» »

Corsair Hydro H100i

Corsair Hydro H100i

Dejan99 ::

Zdravo. Trenutno nadgrajujem sistem in bi si rad omislil neko dobro in tiho hlajenje. Do sedaj sem imel nek tower hladilnik s heatpipi, ki mi je povsem zadoščal, vendar žal ni bil kompatibilen z 1050/55/56 socketi, zato sem ga prodal.

Torej, zagledal sem se v vodno hlajenje, ki je omenjeno v naslovu teme. Malo sem prebrskal o morebitnih težavah s temi hlajenjih (na splošno za vse modele) in moram reči, da jih ni tako malo. Nekaterim piska ali brni črpalka (razlog je baje, če imaš več kot 12.0v na liniji), priloženi ventilatorji so slabe kvalitete (brnijo), zrak v sistemu... Večino teh težav imajo tisti z H100, H110,... se pa najde kakšen s H100i. H100i naj bi bil izboljšan, kar se teh težav tiče, ampak nekateri nimajo take sreče.

Je možno, da so corsair vodna hlajenja tako sra*je? Nedavno sem se že opekel z brenčečim corsair napajalnikom, ki sem ga na srečo vrnil.
Je tukaj kakšen lastnik, ki ima izkušnje z omenjenim hlajenjem (h100i). Imate kakšne težave? Je črpalka morda glasna? Ventilatorji?

Lp.

54j0 ::

Sem lastnik h100i. Glavni modul(črpalka, krmilnik za ventilator, hladilna glava) je na začetku "piskal", ko sta bila nanj priklopljena ventilatorja. Ta težava je sedaj, "baje", odpravljena. "Baje" zato, ker sam še nisem testiral, saj sem oba ventilatorja priključil na 3rd. party krmilnik in pustil tako, kot je. Drugi problem sta ventilatorja, ki tudi na najnižji hitrosti brnita. Za večino ljudi to ni problem, a zna biti zoprno za tiste, ki si želijo čisto tih sistem. Sicer je hladilnik super in ventilatorja pri najnižji hitrosti več kot zadovoljivo hladita 2500K @4.4GHz.

axee ::

Sicer me bodo spet napadali, ampak je bilo že večkrat dokazano da še ni prišlo ven tihega all-in-one vodnega sistema. Problem dobesedno vseh je, da črpalka ruži. H100 ni bil nikoli mišljen kot "tiha" rešitev, temveč najboljši performance med tovrstnimi produkti. Slišal sem H100 (stara verzija) in H80i kar se tiče Corsairjev, in ti povem da to ni to.

Hlanjenje nenavitega sistema je preprosto. Ne rabiš drugega kot dober hladilnik (cca 40EUR) in minimalen pretok po ohišju, pa lahko katerikoli procesor hladiš pasivno! Če boš navijal, dodaš na ta hladilnik še en ventilator in bo šlo.

Nažalost tovrstno vodno (še) ni konkurent v tišanju, ker so sodobni hladilniki tako zmogljivi. So pa ta vodna super, ker brez komplikacij z DIY vodnim prideš do odličnih temperatur za navijanje. Prav tako ne zavzemajo toliko prostora kot ogromni hladilniki.

Pa ne semi zdej oglašat lastniki, kako pa vi ne slišite svojega Corsair H**. Jaz govorim relativno na zračna hlajenja. Kar se tiče glasnosti: ni primerjave dokler resno ne navijaš. Takrat pa tišina ni glavni cilj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Dejan99 ::

Hvala za nasvete. To potem ni zame, saj hočem tišino.
Mislim, da je nedopustno, da moraš poleg hladilnika za dobrih 110€ dokupiti še boljše ventilatorje, poleg tega pa moraš imati srečo, da ti pumpa ne brni/piska. Če priklopiš ventilatorje drugam, ti pa corsair link nič ne koristi... Obup.
Kupil bom en zračen cooler pa bo.

axee ::

HR-02, če se greš tiho obsesijo!

Dejan99 ::

Govoriš o thermalrightu ane? Bom pogledal, hvala.

axee ::

Jap. Pasivno hladim 3770 z enim 450RPM ventilatorjem v ohišju. So alternative, ampak za pasivno hlajenje (in hlajenje z ekstremno malo pretoka), najboljši.

LP

Jst ::

Jaz imam takšno ohišje, ki ima... kako bi se izrazil... "dvojno" notranjost. Ali dvojne zunanje pokrove, kolikor ti le pač lažje za predstavo. (Ne vem kako bi opisal.) Ohišje imam pod mizo in ga ne slišim, razen če igram kakšen špil, se začne slišati šumenje grafične. (Če izklopiš zvok.) Ali pa če ga greš poslušati.

Imam pa H100, i7-3770@4.5. Ker ima moje ohišje ločena zgornji in spodnji del, imam v spodnjem napajalnik in vodno hlajenje. Super zadeva, super kompromis, temp CPUja v full load na 4.5 presežejo 80, vendar ne 90. Je pa res, da sem zamenjal ventilatorja na H100, pumpa je pa tiha.

Pomoje je tako, da je večino tihih, a se najde kakšen problematičen v seriji med njimi, ki ima probleme....

Če imaš pa vodno ohišje na mizi, pred sabo, potem ga boš zagotovo slišal. Ali slabo ohišje, kjer ni poskrbljeno za damping zvoka in vibracij. Tu pa res ni debate. Sam sem izredno zadovoljen lastnik H100, ki sem ga kupil po tem, ko sem Noctuo 14 uničil... (hotel sem zaradi ramov nekaj reber porezati in je šlo vse skupaj narobe)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Janac ::

Prosim nehaj razmišljat o closed loopu in nabavi tole: http://www.bolha.com/racunalnistvo/hlaj...:P

Dejan99 ::

Sem že odmislil vodno hlajenje ;).
Hydro se mi je zdel priročen, ker je bolj plug&play. Sam nimam izkušenj z vodnimi hlajenji, zato bi me malo skrbelo, če bi skupaj dal recimo ekwb kit.

hojnikb ::

Janac je izjavil:

Prosim nehaj razmišljat o closed loopu in nabavi tole: http://www.bolha.com/racunalnistvo/hlaj...:P

ko je to tako extremno tiha zadeva... + težave ki lahko nastanjo pri teh diy sistemih...

Dejan99 je izjavil:

Sem že odmislil vodno hlajenje ;).
Hydro se mi je zdel priročen, ker je bolj plug&play. Sam nimam izkušenj z vodnimi hlajenji, zato bi me malo skrbelo, če bi skupaj dal recimo ekwb kit.

lepo nabaviš en high tower hladilnik (kaka noctua) in hladiš pasivno.
da je stvar dovolj hladna pa stvar še undervoltaš in pomožnosti izklopiš turbo boost..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Skyman ::

Janac je izjavil:

Prosim nehaj razmišljat o closed loopu in nabavi tole: http://www.bolha.com/racunalnistvo/hlaj...:P


In koliko stopinj se pozna ce kupis tak sistem ala corsair h100i ali h110 ter neki kit od EKWB npr (http://www.ekwb.com/shop/kits-cases/kit... ce se seveda splaca dati 100€ vec kolikor stanejo te corsair plug and play vodna

Jst ::

Splačajo se Corsairova hlajenja.

Tu imaš na overclocker.net: The Ivy Bridge Stable / Suicide Club

Poglej si, koliko jih uporablja Corsairove rešitve. Vsi naviti...

Če imaš ohišje, katero ima prostor za vodno (ali 2 ventilatorja), potem se sigurno splača.


Sicer so pa tudi tower 14x heat pipe hladilniki dobri. Pač odvisno od ohišja in tvojih preferenc.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

axee ::

Pa sej je jasno povedal da želi tišino. Za to pa tovrstna vodna pač niso. Dober tower hladilnik, pa je.

nuclear ::

Ne vem kaj je problem, kupiš 2x Corsair SP12 quiet in daš na radiator.. Samo venti so rubish na h100i drugo je makina.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

s1m0n ::

Priloženi SP120L niso rubish ampak so nič, nada 0! Pri mojem sta bila oba v okvari (vibracije, ruženje itd...)
Zamenjal sem jih z Noctua NF-F12 PWM in dela, ko urca. Temp imam nekje 2-3 °C nad sobno.

axee ::

Tišina je relativna stvar. Najbrž je v tipičnem gamerskem PC-ju Corsairovo (ali bilokatero) vodno neslišno, ampak ko enkrat zares utišaš PC, postane pumpa tako kot trdi disk: veš da se ga boš moral enkrat znebiti ker je pač preglasen.

Jst ::

Trdi disk v ohišjih za 150EUR+ je tudi neslišen, razen če imaš res kakšen čuden model. Jaz imam dva HDD Samsunga pritrjena z gumo. Prvo moraš na vsako stran diska našraufati vodila, potem pa z gumijastimi "gumbi" pritrdiš. Guma na gumo = nič prenesenih vibracij in če nimaš računalnika na mizi zraven glave, jih ne slišiš. Vsaj jaz ne. OS imam na SSDju, ampak tudi ko kaj kopiram iz HDDja, ne razločim, kdaj disk (HDD) dela in kdaj ne.

Prejšnjo ohišje, ki sem ga imel, so pa diski prenašali vibracije na ohišje in to je bil OBUP, GROZA! Mogoče so novi HDDji tudi kaj tišji, ne vem,...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

axee ::

Vibracije že ublažiš, zvok vrtenja platterjev pa pač ne.

Kar hočem povedat je, da je glasnost zelo relativna zadeva. Kar je tebi neslišno nakomu pač ni. Tudi glasnost okolja zelo vpliva.

Velja pa splošnen mit, da je vodno avtomatsko tišje, kar pač ni, pravzaprav je v veliki večini glasnejše (vsaj kar se tiče teh zaprtih loop-ov).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24851456 (752) freesty
»

Par vprašanj glede vodnega hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61910 (1731) worteleven
»

Vodno hlajenje razlika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222727 (2222) Janac
»

Corsair H110 'kvaliteta' - glasnost

Oddelek: Kaj kupiti
222095 (1742) first_line
»

H100 brenči (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
789017 (6726) medenko

Več podobnih tem