» »

Sam svoj isp

Sam svoj isp

zetko ::

Recimo da bi hotu postt isp. Kaj bi poleg velik keša rabu (harver in softver) :D

McHregec ::

Zakaj bi pa hotu bit ISP.:\

Dalmatinc ::

kaj je to:D

sej sem vedu sam zdle nevem:'(

McHregec ::

To je INTERNET SERVICE PROVIDER ali PONUDNIK INTERNETNIH STORITEV :D ampak bi reku da se ne splača, saj ne moreš tekmovat s takimi, kot so Amis, siol, S5.NET pa še kej.

Dalmatinc ::

Ja; zdej pa vem :D

simon ::

odvisno kako velik isp bi rad bil :) za zacetek si lahko modem nastimas na dial-in, nastavis forwardiranje in ze si ISP, zal pa samo za enega.

Loki ::

Za zacetek bi rabil najete vode v tujino - enega za upload in enega za download bi bilo idealno, ker poj nista tuk obremenjena.



Poj bi rabu streznike pa ene vrste modeme na njih, ki bi vzdigovali klice uporabnikov.

Za streznike bi blo skorej nujn, da bi jih blo vec v gruci, ker bi si tako porazdelili workload.



Za softwer bi jast dal kaksen Unix (ne Linuxa) alpa Solaris, zraven bos rabil tudi web streznik (posebna masina), da bo folk sploh vedel, kaj si in za strani, ker upravljas z racunom.

Poj bi moral imet kaksen SQL alpa Oracle server za uporabnike (nastavitve, username...) in postni streznik (Exchange, ce bo na Win, drgac ne vem).


Sicer je pa tut odvisen, kuk velik bi bil - na zacetk si lahko omislis cenejso, a manj zanesljivo in pocasnejso konfiguracijo, enkrat ko (ce) se bos pa kej razsiril, bos pa tako manj kesa porabil za nadgradnje.
I left my wallet in El Segundo

zetko ::

Tako torej. K mene to full rajca da bi začeu. Sploh pa s fotrovo podporo. :D

Kolk pa si je treba za začetek omislt keša?

asteroidk ::

kr dost... aka par miljonou najmn pomoje ;>

glede linije lahko si lokaln za kabl (prek siola)
alpa linijo do tujine :D

btw.. s kje si? (kje bit o imu?) :D
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

zetko ::

Nevem. Najbrž biu meu bežigrad. Miljone govoriš marke al kej drzuga? Sej mislm da ma od fotr ferma že en vod do siola če se ne motm..8-)

zetko ::

Aja še to. A je kje kkšn dobr hp k to use razlaga full dobr :D

YouR MaMa ::

v tolarjih govori .. :D ne vem, ce se ti to sploh splaca ... vsak mesec treba placat za bandwidth okrog milijoncka (sit) al pa se vec, ce mislis met nek sodoben bandwidth .. ce bos tolko uporabnikov dobil, da si bos kril stroske potem o.k. ..
drugace pa idi na googla, altavisto .. pa napisi noter "How to become an ISP"
naslo ti bo ogromno ..
to si se poglej

PaJo ::

Hm...
Zanimiva ideja, samo nevem ce se ti izplaca, ker je slo premala in je ze dovolj velikh ISP-jev, kvecjemu se ti spalca povezat z katerim od njih(ne z Siol-om, ker on ze ima itak prevec vsega). Pa kupis del firme, ce mas tolko kesa, pa si lahko kao lastnik ISP-ja, drugace pa res ne ne verjamem da se ti splaca;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Dalmatinc ::

kolk ma tvoj foter keša >:D

zetko ::

Prevec. :D To ubistvu sam hipotetično govorim k itaq bom najbrž ratu kasnej big bwana pr fotru sam useen če bo pa priložnost pa nevem zakaj nebi. :D

Uporabnik ::

Ok, kar ma tvoj fotr preveč lahk nakaže na ŽR 50100-620-133- 05 1045113-644358

:D

zetko ::

Vaški duhovitež :D

Uporabnik ::

sam hotu sm ti povedat da dnarja ni nikol preveč...

Dalmatinc ::

smem vprašat s čim se ukvarjate>:D

zetko ::

miranpozar ::

Anze, če ne veš sploh kaj rabiš, potem se ni dobro tega lotiti! Kot da bi jaz vprašal, kaj rabim, da izdelam avto... saj bi se dalo s primernimi stroji, ampak, če se mi niti sanja ne, kako in kaj, se tega raje ne bi lotil!

Če imate preveč keša, raje najami usposobljene mojstre, pa naj se oni zajebavajo, ti pa bodi šef in služi tolarčke. Tako se dela v kapitalizmu.

No, malo bolj resno... mislim da v Sloveniji obstaja celo nek zakon, ki regulira te vrste dejavnosti. Pridobit moraš neko koncesijo. In če vemo, da je država (ki zakon izda) tudi lastnik Telekoma, s tem posredno tudi SiOLa, itd., potem se ni čuditi, zakaj ima tista firma iz Novega Mesta, ki hoče pričeti s trženjem voice-over-IP same težave!

Jebeš to našo situacijo na telekomunikacijskem področju! FUCK TELEKOM!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Loki ::

wow... kemicna dejavnost...

A mi izdelate eno bombo z VX zivcnim plinom (lahko sam plin)>:D>:D>:D?



Bom vrgel v zrak M$.:D
I left my wallet in El Segundo

zetko ::

Če plačaš dost $$ lohka 8-)

Dalmatinc ::

vpraš kolk jst kupm !!>:D

zetko ::

Čak da najprej eno zase ustvarm za Marjančka in Telekom >:D

zetko ::

Kaj pa e-poslovanje. Online trgovina pa to? 8-)

Loki ::

Prevec zajebancije.
A si ze kdaj pomislil na webhosting (prti placilu)?
I left my wallet in El Segundo

zetko ::

Tut zanimiva stvar ja. Sam pomojem ni tok profitabilna kot gornji možnosti >:D

Loki ::

OK morem priznat, prov mas.
Sam poglej mal stroske - dvomim, da bo za to tvoj fotr pripravljen dat ene par milijonov sam za to, tko pa sam registriras firmo, nabavis streznike, softver je itaq zastonj (Linux), se izucis v HTML alpa najames ene par tipov...

Glede na tveganje je webhosting velik bolj privlacen.
I left my wallet in El Segundo

rookie ::

Se strinjam z Robertom !:\
Boste vidl kaj vm bomo naredil v Braziliji.Ferrari in Schumacher zakon !!!!! 1

zetko ::

Jah jebiga. Sam če ti pa rata ej.....$$$:D

Loki ::

Glede na konkurenco, pizdarije, ki so potrebne, da firma sploh zacne obratovat, stroske, ipd. bi ti jest ISP odsvetoval.



A sploh ves, kaksen in kako velik bo tvoj ciljni trg?

Ce se ti ponesrec, bo to pomenil slabo izkusnjo zate in nekaj stran vrzenih milijonov za tvojga fotra.
Za ene par milijonov ti pa jest lohk dam kaksen boljsi plac za investiranje.
I left my wallet in El Segundo

zetko ::

Hehe. Ta topic je bil zastavljen hipoteetično zato se ni treba tle dret name :D Sicer so me pa že ostali prepričal v to da se sanes pa ISP ne splača. Fora se sam v tem da me veseli delo z internetom pa me zanima kaj je najboljša možna varjanta v tem primeru

ahac ::

Kaj pa brezplačni emaili?
Kot email.si
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

zetko ::

A ti beseda brezplačni kej pove? :D

|klemen|(c) ::

Folk to vam je Slovenija, kje bos ti kr tko na netu bajno služno $$ ... in wet dreams maybe. 8-)

ahac ::

Beseda 'brezplačni' mi pove, da mi ni treba nič plačat. Ponavadi to pomeni, da moram gledat reklame. :\ Na email.si nimajo pa skoraj nobenih reklam. Sploh mi ni jasno kako preživijo. 8-O
na netu se ni treba omejit na Slovenijo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

zetko ::

Ahac: dobr si to povedu >:D

Loki ::

webhosting.
Ce ga vzames resno (se naucis HTML, PHP...) ti lahko prnese velik $$$.

Kaj pa preizkusni programcki oz. da dalas za eno programersko firmo?? - gimme a guess- ne znas programirat.
I left my wallet in El Segundo

zetko ::

Roberto: neki znam sam ne tolk da bi uspel s tem 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ponujam brezplačno gostovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
614523 (2900) crni999
»

spet problemi z email.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
635356 (3972) Gandalfar
»

vprašanja v zvezi z novico "Siol does it again" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14012924 (10401) Bakunin
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16316465 (16465) Bakunin
»

email strežnik?

Oddelek: Omrežja in internet
101250 (1055) b

Več podobnih tem