» »

i5 ali i7 procesor ???

i5 ali i7 procesor ???

«
1
2

bob87 ::

Pozdravljeni, do danes mi ni povsem jasna razlika med i5 in i7 procesorji. Če se ne motim, naj bi i7 lahko opravljal več procesov na jedro, medtem ko i5 enega?

Namreč kupujem stacionarni računalnik za 3d oblikovanje in renderiranje. Do sedaj sem imel Macbook pro 17 i7, sedaj pa bi zaradi performansov raje vzel iMaca.
Gledal sem model 27'' s 3.2GHz i5 4 jedrnim procesorjem s turbo boostom do 3.6GHz. IN ME ZANIMA: ali je ta procesor kljub temu da je i5 zmoglivejši oz. švohnejši od procesorja v Macbook Pro Retina, ki je 2.4GHz i7 4 jedrni s turbo boostom do 3.4GHz? Oba sta torej 4 jedrna in imata 6MB L3 cache.

Sam mislim da ima iMac vseeno malenkost zmoglivejši procesor? Kakšno je vaše mnenje? Kateri je bolj zmogljiv in koliko bi se okvirno to poznalo?
Računalnik se bo uporabljal za 3D oblikovanje in renderiranje včasih bodo ti programi delovali vzporedno, zna se zgoditi da poleg še kak Adobe program.
  • spremenil: bob87 ()

TOP ::

Za kar boš ti uporabljal PC potem definitivno I7,ker pri rendanju je tud največja prednost I7 proca.

bob87 ::

Ja pa bo ta i7 res deloval hitreje, čeprav ima manj GHz? To se ne spoznam, samo po GHz, je ta i5 močnejši od i7ke. Nikjer pa nisem našel podatka v čem je prednost i7 pred i5? Tudi iMac ima sicer na voljo i7 procesor in sicer 3.4GHz s turbo boostom do 3.9, samo je cenovno toliko dražji, da mislim, da ga moje delo ne bo upravičilo, zato mi je zanimiva ta i5 s 3.2GHz.

hojnikb ::

i7 ma 8 niti, i5 pa 4.
Če neveš kaj ti bo i7 koristil, potem raje prihran in vzam i5..
#brezpodpisa

Unknown_001 ::

Namreč kupujem stacionarni računalnik za 3d oblikovanje in renderiranje.


Sam si si že praktično odgovoril. i7 pa je mir.

bob87 ::

In kolk se potem pozna razlika med omenjenima dvema v prid i7ki ki je v macbook proju? Kaj to govorimo o 10%, 20%, več ali manj?

AMD odpade, ker ga Apple nima v ponudbi. Žal drugega ne želim več uporabljati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bob87 ()

Black Dragon ::

30%+/-
Time will tell.

D3m ::

Ali je povedal katere programe bo uporabljal za 3D modeliranje in rendiranje?
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

D3m je izjavil:

Ali je povedal katere programe bo uporabljal za 3D modeliranje in rendiranje?

Še enkrat. Model kupuje Apple, kjer AMDja ni..
#brezpodpisa

D3m ::

Je povedal kakšna je razlika v ceni med tema dvema?
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

za i7 je 200$ doplačila..
#brezpodpisa

D3m ::

Ne govorim o procesorju. Temveč končni ceni med stacionarnim Apple in prenosnim Macbook Pro retina kateri ju zanima.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Mipe ::

3d oblikovanje in renderiranje

Tu so niti mnogo pomembnejše od procesorskega takta. Vzemi i7. Še bolje, prvo potestiraj; probaj na obstoječem i5 / i7 pri znancih in poženi isti render. Potem presodi, če si dovolj potrpežljiv, da bi prihranil teh $200.

bob87 ::

Black Dragon je izjavil:

30%+/-

To rensno ali samo na blef ugibaš? Bi težko verjel.

Programi so Rhinoceros in Cinema 4D oz. še kak podoben program za renderiranje. Seveda ponavadi delam kake 4 dni samo 3D, pa se potem renderira kak dan ali dva. Rendering predstavlja sicer nekje 20% vsega dela, je pa žal tko, da se ravno takrat vedno malo mudi, sicer bi mi bilo vseeno, če bi tistih nekaj ur več počakal.

Razlika v ceni je 360EUR sicer tudi na račun 2GB grafične namesto 1GB, vendar za grafično vem da je 1GB povsem dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bob87 ()

D3m ::

Lahko poveste razliko v ceni ali pa, kar končno ceno med tema dvema produktoma?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

Bo najbolj skoz prišel, če si naredi homemade render-farm, sam je spet odvisno, če programi podpirajo delitev dela med več računalnikov..

hojnikb ::

i5 stane 1800$, i7 pa 2000$
#brezpodpisa

bob87 ::

Torej i5 3.2GHz stane 2419EUR polna cena
i7 pa bi bil 2789EUR

torej 360EUR razlike

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bob87 ()

D3m ::

Vzemi stacionarnega zaradi večjega zaslona.
Razen če imaš veliko terenskega dela.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

hojnikb je izjavil:

i5 stane 1800$, i7 pa 2000$

my bad.. i5 stane 2000, i7 pa 2200$... V US seveda..

bob87 je izjavil:

Torej i5 3.2GHz stane 2419EUR polna cena
i7 pa bi bil 2789EUR

torej 360EUR razlike

kje stane tolk ?
in z kulk diska, rama in kera grafika ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bob87 ::

Saj zato sem na strani stacionarega tako ali tako- zaradi zaslona.

Sicer Macbook Pro Retina z i7 2.4Ghz je cenjši- torej 2479EUR,
delal sem na njemu rendre pri kolegu, ki ima točno takega, in so rezultati zelo dobri. Ampak sva se oba nekako nagibala, ker ne hodim veliko okoli (za to bi uporabljal 2 leti star Macbook pro 15 od punce), da bi vzel raje iMaca, ker se na njemu da res delati.

In kot sem jaz dobil prve informacije naj bi bil 3.2GHz i5 v iMacu malenkost boljši kot i7 2.4 v Macbook Proju.

Samo sem želel vprašati tukaj, ker verjamam, da je kdo tukaj ki se bolje samo na to spozna (i5 i7 in GHz seveda), da mi pove približno dejansko razliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bob87 ()

hojnikb ::

nabavi kišto z sandy extreme in lepo laufaj hackintosh. Svetlobna leta pred vsem tem..
#brezpodpisa

D3m ::

Razlike so minimalističen. Vzemi zaradi velkosti zaslona. Meni je na službenemu sicer "Windows based" muka gledati ta 17" monitor.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Pa more bit nujno iMac ?
Ke resno, lahko sestaviš hackintosh (ker predvidevam da ti je os x nuja) z super IPS ekranom, ki bo hitrejši od teh iMacov pa še ceneje boš skos pršu..
#brezpodpisa

D3m ::

A misliš, da ima čas se s tem zajebavati?
|HP EliteBook|R5 6650U|

bob87 ::

Taki odgovori so mi brez smisla, oprosti. Nikomur ne vsiljujem Maca, samo zame je to svetlobna leta pred ostalimi v temu kako je zadeva sestavljena, kako so komponente kvalitetne in maksimalno usklajene, pakerane v zaslon ki ga brez problema odneseš na drugo delavno mesto, kot en prenosnik in tako dalja. Mel PCja več let, bil zelo proti Applu zaradi cene, potem sem se pa drugač opeku in nakoncu me še bivši Macbook pro tako navdušu nad zanesljivostjo, da lahko nakoncu samo priznam da ni bil drag. (ampak res nebi o tem, ker to je pač moje mnenje in off topic)

Zanima me dejanska razlika med 3,2GHz i5 in 2,4 i7 in nič drugega

D3m ::

bob87, razlike so majhne. pravilno vprašanje je ali 27" ali prenosni 15". Če delaš 3D render službeno ali privat....27" je rešitev.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Mipe ::

Desktop versions of both i5 and i7 Ivy Bridge processors are quad-core. i7 processors on the desktop support hyper-threading while Core i5 processors on the desktop do not.

http://www.diffen.com/difference/i5_vs_...

Tu je tvoj odgovor. Ti rabiš hyperthreading, ki pa je samo na i7.

hojnikb ::

Moje mnenje je tako. Če si lahko prvošiš 27 iMac, potem si lahko prvošiš tud upgrade na i7.
In da odgovorim na tvoje prvotno vprašanje: Razlika med tema dvema procesrja je v prid i7, sploh če program zna dobro izkoristit HT (koliko je pa spet odvisno od programov). Tako da v vsakem primeru kupuješ slabši procesor, če zbereš model z i5.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bob87 ::

D3m je izjavil:

A misliš, da ima čas se s tem zajebavati?


Točno to, potem pa not namečeš fantastične komponente, ki pa niso med seboj perfektno usklajene in imaš zadevo kot ta primer:
kolega je imel Asusa i7 (4jedrni) z grafično 500GB, moj Macbook pro pa je bil prvi z i7 procesorji (2010) torej 2 jedrni (4 virtualna jedra), grafična je bila 256GB,

Pa smo use težje rendre delal na mojem, ker je asus pri veklih fajlih vedno klecnu ali pa delal počasneje. Operacijski je bil popolnoma isti- Win 7 Utimate, ker sem takrat še uporabljal drug rendering program, ki ni bil za Maca in tudi rajnota za Maca še ni bilo.

hojnikb ::

ta uskaljenost je sam v vaših glavah. Do razlik pride kvečjemu zato, ker so stvari bolš spisane za OSX.

In dvomim da je prišlo do takih razlik med tema dvema, sploh če sta oba poganjala WIN7.
Tu je bla gotova kašna nehardware related težava z asusom.
In 500GB grafičnih še nisn vidu..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

Lahko pridemo, da zaključka, da se bo bob87 odločil za stacionarno iMac z 27" ekranom.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bob87 ::

hojnikb je izjavil:

ta uskaljenost je sam v vaših glavah. Do razlik pride kvečjemu zato, ker so stvari bolš spisane za OSX.

In dvomim da je prišlo do takih razlik med tema dvema, sploh če sta oba poganjala WIN7.
Tu je bla gotova kašna nehardware related težava z asusom.
In 500GB grafičnih še nisn vidu..


To je dejansko bilo, in windows je bil popolnaoma isti. Ja grafična 512 seveda (sem posplošil) Asus je imel kasneje probleme že s pregrevanjem. Pač mal denarja mal muzke, ker je bil tud 2,5x cenej.

D3m ::

Torej bob87 ste se že odločili?
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

bob87 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

ta uskaljenost je sam v vaših glavah. Do razlik pride kvečjemu zato, ker so stvari bolš spisane za OSX.

In dvomim da je prišlo do takih razlik med tema dvema, sploh če sta oba poganjala WIN7.
Tu je bla gotova kašna nehardware related težava z asusom.
In 500GB grafičnih še nisn vidu..


To je dejansko bilo, in windows je bil popolnaoma isti. Ja grafična 512 seveda (sem posplošil) Asus je imel kasneje probleme že s pregrevanjem. Pač mal denarja mal muzke, ker je bil tud 2,5x cenej.

Nisi povedal, če sta imeli stvarci tudi enako rama in enak disk..
#brezpodpisa

bob87 ::

Mipe je izjavil:

Desktop versions of both i5 and i7 Ivy Bridge processors are quad-core. i7 processors on the desktop support hyper-threading while Core i5 processors on the desktop do not.

http://www.diffen.com/difference/i5_vs_...

Tu je tvoj odgovor. Ti rabiš hyperthreading, ki pa je samo na i7.



Sem pogledal- fajn članek.

Zaključek bo verjetno tak, da bom vseeno vzel iMaca i5 (nisem še povsem siguren- še mal povprašal). Če bo i5, bom sporočil rezultat, ko bom primerjal nek vzorec renderinga istočasno na kolegovem macbook pro z 2.3 i7 (je 2,3 ne 2.4, ker je lanski model), in pa tem 3.2 i5 iMacom, da dobimo realno predstavo o razliki procesorjev (to je bil moj namen sicer dobiti pred nakupom- podatek o dejanski razliki).

Sicer pa sem iz članka razbral tudi to kar meni dela vprašaj. i7 je v osnovi močnejši-o tem ni dvoma. Ampak i7 verzija za prenosnik in pa i5 v iMacu pa mislim da znata biti tam tam. Naprimer članek lepo pove- i7 ima prednost v večjem številu cachov (karkoli že to je) ampak dotična moje dva imata enako število cachov.

Vprašanje je le hyperthreading. Piše da ga imajo tudi nekateri i5 in naprimer če ga ta i5 ima, potem bi moral z več GHz biti zagotovo hitrejši. Če pa ga nima je pa to druga. Molo bom še razmislil, ampak ker zaenkrat ne delam teh stvri profesionalno, mi 360EUR veliko pomeni, sicer jasno 360EUR v 3 letih ni nič- se povsem strinjam, če ti to nosi kruh.

Sem pa vseeno še vedno bolj na strani iMaca z i5, kot pa 15" prenosnika z i7, ker imam doma sicer 23" monitor, ki pa mi je ravno tako občutno premajhen in bi bil soliden 27" monitor IPS nekje cca 700EUR še dodten strošek v primeru da se odločim za prenosik. Zato sem tudi odprl to razpravo, ker če ni toliko razlike v procesorju, potem mi je iMac bolj všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bob87 ()

hojnikb ::

4-jedern i5 v iMac nima HTja..
In ne razumem od kod prihaja 360€ razlike...
Sodeč po apple storu je i7 dodanih 200$, kar je dalč od 360€..
#brezpodpisa

bob87 ::

hojnikb je izjavil:

4-jedern i5 v iMac nima HTja..
In ne razumem od kod prihaja 360EUR razlike...
Sodeč po apple storu je i7 dodanih 200$, kar je dalč od 360EUR..


Sej sem lepo povedal- iMAC:
i7 sicer z boljšo grafično (2GB) je 2789EUR
i5 3.2 (ne osnovni) z grafično (1GB) pa je 2419EUR

In to je pardon 370 evrov razlike. Govorimo o EVRIH, v USA ga sploh ne kupim, ker točno vem zakaj ne. To je cena ki velja za SLO.

Res pa se bom pozanimal, to pa nisem preveril, če obstaja model z isto grafično in le i7 procesor, kar bi definitivno naneslo manj. Samo mislim da ta varjanta ni možna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bob87 ()

D3m ::

bob87

Tukaj ga ima mimovrste.com za 1.999,00 EUR
http://www.mimovrste.com/artikel/274018...

Ali z i7 za 2.500 EUR
http://www.aris-jabolko.si/si/prodaja/a...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

bob87 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

4-jedern i5 v iMac nima HTja..
In ne razumem od kod prihaja 360EUR razlike...
Sodeč po apple storu je i7 dodanih 200$, kar je dalč od 360EUR..


Sej sem lepo povedal- iMAC:
i7 sicer z boljšo grafično (2GB) je 2789EUR
i5 3.2 (ne osnovni) z grafično (1GB) pa je 2419EUR

In to je pardon 370 evrov razlike. Govorimo o EVRIH, v USA ga sploh ne kupim, ker točno vem zakaj ne. To je cena ki velja za SLO.

Res pa se bom pozanimal, to pa nisem preveril, če obstaja model z isto grafično in le i7 procesor, kar bi definitivno naneslo manj. Samo mislim da ta varjanta ni možna.

aja to je pa drugo, če zraven dodaš še bolšo grafiko..

Evo in točno ta i7 model ko bi ga rad imel te pride iz DE
http://www.cyberport.de/?DEEP=1009-18Z&...
2.259€ + poštnina ... 500€ cenej kot pri nas..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bob87 ::

Hvala ti, tisti z i7 je zanimiv, medtem ko pri Mimorvste disk nima fusion driva. In Mimovrste je eden tistih glavnih krivcev (včasih sem hvaležen) da sem pristal na Applu.
Od njih ne kupim več robe, tudi če mi dajo 50% off, ker so žal milo rečeno totalni nateguni. Domnevam (zaradi več razlogov), da so mi rabljen računalnik (takrat PC). Sem se skor leto dni zafrkaval po servisih in ko je servis PISNO PRIZNAL stvarno napako na računalniku, mi oni še vedno niso hoteli priznati reklamacije. In mi je jasno zakaj ne, ker niso prodali novega produkta, ampak so morali tisti računalik dobiti po mutnih vodah.

Sem zgubil živce, jih prijavil na tržni išpektorat, pa mi se mi je gospod pri njih samo nasmehnil in rekel, oni so naši stari znanci. Kar ti pove da škoda truga, ker očitno so nate***** že precej folka in v naši državi očitno to mirno dopuščajo. Sm požru cmok in šel dalje. Tok o njih in njihovih cenah. Verjamem da marsikdo kaj tam kupi in dela, ampak jest še enkrat take izkušnje nebi želel ponoviti. Sem nakoncu zgubil 10x tok evrov kot so imeli popusta, + nenormalno živcev in časa. Če pa bi bil privatnik, pa bi bila samo finančna škoda v tem primeru vsaj za 4 take prenosnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bob87 ()

D3m ::

Sej če nisi zadovoljen pa pošlješ povpraševanje drugam. Samo cene sem podal kakšne so.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

Resno nakup iz DE ti je najbolša varjanta. Bolje kot da plačuješ našim nategunskim trgovcem.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

medenko ::

Namizni računalnik APPLE iMac 27"

Dobaviteljeva šifra: md096cr/a

Vaša cena: 1.933,52 €
Spletna cena: 1.943,99 €
Dobavljivost: Na zalogi

hojnikb: odpri s.p. in poizkusi prodajati, pa boš potem videl nategune.

hojnikb ::

medenko je izjavil:

Namizni računalnik APPLE iMac 27"

Dobaviteljeva šifra: md096cr/a

Vaša cena: 1.933,52 €
Spletna cena: 1.943,99 €
Dobavljivost: Na zalogi

hojnikb: odpri s.p. in poizkusi prodajati, pa boš potem videl nategune.

ne mislim.
In to nateguntsvo je letel predvsem na uveljavljanje garancij in podobno.. Cene so pa itk nategunske že po defaultu..
#brezpodpisa

D3m ::

hojnikb bolje, da hitro zaključiš faks pa greš v komercialo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

bob87 ::

Tudi un pri aris -jabolko ni enak temu za 2789EUR, je pa očitno res, da obstaja i7 z 1gb grafične in ostalo enako- to pa je spodbudno. Za tako ceno, bom pa po vsej verjetnosti vzel raje kar iMaca i7 (ta model z 1GB grafične in 1T diskom s fusion drive tehnologijo, kar je nuja). Hvala D3m za ta link, sem sedaj izvedel da ta model obstaja.

Hvala ostalim za čas in pomoč, nekaj pametnega smo izvedeli. Kupil pa ga bom kar s iStoru v Ljubljani (mi bodo tudi oni dal še dodatno ugodnosti), pa vedno so bili pri nakupu zelo konkurenčni tujini+ da so pošteno pomagali pri svetovanju in za to mi ni panike nekaj evrov (raje kot pa pri mimovrtste, ki so me samo konkretno nate****)

Me pa vseeno čisto tako informativno še vedno zanima razlika med prenosnikovim i7 2.4GHz in iMac i5 3.2 procesorjem, če bo kdo vedel bolj natančno primerjavo oz. razlike v dejanski zmoglivosti- komentar dobrodošel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bob87 ()

hojnikb ::

vzami i7 in ne kompliciraj..

D3m je izjavil:

hojnikb bolje, da hitro zaključiš faks pa greš v komercialo.

Nwm kaj mam zdej jst sploh pri tem...
People stay ontopic please..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

medenko ::

kakšno ugodnost bob87? saj imaš ugodno na comshopu.

hojnikb ::

enak imac 27 kot je pri istore 2.789,00 €, je tule http://www.cyberport.de/?DEEP=1009-193&... 2.499€. Razn če ti dajo super popust, je to nateg..
#brezpodpisa
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook Pro - iStyle (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7010094 (7727) Meizu
»

naj alternativa za iMaca

Oddelek: Strojna oprema
223732 (2503) SmeskoSnezak
»

Apple odpoklical Seagatove trde diske v novih imacih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
12440494 (37977) eieieie1

iMac i7 27" SSD ali PC + 27" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5312284 (10405) jazbec
»

Kateri iMac, ce sploh?

Oddelek: Kaj kupiti
396680 (6037) klinker

Več podobnih tem