» »

i5 ali i7 procesor ???

i5 ali i7 procesor ???

1
2
»

medenko ::

pa misliš, da slovenski dobavitelj dobi po isti ceni kot nemški, ki naroči 100-1000x več?
če dokažeš, da je tako, se ti klanjam.

hojnikb ::

Sploh nima veze(in me niti ne briga), za kolk dobijo izdelek, šteje samo kolk jst plačam za ENAK izdelek.
In ENAK izdele je iz DE skoraj 300€ ceneje..
#brezpodpisa

bob87 ::

medenko je izjavil:

kakšno ugodnost bob87? saj imaš ugodno na comshopu.


Pazi ni pravi- je navadne 1T disk in ne Fusion- to sem že omenil, da je zelo pomembno. Fusion drive je združljivost kapacitete navadnega 1T diska 7200rpm in hitrosti SSD, za programe ki trenutno laufajo. To kar so naredili je vrhunsko, ker sami SSD so res zelo majhni en 500 ki bi mi bil povsem seper pa je že pošteno drag.

Tko pa imaš najboljši kompromis. In to zadevo naprimer trenutno ne ponuja noben PC .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bob87 ()

medenko ::

pa še kako ima veze.

hojnikb ::

Mene pač boli kurac kolk plačajo za izdelek, meni je samo važno kolk je končna cena. Verjamem, da je nemcem bolje, kar se tiče naročanja in gotovo dobijo kako zadevo ceneje, vendar pri apple dvomim da dobijo kakšen velik količinski popust, iz česar lahko sklepam, da naši trgovci pač držijo konkretno maržo na apple izdelke.

bob87 je izjavil:

medenko je izjavil:

kakšno ugodnost bob87? saj imaš ugodno na comshopu.


Pazi ni pravi- je navadne 1T disk in ne Fusion- to sem že omenil, da je zelo pomembno. Fusion drive je združljivost kapacitete navadnega 1T diska 7200rpm in hitrosti SSD, za programe ki trenutno laufajo. To kar so naredili je vrhunsko, ker sami SSD so res zelo majhni en 500 ki bi mi bil povsem seper pa je že pošteno drag.

Tko pa imaš najboljši kompromis. In to zadevo naprimer trenutno ne ponuja noben PC .

Seveda jo in PC je mel to pred Apple. Zadevi se reče Intel SRT. Ali dataplex cache, če hočeš alternativo..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

bob87 noče alternative.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bob87 ::

Kar se tiče cen Applov, dobro poznam ozadje, in nikakor ne bo držalo z maržam. Naši imajo toliko marže kot tisti v ZDA, ker Apple določa celotne cene in če še niste pogruntali ne glede na tečaj, je ponavadi en njihov izdelek naprimer 699 enot za iPhone, ne glede na tečaj. In ve tem primeru so ZDA v prednosti, če pa bi se tečaj spremenil bi bile pa v slabšem položaju. Pri določenih tudi enote niso povsem iste- res je.

In tako majo, kaj češ in cene so precej strogo določene in pooblaščeni prodajalci le delno snejo določati marže. Nepooblaščeni pa je že vprašaj iz kje naročajo.

D3m je izjavil:

bob87 noče alternative.


Kako to misliš- kakšne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bob87 ()

D3m ::

@bob87, kar je hojnikb napisal glede Fusion.

Zaslužek trgovine, ki proda Apple produkt je 5-10% na kos ampak RVC določi Apple in ne trgovec.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

bob87 je izjavil:

Kar se tiče cen Applov, dobro poznam ozadje, in nikakor ne bo držalo z maržam. Naši imajo toliko marže kot tisti v ZDA, ker Apple določa celotne cene in če še niste pogruntali ne glede na tečaj, je ponavadi en njihov izdelek naprimer 699 enot za iPhone, ne glede na tečaj. In ve tem primeru so ZDA v prednosti, če pa bi se tejaj spremenil bi bile pa v slabšem položaju.

In tako majo, kaj češ in cene so precej strogo določene in pooblaščeni prodajalci le delno snejo določati marže. Nepooblaščeni pa je že vprašaj iz kje naročajo.

D3m je izjavil:

bob87 noče alternative.


Kako to misliš- kakšne?

ta tvoja teorija o enotah takoj propade, ko pogledaš koliko stane takšen imac kot ga ti hočeš na istore (sepravi 2,599.00 oz po tvoje enot) in i-store 2789€ oz enot). jst tukaj vidim kr odstopanja..

pa da nepozabimo da enak imac stane v DE 2.499€ oz po tvoje enot...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bob87 ::

V DE bi moral biti absolutno dražji kot v ZDA. Verjetno ne gledaš pravega. Ampak nima veze, škoda časa za to.

Glede tiste varjante Fusion za PC pa v praksi še nisem zasledil, zato tud nevem kako deluje, kakšna je cena itd. Me pa tudi ne gane, ker so PCji zame res samo še zgodovina. Me od win. samo boli glava, pa poglejte novo osmico in komentare. Kaj je treba, ja de čist vsak drug win polom??? Ampak to že spet druga tema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bob87 ()

hojnikb ::

Gre za identičen model kot v US/I-Store
http://www.cyberport.de/?DEEP=1009-193&...
kr poglej si specse

evo skonfiguriraj si enakga imaca tule
http://store.apple.com/us/configure/MD0...
in poglej ceno..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bob87 ::

Ti ne znam pojasnit. Očitno je cena za nemčijo 2499, ker je tudi na uradni apple/de strani taka.

hojnikb ::

Zakaj je pa potem pri I-Store 2789€, če ima Apple tako striktno narejene marže za trgovine ?
#brezpodpisa

bob87 ::

Ne oprosti, na apple . de je cena višja- pozabil dodati grafično !!!

hojnikb ::

No vidiš ?

zato pa nabavi v kakšni nemški trgovini po izboru
http://geizhals.at/eu/apple-imac-27-lat...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bob87 ::

Ne, sej pravim da se motiš, cena na Apple/de je 2649
http://store.apple.com/de/configure/MD0...?

hojnikb ::

Zakaj se motim ?
na apple.de je 2650€, v nemških trgovina je ~2500€, v slovenskem I-Store pa 2789€...
kaj hočeš s tem povedat ?
#brezpodpisa

bob87 ::

Torej je v SLO 150€ razlike, kot sem rekel, pa zamenjaj tipkovnico s SLO (72€) pa prideš že na moje da se ne splača, še posebej če ti ponudijo še kako ugodnost.

hojnikb ::

Sj tipkovnica je že po defaultu noter... tako da brez doplačila..
#brezpodpisa

bob87 ::

Tista nemška trgovina ni pooblaščena, tko da to je neki čudno mimo Appla. Veredustojen je samo Apple store/ de.

Tipkovnica je potem Nemška- dej mal razmišlej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bob87 ()

medenko ::

Je pa ceneje :))

bob87 ::

:D

hojnikb ::

Iz DE nabaviš imac 27, pri nas pa tipkovnico, če že tak nujno rabiš slo tipkovnico.
Še vedno vsaj 200EUR ceneje.

In od kdaj je I-Store official apple store ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bob87 ::

Istore je apple premium reseller, kar pomeni da mu diktera Apple tako kot ostalim. Ni pa to apple official store, kot so pravi iStori (pariz louvre, london, barcelona...)

In pol ni 200 ceneje ampak cca slabih 80, če ti iStore v LJ ne da še kake ugodnosti. Samo se mi res ne da več o tem.

Skratka če kdo še ve odgovorna prvotno vprašanje, me res vseeno zanima- torej dejanska raznika med dotičnima i5 3.2 in i7 2.4Ghz (oba 4 jedrna)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bob87 ()

hojnikb ::

bob87 je izjavil:

Istore je apple premium reseller, kar pomeni da mu diktera Apple tako kot ostalim. Ni pa to apple official store, kot so pravi iStori (pariz louvre, london, barcelona...)

premium gor ali dol, stvar ni official, sepravi je isti drek po tvoje če kupiš pri njih ali iz DE neuradnega stora. Itk pa dobiš isti izdelek, pa ni važn kje kupiš.

Ker če bi bla to official trgovina, bi stvar stala 2650€ in ne 2789€ (oz če bi jim apple res diktiral cene)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bob87 ::

hojnikb je izjavil:

bob87 je izjavil:

Istore je apple premium reseller, kar pomeni da mu diktera Apple tako kot ostalim. Ni pa to apple official store, kot so pravi iStori (pariz louvre, london, barcelona...)

premium gor ali dol, stvar ni official, sepravi je isti drek po tvoje če kupiš pri njih ali iz DE neuradnega stora. Itk pa dobiš isti izdelek, pa ni važn kje kupiš.


to sploh ni res, sej ti pravim da spada pod Apple verigo! V apple verigi prodajaln imaš Istore, Premium resellerje (malo manjši- iStori veš da so cele hiše ne pa poslovalnice, maš notr svašta) pol maš pa še Autorised resellerje, ki so še manjši.

hojnikb ::

Zakaj pa potemtaken ni cena 2650€ ?
#brezpodpisa

bob87 ::

Ker je za SLO drugače določena cena- to je vsa umetnost. Sej tud v DE ni taka kot v USA. PA v Hongkongu je spet druga. Pri enih stvareh so zlo podobne cene po enotah, pri drugih pa so tudi tako različne- jest pa nimam pojma zakaj?

Naprimer iPhone je bil skoraj povsod enako enot in je bil pri nas enako kot v ZDA, le valuta je bila druga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bob87 ()

hojnikb ::

In še ultimativno vprašanje... kaj je narobe z nemškimi trgovinami (ali drugimi cenejšimi) ki niso avtorizirane od apple ?
#brezpodpisa

bob87 ::

Nevem, ne bom tvegal. Tudi z garancijo ne. Lahko pa da je vse ok, samo ni mi jasno kao lahko imajo ceneje, kot določa apple, ki jim naj bi robo dobavljal??? Kaj gredo v minus ali je vprašljiva roba- to se jest sprašujem? Lahko je čisto kaj tretjega- sej lahko da imajo kak udobren popust.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bob87 ()

hojnikb ::

Ni nobenga popusta in nič. Ti premium reselerji al karkoli so že pač postavljajo višje cene, zato da lahko možgansko sprane apple ovčke mirno spijo, ker so kupl izdelek pri premium prodajalcu..

Boš pa lahko čist lepo uveljavljal garancijo pri ne apple prodajalcih...

In da ne bo kakih pomot, cyberport je avtoriziran apple prodajalec
https://www.cyberport.de/partner
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bob87 ::

Potem če je avtorizeran vse štima, in tako kot sem rekel, lahko imajo kak dodaten popust, ki ga ostali ne smejo imeti. Autorised lahko sam določa cene. Ampak sej pravim, škoda časa za tole. Nekaj malega sva sicer odkrila, ampak to je tudi vse.

hojnikb ::

Potem ni razloga, da kupiš stvar pri nas. Kupiš pri nemcih, pri nas pa kupiš tipkovnico. Prihranek 200€+ se pa vsaj meni ne zdi majhen...
#brezpodpisa

bob87 ::

Ne žal ni res, ker si že 10ič spregledal še dodaten popust, ki ti galahko nudi iStore- maš na njihovi strani vse akcije, tako da naprimer dobiš dodatno garancijo, za 120EUR ceneje, kar zniža tvoj profit na 80 in nakoncu ti ta dodatna garancija krije bistveno več kot samo apple care, katerega bi tako ali tako vzel tudi v tvojem primeru. Če pa je garancija brezveze, pa uzameš ugodnost za nadgradnjo rama na 24 za 29EUR in spet precej prišparaš.

Skratka nakoncu pride nemčija mogoče 50EUR cenej, samo hvala lepa, dam raje njim, ker pridem tja, in zadevo takoj kupim, pa ti lahko tudi še kaj svetujejo (vsaj pri prejšnem so mi precej pomagali), tam preko neta pa nič ne moreš, zato tudi če se le da ne podpiram internetno prodajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bob87 ()

hojnikb ::

žalostno, da morš pri apple kupit dodatno garancijo. Vsi ostali proizvajalci ti dajo vsaj 2leti, včasih še več brez doplačič..

In o kakih akcija ti to ?
linkz please..
#brezpodpisa

hojnikb ::

Either way, noben te ne sili, kje morš kupit in kaj... Pač povemo ti, da tudi obstajajo cenejše alternative..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bob87 ::

Sedaj imam točen podatek:

In sicer- Macbook Pro z i7 2.4GHz procesorjem je sposoben obdelati za 16% (+-1%) več podatkov, kot jih je sposoben iMac z i5 3.2GHz procesorjem. Macbook Pro od kolega z i7 2.3GHz (prejšni model pred 2.4), pa 12% (+-1%) več kot omenjeni iMac z i5ko. Če pa ima iMac i7, 3.4GHz pa še nekje 14% (+-1%) močnejši od i7 Macbook proja 2.4GHz.

feryz ::

Kle maš teste, pa primerjaj. Sicer ni ravno 2,4 Ghz ali je.. ga.
http://www.macworld.com/article/2025145...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Brias ::

bob87 je izjavil:

Glede tiste varjante Fusion za PC pa v praksi še nisem zasledil, zato tud nevem kako deluje, kakšna je cena itd.


za 35 eur kupis 32GB SSD ready cache ali za 50 eur 60gb ...

dodas v sistem, nalozis software in pohitren komp skoraj na nivo SSDja ....

easy ....

hojnikb ::

pa ne pozabit, da je PC svet to mel velik prej kot Apple... In da to dela z vsakim ssdjom...
#brezpodpisa

Brias ::

jap ....

NT komponenta od VISTE naprej ... mislim da januar 2007

ReadyBoost is a disk cache component of Microsoft Windows NT, first introduced with Windows Vista. It works by using flash memory, a USB flash drive, SD card, CompactFlash or any kind of portable flash mass storage system as a cache

SuperVeloce ::

bob87 je izjavil:

Sedaj imam točen podatek:

In sicer- Macbook Pro z i7 2.4GHz procesorjem je sposoben obdelati za 16% (+-1%) več podatkov, kot jih je sposoben iMac z i5 3.2GHz procesorjem. Macbook Pro od kolega z i7 2.3GHz (prejšni model pred 2.4), pa 12% (+-1%) več kot omenjeni iMac z i5ko. Če pa ima iMac i7, 3.4GHz pa še nekje 14% (+-1%) močnejši od i7 Macbook proja 2.4GHz.

Kje si dobil te številke? Katera rendering aplikacija / benchmark? So malo nelogične.

Recimo pred časom sem jaz v 3ds max dobil rezultate, da je i7 približno 20%-30% hitrejši od i5 (ista gen. cpujev + ISTA frekvenca), odvisno od uporabe različnih orodij. Pri renderingu bi moral biti i7 2.4ghz približno 30% počasnejši od i7 na 3.4ghz

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook Pro - iStyle (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7010173 (7806) Meizu
»

naj alternativa za iMaca

Oddelek: Strojna oprema
223745 (2516) SmeskoSnezak
»

Apple odpoklical Seagatove trde diske v novih imacih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
12440747 (38230) eieieie1

iMac i7 27" SSD ali PC + 27" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5312338 (10459) jazbec
»

Kateri iMac, ce sploh?

Oddelek: Kaj kupiti
396707 (6064) klinker

Več podobnih tem