» »

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov

««
5 / 10
»»

njok ::

Wow, tiborrr, tole je pa lepo. ;) Daj malo opisi kaj si vse naredil.

tiborrr ::

Njok, nic posebnega, le ocistil sem ga in presprayjal na srebro (vse, razen hladilne povrsine). Nato sem naredil adapter iz lesa (jebiga, ni bilo pleksija pri roki) in privijacil gor ventilatorje... Preprosto 0:).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

TribesMan ::

Predvidevam da je tole barvao s sprejem, je pa lepo narejeno... Jest sem zdaj v zadnji fazi vgrajevanja svoje Lade v kišto in me zanima če kdo ve kje kromirajo baker? >:D Pa če ma kdo kak info o tem kako najbolje pripraviti obdelovanec na kromiranje.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

tiborrr ::

TribesMan, mislim, da bi bilo skoda zasrati hladilno povrsino s kromom (razen, ce dobro prevaja toploto, za kar pa nisem ziher). Ohisje je pak druga zgodba ;). Jup, obicen spray, malo natancne roke in rezultat je tu...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

TribesMan ::

Krom po mojem ne more kaj veliko vplivat na toplotno prevodnost, ker je to zelo tanka plast in ker je kovina, ki itaq dobro prevaja toploto. Pomojem je podobno, kot bi eloksiral aluminij, kar pa ne vpliva bogvekaj... lepše je pa 100x. Se morem najprej poznimat koliko bi to koštalo...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Alexius Heristalski ::

Zelo zelo lepo si naredil, tiborr. S čim si očistil radiator, da je tako gladek?

lp
8-O
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

tiborrr ::

Z navadnim vodobrusnim papirjem, hektolitri kepapa in kokakole :D. Pa s purolom, seveda :D.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Jackass ::

purol? - Kaj je to? Kje ga dobim? Čemu služi? Kolk ga rabm? Kolk stane?

Hvala!
jAcKaSS

Phoebus ::

purol je sredstvo za odstranjevat rjo.

tiborrr, a si ti tud vente sprejal al si kupil take? Ker mene skrbi da bi šla barva v mehanizem in nardila kakšno sranje po sprejanju

smilyxx ::

mal offtopic:
TribesMan, če boš dal kromirat cel radiator, ne vem če bo to dobro vplivalo na hlajenje. Drgač pa pomoje da kromanje bakra nebi smel bit problem. Sicer je pa meni rekel, da če hočm da lepo zgleda mora met posamezn izdelk sam dve strani, ker drugace se ne prime na vse enako.

Lp
Save water.
drink beer.

QuickShot ::

Sej ko sprejaš vente daš veternico dol tko da se nimaš nič za bati, da bi barva kam šla.

DimmniBurek ::

Ej fantje ma kaj res kečup dela za umazanijo dol dat? Mal čudnu, drgač sz kokakolo gre pa sigurnu

Alexius Heristalski ::

Z navadnim vodobrusnim papirjem, hektolitri kepapa in kokakole :D. Pa s purolom, seveda :D.
Uff, potem se bom pa še namučil ...|O
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Phoebus ::

Em ja, FULL se boš namatral za spucat...ti povem it lastnih izkušenj ;((

tiborrr ::

tiborrr, a si ti tud vente sprejal al si kupil take? Ker mene skrbi da bi šla barva v mehanizem in nardila kakšno sranje po sprejanju

Jup, ventilatorji so barvani. Ne, ni bilo problema, se vedno lepo delujejo, le pravokotno moras prej drzati, ko barvas. 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

S-Master ::

tiborrr je car, to itak ;)
traktor ti matr jebal !!

mloncar ::

tiborr.. ..kaj map to zaene ventilatorje na radiatorju??
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

tiborrr ::

Japan Power, to so navadni medium noise 120mm ventilatorji (mislim da FTW - Fanner Tech W... (nekaj)), v bistvu enaki kakor Titan in se marsikateri podoben bratec za tri ali vec jurjev z dvojnimi kroglicnimi lezaji. Ta pa je stal je 2200 po komadu.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

mloncar ::

kje si jih pa kupu?

jst nujno nucam vente (do 3k po komadu), pa jih nikjer nimajo na zalogi :-(
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

VASkO ::

e-misija (megahit) ima tote titane za 2 jurja

mloncar ::

zaenkrat sm stvar rešu tko de sm na radiator od matrutija dau dva 92mm venta! ko dobim pa naou raditaor bom pa vsekakor dau 120mm vente gor!

tiborrr.. ..kaj pa specifikacije teh venzou??
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Floyd ::

Lepo si to naredu! (se enkrat)
Kako se pa te nosilce za vente nardi? A je kaka razlika če vent prišraufaš na ohišje? A mora bit vse skupaj prišraufano ohišje+vent+radjator?
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

mloncar ::

jst sm naredu adapter, ki sem ga prlimu (z slikonom) na radiator in na adapter pol prvijaču še vente! bom jutr mal posliku pa objavu slike moje "kište"!!!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

mloncar ::





PS: slike niso glih kvalitetne, ampka bolš k nič
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

nikonezna ::

super zgleda...am...a je stabilno...sej verjetno tudi je sam vseeno vprašam :P
brez podpisa

mloncar ::

hvala!

kaj če je stabilno??
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Alexius Heristalski ::

Iz česa je adapter za ventilatorja, si ga sam naredil? Koliko te je stalo?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mloncar ::

adapter sem sam naredu! narejen je iz stranice od ene 486ke!! te stare kište majo tak trd pleh, de jih s škarjam za kovino nism mogu rezat, zato je pa na svoj račun pršla fibrca (kotna brusilka) >:D

stalo me ni nč, ker sem imel vse doma!

za na nov radiator, bom pa iz bakrene (ali menedninaste) pločevine naredu adapter, ker se dal lepše oblikovati
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

mloncar ::

pred dnevi sem prodal radiatro od marutija.. ..pol sm pa od kolega kupu radiator od yugota!! mal sm ga spucu, mal ga še morem, pa dons bom dau priklučke našvasat!

tuki je neki slik!





Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

DimmniBurek ::

Kašne so mere od Radiatorja od Lade? Nekje je pisalo 24×19×6, nekje pa nekako drgači, se mi zdi da sam 20cm v višino, kaj je zdej ta prava mera?

DimmniBurek ::

Mere so 24cm×19cm×6cm sam to je preveč za mojo malo Midi kišto!;(( Rabu bi en radiator z merami približno 17cm×20cm×6cm. A ve za kdo za kakšnega, pa da se ga da dobit, na odpadu, ne mislim novga kupavat.

mloncar ::

dons sm dobu še radiatro od lade. tuki je ene par slik od radiatroja od yugota in primerjava v velikosti med obema (yugo VS lada)!

radiator od yugota!!



še neočisščen radiator od lade. pa priklučke še morem zrihtat!


tuki pa dve slike, de bote vidl kakšna je razlika v velikosti! milsim de je lada absolutni zmagovalec >:D

]
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Alexius Heristalski ::

Kako pa si uredil yugova priključka, prosim, povej natančno. Kje si dobil ladin radiator?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mloncar ::

stara dva sm dol odžagu, pa dal nova nalotat!

kje sm dobu lado?? en privatnik, ki mi je naredu rezrvoar (glej temo na ST) mi je zrihtu ta radiator! čist po naključju sm ga dobu!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

GUFY ::

Imam oba radiatorja YUGO in LADO, pa sem kar nekoliko razočaran nad razliko med radiatorjem od LADE in YUGO-ta, tako da sem se odločil, da lado prodam obdržim pa radiator od YUGO-ta, saj le ta hladi vodo slabše SAMO za 0.5 stopinje pod istimi pogoji.

VASkO ::

hehe, v Sloveniji mam zdaj ze ziher najvec sistemov vodnega hlajenja na osnovi LADA radiatorjev :)

Gufy, vodno hladis samo CPU? ker se lada hladi tem bolje, cim vecja je temperaturna razlika vode in zraka, ki piha skozi radiator

yougo je bil pri meni vroc na dotik, lada pa je mlacna

GUFY ::

Vasko: Jaz vse hladim z vodo CPU, GPU in NB.>:D

Alexius Heristalski ::

Kaj res uporabljate kečap za čiščenje radiatorja ali je to le hec? Če ga, ga za zunanjost ali notranjost?

lp
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

BaRtMaN ::

Za zunanjost.

sonac ::

Danes sem dobil radiator od Unota (se mi zdi). Je aluminijast in mere reber so 22x16.
Slika:

Zanim me, če imate izkušnje s aluminijastimi hladilniki in kako se obnesejo. A bo dovolj dober za proc?

T0RN4D0 ::

lep raadiator... aluminjast je sicer, sam če bo soliden prepih, po mojem bi moral zadostovat, če ne boš preveč gor obesu. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

sonac ::

Samo procesor bo gor.

mloncar ::

aja.. ..pa bref (čistilo za wc školko) je tudi zelo dobro čistilo za radiatror!

sam se očistil lado v 15min + 3ure namakanja v raztopini brefa in vode!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

VASkO ::

pri tem radiatorju od UNOta pazi, da ti ne bo kje curljalo in kapljalo. jaz osebno ga ne bi dajal v racunalnik niti pod razno. zakaj?

sem enkrat dobil podobnega (po izdelavi) od neke lade in ga nisem testiral, zgledal je zelo lepo ohranjen, samo je pa puscal pri koncih cevk, ki grejo v komore, ker so gumijaste dihtunge cisto preperele. rajsi najdi kak zlotan radiator (vsi, ki niso plasticni, so zlotani), je bolj ziher.

mislim, da ima vsaki plasticni radiator za dihtanje uporabljeno gumo - to je slabo.

KuhaR ::

Se popolnoma strinjam z VASkOm, sem imel radiator od Fieste in mi je čez kakšne 6 mescov začel puščati. Alu sux;((

Alexius Heristalski ::

Alu sam po sebi je soliden, plastika in gumasta tesnila pa ne. Unotovega radiatorja ne priporočam.

Glede kečapa: se ga da dobro sprati? Zgoraj je nekdo napisal, da se je "zažrl" v kovino (to mi ni čisto jasno) in da je radiator zdaj kečapove barve.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

BaRtMaN ::

Če ne drugega, lahko uporabiš kompresorski pralec ala Kärcher. >:D

BaRtMaN ::

Moram povedati, da sem razočaran nad mojim Yugovin hladilnikom, ker ima Al rebra in stransko ploščico (glej sliko). A je to normalno?
Slika je od Japan powerja, tudi tu zgleda stranska ploščica iz Al.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

LittleDevil ::

Kolikor sem jest videl yugotovih radiatorjev so imali vsi stranico iz AL.

LP

Zgodovina sprememb…

mloncar ::

evo moj radiator od lade :D :D


Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tic ()
««
5 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moja kištica ohladi se z vodo in en kup vodnih blokov lastne izdelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7711642 (8704) Privatnik
»

sam bi naredil radiator ...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
142330 (1870) Karaya 52
»

Kam postaviti radiator za vodno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221670 (1271) njok

Radiator za vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91086 (954) TESKAn
»

Hladilniki - slike - wanted ?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231853 (1455) EX-B

Več podobnih tem