» »

18. rojstni dan-help !!

18. rojstni dan-help !!

1
2
3 4

MandMx3 ::

no, da nebo dileeme, s štajerske sn.. okolica ptuja :D

Phantomeye ::

#000000 je izjavil:

Pokojni dr. Rugelj je ravno čeraj v ponovitvi Odklopa rekel da cca 2 litra vina razporejeno čez cel teden ni problem, če bi on prebral 1.5 litra na osebo v par urah in pri tako mladih, bi al znoru al pa spet izjavil kako njegovo legendarno izreko, kot slinast in čvekavast človek ipd. :)

Pol litra na osebo je precej več kot dovolj, kozarec vina po jedi in en kasneje je dosti, sej imata zabavo ne pijanko ?


Nisem ravno velik fan pijančevanja, ampak dat gostom dva kozarca vina pa pol je pa nerealno. sori.

34054 ::

Torej, dr. Rugelj je zdravil predvsem alkoholike njegova izjava pač odraža to dejstvo.

Drugače pa Mipe sploh ni moraliziral in če je to kar je napisal čistunstvo potem ne vem kaj ni. Dal je nekaj zelo (mogoče celo najbolj) konstruktivnih nasvetov, ne vem zakaj takšen odziv?

OP mi deluje razvajeno in trmasto, kar lahko razumem glede na to da jih bo imela 18, ampak, tako je: če želiš slišati samo tisto kar že veš in ti ugaja, potem ne sprašuj.

Če je že nekaj sošolcev organiziralo takšno zabavo, vprašaj njih, oni najbolj poznajo navade vaše družbe in ti bodo tudi najboljše svetovali glede količin tega in onega.

Dajte si zamislit da ste vi povabljeni, pa mi povejte kaj bi si želeli na rojstnodnevni zabavi (18-ka) sredi vročega poletja.


Predvsem dovolj pijače, osebno imam raje sadne sokove (brez dodanega sladkorja, po možnosti) in vodo. Kakšno pivo mi tudi paše - predvsem so mi všeč Unionova z okusom, ampak ne preveč.
Hrana: glede na to da bo ražnjič, se lahko pripravi kakšna pečena zelenjava. Če imaš v družbi kakšne vegetarijance (in če ti je mar za njih) potem se dajo v Šparu kupiti tudi ene super vegi hrenovke pa še kaj, kar se lahko peče na žaru se najde. Pa imej v mislih da s(m)o nekateri vegetarijanci občutljivi in bi želeli zelenjavo ki ni pečena zraven mesa!

V redu, kaj še. Zabavo kjer glasba ni ves čas na polno glasnost, torej da ne rabiš ravno kričat če se hočeš kaj pogovarjati. Ko večina pleše se seveda glasnost ojača. Pa da niso vsi že kaj kmalu do konca naliti in se obnašajo kot teleti. Dobra zabava je najbrž dobro uravnovešena. Alkohol se tudi dozira dovolj počasi da se vzdušje ima čas razviti. Tisti ki se ga želijo do konca napiti naj pridejo torej do vrhunca nekje proti koncu zabave, ko bodo (bolj) trezni mogoče že začeli odhajati.

No, fajn se imejte in vso srečo!

Rias Gremory ::

MandMx3 je izjavil:


Dajte si zamislit da ste vi povabljeni, pa mi povejte kaj bi si želeli na rojstnodnevni zabavi (18-ka) sredi vročega poletja..

Par kišt sposobnih poganjanja novejših iger ter gigabitno linijo. Bo šlo?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Phantomeye je izjavil:

#000000 je izjavil:

Pokojni dr. Rugelj je ravno čeraj v ponovitvi Odklopa rekel da cca 2 litra vina razporejeno čez cel teden ni problem, če bi on prebral 1.5 litra na osebo v par urah in pri tako mladih, bi al znoru al pa spet izjavil kako njegovo legendarno izreko, kot slinast in čvekavast človek ipd. :)

Pol litra na osebo je precej več kot dovolj, kozarec vina po jedi in en kasneje je dosti, sej imata zabavo ne pijanko ?


Nisem ravno velik fan pijančevanja, ampak dat gostom dva kozarca vina pa pol je pa nerealno. sori.



Ja pač nisem msilu da vsakemu natočiš dve čaše in rečeš ejga to je to :) Pač nekateri ga bodo spili 3 kozarce, nekateri 12, dosti tudi nič, tako da se porazdeli, računat pa 1.5 litra po glavi je nerealno, oz. edino če niso to stare uigrane kamele :)

Rippy ::

Glede hrane...za takšno maso ljudi se skoraj, da ne splača truditi. Eno je, da jih imaš okoli 20 in na veliki plati spečeš. V tem primeru boš pa ti ali nekdo drug kuhar celo noč in ne boš imela nič od tega.

Čips, smoki, bobipalčke...na začetku čim več zmečeš na mize, ostalo na vidnem mestu in ko zmanjka si sami vzamejo. Praktično enako, kar se tiče pijače. Vse kar narediš/kupiš razmišljaj v tej smeri, da bo vse "samopostrežno" in ko se začne, zate in za druge ni čisto nič "streženja".

Dovolj dela boš imela s pripravo in pospravljanjem...vmes uživaj. Ne bodo zameril, če ne bo peciv, mesa, kolačkov pri tako velikem številu ljudi.

vorantz ::

Sej je rekla, da bo stari poskrbel za roštilj

MandMx3 ::

No, hrana se bo itak jedla pač ko kdo pride... tak da tam po 22.00 dvomim da bo kdo še vneto jedel, ker pol se itak še samo pije, pleše, uživa.. :)) Tak da to ni problem.

gruntfürmich ::

instant naročena hrana (za najmanj kompliciranja): pica, odojek... za vmes pa tudi lahko kakšne ražnjiče, čevape, kotlete obračate. + grickanje
pijača: verjetno bo šlo najbolj po pivu. zato se je učasih treba uprašat če je primerno samo gajbo ali dve vlačit ali je bolje opcia ogromno piva ali pa čisto nič. brezalko pa oranžada, kola, voda.
pa fajn praznujte
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

MandMx3 je izjavil:

hehehe pa tudi če bi bla na drugem koncu slo doma, je naša država še vedno tak majhna da nisem predaleč.. :p

No to je res, to je res :) Slovenci smo kar se tega tiče preveč razvajeni. Ja glej pridm če rabš kako okrepitev : )

Drgač pa lepo praznuj. Pa VSE NAJBOLJŠE MandMx3 :))) Pol k bo mim prid poročat kak je blo :)

BigWhale ::

MandMx3 je izjavil:


* glede pijače bi imela rdeče vino, belo vino, oro, coca colo, pivo (glede na to, da bo piknik) in seveda kakšno oazo... Kaj menite, koliko (mogoče v L) posameznih pijač bi bilo potrebno za cca 40 ljudi?? Vzemimo podatek, da pretežno radi pijejo belo vino... :D
* glede hrane, sem načrtovala v stilu piknika-torej čevapčiči... ampak, ker se mi zdi delati ražnjiče za toliko ljudi preveč, kaj še predlagate zraven?? Samo čevapčiči pa se mi namreč zdijo malo oz. preveč pusto... :S


Kar se hrane tice moras racunati nekje med 200-300g mesa na osebo. Vegetariance in vegane pac odstejes. Tako cevapcice, raznjice in ostalo kramo lahko dobis ze narejeno pri prakticno vsakem mesarju. Jaz potem racunam se cca 100-150g kruha na osebo. To sta kaksna dva kosa. Kar se zelenjave tice, pa nakupis paradiznik, bucke, papriko, cebulo, kumare in morda kaksno zeleno solato. Ceprav solata je ze precej nerodna zadeva za piknike.

Pijaca za 40 ljudi? Ce ljudje fejst pijejo, potem lahko racunas liter vina na osebo. :) Ce ljudje vozijo, potem lahko racunas max 2-3dcl vina na osebo. :) Povsem brez strahu lahko predvidevas, da bodo ljudje tudi mesali pijace. Ce vzames 25l vina, bo verjetno dovolj za vse. Potem pristej se mineralno vodo, cocacola, schweppes in pijace brez mehurckov. Za tiste, ki ves, da ne bodo pili alkohola ali pa bo to v res minimalnih kolicinah lahko racunas en liter tekocine na osebo.

MandMx3 je izjavil:

No, hrana se bo itak jedla pač ko kdo pride... tak da tam po 22.00 dvomim da bo kdo še vneto jedel, ker pol se itak še samo pije, pleše, uživa.. :)) Tak da to ni problem.


Ce stvar traja pozno v noc, potem so ljudje v jutranjih urah ratajo sestradani. :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

kr1ženska ::

Se mi ni dalo vsega brat... Zraven čevapov kak stegen, hrenovke, lahko perutničke (sam te so že kr drage).
Proti jutru ko bo folk že precej spil, bo pasal smoki, čips (unga s papriko imajo še posebaj vsi radi). Zraven čevapov in za vegije paše paradižnik pa paprika, ipd. (lahko to kr skupi zmešaš in daš notri še sir, bodo vegiji srečni)

Vroče je in vino, sploh če ne bo v hladilniku, niti ne bo pasalo. Sicer pa nekako je zadnje čase bolj popularn bambus kot samo vino.
Nabavi veliko piva. Hofrjev je čist vredu. Po parih pirih itq folk ne ve več kaj pije in pir paše ko je vroče in zraven čevapov. Še kaj žganega. Folk ma rad jegr, kaka jagodna vodka.. kar se soka tiče, gosti sok breskev pa vodo imej. Aja, folk te bo najbrž prosil še za kak redbull. Nabav kakšno pocen različico tega.

Koliko česa nabavit, ti najbrž ne moremo povedat, ker nisi napisala koliko folka pije sam sok in koliko se ga misli nalit. vpraš mal tvoje prijatelje kok so nabavl in upoštevaj da je vroče in ga bo folk nekoliko manj spil.

Imej s sabo še kako odbojkarsko žogo pa še kakega modela k zna kj zabrenkat na kitaro, pa more žur zdržat vsaj cev vikend. ;)

Aja, pa ne pozabit na vrečke za smeti. Zraven pa itq prtički, plastični krožniki, vilce, kozarčki, wc papir..
Mi smo običajno še rekl da loh kdo s sabo prnese kako spalno vrečo, da ni ravno folk ležal po tleh. Sploh proti jutru k pade rosa in rata svinjsko mrzlo.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Zgodovina sprememb…

kr1ženska ::

Za tiste ki te tuki obsojajo se pa ne sekirat. Sam pozabil so že, kako je bilo, ko so bili oni še mladi ;)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Pithlit ::

kr1ženska je izjavil:

Zraven čevapov in za vegije paše paradižnik pa paprika, ipd. (lahko to kr skupi zmešaš in daš notri še sir, bodo vegiji srečni)

Grška solata. Magari brez oliv pa listnate solate (olive niso ravno poceni, solata pa ne zdrži). Pa bo folk norel okol tega.

Ali pa kakšno francosko. Mogoče makarone v solati.

Z mesom se ne splača pretiravat. Čevapi, klobasice za žar, hrenovke mogoče. Paprike in bučke ne smejo manjkat.

Torta! Muffini, cupcakes... whatever. S svečkami!

Glede pijače pa jaz nimam mere. Po enem pivu sem kar fajn usekana... tko da bom raj tiho.
Life is as complicated as we make it...

korenje3 ::

poleg hrane še 1kg kondomov.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

jype ::

korenje3> poleg hrane še 1kg kondomov.

Kaj moraliziraš neki brezveze.

kr1ženska ::

Pithlit je izjavil:


Glede pijače pa jaz nimam mere. Po enem pivu sem kar fajn usekana... tko da bom raj tiho.

Mislim da ga pri 18h malo več nesejo :)

Kruha še nismo napisal in pa zelo pomembno, ker nekaj srvetov. Veliko se bo polivalo. Aja, imej še kaka 2 steklena kozarca in kak šveps za slemrje.
Mogoče še kake zobotrebce.

Če boste imeli musko iz prenosnika, obvezno okoli tipkovnice ovij prozorno folijo. Če nimaš zvočnikov je bolje kot nič stolp. Kupiš posebi kabel (kake 4€ stane) in povežeš stolp z računalnikom.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Mipe ::

kr1ženska je izjavil:

Za tiste ki te tuki obsojajo se pa ne sekirat. Sam pozabil so že, kako je bilo, ko so bili oni še mladi ;)

Ne, nismo pozabili. Ravno zato moraliziramo.

Nismo vsi imeli popolnega življenja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

Pithlit ::

Ehhh Mipe... moj lajf je bil poln alkohola pa drog. Pa sem čist kul ratala.
Life is as complicated as we make it...

Mipe ::

Ne, nisi. Imaš se za strpno žensko, pa si me že večkrat užalila brez razloga.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BigWhale ()

kr1ženska ::

Mipe je izjavil:


Nismo vsi imeli popolnega življenja.

Tebi žuranje v mladosti predstavlja popolno življenje? Čudno predstavo popolnega življenja imaš.

Za dobro življenje je običajno treba da veliko stvari štima in ne samo ena.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Mipe ::

Že mogoče, vendar lahko en sam žur gone wrong uniči celo življenje.

Eh, nima veze, nasvetov je dobila dovolj. Upajmo samo, da se o tem žuru ne bo bralo v jutrani kroniki. Poleg tega je organizacija žura dobra priložnost, da punca spozna odgovornost - vrlino, ki je tako tuja nemalo odraslim.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

jype ::

Mipe> Že mogoče, vendar lahko en sam žur gone wrong uniči celo življenje.

Za to ne potrebuješ žura.

Pa tudi za karkoli drugega ne.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

Mipe ::

Itak. Pri vsem, naj je žur ali biciklanje po mestu, je treba ohraniti trezno glavo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

GamerBoy ::

Mipe pa ti res povsod učiš druge kako živeti, nekako me spominjaš na une v samostanu, ki imajo edine spolne izkušnje z otroci, pa jih to vseeno ne ovira pri družinskem svetovanju in splošnem pametovanju.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

jype ::

Ampak ima prav - nima smisla pretiravat.

Najboljši žuri so itak tisti, na katerih je na kupu največ čudakov - niti alkohola ne rabiš, da se vsem vrti v glavi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

Mipe ::

GamerBoy je izjavil:

Mipe pa ti res povsod učiš druge kako živeti, nekako me spominjaš na une v samostanu, ki imajo edine spolne izkušnje z otroci, pa jih to vseeno ne ovira pri družinskem svetovanju in splošnem pametovanju.

Je bilo to res potrebno?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

Pithlit ::

Mipe je izjavil:

Ne, nisi. Imaš se za strpno žensko, pa si me že večkrat užalila brez razloga.

Nikoli ne žalim brez razloga. Nikogar. Boš moral pač mal razmislit. Ampak to je offtopic.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

Mipe ::

Pithlit je izjavil:

Mipe je izjavil:

Ne, nisi. Imaš se za strpno žensko, pa si me že večkrat užalila brez razloga.

Nikoli ne žalim brez razloga. Nikogar. Boš moral pač mal razmislit. Ampak to je offtopic.

Torej je žalitev z razlogom kul? Why didn't I get the memo?

Se pa strinjam, da smo preveč zatavali s teme. Nekaj dobronamernih opozoril od mene, to je vse, žur za 60 ljudi ni tako preprosta stvar, sploh ko je vpleten alkohol. Še posebej, ko gre za 18-letnike in "prijatelje prijateljev". Prav, pač moraliziram, samo nočem videti, da se boste spet pametne delali, ko bo šlo kaj narobe.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

CMpunk ::

Jaz od 12. leta naprej pomoje sploh nisem praznoval rojstnega dneva, oz. samo v družinskem krogu, pa sem še zmeraj živ

če hočeš rees dobro zabavo, naredi v stožicah za 12.000 ljudi :D justin bieber&selena gomez style

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CMpunk ()

kr1ženska ::

jype je izjavil:

Ampak ima prav - nima smisla pretiravat.

Najboljši žuri so itak tisti, na katerih je na kupu največ čudakov - niti alkohola ne rabiš, da se vsem vrti v glavi.

Najbrž imaš prav. Nekje sem brala, da se tolk faj počutiš ko se s kom poljubljaš za to, ker ti zaradi poljubljanja nekoliko primanjkuje kisika v možganih (si v rožicah, se ti rahlo vrti). Torej, ne rabiš aloholola, sam enga čudaka (torej nekoga, ki je drugačen od ostalih), pa ga pošteno poljubit ;)

Mipe< Najbrž si zgrešil, da bo njen oče zraven. Torej ni kaj skrbeti.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

fajn bi blo, če ta tema ne bi postala, kjer vsi izražate svoja mnenje glede pijače, življenja. držte se teme. nobenga ne briga.

echo ::

Jao, ne cukra za aperitiv.
Kdo bi pil jagodno vodko v taki vročini? To ni dobro.

Gin (ca. 10€) in tonic z limeto ali kumaro - enostavna perfekcija!
Pol pa jeger (kopija v šparu) s spriteom (če dodaš še kumaro, dobiš cocktail z imenom Q).
Res osvežilno in okusno, za razliko od povprečnega slovenskega piva in povprečnega slovenskega vina.

kr1ženska ::

echo je izjavil:

Jao, ne cukra za aperitiv.
Kdo bi pil jagodno vodko v taki vročini? To ni dobro.


Ženske so bolj za sladke alkoholne pijače.
Gin je pa rezerviran za slemrje in druge traparije. ;)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

gendale ::

če maš kje v bližini lidl, imajo tam par dobrih in poceni žganih pijač - beli rum (zlo lepo se meša z limeta kokto, 1 enota ruma 3 enote kokte), gin, ... majo tud nek v naprej pripravljen koktejl (oziroma majo jih več samo ta oranžen, ki rabi še pomarančni in ananasov sok je imo najboljši), ki je kar dober, ti dodaš samo še pomarančni in ananasov sok
od žganja je kul še vodka (super se meša s spritom), jeger (kupi tistga fake, k je dost cenej), teqila (samo ta je že mal draga)

piva meni osebno niso dobra iz hoferja/lidla, majo pa v eurospinu par solidnih za nekje med 0,5e do 1e, vse od svetlih, temnih, jantarnih in takih z malo več alkohola. dobra so tudi kaka dražja, ampak pol si hitr na 2e na steklenico, kar se imo ne splača, razen, če maš res željo po njih

glede vina nimam dost za rečt, ker ga zlo redko pijem

brez alkoholnih pijač imej tudi dost, ker se bojo porabljale in za mešanje z alkoholnimi in pile posebej
kaj točno vzet, je odvisno od tega kaj radi pijete

glede hrane so ti že rekli, kaj vse lahko pečeš na žaru, jaz bi dodal še piščančje perutničke (men se zdi da imajo v lidlu že začinjene za dost ugodno ceno)
lahko tudi naročite pice, če se vam ne ljubi skoz pečt (če ti zmanjkuje denarja lahko narediš da vsak da par e za pico)

točne količine ti težko povem, ker ne poznam vaše družbe, malo razmisli koliko ponavadi pojeste/popijete in si iz tega preračunaj. stvari, ki se ne pokvarijo imaš lahko tudi malo več za vsak slučaj (žganje, nekatere brezalkoholne pijače, meso ki ga lahko zmrzneš, ..)

aja, še 2 reči

1. jst ne bi predvaju glasbe s prenosnika, to ti bojo vsi hotl neki gor gledat pa štimat in tko + tvegaš da ga kdo polije, vrže po tleh, ... najbolj idealen je kak poceni mp3 player ali pa telefon (pomožnosti kak, ki ti ga ni preveč škoda)

2. vse najboljše!
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

BigWhale ::

Pithlit je izjavil:


Grška solata. Magari brez oliv pa listnate solate (olive niso ravno poceni, solata pa ne zdrži). Pa bo folk norel okol tega.

To je cist odvisno od ljudi. Da jaz na nas familiarni piknik prnesem solato, ga folk protestno zapusti. :>

Pithlit je izjavil:

Ali pa kakšno francosko. Mogoče makarone v solati.

Francoska na pikniku a la Salmonela! Awesome. ;)

gendale ::

se strinjam, francoska za piknik v tej vročini ni najboljša ideja :)

kaka grška pa nit ne bi bla napačna imo (saj ne bi bla to edina jed, ampak bolj kot dodatek)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Phantomeye ::

kr1ženska je izjavil:

echo je izjavil:

Jao, ne cukra za aperitiv.
Kdo bi pil jagodno vodko v taki vročini? To ni dobro.


Ženske so bolj za sladke alkoholne pijače.
Gin je pa rezerviran za slemrje in druge traparije. ;)



Ja za mestna dekletca. Na vasi ženske pijejo vse.

Slammerje se običajno dela z vodko in ne z ginom.

MandMx3 ::

gendale je izjavil:

2. vse najboljše!


Hvalaaa! :P Hvala :D

In ja... Sem kar nekak vse skupaj povzela, pa se odločla kak pa kaj bo.. Upam, da uspe v nulo :)) Hvalaaa vam res!

Vsem tistim, ki pa so meli kar ene pripombe in jih tak skrbi glede naše varnosti (hvala haha) pa obljubim, da bom sporočila kak smo se meli fajn! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: MandMx3 ()

kr1ženska ::

Phantomeye je izjavil:


Slammerje se običajno dela z vodko in ne z ginom.

Uf, s čim vse smo mi včas delal slemrje... :) itq se to eksa tak da zmešaš kar ti pride pod roko. :P
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

echo ::

Ja sam za slammerje je najlepš met alkohol s šibkim okusom in vonjem. Vodka + sprite recimo.
Škoda gina.

Lidlove imitace žganja mi niso všeč. Sploh njihov beli rum ma nagravžen priokus.
Velik bolj se mi dopadejo zadeve v šparu, tut njihov 100% pomarančni sok je verjetno najboljši (78centov/L).

Glede muzike se pa strinjam - najboljš je nardit playlisto in zaklent računalnik z geslom - windows tipka + L.

Shegevara ::

echo je izjavil:

Ja sam za slammerje je najlepš met alkohol s šibkim okusom in vonjem. Vodka + sprite recimo.
Škoda gina.

Lidlove imitace žganja mi niso všeč. Sploh njihov beli rum ma nagravžen priokus.
Velik bolj se mi dopadejo zadeve v šparu, tut njihov 100% pomarančni sok je verjetno najboljši (78centov/L).


Izogibat se špara. Lidl ma vredu pir in vodko, ki je poceni.

mojca ::

Jaz bi bila v tem letnem času na zabavi hvaležna za kakšno lubenico, češnje, ...
Tudi za tiste, ki sicer niso hard alkoholiki, je super bovla: lubenico ali zrele breskve (v tem času slednjih še ni) zrezane na majhne koščke posuješ s kar nekaj sladkorja in daš za en dan namakat v teran. Mmmmm.

Pri peki čevapčičev vsaj jaz obožujem, če se na roštilj spotoma vrže še malo bučk in krompirja (zrezano na tanke rezine).

matobeli ::

Slabša "lidl,spar,hofer,mercator" piva imajo ta problem da so že teoretično neprebavljiva če so mejčken topla. Tako da pazit da bojo hladna. Najboljš pa je kakšen staropramen ki je cenejši kot union&laško, tudi budweisser se dobi pocen.

Pa še ljudje te ne gledajo kot "a lahko naslednič pobiraš po 3€ in pijem tapravi pirček?"
Ok, to si jaz mislim, pač osebne travme ker sem bil kot pivo pivec dostikrat zapostavljan.

urosz ::

zakaj do zdaj noben še ni omenil viskija?

gendale ::

urosz je izjavil:

zakaj do zdaj noben še ni omenil viskija?

dost drag, od unih poceni pa rada glava boli imo

>Lidlove imitace žganja mi niso všeč. Sploh njihov beli rum ma nagravžen priokus.
zanimivo, meni je pa njihov beli rum zakon, še posebej če upoštevaš ceno
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

echo ::

Špar ima Barbosso (podobna flaša kot Bacardi), ki stane 7,5€ za sedem deci.
Probi enkrat, po možnosti vštric s tem Lidlovim.
Pa ne s šestkratno količino kokakole 8-)

Čipšit lidlov pir je za mene žalitev.
Staropramen ima verjetno najboljše razmerje p/p.

Lidlova vodka je ena najslabših sploh. Pa sploh ni pocen, ker je pol litrska flaša!

urosz ::

pol litrska steklenica je tista modra, ki je dražja. tista z rdečim motivom (neka nemška) je 0,7l in se kar splača

Primorec ::

Joj, malo preveč eni komplicirate, mogoče tisti z mest...Na vasi je ponavadi takole, imaš dva 50L kovinska soda s pipico na mizi, v enem belo v drugem črno vino, zraven 2x sixpack 1.5L cocacole in ore, pa še 1x sixpack 1.5l radenske, zraven par paketov plastičnih kozarčkov (dve velikosti, tamale za žgano, malo večje za vino..Ob prihodu vsakemu za dobrodošlico naliješ štamperli žganja, jegra (volkov), ženskam kak belldežur ali kaj sladkega likerja..
Piva načeloma tukaj na takih žurkah ni, ker ni ekonomije v tem, tle ti vsak najstnik popije pet pirov kot da ni nič, sploh poleti..
Kar se hrane tiče, čevapi, pleskavice, svinjski vrat ali prata,nato kake hrenovke/klobase..Sicer se preden žar zalaufa na mizo da kak narezek,homemade štrudl ali pica na 3x3 cm koščke narezane ipd..
Pa muzika v ozadju, kako igrišče za odbojko, skratka da malo zaposliš ljudi, proti koncu pa kakega vaškega harmonikarja ali kitarista da malo umiri sceno z kakimi starimi komadi da grupa malo pokruli zraven..in to je to, manj ko boš komplicirala boljše bo..
Za veggije pa nimam pojma..Mogoče res vržeš nekaj zelenjave na žar zraven..
Ja, bovla je poleti top šit..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primorec ()

Rias Gremory ::

Upam, da se bo poskrbelo tudi za tiste, ki ne pijejo alkohola.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako preganjate alkoholnega mačka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14121582 (2700) Matev

pijaca za party (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
608882 (7621) dzinks63
»

anketa o pitju na žurih

Oddelek: Loža
405009 (3839) Unknown_001
»

18ka :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514785 (13029) Free Bird
»

Ali pijete? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14934873 (31149) Dr_M

Več podobnih tem