» »

Meganu ne deluje ventilator

Meganu ne deluje ventilator

shadeX ::

Renault Megane coupe l98, 90KM, 66KW, Klimatska naprava DA.
Med voznjo sem imel ventilatorje na zadnji stopnji in imel prizgano klimo. Kar naenkrat se ventilatorji ugasnejo (govorim o ventilatorju , ki piha v kabino). Avto se naprej pelje normalno, klima dela (jo je slisati).
Pregledal sem varovalko in je cela.

Any ideas?

c4nk4r ::

Na nobeni stopnji ti ne dela? Ker meni je crknil na stopnji 4, ostale delajo :) po vsej verjetnosti je crknil celotni motorček ventilatorja, pelji na servis pa naj preverijo. Lp

shadeX ::

na nobeni stopnji ne dela. ce preklapljam med 0 (off) in 1(on) stopnjo, je slisati potihoma kot kaksen rele spredaj. (klik, klik)

cojss ::

Glede na to da ima avto klimo imaš najverjetneje 6 stopenj za ventilator. Prvih pet gre preko regulatorja, zadnja pa direkt preko releja (zato lahko crkne tudi samo ta) in če ne dela na nobeni, je velika verjetnost da je res crknil ventilator / motor ventilatorja.

Je pa ta ventilator montirat tako specialno, da se res prepričaj da ni slučajno crknil regulator...

shadeX ::

6stopenj mam ja.

Koliksne stroske mam v najslabsem primeru(nebom vozil na pooblasceni servis ampak privat) ?

cojss ::

Jaz sem ventilator menjal dobra tri leta nazaj in je stal 130€, ker pa je bil v kratkem stiku je skurilo tranzistorja na regulatorju (~20€ z menjavo, sam tranzistor je par evrov), nov regulator pa bi takrat stal okrog 90€.

To je brez dela, cene pa iz anet-a, zdaj adel. Sem pa prej probal dva rabljena ventilatorja in je bilo vse bolj bogo zato sem kupil novega.

Aja, pa če iščeš rabljenega, mora biti od megana s klimo, brez je manjši in ne paše.

STU-III ::

shadeX je izjavil:

Renault Megane coupe l98, 90KM, 66KW, Klimatska naprava DA.
Med voznjo sem imel ventilatorje na zadnji stopnji in imel prizgano klimo. Kar naenkrat se ventilatorji ugasnejo (govorim o ventilatorju , ki piha v kabino). Avto se naprej pelje normalno, klima dela (jo je slisati).
Pregledal sem varovalko in je cela.

Any ideas?


Voila: http://www.bolha.com/nadomestni-deli/av...
Line secured.

shadeX ::

Ola ola, hvala STU-III..

Če ga dobim po dobri ceni ti pošljem na paypal za eno pivo :D

oz. ne..

Ti si prilepil ventilator za motor in hladilnik. To ni to kar potrebujem..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

STU-III ::

shadeX je izjavil:

Ola ola, hvala STU-III..

Če ga dobim po dobri ceni ti pošljem na paypal za eno pivo :D

oz. ne..

Ti si prilepil ventilator za motor in hladilnik. To ni to kar potrebujem..


Kaj pa potrebuješ? Nisem bral teme.
Line secured.

shadeX ::

Ja najverjetneje je šel ventilator, ki piha v kabino (e.g električni ventilator gretja) in ne tisti ki hladi motor..

šernk ::

Kaj ima veze hladilnik z ventilatorjem pa nimam pojma :D

ventilator se nahaja nekje pod armaturno, sedaj lahko je šel, lahko je le kje prekinjen kabel. Najboljš je vzet ventilator ven in ga priklopit direktno na 12V da vidiš če sploh dela. Novega ventilatorja se ti ne splača kupovat. Bodisi dobiš enega na odpadu ali pa se morda da samo vezje zamenjat/popravit. Pelji do kakšnega avtoelektričarja da se preveri.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

shadeX ::

Bom, hvala. Bom poročal kaj je šlo po gobe in kako sem zadevo rešil. (Sicer sem se že pozanimal za strošek ventilatorja in stane 130€ za mojega megana ) - nov. Rabljen okoli 50eur.

SimplTech ::

Na mojem Scenicu so bili simptomi isti. Šel je upor ventilatorja. Stvar izgleda takole:



Zamenjali so pri lokalnem električarju za cca 100 EUR. Če se prav spomnim je bil del cca 80 EUR + 20 EUR za delo.

Barbarian ::

cel megan letnik 1998 ni vreden 100 eur, kaj šele da bi tolko človek plačal za menjavo upora, če ni 100% da je res to fuč.

Daš še 900 eur zravn in kupiš drug avto ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barbarian ()

shadeX ::

To je res kar je rekel Barbarian ampak mi ga je malo škoda ker ima klimo pa še "samo" 110k km ima. Če kupim drugega , bom mogoče na slabšem..

Barbarian ::

če ti ga je tako zelo škoda, pa ga popravi:) Jaz sem samo podal svoje mnenje.

Če si 100% prepričan, da ti bo avto dobro služil še leto ali dve pač vloži vanj teh 100 ali 200 eur.

shadeX ::

Med prvimi posti sem napisal tole:

ce preklapljam med 0 (off) in 1(on) stopnjo, je slisati potihoma kot kaksen rele spredaj. (klik, klik)


In točno to je bilo narobe. Zgleda da je šel rele ( nahaja se zraven akumulatorja ). Tako da ni šel noben upor oziroma ventilator sam, ker smo vezali direktno brez releja in stvar piha. Ko bo vse na mestu , bom prilepil še sliko releja in kje se nahaja. Zgleda da bojo stroški minimalni :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamrzovanje šip od znotraj (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8720733 (7724) bambam20
»

Klima problem, Megane 1.5dci, l'11.

Oddelek: Na cesti
264277 (3572) BorutK-73
»

Klimatska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6810208 (7952) bambam20
»

Navadna klima v avtu

Oddelek: Na cesti
335206 (4337) s6c-gEL
»

Megane zgublja na moci

Oddelek: Na cesti
4412039 (10654) energetik

Več podobnih tem