» »

Barvanje BMX kolesa

Barvanje BMX kolesa

fergazer12 ::

LP!
Odločil sem se, da bom svoje BMX kolo malo poživil, zato ga bom prebarval. In zdaj me zanima, kaj vse potrebujem za to? Vem da morem najprej celega "pošmerglat" s smirkovim papirjem, do kovine. Potem nanesem neko temeljno barvo? kaj je to temeljna barva? se da naročit preko interneta ali pa vsaj link, da vidim kako to zgleda. No potem nanesem 2 sloja temeljne barve. Ko se dobor posuši, pa nanesem 3 sloje osnovne barve( v moje primeru oranžna). To je potem to? al še morem nanest preko barve kakšen lak? (nekje sem zasledil, da prodajajo tudi lake, sijaj ali mat).

Hvala za vašo pomoč!

korenje3 ::

torej rabiš kompresor, pištolo za barvanje.

šmerglat se ti ne izplača. v glavnem po moje je preveč dela s tem. kupi barvni sprej in pobarvaj kar lepo čez.

originalno barvanje je zelo zapleten proces in vsebuje posebne barve. več temlejnih nanosov ipd...

vsekakor pa se izogibaj čopiča.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

LuGi ::

plasti dip -

ne rabis pistole (kot je prikazano v posnetku), spray v roke in gasa :)

fergazer12 ::

Ja jaz sem mislo kar s sprejem.. pa lepo posmerglat, ker drugac se baje barva lusci. rajsi vlozim vec dela, kot pa da se mi potem barva lusci. Kolko sprejev bi porabo za 3 nanose za okvir? 20 col?

mihec87 ::

LuGi je izjavil:

plasti dip -

ne rabis pistole (kot je prikazano v posnetku), spray v roke in gasa :)


In kako dolgo to drži, plasti dip se da odstranit dol ker je bolj guma kot pa barva in vzdržljivo ne vem če je ravno pretirano...

Glede na vprasanja poskusi najti ličarja pa se zmeni kako moraš pripravit okvir pa ti špricne in da v peč..

fergazer12 ::

kaj 2 nanose temeljne barve bi bila dovolj? in potem 3 nanosi osnovne barve? (v mojem primeru oranzne) pozna kdo kaksno spletno trgovino za te barve in temeljno barvo?

korenje3 ::

mihec87 je izjavil:

LuGi je izjavil:

plasti dip -

ne rabis pistole (kot je prikazano v posnetku), spray v roke in gasa :)


In kako dolgo to drži, plasti dip se da odstranit dol ker je bolj guma kot pa barva in vzdržljivo ne vem če je ravno pretirano...

Glede na vprasanja poskusi najti ličarja pa se zmeni kako moraš pripravit okvir pa ti špricne in da v peč..


en se podrgne ob pleh in potem moraš jovo na novo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

mihec87 ::

Odvisno od finiša uporbi še lak na koncu...

barve v spreju imaš v merkurju,mavrica ipd trgovine z barvami...

Sam bi se zadeve lotil prešmirglal cel okvir z vodobrusnim šmirglom(v vodo daj malo mila oz ceta), šprickit potem zbrusit z vodobrusnim(2-3x) končas z 1000ko, potem barva par slojev na koncu še to z 1000ko potem pa ene parkrat z lakom in na koncu spoliraš...barvaj na tanko raje več tanjših kot en debel ker ti poteče...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

fergazer12 ::

aha hvala. vzeti sem mislil to temeljno barvo:
http://orodis.si/component/virtuemart/b...

koliko piksen bi potreboval? (2 sloja)

Potem se mislil vzet to barvo:
http://www.olje-direkt.com/barve/220-ba...

spet koliko piksen bi potreboval za okvir? (3 sloji)

in še ta lak:
http://www.olje-direkt.com/barve/226-ba...

verjetno 1 piksna dovol, za 1 premaz?

bluefish ::

Eh, ne kompliciraj. Nesi na peskanje in prašno barvanje - vse skupaj niti ni prav dražje od nakupa materiala in lastnega časa.

fergazer12 ::

poznate koga it maribora, ki bi mo peskal in prašno pobarval okvir vilice in balanco? pa kolko bi to zneslo?

s1m0n ::

Jaz sem dal nekje 50€ peskanje in barvanje (okvir, vilice) In je delo opravljeno 1A.
To ti ponujajo kakšni kolesarski servisi/trgovine (jaz sem dal pri Eurobike/Ptuj)

fergazer12 ::

za 50 € jaz kupim temeljno barvo, pa osnovno barvo, pa dam 25 €

mihec87 je izjavil:

Odvisno od finiša uporbi še lak na koncu...

barve v spreju imaš v merkurju,mavrica ipd trgovine z barvami...

Sam bi se zadeve lotil prešmirglal cel okvir z vodobrusnim šmirglom(v vodo daj malo mila oz ceta), šprickit potem zbrusit z vodobrusnim(2-3x) končas z 1000ko, potem barva par slojev na koncu še to z 1000ko potem pa ene parkrat z lakom in na koncu spoliraš...barvaj na tanko raje več tanjših kot en debel ker ti poteče...


bom kar tako naredo.. hvala!

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

fergazer12 je izjavil:

za 50 EUR jaz kupim temeljno barvo, pa osnovno barvo, pa dam 25 EUR

mihec87 je izjavil:

Odvisno od finiša uporbi še lak na koncu...

barve v spreju imaš v merkurju,mavrica ipd trgovine z barvami...

Sam bi se zadeve lotil prešmirglal cel okvir z vodobrusnim šmirglom(v vodo daj malo mila oz ceta), šprickit potem zbrusit z vodobrusnim(2-3x) končas z 1000ko, potem barva par slojev na koncu še to z 1000ko potem pa ene parkrat z lakom in na koncu spoliraš...barvaj na tanko raje več tanjših kot en debel ker ti poteče...


bom kar tako naredo.. hvala!


Ja če bo 1 piksna dovolj+ ne pozabi vodobrusnega papirja..ja prišel boš mogoče malo ceneje..finiš ter vzdržljivost pa teško da bo blizu...Pojdi okoli do ličarjev povprašat..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

korenje3 ::

bluefish je izjavil:

Eh, ne kompliciraj. Nesi na peskanje in prašno barvanje - vse skupaj niti ni prav dražje od nakupa materiala in lastnega časa.


to bo dražje kot novo kolo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

SkIDiver ::

Če boš barval z barvo v piksni ne rabiš nobenega laka preko, ker je lak že v piksni. Zbrusi z grobim brusnim papirjem staro barvo, šprickit in barva v piksni. Nanosov šprickita imaš lahko več, samo zadnjega ne brusit na fino, ker prvi sloj barve rabi nekaj podlage za oprijem.

fergazer12 ::

SkIDiver je izjavil:

Če boš barval z barvo v piksni ne rabiš nobenega laka preko, ker je lak že v piksni. Zbrusi z grobim brusnim papirjem staro barvo, šprickit in barva v piksni. Nanosov šprickita imaš lahko več, samo zadnjega ne brusit na fino, ker prvi sloj barve rabi nekaj podlage za oprijem.



Aha hvala ti. Jaz bom kupil verjetno oranžno MAT barvo.. tam tud nerabim laka?

SkIDiver ::

Lak je verjetno že notri. Vprašaj prodajalca pa ti bo vse razložil. Imaš tudi mat lake ne samo sijaj.
Priporočam, da greš v prodajalno Mavrica ali pa v prodajalno od Heliosa kjer ti bodo razložili kako se je najbolje stvari lotiti, da bo v redu.

Če bi hotel ponovno nanesti temeljno barvo pa bi moral okvir prej speskat. Če ni rjav nima smisla. Kjer pa že je od kakih prask površinska rja pa temeljito zdrgneš z žičnato krtačo, premažeš s ferosanom in temeljno barvo. Ostalo pa kot sem že napisal.

V veliko pomoč ti bo tole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

fergazer12 ::

Aha hvala. zanima me še, kolko piksen bi bilo dovol? za okvir? mislil sem narediti 2 sloja temeljne barve, pa 3 sloje osnovne barve

STU-III ::

najbolje, če kupiš tako na oko, pa potem po potrebi dokupiš. sicer ti pa piše na piksni za kakšno površino je.
Line secured.

SkIDiver ::

Temeljne barve ne rabiš, če ne boš peskal okvirja. Temeljna barva je samo temeljna zaščita kovine, da preprečiš korozijo (vlaga v ozračju, ki povzroča korozijo na površini, ...). Rabil jo boš samo, če imaš kako površinsko rjo, da tisto saniraš. Celega kolesa ne barvaš s temeljno!

Kar ti rabiš je šprickit oz primer, ki bo naredil vmesno plast med staro barvo, ki jo boš deloma pošmirglal in novo barvo. Ob enem primer poskrbi, da kasneje barva ne poka pri krčenju/raztezanju materiala in zgladi vse rise, ki jih bo pustil šmirgel. Primer naneseš lahko prvič, pustiš, da se posuši, fino zbrusiš z mokrim brušenjem potem pa naneseš lahko drugič in ga pustiš, da se posuši pa potem barvo z lakom iz piksne ali pa že po prvem nanosu primerja barvaš.

Težko je reči kako naredit, ker je odvisno kaj imaš pri posamezni stopnji obdelave pred sabo. Če boš imel po prvem brušenju primerja vidne rise, ki so še od brušenja okvirja potem moraš še enkrat nanest primer, ker tega z barvo ne boš rešil. Barva z lakom je samo zaključen sloj, finesa, ki da izgled. Preden gre barva gor more biti vse pripravljeno v piko.

fergazer12 ::

Aha torej šprickit.
Naredil bom tako.
Razstavil bom kompletno kolo, ga pobrusil do kovine, učistis s vlažno in nato še z suho gobo. potem bom nanesem šprickit in pobrusil s 1000? nato nanesem šprickit še enkrat in ne pobrusim. ko je suh, nanesem 3 sloje osnovne barve, pred vsakim slojem ko je barva suha, površino očistim zaradi praha. bo tako super?

SkIDiver ::

:D ne!

1. Če misliš čistiti kovino s krpo, ki jo boš navlažil z vodo je to no go. Kovina in voda ne gre skupaj. Boš imel oksidacijo še preden boš karkoli zaščitil! Za čiščenje se uporablja ali nitro razredčilo ali pa namensko čistilo za razmaščevanje in čiščenje pred nanosom temeljne barve.
2. Prva stvar, ki pride na kovino, če boš odstranil tudi temeljno barvo je temeljna barva (če to pomeni tvoj izraz "pobrusil do kovine").
3. Na temeljno barvo ne rabiš nanašat primerja. Ni nujno. Niti nisem prepričan, če se nanaša na temeljno barvo.
4. Primer nanašaš samo, če boš zbrusil dol staro pokrivno barvo (to je barva, ki jo vidiš) a ne boš odstranjeval temeljne barve.
5. Pred vsakim nanosom nove barve ne rabiš nič čistit, ker nanašaš gor nov sloj še preden se prejšen popolnoma strdi, da se sloja med sabo vežeta. Ta del je težaven in ti pomaga samo praksa kdaj se nanaša naslednji sloj. Če se ti bo predhodnji nanos povsem posušil boš imel barvo v plasteh in se ti bo lahko luščila s časom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

DonMatejo ::

Samo ideja, kaj pa če bi kolo oblepil z nalepko.. relativno popularni so kakšni tribal in wild vzorčki..

fergazer12 ::

kaj mi lahko kdo napiše zaj postopek, ker sem res zmeden.

SkIDiver ::

Vzemi si čas in preberi od začetka, temeljito. Zakaj? Ker univerzalnega recepta ni.

Torej kakšen je sedaj plan? Očistiš s kolesa pokrivno barvo? Pazi! Temeljna barva ni isto kot pokrivna! Pokrivna je tisto kar vidiš, temeljna je pa prva, ki pride na surovo kovino!
Povej kaj boš naredil z obstoječo barvo pa ti napišem kako se lotiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

fergazer12 ::

ja zdaj mam okvir črn. torej pobrusim samo toliko, da bo bolj sivo? pol pa šprickit gor pa barvo?

SkIDiver ::

Da. Pobrusi z grobim brusnim papirjem, pa potem še z enim finim. Nanesi gor sloj primerja pa boš videl, če se bodo videle kake rise od brusnega papirja. Če jih ne bo nanesi gor 2 do 3 sloje barve.

Za čiščenje prahu po brušenju pa uporabi kompresor, če ga nimaš pa suha krpa. Pred nanosom primerja obriši s krpo, ki si jo prej namočil z nitro razredčilom ali pa razmaščevalcem. V primeru krpe namočene z nitro razredčilom pobriši hitreje, ker nitro je dokaj jedek in bo maščobo, ki si jo nanesel s prijemanjem okvirja hitro razgradil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sam bom popravil rjaveč blatnik

Oddelek: Na cesti
267784 (6477) cresh
»

Barvanje BMX-a

Oddelek: Loža
104105 (3780) mihx
»

Barvanje aluminija

Oddelek: Pomoč in nasveti
58704 (8530) hudychk
»

Barvanje plastike: Nujno več slojev?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
97322 (7147) TOP
»

Barvanje ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
103309 (2992) NobelMan

Več podobnih tem