» »

Vdor v zasebnost

Vdor v zasebnost

barelyLegal ::

Pozdravljeni.

Ne bom dolgovezil: v službi mi je bil dodeljen računalnik, ki je v domeni (uporabljam Windows 7).
Sistemski administrator (s katerim se ne razumeva kaj dosti) ima tako kar precej nadzora nad mojim računalnikom in sumim, da me malce preveč nadzira.
V grobem mi je vseeno, ker ne počnem nič takšnega, kar ne bi smel. Po drugi strani pa imam občutek, da me nekdo sabotira (naključni restarti, čunde napake).
Rad bi nekako dobil dovolj dokazila, da počne nekaj, kar ne bi smel (sabotiranje) in vse skupaj predal (z dokazili, seveda) nadrejenem.

Zato se obračam na vas: kakšne možnosti imam, da bi lahko pridobil dovolj dokazov?
Obstajajo kakšni programi za logiranje slehernega dogajanja? Iz katerega IP-ja se kdo poveže itd?

Hvala za kakršnekoli odgovore.
Error

Mesar ::

Kako pa izgledajo naključni restarti in čudne napake? Lahko, da ti HW crkuje...
Your turn to burn!

barelyLegal ::

Tudi možno. Either way, četudi ni on kriv za te reči, bi rad mel vsaj mal nadzora oz. logov, kdaj in kdo dostopa do mojega rač.
Error

Mesar ::

Your turn to burn!

shadeX ::

Dvomim da te kdo nadzira ( vsaj zaradi restartov, ki si jih omenil ). Kaj bi nekdo, ki te nadzira pridobil z restartom ( razen mogoče to , da bi ti pilil živce ).

Bi kar rekel da je 90% kriv hardware ( že zgoraj omenjeno )

barelyLegal ::

Ta oseba je naredila že marsikaj zgolj z namenom, da "pije živce", zgolj zato dopuščam, da se to dogaja tudi zarad njega.
Če bi se mi npr. to doma dogajalo, bi zagotovo krivil hardware.

Mesar hvala za odgovor, bom pogledal linke.
Error

bdoxx ::

disejblaj razne vncje, teamviewerje, logmeine.....

driver_x ::

Iz kakšnega drugega maila si pošlji kakšno tako sporočilo, npr. da bodo tega in tega dne v Hoferju delili brezplačne iPade in potem poglej, če bo tudi admin takrat tam.

hojnikb ::

Izklopi RDP in kake VNCje in bo mir, če ti res on nagaja..
#brezpodpisa

residual ::

odklopi PC iz interneta/mreže če je nujno ne potrebuješ za login... ugasni vse procese, ki niso OS native, itd, preveri temperature diskov in chipseta (krivci za restart in freeze PCja)... preglej frekvence matične ter voltaže, da nimaš kje navito mašino do max., preglej log v windowsih (se beleži kaj je vzrok)

ČE imaš vse na "default" nastavljeno, potem lahko admin zgolj z negativno energijo vpliva na tvoj PC, za to pa boš moral vprašanje na kak drug forum postavit.

A če je admin na dopustu potem pa vse laufa BP? ;)

EDIT: kako preveriš trenutne IP povezave s tvojim PCjem (ko si na netu)
zaženi CMD. Vpiši v komandno (DOS) vrstico "netstat -ano" in pritisni enter ... preglej vse žive povazave, če je kje IP od admina.. ugotovil boš da se tvoj PC v ozadju povezuje na veliko IP naslovov (Google update, java update, MS update, domain server, itd) ... če izklopiš vse te procese in web browser, ne smel imeti nobene povezave na drug IP, samo localhost povezave...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: residual ()

18zimoni ::

driver_x je izjavil:

Iz kakšnega drugega maila si pošlji kakšno tako sporočilo, npr. da bodo tega in tega dne v Hoferju delili brezplačne iPade in potem poglej, če bo tudi admin takrat tam.


+1

Unknown_001 ::

Putegn kabel iz omrežja, ko delaš offline, pol si pa delo shranjuj na eksterno enoto (backup).

driver_x je izjavil:

Iz kakšnega drugega maila si pošlji kakšno tako sporočilo, npr. da bodo tega in tega dne v Hoferju delili brezplačne iPade in potem poglej, če bo tudi admin takrat tam.


Zelo super ideja, sploh zato, ker že vsak tatret papak ki pozna osnove ve da gre v 99,99% za scam.

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

pri nas je tako da imajo trgovine in razna podjetja nadzor nad našim strežnikom. vedno ko kaj drkajo gor, mi prekinja omrežno povezavo... mi pa vse delamo preko omrežja in če prekine omrežno povezavo mi program za konstruiranje crkne. v glavnem
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Etui za 10" tablico

Oddelek: Kaj kupiti
71089 (919) CyberPunk
»

Nadgradnje na iOS 8 so počasne

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
124939 (3709) driver_x
»

Slovenska Policija dobi tablice namesto papirja

Oddelek: Mobilne tehnologije
486676 (4919) francek1
»

Nogometaš pozval gledalce, naj že nehajo tvitat in raje navijajo

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4812762 (11093) MrStein
»

iPad prihaja 3. aprila

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3011149 (9459) ql000

Več podobnih tem