» »

KVM z različnimi video izhodi

KVM z različnimi video izhodi

jeryslo ::

Iščem KVM, ki zadovolji naslednje specifikacije:

Vhod v KVM:

  • Video vhod v KVM (torej iz LCD monitorja v KVM) naj bo DVI-D, DisplayPort ali VGA. Čeprav preferiram DVI-D.

  • Resolucija obvezno vsaj 1920x1200.

  • Vsebuje naj vsaj 3 USB vhode (miška, tipkovnica in slušalke). PS/2 ne rabim

  • Ne potrebujem Audio (IN in OUT)



Izhod iz KVM:

  • KVM naj ima 2-porta (torej upravljanje z 2 računalnikoma)

  • En video izhod HDMI ter drugi DisplayPort. Tole vem da bo skoraj nemogoče doseči, zato lahko tudi oba video izhoda HDMI. Če podpira KVM uporabo DVI to HDMI, potem sta lahko oba izhoda DVI.

  • USB izhod.

  • Audio izhoda ne rabim.



Ostale želje:

  • Preklop med računalnikom z uporabo tipkovnice.

  • Linux in Windows podpora.



Cena naj bo nekje do največ 160EUR.

EDIT:
Prilagam povezave kaj vse sem že gledal:
  • spremenil: jeryslo ()

flbroker ::

Od Linskey-ja kaj, poglej na http://www.newegg.com/KVM-Switches/SubC..., drugače 160€ ni ravno dosti za dober KVM switch. A to rabiš navadnega ali KVMoverIP?

Nekaj ravno ne razumem najbolje, a ti hočeš z enim monitorjem upravljat več PC-jev ali kako? Ker potem ti je dovolj samo en izhod za monitor.

jeryslo ::

Rabim navaden KVM. Z enim monitorjem želim upravljati več PC-jev. Hvala za povezavo. S tem lahko kar hitro filtriram zadetke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeryslo ()

jeryslo ::

Katerega od teh petih bi izbrali?

Seznam

flbroker ::

Jaz bi vzel tega od zgoraj naštetih: http://www.newegg.com/Product/Product.a...

jeryslo ::

Kakšen poseben razlog za to izbiro? Jaz sem recimo gledal tega. Isto podjetje (IOGEAR), toda kakor vidim na tistem, ki si ga izbral lahko imaš samo tipkovnico in miško, ne?

EDIT:
Aha šele sedaj videl da lahko na USB port od miške priklopiš USB 2.0 Hub. Zanimivo! Je pa kar razlika v ceni (60$). V čem pa je sploh prednost potem tistega, ki sem ga jaz izbral, razen tega da ima ločene kable?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeryslo ()

flbroker ::

Katera dva misliš?

jeryslo ::

flbroker ::

Evo ti primerjava:

http://www.newegg.com/Product/Productco...

Vse kar potrebuješ imaš na cenejšem modelu. Zakaj metati denar vstran?

jeryslo ::

Se strinjam. Še zadnja stvar, ki me zanima. Gledam manual od tega, toda nikjer nisem zasledil če je kakšen problem, če imaš adapter iz hdmi v dvi. Ima kdo kakšen izkušnje s tem? Namreč pri nekaterih KVM-jih je eksplicitno pisalo da ne podpira adapterjev.

flbroker ::

Ne vem zakaj bi to delalo težave. A nista hdmi in dvi kompatibilna? S temi adapterji nimam izkušenj, če bi se bal bi na tvojem mestu poslal email in vprašal. Glede na to da IOGEAR prodaja tudi hdmi-dvi adapterje in da ni nikjer opozoreno da ne podpira adapterjev, ne bi smelo biti težav. Sploh pa piše na tem modelu da podpira Mac sisteme in mac mini ima samo hdmi port če dobro vem.

jeryslo ::

Ok. Najlepša hvala za pomoč!

Matej_K ::

Vem da starejša tema, če je kakšna novejša me prosim napotite tja.
Pri treh osebah je potreba da delajo na dveh računalnikih, zato razmišljam o switchu.
Problem je v tem, ker stari računalnik ima samo VGA, novi pa samo DP. Monitor ima pa DVI in VGA.

Kako najceneje rešit ta problem. Najraje in najbolj udobno bi s kakim KVM switchom. Če ni predrag.

Drugače bi pač nov računalnik kar priklopil na DVI pa reševal z SOURCE tipko (dve tipkovnici, dve miški). Sej DP to DVI gre s tem a ne?
... .. .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tipkovnica za dva računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
617392 (6484) WizzardOfOZ
»

DVI switch

Oddelek: Pomoč in nasveti
9696 (551) barossa45
»

Deljenje tipkovnice in miske med Win7 in OsX

Oddelek: Pomoč in nasveti
121645 (1434) KontraCepec
»

Priklop dveh mašin na en monitor eno miš in eno tipkovnico - možno?

Oddelek: Strojna oprema
222432 (1891) luka66_6
»

DVI KVM preklopnik na VGA monitor

Oddelek: Zvok in slika
114411 (4260) Saladin

Več podobnih tem