» »

trackball vs miš

trackball vs miš

Mercier ::

Kako se vam dopadejo "statične" miške? Je to za kej? Se da navaditi? Je to res tako natančna zadeva kot pravijo opisi? Ste sploh probali? Jaz še nisem imel priložnosti.

Reso ::

Jaz imam logitechov trackman wheel in mi je kar všeč. Nič več nabijanja kilometrov po podlagi :).
Za roko ima idealno obliko ki se prov dobro prilega pa mogoče malo manj roka boli k samo z palcem se migam. Natančnost je dovolj velika in ni več nobenega preskakovanja kazalca.
Privaju pa sem se je nekaj dni (pol tedna).

_WilL_ ::

Pravkar (par dni nazaj) sem prešel z navadne miške na trackball. moram reči da je kar se roke tiče trackball veliko boljši. Imam Logitech cordless trackmanFX in moram rači da sem z njim zadovoljen, saj me rama praktično ne boli več, poleg tega pa roka na njem prav počiva.
Kar se tiče natančnosti se moraš malce navaditi, je pa bistveno večja v primerjavi z eno kroglično miško.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Blisk ::

Jst se pa na to, da goniš palec sem in tja, pa nabijaš kilometre ne morem navadit.
Optična miš je še vedno zakon.

Mercier ::

Kolikokrat je pa treba zavrtet tisti kuglo, da prideš po diagonali z enega na drugi konec? Se da nastavit, da bi v enem zasuku?

Blisk ::

kakor si naštimaš!

Ziga Dolhar ::

Saša:

v petih minutah boš zaobvladal "normalno" delo (beri: Windows)

v pol ure boš igral strategije

čez dan ali dva ne boš več vedel, da pod roko nimaš več navadne miši :-).

Resno, stvar sem uporabljal cca leto in pol (1998 - 2000), in sicer en takratni mislim da Geniusov model. Delo z nji pa lahko pohvalim, kot so že tile zgoraj.

p.s.: tudi trackballi so optični :-).
https://dolhar.si/

ABX ::

Enkrat sem videl modela kako je trackball za notebook obrnil narobe in ga uporabljal kot miš, sicer je nekaj pizdil da se kurzor premika v napačno smer a se je vseeno znajdel.

Če se je on navadil, ni vraga da tudi vam ne znese :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mercier ::

Torej vpliva trackball ugodno na inovativnost...
Enkrat sem videl modela kako je trackball za notebook obrnil narobe in ga uporabljal kot miš, sicer je nekaj pizdil da se kurzor premika v napačno smer a se je vseeno znajdel.
...in inteligenco.
v pol ure boš igral strategije
Imam en špil doma za testiranje grafike.
V treh urah sem prilezel čez ono stopnjo kjer te naučijo streljati, delat prevale, pa po stenah plezat...


V glavnem, je dobr tole.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero Trackman Misko?

Oddelek: Kaj kupiti
7763 (614) ST-777
»

Priporocila glede sledilnih krogel

Oddelek: Kaj kupiti
61852 (1602) Key Quest
»

Logitech izdelal milijardto miško

Oddelek: Novice / Ostale najave
365016 (3352) djordjevic
»

Katero miško naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
534957 (4054) Dr_M
»

Katero miško uporabljate ???

Oddelek: Strojna oprema
482001 (1704) AndrejX

Več podobnih tem