» »

Katero Trackman Misko?

Katero Trackman Misko?

LordWorm ::

ni podatka
  • spremenil: LordWorm ()

alphasaphir ::

Moje osebno mnenje: M570

1. sprejemnik je dosti manjši.
2. trackman mi je padel na tla in od takrat krogla ne drži več, če ga obrneš
3. sama ergonomija je meni osebno boljša na obliki od m570, samo pred časom ni bilo wireless variante

LordWorm ::

kaj ni Trackball bolsi v tem smislu da manj obremenjuje dlan ker ni vec klikanja s sredincem in kazalcem?

verjetno samo slajdas roko po krogli?

si ti kupil oba ali si kje sprobal?


P.S. Admin lahko spremenis naslov teme v "Katero Trackball misko"
ni podatka

alphasaphir ::

Nisem probal obeh naštetih, sem pa imel 3 trackballe do zdaj in s prvima dvema sem bil zadovoljen. Prvega je mel foter, nekje 15 let nazaj (glede na takratne miške je bila uporaba z laptopom boljša), ta se je zataknil na prenosnik ob strani. Drugi je bil podoben temu m570, vendar ni bil brezžičen. Trackmana imam še vedno, ampak ga ne uporabljam, mi ne odgovarja, pa še kugla več ne drži, kar zna bit moteče pri premikanju iz sobe. Glede neobremenjevanja dlani bi ti težko kaj več povedal, mi je pa prejšnji bil boljši kot trackman (torej meni ne), čeprav mi je princip nasploh pri srcu. Ko performance mx umre, grem po m570.

še to: to so kar velike stvari. za sprobat jih nikjer ni, da bi videl, kaj ti odgovarja?

LordWorm ::

ok uglavnem tisti ta drugi ki je biu podoben m570 ti je biu enostavno bol usec kot trackman.

torej ideja za nakup take zadeve je prisla ker imam zgornjo stran dlani znucano tocno od sredinca proti sredini zornjega dela dlani.

kupil bi ga kljub temu da imam mx Revo. igric ne igram.

postavitev misi pa je taka da je zraven mojega stola se 1 stol kjer so gor A4 knjige na katerih je miska....tko da sm razmislu ce ni postavitev je pa fora v miski....rabim bolso..

in ja seveda da bi sprobu pred nakupom! online testom pa ne zaupam...
ni podatka

Key Quest ::

Meni osebno so sledilne krogle (to niso miske, UPM) na palet precej sitne za uporabo. Imel sem brezzicnega Trackmana, vendar mi nikakor ni odgovarjal. Trenutno uporabljam na enem PCju Marbla, na drugem pa Marbla FX, z obema sem precej zadovoljen, cepra je Marble FX ze nekoliko zdelan. Marbla pa bi na sploh priporocal tudi zaradi relativno nizke cene.

Hkrati imam se vedno pri sebi en Microsoft trackball optical, ki je IMO sicer precej boljsi od logitechove varjante sledilnih krogel na palec, ampak se vedno mi uporaba palca nekako ne odgovarja, no. Precej omejujoce se mi zdi.

Drugih pametnih alternativ pa pri nas tako al tako nimas. Oziroma tudi na sploh v evropi ne dobis nekih pametnih trackballov. Edino se kak Kensington Slimblade ali Expert Mouse, samo sta oba precej draga.

LordWorm ::

bistvo teh trackmanov je v glavnem da roke ne premikam vec zaradi krogle je tako?

iscem eno ki bo po funkcionalnosti usaj enako dobra kot moja trenutna - MX Revoluion ...
ni podatka

ST-777 ::

Uporabljam Trackball Logitech Marble Mouse USB, je zelo v redu zadeva, ker je simetrična in je zato boljši občutek pri klikanju in sledenju s kroglo. Trackball Marble ima kabel, kar me ne moti, cena pa je ugodna. http://www.eventus.si/a/c17/107_Trackba...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miška MX Revolution - USB dongle polomljen

Oddelek: Strojna oprema
6805 (701) tt1024
»

Disk za OS (HDD / SSD)

Oddelek: Kaj kupiti
81336 (1245) Garibaldi
»

Priporocila glede sledilnih krogel

Oddelek: Kaj kupiti
61838 (1588) Key Quest
»

Miška Razer DeathAdder 3500

Oddelek: Kaj kupiti
61198 (1119) tt1024
»

Logitech izdelal milijardto miško

Oddelek: Novice / Ostale najave
365004 (3340) djordjevic

Več podobnih tem