» »

Brisanje avtomobila

Brisanje avtomobila

Saso12 ::

Lp Zanima me ker nimam jelenove krpe s katero lahko še brišem avto??

solatko ::

Poišči kakšno krpo, ki dobro vpija vlago. V trgovinah imaš ogromno krp v različnih cenovnih razredih, narejenih iz mikrovlaken, ki brišejo celo bolje od jelenove kože (tudi ta se še vedno dobi v trgovinah). Bistvo je, da spije dovolj tekočine.
Delo krepa človeka

dzinks63 ::

Avto krpa Kanebo , preizkušeno dobra, za brisanje enakovredna pravi jelenovi, po dolgoživosti jo prava debela jelenova seveda nese, saj le te zdržijo 20 in več let. V prodaji so zelo tanke jelenove kože, le te niso ne vem kaj, če bi kupoval pravo jelenovo, moraš tudi le to kupiti zelo kvalitetno.

Vikking ::

Mikrokrpa, minimlno vsaj 40x40cm format. Dobiš naprimer poceni v DM-u na oddelku čistilnih pripomočkov (modre barve 40x40cm). Zanesljivo ne pušča hologramov. Nima ravno kvalitetnega roba kot profesionalne mikrokrpe za detajlerje, vendar ni panike.

GrimReaper ::

Z jelenovo sam nimam dovolj dobrih izkušenj.
Enkrat sem jo probal, in je puščala lise. Potem pa vzamem mikrokrpo in začnem na močno brisat. Ko neham, opazim močno prasko, zgleda je bil na mikrokrpi en kamenček. Na srečo je blo na strehi.
To me je izučilo da moraš krpo vedno dobro sprat.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

lonz ::

Tole:

Takoj ko pride na trg si ga nabavim.
...arrrrrr, shiver me timbers...

bond007 ::

Podobni produkti so na trgu že nekaj let...

menjalnik ::

jaz zmeraj, ko želim obrisati avto uporabim kanebo pa nikoli ne puščam lis8-OKo brišem avto jo sproti "sperem" pod vodo, "užamem" in nadaljujem, po koncu brisanja jo spet sperem le bolj temeljito. Uporabljam pa jo, ko avto operem v ročni avtopralnici in ga nato še celega prebrišem, da ni kapljic. Super zadeva uglavnem

lonz ::

bond007 je izjavil:

Podobni produkti so na trgu že nekaj let...



Kolikor vem je tole prva komercialna zadeva tega tipa na svetu. Ostali izdelki hočejo bit kar tole je. 100% hidrofobnost.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Vikking ::

lonz je izjavil:

bond007 je izjavil:

Podobni produkti so na trgu že nekaj let...



Kolikor vem je tole prva komercialna zadeva tega tipa na svetu. Ostali izdelki hočejo bit kar tole je. 100% hidrofobnost.


OMG a res?

Pač nekdo se je spomnil da bo tole komercializiral še za gospodinje in babice. Dobiš pa v vsaki boljši trgovini s šotori spreje in tekočine za tekstil.

V avtomobilski industriji in v svetu detajlerjev, obstoja takorekoč za vsak material avtomobila (stekla, guma, pločevina, krom, aluminij, plastika, tekstil, usnje...) sredstva ki odbijajo vodo, ščitijo celo pred udarci, umazanijo. ščitijo pred UV, nanosi ki imajo dolgo življensko dobo (obstojajo naravni, sintetični, polsintetični, na osnovi nanotehnologije. Produktov pa tako ogrmno in izbire, da ne veš kaj bi vzel.

lonz ::

Vikking je izjavil:

lonz je izjavil:

bond007 je izjavil:

Podobni produkti so na trgu že nekaj let...



Kolikor vem je tole prva komercialna zadeva tega tipa na svetu. Ostali izdelki hočejo bit kar tole je. 100% hidrofobnost.


OMG a res?

Pač nekdo se je spomnil da bo tole komercializiral še za gospodinje in babice. Dobiš pa v vsaki boljši trgovini s šotori spreje in tekočine za tekstil.

V avtomobilski industriji in v svetu detajlerjev, obstoja takorekoč za vsak material avtomobila (stekla, guma, pločevina, krom, aluminij, plastika, tekstil, usnje...) sredstva ki odbijajo vodo, ščitijo celo pred udarci, umazanijo. ščitijo pred UV, nanosi ki imajo dolgo življensko dobo (obstojajo naravni, sintetični, polsintetični, na osnovi nanotehnologije. Produktov pa tako ogrmno in izbire, da ne veš kaj bi vzel.



Nanotehnologija tega tipa se je šele dodobra razvila, zatorej resno dvomim da je takih izdelkov veliko.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Vikking ::

lonz je izjavil:


Nanotehnologija tega tipa se je šele dodobra razvila, zatorej resno dvomim da je takih izdelkov veliko.


Priporočam obisk spletnih britanskih trgovin (npr.: shinerama, cleanyour car, elitcarcare....), ki prodajajo produkte za detailerje. Pa klikni vsak produkt za določeno kategorijo, pa ko se ti bo po tisoč produktih že v riti pa glavi mešalo. Boš ugotovil, ne da jih je veliko ampak ogromno, izbira takorekoč že predstavlja problem.

Recimo od bolj uporabljenih znamk je recimo Wolf's Chemicals (ki imajo tako za lak, tekstil, plastiko, gume zaščito). Naprimer: http://www.wolfschemicals.com/en/termek...

Takšnih podjetij pa ogromno, da ne boš mislil da je smao ena.

lonz ::

Vikking je izjavil:

lonz je izjavil:


Nanotehnologija tega tipa se je šele dodobra razvila, zatorej resno dvomim da je takih izdelkov veliko.


Priporočam obisk spletnih britanskih trgovin (npr.: shinerama, cleanyour car, elitcarcare....), ki prodajajo produkte za detailerje. Pa klikni vsak produkt za določeno kategorijo, pa ko se ti bo po tisoč produktih že v riti pa glavi mešalo. Boš ugotovil, ne da jih je veliko ampak ogromno, izbira takorekoč že predstavlja problem.

Recimo od bolj uporabljenih znamk je recimo Wolf's Chemicals (ki imajo tako za lak, tekstil, plastiko, gume zaščito). Naprimer: http://www.wolfschemicals.com/en/termek...

Takšnih podjetij pa ogromno, da ne boš mislil da je smao ena.


Ne vem no; da se ne bom delal prepametnega. Ampak.



Wolf's chemicals:

NeverWet:


Mislim ,da je razlika.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Vikking ::

Kolikor berem pa zadeva ni transparentna in za sabo pusti mat finiš. Tudi na reklamah nikjer ne kažejo prozorno steklo, če pusti za sabo meglo po nanosu.

Vprašanje je sicer vzdržljivost nanosa, odboj pa je sicer perfekten.

SG_101 ::

Da ne odpiram nove teme... Kupujem darilo, pa me zanima za kaj tocno se uporablja tole krpo?

http://www.lidl.si/sl/ponudba.htm?actio...

BorutK-73 ::

Tako kot jelenova koža, za brisanje avta po pranju. Super je tudi za stekla.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

avto kozmetika - trgovine

Oddelek: Na cesti
162942 (2524) Raptor F16
»

Visokotlacni cistilec za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7612258 (11165) IL_DIAVOLO
»

Kako se znebit teh madežev na avtu??

Oddelek: Na cesti
398637 (6767) mat xxl
»

S čim čistite notranjo stran veterobranskega stekla?

Oddelek: Loža
3210340 (2074) YaN-cH
»

S čim očistiti zaslon prenosnika/monitorja?

Oddelek: Zvok in slika
426207 (5325) petrca

Več podobnih tem