» »

Adobe Creative Cloud zlomljen, število naročnin pa nad pričakovanji

1
2
»

Bor H ::

Gregor P: Preverja "nonstop", ko ugotovi da 30 dni zapored ni dobil dostopa do interneta začne jamrat. Vsaj tako jaz razumem.

Machete ::

Jaz dam Gregorju prav. Ni vse kar avtomatsko dobro, če je novo. Da, strinjam se da danes je mašina zelo redko brez dostopa do interneta, vendar vsako pogojevanje uporabe je na nek način omejevanje. In kupec bi moral imeti proste roke, kaj in kako bi uporabljal program po tem ko ga je kupil/plačal naročnino.
Pirati bojo vedno, mislim da se razvijalci zavedajo da njihov pordukt nikoli ne bo kupilo 100% uporabnikov in če so pametni naj pač to tržno pogačo že prej razrežejo tudi med zastojnkarje in operirajo z ciframi od tam naprej. Tisti, ki delajo resno itak kupijo pa naj gre za winse ali PS..
Mr.B pa je pomoje nekje v branži med razvijalci ali prodajalci, da tako krčovito zagovarja omejevanje, četudi res povezovanje na net ni tako grozna zadeva..
Da ne pokaže vsaj malo skepse, ker če bi malo bolj razmislil bi Gregorju dal prav vsaj v nekaterih točkah..

Mr.B ::

Machete , plačuješ mesečni najem, se mora v roku 30 dni obnoviti licenca, če ne se zaklene. Če plačuješ letni najem, se mora 1x na leto pozdraviti z internetom ??? Sem pa prepičan, da najboljglasni tu, itak nimajo zaščitenih mašin pred internetom, in te zlahka pridejo na internet.

Da pa imaš probleme kot Gregor P , ki ravno n trideset dni komuniciral z internetom, potem pa ko mu zajamra, da je aktivacija neuspešna, pa jamra o nekem murphyjev zakon, ko mu ravno takrat ne bo delalo ???? dej zresni se. 29 dni ti je delal internet, tako da imaš časa 29 dni + 1 dan da prideš do neta, preden se ti bo zaklenilo. Program ne zahteva da si non stop online, oziroma vsakič ko zažene program, da se komunicira z internetom. Z Adobe, komunicira dnevno, in ne samo takrat ko program laufaš... In to ni omejeno zgolj na Adobe in MS, tako da ne bo kak Gregor P, imel na to temo težave...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

avister ::

Do oblakov sem vedno bolj skeptičen, čeprav jih tudi sam uporabljam in celo razvijam oblačne storitve, ter blebetam in iščem izgovore v svoj prid kako je to dobro.

Ampak kar me grize je to, da pri velikih igralcih, tako kot vedno, vidimo samo taktike, strategije pa ne.

Nummy ::

nekikr je izjavil:

Nummy je izjavil:

Še vedno mi ni noben povedu, ali moram plačati 40$ če vzamem dva programa ali dajo kak skonto?

Če bi to res rabil, potem bi že sam pogledal na njihovi strani. Saj ni tako težko.

JA piše za en program, ne piše pa če hočeš vzeti samo 2 programa iz paketa...

opeter ::

Machete je izjavil:

Jaz dam Gregorju prav. Ni vse kar avtomatsko dobro, če je novo.


Ampak kdo ti pa pravi, da moraš uporabljati vedno najnovejše verzije? Načeloma je recimo CS4 čisto dovolj, saj ima npr. Indesign podporo za IDML format, kar pomeni, da boš lahko s to verzijo (vsaj zaenkrat) odpiral vse formate vseh prihajajočih verzij InDesigna ...

Za ostale programe pa v večini primerov ni takih problemov.

Komot lahko preživiš in delaš s programi v sklopu CS1-CS3 ali celo starejšimi, če nimaš nekih hudih potreb. Dejansko ni resnične potrebe po CS5 oz. novejših. No, morda podpora za GPU, OpenCL, CUDA ipd. zadev, ki ti baje pohitrijo delo. Stare verzije so že itak podpirale več procesorjev (recimo Photoshop).

Zanimivo, da recimo v Veliki Britaniji kar cel kup profesionalcev sploh ne rabi Adobejeve programe, ampak izdelke domačih softverskih hiš, to je Serif Software in Xara/MAGIX Ltd. Ali pa celo (zloglasni) Corel.

Zakaj pa ne? Navsezadnje so to samo orodja.

Če je nekdo pravi strokovnjak, ne boš opazil nobeno resno razliko med ilustracijo, ki bi lahko bila ustvarjena v npr. Photoshopu, Corelovem Painterju, ArtRage-u, ArtWeaverju, OpenCanvasu, MyPaintu ali GIMP-u ... Recept za tole pa je: znanje in praksa, potrpežljivost in kapljica talenta. Ne pa programska oprema.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MyotisSI ::

opeter je izjavil:

Machete je izjavil:

Jaz dam Gregorju prav. Ni vse kar avtomatsko dobro, če je novo.


Ampak kdo ti pa pravi, da moraš uporabljati vedno najnovejše verzije? Načeloma je recimo CS4 čisto dovolj, saj ima npr. Indesign podporo za IDML format, kar pomeni, da boš lahko s to verzijo (vsaj zaenkrat) odpiral vse formate vseh prihajajočih verzij InDesigna ...

Za ostale programe pa v večini primerov ni takih problemov.

Komot lahko preživiš in delaš s programi v sklopu CS1-CS3 ali celo starejšimi, če nimaš nekih hudih potreb. Dejansko ni resnične potrebe po CS5 oz. novejših. No, morda podpora za GPU, OpenCL, CUDA ipd. zadev, ki ti baje pohitrijo delo. Stare verzije so že itak podpirale več procesorjev (recimo Photoshop).

Zanimivo, da recimo v Veliki Britaniji kar cel kup profesionalcev sploh ne rabi Adobejeve programe, ampak izdelke domačih softverskih hiš, to je Serif Software in Xara/MAGIX Ltd. Ali pa celo (zloglasni) Corel.

Zakaj pa ne? Navsezadnje so to samo orodja.

Če je nekdo pravi strokovnjak, ne boš opazil nobeno resno razliko med ilustracijo, ki bi lahko bila ustvarjena v npr. Photoshopu, Corelovem Painterju, ArtRage-u, ArtWeaverju, OpenCanvasu, MyPaintu ali GIMP-u ... Recept za tole pa je: znanje in praksa, potrpežljivost in kapljica talenta. Ne pa programska oprema.



Točno tako. Časi niso rožnati in mi smo v firmi viseli na CS2 dokler je le šlo. Paket je za dostoval za VSE naše potrebe. Smo pa malo oblikovalsko podjetje. Zadnji naš nakup je bil CS 5.5 in sedaj bomo viseli čim dlej na tem. Lastnik firme, ki je odličen oblikovalec še vedno visi na Corel 12, ker Adoba nikoli ni maral. Sedaj se trudi prešaltat na Illustratorja samo za to, da bomo vsi na isti platformi.

Prej si pač neko obdobje lahko premostil in nisi vložil v prog. opremo. Sedaj bomo pa v Adobe morali vlagat, hočeš nočeš.

Edini razlog za ta poseg je pa je da bodo delničarji ob četrtletju veseli. Piratstvo je tu manjšega pomena.
Ničesar ne želim dokazati, želim pokazati
(Federico Fellini)

Nummy ::

opeter je izjavil:

Machete je izjavil:

Jaz dam Gregorju prav. Ni vse kar avtomatsko dobro, če je novo.


Ampak kdo ti pa pravi, da moraš uporabljati vedno najnovejše verzije? Načeloma je recimo CS4 čisto dovolj, saj ima npr. Indesign podporo za IDML format, kar pomeni, da boš lahko s to verzijo (vsaj zaenkrat) odpiral vse formate vseh prihajajočih verzij InDesigna ...

Za ostale programe pa v večini primerov ni takih problemov.

Komot lahko preživiš in delaš s programi v sklopu CS1-CS3 ali celo starejšimi, če nimaš nekih hudih potreb. Dejansko ni resnične potrebe po CS5 oz. novejših. No, morda podpora za GPU, OpenCL, CUDA ipd. zadev, ki ti baje pohitrijo delo. Stare verzije so že itak podpirale več procesorjev (recimo Photoshop).

Zanimivo, da recimo v Veliki Britaniji kar cel kup profesionalcev sploh ne rabi Adobejeve programe, ampak izdelke domačih softverskih hiš, to je Serif Software in Xara/MAGIX Ltd. Ali pa celo (zloglasni) Corel.

Zakaj pa ne? Navsezadnje so to samo orodja.

Če je nekdo pravi strokovnjak, ne boš opazil nobeno resno razliko med ilustracijo, ki bi lahko bila ustvarjena v npr. Photoshopu, Corelovem Painterju, ArtRage-u, ArtWeaverju, OpenCanvasu, MyPaintu ali GIMP-u ... Recept za tole pa je: znanje in praksa, potrpežljivost in kapljica talenta. Ne pa programska oprema.


No tu se pa malo motiš. Namreč v photoshopu lahko narediš perfect perspektivo, prav tako eno, dvo in trotočkovno in imaš super orodje za to (skoraj že 3D), medtem ko GIMP tega nima. Prav tako ima photoshop content-aware tool-e, ki jih nima še praktično noben drug (če že niso tako izpopolnjeni), ki ti MOČNO olajšajo delo in praktično z njimi lahko res v detajle narediš stvari, ki jih drugje ne moreš. Zakaj ne opaziš razlik med ilustracijami? Ker so ponavadi v manjših resolucijah kot original ali pa dajo čez celo morje filtrov, da zakamuflirajo pomanjkljivosti. Če greš pogledati od blizu se opazi marsikaj.
Orodje je veliko, tako kot recimo če obdeluješ les ni vseeno ali imaš kitajsko žago ali boshevo. Ja z obema lahko žagaš in dobiš ravne dile ven, ampak mi verjemi ko boš držal obe v roki bosheve ne boš več izpustil iz rok. Tu gre isto za kvaliteto izdelka, podporo, razširljivost...
Probal sem marsikateri program ampak do sedaj se še nihče ni približal photoshopu niti blizu.

nekikr ::

Nummy je izjavil:

nekikr je izjavil:

Nummy je izjavil:

Še vedno mi ni noben povedu, ali moram plačati 40$ če vzamem dva programa ali dajo kak skonto?

Če bi to res rabil, potem bi že sam pogledal na njihovi strani. Saj ni tako težko.

JA piše za en program, ne piše pa če hočeš vzeti samo 2 programa iz paketa...

NE. Piše za en program in paket (med drugim). A si na tržnici, da boš malo barantal? Poleg tega imaš precej velik popust, če si že lastnik kakšnega programa (glej ponudbo čisto desno).

b3D_950 ::

No tu se pa malo motiš. Namreč v photoshopu lahko narediš perfect perspektivo, prav tako eno, dvo in trotočkovno in imaš super orodje za to (skoraj že 3D), medtem ko GIMP tega nima.


3D stvaritve lahko "kompenziraš" z blenderjem, ki je tudi free.

content-aware tool


http://www.dpreview.com/articles/106468...

Sicer pa nimam nič proti Photoshopu. ;)

Meizu ::

Mr.B je izjavil:

Machete , plačuješ mesečni najem, se mora v roku 30 dni obnoviti licenca, če ne se zaklene. Če plačuješ letni najem, se mora 1x na leto pozdraviti z internetom ??? Sem pa prepičan, da najboljglasni tu, itak nimajo zaščitenih mašin pred internetom, in te zlahka pridejo na internet.

Da pa imaš probleme kot Gregor P , ki ravno n trideset dni komuniciral z internetom, potem pa ko mu zajamra, da je aktivacija neuspešna, pa jamra o nekem murphyjev zakon, ko mu ravno takrat ne bo delalo ???? dej zresni se. 29 dni ti je delal internet, tako da imaš časa 29 dni + 1 dan da prideš do neta, preden se ti bo zaklenilo. Program ne zahteva da si non stop online, oziroma vsakič ko zažene program, da se komunicira z internetom. Z Adobe, komunicira dnevno, in ne samo takrat ko program laufaš... In to ni omejeno zgolj na Adobe in MS, tako da ne bo kak Gregor P, imel na to temo težave...


Ja sam fak no, kaj pa če greš nekam na hrvaško na nek otoček na počitnice za malo več kot en mesec, tam pa ni interneta? Recimo, da imaš naročene takšne in drugačne grafike. Ti imaš s sabo grafično tablico, prenosnik, ter PS. Čez 30 dni ti ga zaklene, ti ga pa ne moreš aktivirat. Kaj sedaj?

nekikr ::

Sediš na tistem otočku in jočeš. Ter simpatiziraš z vsemi tremi preostalimi na svetu, ki imajo enak problem kot ti. Druge ni. Za splošno rajo pa ni nobenega problema. Še največji je takrat, ko je treba druge prepričevati, da to ni kul.

Mr.B ::

PS Meizu, če pa te tvoj delodajalec pošlje na samaotni otok brez interneta, ti bo verjetno kupil letni najem. AMpak Gregor_P bo rekel, da si prišel na otok en dan, preden bi se moral program aktivirati, pa boš končno bil NA POČITNICAH, in to EN CEL MESEC. Sicer ne vem, če poznam delodajalca, v kreativnem okolju, kjer ti definira kako in kaj mora izgledati končni izdelek, potem pa ti en mesec nekaj čaraš, pa pokažeš končni izdelek, nad katerim nima nihče razen ti vpliva.
Pa pustimo vse ostalo....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Meizu ::

No ja, jst sm mel v mislih bolj situacijo, če si sam sebi podjetje.

Ko delaš z velikimi firmami se to itak poštima, ampak recimo, da delaš kot popoldanski SP neke grafike. 20$/mesec recimo da se izplača za najem, ampak lahko pa se ti zgodi zgoraj navedena situacija.

opeter ::

@nummy, veliko ljudi uporabalja Corelov Painter, ArtRage ipd. ne pa Photoshop za digitalno ilustracijo. Sicer se da tudi v slednjem marsikaj napraviti, sploh odkar so v CS4 (se mi zdi) integrirali recimo obračanje platna ... a vseeno. Za risanje je malo morje (bolj primernih) programov. Ampak digitalna ilustracija - to je seveda samo eno področje. Vsakomur svoje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mr.B ::

Meizu, če je tvoj core posel delo z Adobe programom, boš najel verjetno letno licenco, kot pa kupoval mesečni najem...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BigWhale ::

Mr.B je izjavil:

BigWhale, si videl kaj se je zgodilo z Googlom, Facebookom, O365, Amazon oblakom, itd ?? WTF. Tebi tud lahko crkne infrastruktura, pa kak keyloger pa bodo tvoja gesla v oblaku ????


Ja, Amazon se veckrat spomni kar crknit. Facebook je pocasen k strela in precejkrat dela samo na pol, Google cloud storitev ne poznam, razen gmaila, pa kar zadovoljivo deluje. Za O365 pa tudi ne morem nic rect.

Ja, ce bo meni moj racunalnik crknil, bom vsaj vedel zakaj mi stvar ne deluje, ce mi pa stvar ne bo delovala zato, ker je Adobe-u nekdo ukradel en kup gesel, bo pa stvar rahlo drugacna. Sonyev PSN je crknil za 24 dni! In ja, en kup taksnih bo, ki jim bo licenca potekla na tisti da, ali pa kak dan ali dva kasneje, ko bo Adobe-ju crknil cloud.

Trditi, da se Adobe-u to ne more zgoditi je bedarija. Skoraj toliksna, kot trditi, da se to lahko zgodi tudi meni z mojimi gesli.

nekikr ::

Saj nihče tega ne trdi. Vedno se lahko kaj zgodi. Ampak glede na odziv ljudi, tudi tujih forumov, je kar jasno, da zadeva ne predstavlja takega problema, kot ga predvsem tisti, ki niso nikdar potrebovali PS, izpostavljajo.

Meizu ::

Ne rečem, tole z avtentikacijami je super zadeva, kar se piratske kontrole tiče itd. Sam naj se najprej poštima ustrezna omrežja za takšne zadeve.

Prvo kot prvo, čas je za en globalen internet. V smislu, da si lahko kupim USB mrežno od mobitela in mi dela pod istimi pogoji ter naročnino tudi v turčiji npr..

Clouding je tudi top ideja... Če si samo doma. Če nosiš laptop veliko po terenu ti cloud en kurc pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

jype ::

Meizu> Clouding je tudi top ideja... Če si samo doma. Če nosiš laptop veliko po terenu ti cloud en kurc pomaga.

Ah pa sej Adobe Cloud čist normalno dela na terenu, no...

Samo nameščat je mal zoprno, če nimaš neta - če neta nimaš cel mesec, se ti pa zna zakomplicirat.

Mr.B ::

Meizu , jaz čisto enostavno offline v O365 oblačku delam. Pa ne boš verjel z IE10 v 15 najemnikom, mi dela tudi OWA v Offlien načinu, verjetno. Moram prveriti nisem probal. Toda da editing dokumentov, pisanje mailov v offline načinu dela. No je pa res, da če sem tri mesece offline, potem lahko dokumente samo berem. No pa bodimo relani, nekdo ki je službeno offline "razen višje sile", potem nima kaj dosti dela s poslom.

Za sarkazem : Ok nismo vsi ZJ.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

BaToCarx ::

Napaka v novici.

Letna naročnina ti omogoča maksimalno 99 dni brez ponovnega preverjanja in ne celo leto.

Vir: Adobe

opeter ::

Malo gledam te cene:
http://www.adobe.com/si/products/creati...

Zdaj pa se mi je postavilo eno vprašanje: torej do 3. decembra 2013 je za lastnike starejših paketov, torej Adobe CS3-CS6 mesečna naročnina 30 €. Kaj pa potem? Boš moral čez X mesecev že plačevat 60 € (kot je "normalna" mesečna cena za eno leto)?

Creative Cloud complete plan -- annual
For new Creative Cloud members
Requires annual commitment; billed monthly

€ 59,03 na mesec
vklj. DDV

Za posamezni mesec pa je to 93 €:

Creative Cloud complete plan -- monthly
For new Creative Cloud members
Cancel at any time; billed monthly

€ 92,24 na mesec
vklj. DDV

Dobro so si to zamislili. Ža zdaj je relativno drago, če računaš mesečno premijo (sploh za tiste, ki smo nadgrajevali vsako drugo/tretjo verzijo); kaj bo šele, ko bodo čez čas ceno dvignili?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adobe Photoshop

Oddelek: Programska oprema
446875 (759) KTr1sk
»

Adobe Creative Cloud zlomljen, število naročnin pa nad pričakovanji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7218395 (13805) opeter
»

prenosnik in programi za oblikovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
213220 (3031) opeter
»

Adobe kaže pot v prihodnost: naročnina na programsko opremo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
21045454 (38647) Nummy

Več podobnih tem