» »

Prihaja Galaxy S4 Zoom

Prihaja Galaxy S4 Zoom

vir: The Verge

vir: The Verge
The Verge - Samsungova družina Galaxy S4 se je res dodobra namnožila, saj je ravnokar dobila še četrtega značilnega predstavnika. Poleg običajnega in daleč najbolj pompozno predstavljenega Galaxy S4 (ki sicer res pride v več strojnih različicah, dveh GSM z različnima procesorjema ter različicah za Sprint in Verizon v ZDA, poleg Googlove izdaje z nepreoblečenim Androidom 4.2) smo namreč že videli Galaxy S4 Mini ter bolj trdoživ Galaxy S4 Active. Skupaj z napovedmi slednjega se je govorilo še, da bi lahko videli bolj fotografsko usmerjeno različico. Tudi slednja je zdaj realnost.

Ta pride v obliki Galaxy S4 Zoom, fotografske sposobnosti pa predstavlja senzor s kar 16 milijoni točkami in sistem leč, ki omogočajo 10-kratno optično povečavo slike. Nasploh gre za, glede na ime Galaxy S4, relativno nezanimiv telefon, saj je po specifikacija na moč podoben Galaxy S4 Mini - zaslon ima diagonalo 4,3 palca in ima ločljivost 960 x 540 pik (gre za AMOLED zaslon), uporabljen pa je zgolj dvojedrnik s frekvenco 1,5 GHz. Če napravo pogledamo pobliže, vidimo, da gre bolj za nek osnoven fotoaparat z dodatkom mobilnega telefona kot obratno.

Aparat oz. telefon je namreč bistveno bolj okoren, kot Galaxy S4, saj je debel kar 15,4 mm. Podobna je situacija s težo, ki znaša 208 gramov. Fotoaparat je sicer zmožen slikati z vse do ISO 3200, zaslonka se lahko odpre med največ f/3.1 in f/6.3, odvisno od stopnje optične povečave, medtem ko slikanje v slabih svetlobnih pogojih olajša ksenonska bliskavica. Na programski strani so se pri Samsungu odločili na telefon naložiti zaenkrat še vedno najmodernejši Android 4.2.

91 komentarjev

«
1
2

skika ::

Samsung Svašta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skika ()

war-dog ::

/me pogleda na koledar
saj ni 1. april, wtf?
Object reference not set to an instance of an object.

Aston_11 ::

Lična zadevca, nje?

Meizu ::

zgolj dvojedrnik z 1.5ghz...

Kaj pa manjka temu procesorju. Mater a danes že vsi na svojih quadih nabijate counter strike?

pi pawr ::

Če te bodo videli s fotoaparatom telefonirat, te bodo v prisilni jopič oblekli pa v kombi vrgli :P
f/3,1 je mal švoh, ampak se preživi.

Čakam teardown

BALAST ::

Res se mi dopade, upam da bo po dopustu ostalo kaj prihrankov za nakup tega S4 Zoom.
(Ima večje število Mpixlov kot moj DSLR iz 2009) 8-)
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

smash ::

"saj je debel kar 15,4 mm"

ne vem no...meni se to ne zdi "kar", temveč "le", saj ima vendar 10x optični zoom

Aston_11 ::

Po drugi strani pa je to fotoaparat, s katerim tudi telefoniraš in igraš igrce.

Gregor P ::

Hitra rešitev za na trg (delajo tako fotoaparate in mobilnike, tako da jim je tole verjetno vzelo zares malo časa za lansirati na trg); če uspe prav, če ne pa tudi prav:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

pegasus ::

Nokia 808 z enojedrnikom ga še vedno poseka ;)

hojnikb ::

pegasus je izjavil:

Nokia 808 z enojedrnikom ga še vedno poseka ;)

ni vse v megapixlih ;)
#brezpodpisa

marvin42 ::

Cenen fotoaparat z možnostjo telefoniranja, to pa je fail.
Mostly Harmless

hojnikb ::

in to niti ni njihov prvi fotoaparat-telefon..
#brezpodpisa

fosil ::

LOL
Tole je lahko kvečjemu telefon za na dopust, če si tak frajer da imaš več telefonov, vsakega za svoj namen.
Tako je!

BALAST ::

Po moji oceni bo okoli 550€, saj se Galaxy S4 mini prodaja po 500€.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Relanium ::

Končno se lahko na fotoaparat naloži navigacija :P

Dr_M ::

Se projektor iz beama mu manjka :>

flyersmokac ::

Manjka samo še
ob strani in kupim takoj!!!

Siddh ::

če ga že kličejo S4, bi pa res lahko imel vsaj HD ekran in pa nek osnoven quadcore
se mi zdi, da samsung samo štanca navadne S4 pa neke random kombinacije telefonov


Meizu ::

Siddh je izjavil:

če ga že kličejo S4, bi pa res lahko imel vsaj HD ekran in pa nek osnoven quadcore
se mi zdi, da samsung samo štanca navadne S4 pa neke random kombinacije telefonov


Zakaj že?

Pri laptopih je tudi situacija podobna. Isti model, različne variante, od i3 procesorjev do i7. A ne bi mogli vsi laptopi potem imet osnovno varianto quada?

Takšen telefon s quadom bi potem stal toliko več, da bi bil še manj zanimiv.

Siddh ::

moj point je, da vložijo nekaj opaznega truda v navadnega S4, druge modele pa kar random skupaj zmečejo
dražjim dajo naziv S4, cenejšim pa kakor pač pride

pa laptopi so čisto druga kategorija, vprašaj neko povprečno punco, fanta, nekega človeka, kateri je najbolši telefon in kateri je najbolši laptop
za telefone bo večina itak rekla S4 ali iphone, za laptope pa se jih polovica niti znamke nebo spomnila


CaqKa ::

Če napravo pogledamo pobliže, vidimo, da gre bolj za nek osnoven fotoaparat z dodatkom mobilnega telefona kot obratno.

glede na to da vse skupaj upravlja razširjeni android, ne pa za fotografiranje prirejen custom OS, bi prej rekel da je zadeva telefon z malo boljšim fotkičem, kot pa fotoaparat z mobilnim telefonom..

ko ti na fotoaparatu zmanjka baterije, vzameš rezervno všaltaš in sekundo za tem slikaš, pa z androidom?

prox ::

CaqKa je izjavil:

Če napravo pogledamo pobliže, vidimo, da gre bolj za nek osnoven fotoaparat z dodatkom mobilnega telefona kot obratno.

glede na to da vse skupaj upravlja razširjeni android, ne pa za fotografiranje prirejen custom OS, bi prej rekel da je zadeva telefon z malo boljšim fotkičem, kot pa fotoaparat z mobilnim telefonom..

ko ti na fotoaparatu zmanjka baterije, vzameš rezervno všaltaš in sekundo za tem slikaš, pa z androidom?

sekundo ravno ne, potem bi to zgledalo tak:
:D
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Gregor P ::

Vzameš dodatno baterijo, zamenjaš; koliko traja pri S4 da se zažene? 10 sek?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

prox ::

Samsung bi lahko naredil da bi nekak preklopil med telefonom in fotoaparatom. Da bi fotoaparat imel nek svoj OS.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

matejdro ::

Glupo poimenovanje. Če ima nekaj S4 noter v imenu, bi moralo biti kot S4, samo pač z tisto spremembo, ki temu modelu pripada. Recimo S4 zoom bi moral imeti vse specifikacije S4, samo z optičim zoomom. Ali pa S4 mini bi moral biti S4, samo pomanjšan. Tako pa so specifikacije na teh dveh tosti slabše.

WamPIRe- ::

Saj so že pri S3 imeli Mini-ja, ki ni nič kaj podoben S3 po specifikacijah...
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

sverde21 ::

Gregor P je izjavil:

Vzameš dodatno baterijo, zamenjaš; koliko traja pri S4 da se zažene? 10 sek?

Sej če tko hit zamenjaš k on tipo na videu potem se ti niti ne ugasne :))
<?php echo `w`; ?>

MrStein ::

Če napravo pogledamo pobliže, vidimo, da gre bolj za nek osnoven fotoaparat z dodatkom mobilnega telefona kot obratno.

Kooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooončno!!!!!!

(bonus točke, če kdo najde most post, kjer se sprašujem, zakaj tega še ni*)

* - v večjih količinah
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CaqKa ::

prox je izjavil:


sekundo ravno ne, potem bi to zgledalo tak:
:D

ti ciljaš na refil baterije... jaz ciljam na to ko na mojem dslr zavrtim knof iz on na off, lahko naslednji trenutek slikam. da baterijo menjam seveda traja malo več.

CaqKa ::

Gregor P je izjavil:

Vzameš dodatno baterijo, zamenjaš; koliko traja pri S4 da se zažene? 10 sek?


Samsung galaxy note na stock romu. z že nekaj naloženimi aplikacijami.
Izklop 27 sekund.
Vklop 50 sekund do namizja, ker še je v ozadju media scaner laufal, se je camera aplikacija nazaj izklopla. kamera se je vklopla šele po 70 sekundah.
skupaj minuta in pol. pa recimo da se pokakaš na androidov shutdown, pa kr na hard vzameš baterijo ven, je 70 sekund še vedno ogromno, proti namenskim fotoaparatom.

da ne omenjam da se android včasih vsiple brez razloga.

Jackass ::

Če uspejo objektiv zmanjšati za kakšen mm in ga lepo zalijejo, da bo enako debel po celi dolžini in širini, bi lahko imel bistveno večjo avtonomijo in zgledal manj fotoaparat.

Je pa to prihodnost. Mislim, da žepnih fotoaparatov v nekaj (5-10) letih ne bo več. Če bi uspeli recimo 4x optični zoom stlačit v 1cm debelo ohišje bi bila to totalna zmaga.

Sicer pa meri moj Sonyjev žepni fotoaparat s 5x optičnim zoomom 19mm v debelino, kar pomeni, da je 15,4mm odličen rezultat (če je to najdebelejša točka).
jAcKaSS

Gregor P ::

CaqKa je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Vzameš dodatno baterijo, zamenjaš; koliko traja pri S4 da se zažene? 10 sek?

Samsung galaxy note na stock romu. z že nekaj naloženimi aplikacijami.
Izklop 27 sekund.
Vklop 50 sekund do namizja, ker še je v ozadju media scaner laufal, se je camera aplikacija nazaj izklopla. kamera se je vklopla šele po 70 sekundah.
skupaj minuta in pol. pa recimo da se pokakaš na androidov shutdown, pa kr na hard vzameš baterijo ven, je 70 sekund še vedno ogromno, proti namenskim fotoaparatom.
da ne omenjam da se android včasih vsiple brez razloga.
Zares predolgo:(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

digitalcek ::

Na moje veliko veselje (to sem predvidel že vsaj 5 let nazaj), telefon ostaja telefon, fotoaparat pa fotoaparat.
Če pač želiš kaj kvalitetno pofotkati, boš pač nosil v nahrbtniku dve napravici, ali pa eno v žepu, drugo pa v nahrbtniku.
Moja škatla v nahrbtniku (Canon SX 40/38 X zoom) povozi katerikoli fotoaparat v kateremkoli telefonu za faktor 1000. Tako v kvaliteti slike, kakor v možnostih pri fotografiranju.

Ko pa bo mobitel (recimo) imel možnost priključitve zunanjega blica (kot ga ima omenjeni Canon), in možnost snemanja res kvalitetnega tona (zunanji usmerjeni mikrofon), pa se bomo pa pogovarjali naprej... Prej pa nam skušajo podturiti nek približek, ki sicer dela fotografije, ampak tu se čudež tudi konča...

Nekateri bi sicer radi z napravico, po domenzijah manjšo od tablice 10 dag čokolade, fotografirali na 50 metrov, snemali HD filme, in z njo malo manj kot onanirali.
Ne bo šlo... :D

Se pa bodo seveda vedno našli navdušenci, ki bodo zagovarjali NEkvaliteto.

Formula 1 ::

Jackass je izjavil:

Če uspejo objektiv zmanjšati za kakšen mm in ga lepo zalijejo, da bo enako debel po celi dolžini in širini, bi lahko imel bistveno večjo avtonomijo in zgledal manj fotoaparat.

Je pa to prihodnost. Mislim, da žepnih fotoaparatov v nekaj (5-10) letih ne bo več. Če bi uspeli recimo 4x optični zoom stlačit v 1cm debelo ohišje bi bila to totalna zmaga.

Sicer pa meri moj Sonyjev žepni fotoaparat s 5x optičnim zoomom 19mm v debelino, kar pomeni, da je 15,4mm odličen rezultat (če je to najdebelejša točka).

Če se ne motim je to najtanjši del. Najdebelejši del je če se ne motim 2,5 cm .

alexa-lol ::

Samsung bi mogel kakšenga designerja nabavit.. ker to je obup... 100 telefonov z istim designom.

bdoxx ::

pa še vseeno se prodajajo najbolje

...:TOMI:... ::

Če koga iz appla potegnejo k sebi, se ve, da so zadnje čase applovci na LSDju, tako da bo vse pisano, flat...:))
Tomi

WamPIRe- ::

CaqKa je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Vzameš dodatno baterijo, zamenjaš; koliko traja pri S4 da se zažene? 10 sek?


Samsung galaxy note na stock romu. z že nekaj naloženimi aplikacijami.
Izklop 27 sekund.
Vklop 50 sekund do namizja, ker še je v ozadju media scaner laufal, se je camera aplikacija nazaj izklopla. kamera se je vklopla šele po 70 sekundah.
skupaj minuta in pol. pa recimo da se pokakaš na androidov shutdown, pa kr na hard vzameš baterijo ven, je 70 sekund še vedno ogromno, proti namenskim fotoaparatom.

da ne omenjam da se android včasih vsiple brez razloga.


S3 s CM Mod: Shutdown ~ 5 sekund, Boot do narejene prve slike ~40 sekund
Ampak verjetno ni mišljeno, da imaš tega Zoom ugasnjenega, kot verjetno telefona tudi nimaš... Zajem slike pa je ob prižganem "telefonu" dejansko stvar sekunde ali dveh.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

JurijTurnsek ::

Predvidevam, da za tako vrsto naprave obstaja velik trg. Še posebej za tiste ljudi, ki že sedaj mobitelov ne nosijo po žepih, ampak kakih torbicah (debelina tako ni ovira). Upam, da se začne ta segment pospešeno širit, kar je popolnoma mogoče, glede na upadajočo prodajo kompaktnih fotoaparatov (svojega ima že praktično vsak, nadgradnja pa se ne splača).

Specifikacije verjetno niso trenutno dosegljiv maksimum, ampak potrebno je razumeti, da taka "tvegana" novost ne sme biti predraga, pustiti pa si morajo tudi prostor za izboljšavo (verjetno že kar naslednje leto).

Izdelek je kljub temu zelo velik korak v prihodnost, saj je potrebno vzbuditi zavedanje pri kupcih, da najtanjši in najhitrejši telefon še vedno ne more izigrati fizike in da za večjo kakovost fotografij potrebuješ fizično večji senzor, za zoom pa "raztegljiv" objektiv (in ustrezno debelino).

Seveda se ta mobitel na veliko primerja (s prav tako debelo) Nokio PureView (in pričakovanim naslednikom), ampak to sta dva popolnoma drugačna koncepta - 41 mpx ti prinese le 3x zooma (brez izgube) in pri tem izgubi na resoluciji (5/8 mpx vs 16 mpx), Samsung pa ima 10x zooma. Nokia ima še vedno (veliko) večji senzor, ima pa tudi dosti večjo ceno, prednosti velikosti senzorja pa se izgubijo, ko začneš zoomirati (pa ne mi govoriti, da zoomirate z nogami, ker po vodi je bojda hodil samo en fikcijski lik). Pri zoomiranju na kakovosti izgubi tudi Samsung, ampak verjetno manj (v odstotkih).

Uspešen razvoj takega izdelka najbolj zavirajo šibke baterije, ki bi po napovedih morale biti do sedaj že 100000x močnejše kot so, pa niso.
http://www.slatnaskejta.com

alexa-lol ::

bdoxx je izjavil:

pa še vseeno se prodajajo najbolje


tudi golfi se dobro prodajajo pa to še ne pomeni da se vrhunec designa.

skika ::

digitalcek je izjavil:

Na moje veliko veselje (to sem predvidel že vsaj 5 let nazaj), telefon ostaja telefon, fotoaparat pa fotoaparat.
Če pač želiš kaj kvalitetno pofotkati, boš pač nosil v nahrbtniku dve napravici, ali pa eno v žepu, drugo pa v nahrbtniku.
Moja škatla v nahrbtniku (Canon SX 40/38 X zoom) povozi katerikoli fotoaparat v kateremkoli telefonu za faktor 1000. Tako v kvaliteti slike, kakor v možnostih pri fotografiranju.

Ko pa bo mobitel (recimo) imel možnost priključitve zunanjega blica (kot ga ima omenjeni Canon), in možnost snemanja res kvalitetnega tona (zunanji usmerjeni mikrofon), pa se bomo pa pogovarjali naprej... Prej pa nam skušajo podturiti nek približek, ki sicer dela fotografije, ampak tu se čudež tudi konča...

Nekateri bi sicer radi z napravico, po domenzijah manjšo od tablice 10 dag čokolade, fotografirali na 50 metrov, snemali HD filme, in z njo malo manj kot onanirali.
Ne bo šlo... :D

Se pa bodo seveda vedno našli navdušenci, ki bodo zagovarjali NEkvaliteto.


lel 99% folka dont care pa tudi ne opazi razlike.

sirotka ::

Jaz bi si pa takoj omislil nekaj tazga... dslrja se mi ne da povsod zraven vlačit, preveč teže doda, sploh s kakim tele objektivom. Mobo maš pa vedno pr seb. Ni nadomestek, je pa dost dobr približek za kako sliko nardit, pa da maš neki zooma.

bdoxx ::

alexa-lol je izjavil:

bdoxx je izjavil:

pa še vseeno se prodajajo najbolje


tudi golfi se dobro prodajajo pa to še ne pomeni da se vrhunec designa.


v nekaterih državah že, ne pa globalno :)

digitalcek ::

skika je izjavil:

p4054477
Nekateri bi sicer radi z napravico, po domenzijah manjšo od tablice 10 dag čokolade, fotografirali na 50 metrov, snemali HD filme, in z njo malo manj kot onanirali. Ne bo šlo... [:D naj bi izjavil:


Se pa bodo seveda vedno našli navdušenci, ki bodo zagovarjali NEkvaliteto.


lel 99% folka dont care pa tudi ne opazi razlike.


Ti vidiš razliko med posnetkom, narejenim z DSRL-jem z 20 M pix (ter objektivom za 1000+ evrov), ter fotko, narejeno z mobilcem? Jaz jo. Ker redno kontroliram dioptrijo.

Ti slišiš razliko med posnetkom glasbe na vinilki, med posnetkom na albumu na CD-ju in med mp3 sranjem? Jaz jo slišim, pa imam 60+ let. Ker redno čistim sluhovode.

Kako pa so uspeli preprirati mlade ljudi, da so zadovoljni z "tehnično" NEkvaliteto, ki daleč prevladuje v teh časih (in da celo verjamejo, da je ta nekvaliteta referenčna, oziroma da kvalitete sploh nikoli ni bilo), pa mi je fenomen.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

No, koncno se enkrat popolnoma strinjam z digitalckom :)

M-XXXX ::

Kako pa so uspeli preprirati mlade ljudi, da so zadovoljni z "tehnično" NEkvaliteto, ki daleč prevladuje v teh časih (in da celo verjamejo, da je ta nekvaliteta referenčna, oziroma da kvalitete sploh nikoli ni bilo), pa mi je fenomen.

Z praktičnostjo...

Si slučajno bral članek nekega večjega časopisa, kjer so odpustili vse fotografe in bodo zaposlenim, dali mobilne telefone za slikanje? Zakaj? Ker je bralcev praktično vseeno kakšna izgleda slika. Seveda je nek procent ljudi, ki jih to moti vendar so pač v manjšini in zato niso dovolj pomembni.

Bom drugače zastavil vprašanje:

si lastiš ti 3-4 avtomobile?

Enega športnega, hitrega, aerodinamičnega, močnega za na avtocesto
Visokega težkega terenca za v vikend in po slabših cestah
cabrioleta za poleti
4x4 hardcore džip za v sneg

Ali imaš en avto, ki ti omogoča vse to, nič ne dela zelo dobro, dela pa vse to sprejemljivo ali zadovoljivo?

Se mi je zdelo ja!

Dr_M ::

Skrajno butasta primerjava.

Slike iz telefonov so good enough za spomine, ampak ni pa to za kaksno resno uporabo.
In tocno to je digitalcek izpostavil, folk je glup in se jim jebe za kvaliteto. Zdej je pa treba to samo razumet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

M-XXXX ::

Slike iz telefonov so good enough, ampak ni pa to za kaksno resno uporabo.

Tole je šele butast argument. In kdo slika s telefonom za profesionalno uporabo?

Po drugi strani pa tudi: kot kaže so dovolj dobre Chicago Sun-Times je nekaj že na tem. Oziroma kot sem že rekel: za 99% primerov so več kot dovolj dobre. V ostalem 1% pač kupiš nekaj več (športen avto, džipa...)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prve napovedi o Galaxy S5 Mini

Oddelek: Novice / Android
3316013 (13177) Jackass
»

HTC v težavah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9537946 (32404) Nummy
»

Prihaja HTC One mini

Oddelek: Novice / Android
134287 (3179) gendale
»

Pobegnile slike trdoživega Galaxy S4

Oddelek: Novice / Android
168229 (5553) Siddh
»

Kateri telefon z dobro kamero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5017153 (15550) denabiker

Več podobnih tem