivo in vse skup.
Your turn to burn!

Ales ::

Za podjetja znotraj EU velja, ja. Google ima podjetja ali podružnice marsikje, headquarters za EU je na Irskem:

Google Ireland Ltd.
Gordon House
Barrow Street
Dublin 4
Ireland

Tukaj so vse njihove lokacije.

Lahko si 100%, da jih EU direktive in zakoni posameznih držav živo zanimajo, samo poglej si vse tožbe in posledično poravnave, ki jih sklepajo vsake toliko časa. Evropska komisija jih je pa tudi že parkrat direktno udarila po prstih.

Mesar ::

Irska bo pa kaj? Niti zakonodaje, ki omogoča razne davčne mahinacije ne upajo spremenit ker bo kup firm spakiralo od tam, ne da bi jim za piškotke težili :)
Your turn to burn!

dotomaz ::

T-h-o-r je izjavil:

zakaj rabimo vse to? zakaj jim enostavno ne rečejo, da se piškotki več ne smejo uporabljati


Vse skupaj je pesek v oči. Do sedaj si vsaj videl, cookije v seznamu. Z browser fingerprinting tehnikami pa se na sistemu nič ne vidi, da ti sledijo, indentificirajo pa te lahko skoraj 100%.

Phantomeye ::

a wordpress uporablja piškotke? z izjemo prijave v sistem?

Mesar ::

Pri komentarjih, pa teme lahko uporabljajo kake čudni cookije, eni majo celo seje vključene v temah... beg ve zakaj. Plugini... isto kot teme.

Pa plugini za third-party content.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Tody ::

Kako veš kaj dela cooki in kako ga odstraniš? Jest mam eno joomlo inštalirano in vse kar piše o cookiju so neke številke... Pojma nimam kako naj ga ugasnem?

Spura ::

Dost telih off the shelf produktov uporablja cookije in se jih ni lahko znebit (npr DZ stran je IBM WebSphere Portal).

Mesar ::

S tem hočeš povedati kaj? Da je težko? Fino, meni je tut blo težko odstranjevat oglasne bloke. Da je zato opravičljivo? Da je zato opravičljivo, da so si vzeli toliko časa? IMHO ne.
Your turn to burn!

Ziga Dolhar ::

Tody: V kodi poišči session_start oziroma setcookie. Če je slučajno v datoteki session.php (oziroma podobno imenovan fajl :)) te bom tepel! ;).

(Pol ti bom pa z veseljem namignil, kako ga fentaš.)
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Pa ne da mu svetuješ, da naj kr vse povprek briše kodo iz datotek od Joomle? Ker rezultat bo samo kup errorov... bi mu vsej svetoval naj prej backupa vse.
Your turn to burn!

jerry2 ::

Kaj najedate s temi session piškotki. ASPSESSION piškotek se ne da izključiti, tako da tudi jaz postrežem z njim, čeprav ga ne uporabljam. Ne da se izključiti razen če na serverju ne izključim sej, kar pa pomeni, da nobena spletna stran ne bo delovala ker pol funkcij ne deluje več. Ne bodite no bolj sitni s temi sejami kot je IP.
tom & jerry

Mesar ::

A imaš kakšno zagotovilo, da jih lahko uporabljaš tako kot jih? Ker če jih nimaš bi bil jaz tudi na tvojem mestu siten... razen če ti ni problem kazen plačat.
Your turn to burn!

jerry2 ::

Ja imam zagotovilo. Brez sej ASP ne deluje in je oškrbljen programski jezik interno, pomeni da je moj ASPSESSION cookie nujno potreben za delovanje strani. Sicer naj pa najprej polovijo vse ki servirajo GA piškote in imajo strani ki samo obvestijo o piškotih (99% vseh strani), potem bi jaz na seje ki so 1st party in še potečejo takoj navalil.

Če sejni šiškot izbrišem mi takoj nastane drug. V ASP ne ustvarim seje, ustvari se prazen sejni piškot. Kaj naj pri temu, naj neham programski jezik uporabljati in na novo napišem 20.000 vrstic kode???
tom & jerry

Mesar ::

V ZEKom-1 piše, da je piškot izjema če je nujno potreben za prenos sporočila po informacijskem sistemu (!= delovanje strani).

Koga bodo kdaj zaradi česa lovili pa bomo še videli, po moje bodo če bodo eno stran obravnavali, preverjali vse piškote na tisti strani pa ustrezno ukrepali. Dvomim, da bodo prvič šli preverjat pa ukrepat v zvezi z third-party cookiji pa potem še vse strani enkrat za first-party cookije.
Your turn to burn!

jerry2 ::

Moj piškot je nujno potreben za delovanje spletne strani torej sodi med izjeme (izjema ni samo to kar si napisal ampak če je nujen za delovanje stran). V ASP ki sama tvori piškote, je nujno potreben, za PHP pa menda ne, če ga ustvarite s session_start().

Govorim le, da je članek brezvezen v tem, ker omenja povsod sejne piškote, to pa da vse velike strani in pristopniki Mossa, ki so se skupaj odločili, da popolnma ignorirajo zakon, o tem se pa ne piše...

Lahko se pa prijavim kot svetovalec pooblaščenca, da mu bo kaj bolj jasno, da piškoti ne ubijajo in nimajo virusov.
https://www.ip-rs.si/novice/detajl/javn...
tom & jerry

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jerry2 ()

techfreak :) ::

Moj piškot je nujno potreben za delovanje spletne strani torej sodi med izjeme (izjema ni samo to kar si napisal ampak če je nujen za delovanje stran). V ASP ki sama tvori piškote, je nujno potreben, za PHP pa menda ne, če ga ustvarite s session_start().

Zakaj je nujno potreben? Se ga nikakor ne da odstranit?

Drugace pa kdaj je prisla ven zadnja verzija ASPja? 12 let nazaj? Sicer lepo da je kaksna stran tako stara, ampak vseeno bi pocas bil cas za posodobitev na kaj bolj modernega, hitrejsega in z podporo kaksnega normalnega programskega jezika.

gapipro1 ::

Torej eno presenečenje na mailu danes:

From: support@cookiesafe.eu

Msg:
Spoštovani.

Ob pregledu vaše spletne strani XXX.si ugotavljamo, da NE ustreza zakonskim predpisom, 157. člen zakona o elektronskih komunikacijah. Na voljo imate 14 dni za odpravo neskladje preden bo vaša spletna stran uvrščena na črni seznam. Za kršitelje so predvidene kazni. Ugovor ne zadržuje postopek objave spletne strani v javni imenik!

Pojasnilo! Spletno stran priporočamo, da prilagoditve zakonskim zahtevam!

Strokovno pomoč za odpravo neskladja z zakonskimi zahtevami najdete tukaj, v kolikor bi jo potrebovali.
www.cookiesafe.eu



Je še kdo dobil kako podobno sporočilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gapipro1 ()

s1m0n ::

Nekaj postov nazaj: link

Sporočilo ignoriraj :) Nekdo pač želi na tak način zaslužit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Ales ::

jerry2 je izjavil:

Moj piškot je nujno potreben za delovanje spletne strani torej sodi med izjeme (izjema ni samo to kar si napisal ampak če je nujen za delovanje stran). V ASP ki sama tvori piškote, je nujno potreben, za PHP pa menda ne, če ga ustvarite s session_start().

Govorim le, da je članek brezvezen v tem, ker omenja povsod sejne piškote, to pa da vse velike strani in pristopniki Mossa, ki so se skupaj odločili, da popolnma ignorirajo zakon, o tem se pa ne piše...

Lahko se pa prijavim kot svetovalec pooblaščenca, da mu bo kaj bolj jasno, da piškoti ne ubijajo in nimajo virusov.
https://www.ip-rs.si/novice/detajl/javn...


ASP deluje tudi brez sejnega piškotka, da se ga izklopiti. To, da je potem sam ASP težje uporaben še ni legitimen razlog, da piškotek kar sam razglasiš za "zakonsko izjemo", LOL. Lahko pa bi ti bila vzpodbuda, da na novo sprogramiraš spletno stran v neki drugi tehnologiji, če ta starinska zadeva več ne ustreza potrebam...

Te pa čisto štekam, da te je zakon malo sfrustriral >:D Ampak zaradi tega se še ne bo spremenil.

jerry2 ::

techfreak :) je izjavil:

Moj piškot je nujno potreben za delovanje spletne strani torej sodi med izjeme (izjema ni samo to kar si napisal ampak če je nujen za delovanje stran). V ASP ki sama tvori piškote, je nujno potreben, za PHP pa menda ne, če ga ustvarite s session_start().

Zakaj je nujno potreben? Se ga nikakor ne da odstranit?

Drugace pa kdaj je prisla ven zadnja verzija ASPja? 12 let nazaj? Sicer lepo da je kaksna stran tako stara, ampak vseeno bi pocas bil cas za posodobitev na kaj bolj modernega, hitrejsega in z podporo kaksnega normalnega programskega jezika.


Ja, 12 let nazaj. In ne, ne da se jih izključiti. Stran je precej sodobno narejena, ker server side jezik za uporabniško izkušnjo ni niti najmanj pomemben. Pač ne bi vlagal zdaj 5 let dela za projekt, ki je nastajal več let, če dobro deluje. Menjati jezik per se je pa brez pomena. Nima pa to nič skupnega s pogovorom o piškotkih. ASP pač ne more izključiti piškotkov zato lahko uporablja sejni piškotek, saj je nujno potreben za delovanje strani. Vidiš, včasih se splača imeti 12 let star jezik. Do zdaj še nisem našel ničesar, kar ne bi mogel narediti, me je pa prihranil par PHP virusov, ki se niso mogli izvršiti, pa tudi s piškotki se mi zdi, da je meni bolje kot tebi ;-)
tom & jerry

jerry2 ::

Ales je izjavil:

jerry2 je izjavil:

Moj piškot je nujno potreben za delovanje spletne strani torej sodi med izjeme (izjema ni samo to kar si napisal ampak če je nujen za delovanje stran). V ASP ki sama tvori piškote, je nujno potreben, za PHP pa menda ne, če ga ustvarite s session_start().

Govorim le, da je članek brezvezen v tem, ker omenja povsod sejne piškote, to pa da vse velike strani in pristopniki Mossa, ki so se skupaj odločili, da popolnma ignorirajo zakon, o tem se pa ne piše...

Lahko se pa prijavim kot svetovalec pooblaščenca, da mu bo kaj bolj jasno, da piškoti ne ubijajo in nimajo virusov.
https://www.ip-rs.si/novice/detajl/javn...


ASP deluje tudi brez sejnega piškotka, da se ga izklopiti. To, da je potem sam ASP težje uporaben še ni legitimen razlog, da piškotek kar sam razglasiš za "zakonsko izjemo", LOL. Lahko pa bi ti bila vzpodbuda, da na novo sprogramiraš spletno stran v neki drugi tehnologiji, če ta starinska zadeva več ne ustreza potrebam...

Te pa čisto štekam, da te je zakon malo sfrustriral >:D Ampak zaradi tega se še ne bo spremenil.


Starinska zadeva ustreza zahtevam, ne skrbi. Zaradi polpismenega zakona ne bom spreminjal strani. Naj sodišče dokaže, da lahko piškotek izključim. V bistcu je nujno potreben za delovanje strani, to da lahko stran napišem na novo, pač ni izgovor, da ne sodi pod zakonsko izjemo v postavki "nujno potreben za delovanje strani". JE nujno potreben za delovanje strani na tehnologiji, ki jo uporabljam. Sicer naj pa prepovedo ASP strani, če so tako moteče.

Ste pa tukaj vsi po vrsti malo tako... sfrustrirani. Po mojem še IP ne bo preganjala takih piškotov, medtem ko xyz velika stran streže 120 third party cookies in ignorira zakon.

Da se pa spravite na programski jezik, je pa tudi malo tako. Programski jezik server side nima nobene veze danes, če ne uporabljaš CMS modulov, ampak imaš lastno kodo. Pač ni finančnega motiva, da se vse kar dela, prepiše na nekaj, kar bo spet treba več let, da bo delalo enako dobro. PHP po drugi strani šele zdaj dobiva podporo stvarem, ki jih imam v ASP že leta (nalaganje datotek s progress barom, polno podporo unicode itd.). Uporabnikov samih pa ne zanima zastarelost jezika, dokler dobijo to, kar želijo ;-)

In mimogrede, ali avto.net ni dovolj velika in sodobna stran? Kot vidim, tudi ona še vedno, kljub zastarelosti uporablja ASP tehnologijo...
tom & jerry

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jerry2 ()

jerry2 ::

Še ta analogija. Ko se sprejme zakon, se za naprej. Recimo ko so avtomobili potrebovali katalizator je to veljalo za nove avtomobile, oldtimerji se še zdaj vozijo brez. Ne more mi nekdo ukazati, da moram spremeniti programski jezik, ker stari ne ustreza zakonu. Ker potem je tisti odstavek, da je piškot izjema, kadar je nujno potreben za delovanje strani, brezpredmeten in nikoli izvršen. Ker vsako stran se da na novo napisati tako, da piškota ne bo potrebovala. Ampak mislim da ni to mišljeno, ampak je mišljeno, da je nujno potreben v okviru tehnologije, v kateri je narejena stran.

Smo pa v Sloveniji napram drugim evropskim državam blazno striktni s tem zakonom in IP je stvari zaostrila več kot predpisuje Evropski zakon (beri članek v zadnjem Monitorju za natančno obrazložitev). Slovenci smo spet naj v eni neumnosti. In če je že IP tako tolmačila še razumem (ve 100 % vse v zvezi s piškotki? Res misliš?) Ampak da tukaj brundajo programerji, ki bi morali biti proti temu zakonu v obliki, v kakršni je pri nas, in bi me najraje verjetno prijavili, ker uporabljam prestar programski jezik... to je pa SLO posebnost. Zato tudi nikamor ne pridemo, zato je korupcija tako visoka itd. Ampak to je že druga tema, ki ne sodi sem.
tom & jerry

techfreak :) ::

JE nujno potreben za delovanje strani na tehnologiji, ki jo uporabljam. Sicer naj pa prepovedo ASP strani, če so tako moteče.

Ni nujno potrebno za to kar ti hoces narediti. Ce pa imas zastarelo tehnologijo, ki ni nastavljiva pa ni problem v zakonu. Drugace pa ocitno se lahko izklopi podpora v IISju: http://support.microsoft.com/kb/244465 vendar bos ocitno moral najti alternativen nacin za shranjevanje seje.

PHP po drugi strani šele zdaj dobiva podporo stvarem, ki jih imam v ASP že leta (nalaganje datotek s progress barom, polno podporo unicode itd.).

PHP naceloma podpira unicode, problemi se lahko pojavijo pri delu z nizi, celotna zadeva ni kul, ampak se vseeno je en kup strani, ki podpirajo unicode in so narejene v PHPju - in delajo brez tezav. Sicer ne poznam tocno kako ASP deluje, ampak ce bi ti PHPju pustil nalaganje datotek bi hitro prisel do tezave, saj bi nit ki nalaga datoteko cakala in ne bi mogla opravljati procesiranja drugih zahtev. Ce bi opravljal vec zaporednih prenosov, ne bi moral niti streci strani ostalim uporabnikov. Kaj takega je bolje implementirati na strani spletnega streznika, kjer bos pa nasel kar veliko pluginov.

PHP pa niti priblizno ni edini jezik, ki omogoca pisanje spletnih aplikacij. Imas se veliko drugih jezikov in ogrodij, ki so boljsi. In ne glede na napake PHPja, je se vseeno hitrejsi pri izvajanju, ima podporo za vsako stvar/aplikacijo/knjiznico, ki si jo zelis ter je veliko boljsi (saj je vendar njegov razvoj zelo aktiven, proti ASPju kjer je stanje ze mnogo let enako).

Ko smo pa ze ravno pri kukijih, ce ne gre na uraden nacin odstraniti piskotkov na strani interpreterja, pa ga verjetno lahko z ISAPI filtrom. Ce pa se to ni mogoce, pa lahko pred IIS postavis nginx ali podobno aplikacijo, ki bo delovala kot proxy za tvoje zahteve in ven pometala tako osovrazeni ASP piskotek.

jerry2 ::

Piškot seje se da odstraniti le na samem serverju, torej za vse in potem tudi registracija in nič drugega ne bo delalo.

Pa pustimo vojno med server side jeziki na strani.

Če je zakon nad zdravo pametjo potem lahko samo upamo, da ne prepovedo PHP jezika, če ugotovijo, da je varnostno ali kako drugače sporen. Saj veš, zakon je nad vsem, potem boste pač prepisovali strani na kaj tretjega, ker tako pravi zakon.

Mislim da je dovolj da so naredili celo sranje z analizo in prikazom oglasov stranem ki živijo od tega, zdaj naj pa menjamo programske jezike, ker nek IP tako interpretira zakon... lol no.
tom & jerry

techfreak :) ::

Piškot seje se da odstraniti le na samem serverju, torej za vse in potem tudi registracija in nič drugega ne bo delalo.

a) naredis svoj sistem seje (s pomocjo baze je to dokaj trivialno opravilo, edino na brisanje zastarelih sej ne pozabi), vprasanje pa je ce je trivialno zamenjati sistem sej ki ga uporabljas ti oz. ki ga ima ASP
b) ce uporabljas reverse proxy pa v primeru da imas kaj v seji zapisano, poslji dodaten header ali pa dodaten cookie, na podlagi katerega se proxy odloci ce bo posredoval ASPSESSIONIDWHATEVER odjemalcu

Mislim da je dovolj da so naredili celo sranje z analizo in prikazom oglasov stranem ki živijo od tega, zdaj naj pa menjamo programske jezike, ker nek IP tako interpretira zakon... lol no.

Kukiji se pri ponudnikih oglasov uporabljajo za:
a) preprecevanje podvojenih klikov / nepravilni kliki
b) sledenje uporabnikov

Za a) imajo ze zdaj dovolj alternativni metod, saj so ze prej ljudje izkoriscali brisanje kukijev za te zadeve, za b) bodo pac potrebovali privolitev. Sicer pa glede sledenja bi rekel da je bolj kot ne mimo, saj je vsaj polovica oglasov brezveznih za mene oz. se me ne ticejo.

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Ja sej vsi to razumemo, samo Google (še) ne. Adsense še kr veselo štepa cookije, v kombinaciji s "prostovoljnim" soglasjem so rezultati porazni. Sploh ne vem kako mislijo to rešit, sploh če misli EU forsirat tole... no ali pa informacijski pooblaščenci.
Your turn to burn!

Spura ::

Mesar je izjavil:

S tem hočeš povedati kaj? Da je težko? Fino, meni je tut blo težko odstranjevat oglasne bloke. Da je zato opravičljivo? Da je zato opravičljivo, da so si vzeli toliko časa? IMHO ne.

Ne, nocem povedati, da je tezko. Hocem povedati, da je nemogoce. Lahko na nivoju apacha vn iz responsov meces set cookie headerje, ampak to samo povzroci, da stvar popolnoma neha delat.

Mesar ::

Torej če si spišem CMS, ki ne deluje brez cookijev, grem preko druge firme prodam sam sebi vendar pod nekimi pogoji, da se koda ne sme spreminjati itd. ali pa si celo prodam zakodirano verzijo... To potem pomeni, da so vsi piškotki od tega CMSa izjeme?

Če tak gledamo... :D
Your turn to burn!

trizob ::

Vedno bolj se mi dozdeva, da je ta zakon, oz. direktiva močna brca v škatlo na pločniku. Škatlo napolnjeno s cegli. Raje bi izdali brošuro in si umili vest, če jih že zasebnost uporabnikov tako zelo skrbi. Trenutna ureditev me spominja na zakonsko zapoved vsem, da moramo pridno vaditi, da bi zmanjšali tveganje za srčnožilna obolenja.

Mesar ::

Vprašanje kakšni so interesi v ozadju, če jih res skrbi le čista ves ali je še kaj več.
Your turn to burn!

energetik ::

En vprašanje, ki je bilo verjetno že izpostavljeno:
tudi če na neki strani že potrdim pop-up, da se strinjam s piškoti, me po ponovnem odpiranju brskalnika stran spet sprašuje, in to je precej nadležno.
Verjetno je to posledica tega, da imam nastavljeno avtomatsko brisanje piškotov, ko zaprem brskalnik?
Je kakšna rešitev, da ta pop-up izklopim?

jype ::

energetik> Je kakšna rešitev, da ta pop-up izklopim?

V splošnem so temu namenjeni t.i. userscripts.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Transparentna Slovenija #7: Tudi spletna stran ZD Nova Gorica si zasluži nekaj ljubez

Oddelek: Novice / Zasebnost
3410857 (7034) aerie
»

Dobre prakse Informacijskega pooblaščenca že prešle v splošno rabo (2)

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4415016 (11656) MrStein
»

Dobre prakse Informacijskega pooblaščenca že prešle v splošno rabo (3)

Oddelek: Novice / Zasebnost
199278 (7012) primoz4p
»

Piškotki kot dimna zavesa spletne varnosti in zasebnosti

Oddelek: Novice / Zasebnost
3014205 (11775) ExtraBacon
»

Kdo vse ne priznava novega ZEKom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
13142503 (34141) trizob

Več podobnih tem