» »

Kateri operacijski sistem ?

Kateri operacijski sistem ?

«
1
2

ThomasSGS ::

Kateri operacijski sistem si naj naložim na računalnik da ne bi štekalo ?

Specifikacije:

Vrsta računalnika ACPI Uniprocessor PC
Operacijski sistem Microsoft Windows XP Professional (šteka)
Service Pack OS-a SP3
Internet Explorer 7.0.5730.13 (IE 7.0)
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Matična plošča
Vrsta procesorja Intel Celeron D 346, 3066 MHz (23 x 133)
Ime matične plošče MSI 865GVM3-V (MS-7101) (2 PCI, 1 AGR, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)
Nabor čipov matične plošče Intel Morgan Hill i865GV
DIMM1: UMAX256534025L 256 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-3-3-8 @ 200 MHz)
Vrsta BIOS-a Award (02/16/05)
Komunikacijska vrata Communications Port (COM1)
Komunikacijska vrata Communications Port (COM2)
Komunikacijska vrata Printer Port (LPT1)

Zaslon
Grafična kartica Intel(R) 82865G Graphics Controller (96 MB)
3D-pospeševalnik Intel Extreme Graphics 2
Monitor Sony SDM-S51 [15" LCD] (4587796)

Zdaj imam windows xp in mi je začelo štekati in kateri operacijski sistem bi bil dober zame ali pa kateri poceni računalnik bi bil dober zame?

Ali bi računalnik vredu za minecraft deloval če mu dam 1GB rama ker zdaj imam 512MB in dobro grafično kartico ali bi moral nov računalnik kupiti ?
  • zaklenil: bluefish ()

jat2406 ::

Sistem je edini, ki je še pravi, saj verjetno ne bi dal gor Windows 2000 ali pa celo 98.
RAMa je samo 256MB.
Dodaj da ga bo okrog 1GB, pa XPje na novo naložit in bo še za po netu pobrskat.
Za kaj več pa je že treba kavica pa malo počakat.

ThomasSGS ::

Piše da je 256 ram ke rimam dve palčki po 256MB ampak te podatke sem dobil z aida64 ker je TRIAL_VERSIOn ne pokaže še za eno palčko

Isotropic ::

a se ne dobijo neki xp lite?
kupi se eno palcko rama pa je.

ThomasSGS ::

kaj so xp lite ?

dzinks63 ::

Če ti v preteklosti ni štekalo, potem imaš zabasan sistem, sformatiraj in nanovo naloži samo tisto, kar res rabiš.

Ali zamenjaj procesor s pravim pentium4 3200MHz z HT (se dobijo za par €) , celeron je zelo slab procesor, čeprav je 3000MHz, naložiš XPsp3 in ti bo mašina še dokaj dobro delala.

Drugače pa, še najboljše, prodaj zadevo, dodaj nekaj € in nabavi komp z c2d, dobiš že za 70€ in bo delal kot raketa v primerjavi s tem kar imaš sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

oyoy69 ::

Tiny XP.

CitroX ::

hojnikb ::

WinXP more letet na taki kišti. Lepo nared clean install in ne nameščaj vsega junka po inštalaciji. 256MB al kolker ma sistem rama je dovoj za winxp
#brezpodpisa

CitroX ::

Hojnikb, ne se šalit.

mtosev ::

hojnikb je izjavil:

WinXP more letet na taki kišti. Lepo nared clean install in ne nameščaj vsega junka po inštalaciji. 256MB al kolker ma sistem rama je dovoj za winxp
256 je premalo tud za XPje oz vse pod 512 za XP je fail
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pviran3 ::

Ostani na XP in malce potrpi ali pa za 5-10EUR nadgradi RAM pa bo lepo laufalo.
Rama maš še tolko manj, ker ti ga skor 100mb grafična uporablja, ker je integrirana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()

amigo_no1 ::

hojnikb
Clean install win xp + sp3 je poraba rama okoli 150 mb, odštej 100 za integrirano in si na na swapu, če imaš 256 MB rama.
Z 1 Gb, kolikor ima OP bi zadeva morala Delati bp, če seveda ne nameščaš vsega kar ti pride pod roke.

ThomasSGS ::

dzinks63 je izjavil:

Če ti v preteklosti ni štekalo, potem imaš zabasan sistem, sformatiraj in nanovo naloži samo tisto, kar res rabiš.

Ali zamenjaj procesor s pravim pentium4 3200MHz z HT (se dobijo za par €) , celeron je zelo slab procesor, čeprav je 3000MHz, naložiš XPsp3 in ti bo mašina še dokaj dobro delala.

Drugače pa, še najboljše, prodaj zadevo, dodaj nekaj € in nabavi komp z c2d, dobiš že za 70€ in bo delal kot raketa v primerjavi s tem kar imaš sedaj.


Kje naj dobim pentium4 3200MHz z HT procesor ?

hojnikb ::

amigo_no1 je izjavil:

hojnikb
Clean install win xp + sp3 je poraba rama okoli 150 mb, odštej 100 za integrirano in si na na swapu, če imaš 256 MB rama.
Z 1 Gb, kolikor ima OP bi zadeva morala Delati bp, če seveda ne nameščaš vsega kar ti pride pod roke.

Ja itk, to sn mislu brez int grafe, da je dovolj 256MB. To je itk dovolj samo za winse pa mogoče kak light browser. Za vse ostalo pa itk 512MB and up..
#brezpodpisa

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ThomasSGS ::

Kaj je Haiku ? Spet kakšen operacijski sistem ?

Če je operacijski sistem, ali odpira datoteke kot jih windowsi ( .exe, .zip, .msi,...)

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Ni zate...

d4vid ::

Ostani na WindowsXP, hitrejšega Windows-based sistema ne boš dobil. Lahko poskusiš Lite XP, TinyXP, poglej po "travnikih". Haiku ne poznam, najbrž ne popira exe datotek in ostalega brez nekakšnega "pretvornika", ki to omogoča, na Linuxu je to WINE.

Windows XP SP2 naloži, SP3 je malo prezahteven. Če imaš 512MB rama, je to dovolj. Sam imam XP SP3 na PCju nekaj dni, 384 MB rama, 160 GB diska, 2.00 GHz celeron pa dela dokaj OK. Ni za igre in vso svinjarijo, ampak s Firefoxom deluje lepo, za gmail, facebook, tudi za youtube s omogočenim HTML5 načinom je dober.

Za minecraft rabiš precej močen PC, 1 GB rama ter dobro grafično.

Nekdo zgoraj ti svetuje da kupi Pentium IV. Sam sem imel nedolgo nazaj Pentium 3.0 GHz na podnožju 775 in 1GB rama, delovalo je zelo dobro. Kupil sem še ATI Radeon 2900 pa je bila to že kar zverina. Za vse skupaj sem dal 50EUR. Delovalo je gor sve i svašta, iger nisem ravno igral, je pa pod polnimi nastavitvami poganjal San Andreas in ta star NFS Most Wanted.

Nato sem vse skupaj prodal sošolcu in dobil Pentium 3.0 na PGA478. Ta pa je včasih res zaštekal, deloval pa ni niti pod razno lepo. Pa na obeh sem imel Win7.

Ti maš 775 matično. Prodaj jo skupaj s procesorjem pa si kupi nekaj, kar podpira c2d in procesor. 1GB rama in neko grafično na PCI-E, če jo boš rabil, mam doma 7600gs 256MB, katero prodam za 20EUR.
Na tekšnem sistemu ti bo brez težav tekel Windows 7 in 8, tudi minecraft.

Če te zanima, lahko pa menjam Geforce 7600 za tvojo plato + CPU pa še ene 5-10EUR mojega doplačila?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

ThomasSGS ::

d4vid je izjavil:

Ostani na WindowsXP, hitrejšega Windows-based sistema ne boš dobil. Lahko poskusiš Lite XP, TinyXP, poglej po "travnikih". Haiku ne poznam, najbrž ne popira exe datotek in ostalega brez nekakšnega "pretvornika", ki to omogoča, na Linuxu je to WINE.

Windows XP SP2 naloži, SP3 je malo prezahteven. Če imaš 512MB rama, je to dovolj. Sam imam XP SP3 na PCju nekaj dni, 384 MB rama, 160 GB diska, 2.00 GHz celeron pa dela dokaj OK. Ni za igre in vso svinjarijo, ampak s Firefoxom deluje lepo, za gmail, facebook, tudi za youtube s omogočenim HTML5 načinom je dober.

Za minecraft rabiš precej močen PC, 1 GB rama ter dobro grafično.

Nekdo zgoraj ti svetuje da kupi Pentium IV. Sam sem imel nedolgo nazaj Pentium 3.0 GHz na podnožju 775 in 1GB rama, delovalo je zelo dobro. Kupil sem še ATI Radeon 2900 pa je bila to že kar zverina. Za vse skupaj sem dal 50EUR. Delovalo je gor sve i svašta, iger nisem ravno igral, je pa pod polnimi nastavitvami poganjal San Andreas in ta star NFS Most Wanted.

Nato sem vse skupaj prodal sošolcu in dobil Pentium 3.0 na PGA478. Ta pa je včasih res zaštekal, deloval pa ni niti pod razno lepo. Pa na obeh sem imel Win7.

Ti maš 775 matično. Prodaj jo skupaj s procesorjem pa si kupi nekaj, kar podpira c2d in procesor. 1GB rama in neko grafično na PCI-E, če jo boš rabil, mam doma 7600gs 256MB, katero prodam za 20EUR.
Na tekšnem sistemu ti bo brez težav tekel Windows 7 in 8, tudi minecraft.

Če te zanima, lahko pa menjam Geforce 7600 za tvojo plato + CPU pa še ene 5-10EUR mojega doplačila?


Geforce 7600 je plata ali kakšnem procesor ?

d4vid ::

Geforce je grafična kartica.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

ThomasSGS ::

Kje bi potem jaz dobil novo plato + CPU ki je dobra ?

andromedar ::

ThomasSGS je izjavil:

Kje bi potem jaz dobil novo plato + CPU ki je dobra ?


za BOLHO si že slišal?
Eh?

ThomasSGS ::

Ja ampak se mi je zgodilo da sem nekaj kupil in piše da je brezhibno ko sem plačal in dobil to stvar ni delovala in sem mu pisal na e-mail in ni hotel vrniti denarja, zato raje prek bolhe ne nakupujem če nimam dokaza da tista stavr deluje

d4vid ::

Jaz kar sem kupoval na bolhi sem dobil po večini takšno kot je rekel prodajalec. Pa kupujem večinoma samo stvari, ki imajo na bolhi slike, ki jih je slikal lastnik. Če najdem kaj poceni, da rabim, mu rečem naj mi pošlje slike.

http://www.bolha.com/racunalnistvo/osno... ni slaba, kupiš še procesor (pentium 4 na 775 so poceni) in rame. Paše pa tudi PCI-E grafična :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

amigo_no1 ::

ThomasSGS je izjavil:

Ja ampak se mi je zgodilo da sem nekaj kupil in piše da je brezhibno ko sem plačal in dobil to stvar ni delovala in sem mu pisal na e-mail in ni hotel vrniti denarja, zato raje prek bolhe ne nakupujem če nimam dokaza da tista stavr deluje

Sem sem spomnil tvoje turneje z rabljeno grafično 8-O.
Grafična kartica - AGP !


Tale model stalno prodaja neke p4 razred MB+cpu za male pare:
https://slo-tech.com/forum/u94638


Samo www.Funtech.si zate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

ThomasSGS ::

Kupim http://www.bolha.com/racunalnistvo/osno... to plato, mojo plato + CPU zamenjava za tvojo grafično kartico GeForce + Doplačilo 10 evrov, kupim 1GB RAMa in procesor pentium 4.

Zanima me še:
Ali naj tistega ki ima plato vprašam za specifikacije da vem kakšna plata in kateri je DDR1, DDR2 ali DDR3 ?
Kaj pomeni CPU ?
Kje bi dobil pentium 4 (poceni)

Zgodovina sprememb…

ThomasSGS ::

Aja pa še to
Ali gre ta http://www.bolha.com/racunalnistvo/osno... plata v moj sistem ?

Janac ::

Nevemo kakšno ohišje in napajalnik imaš.

ThomasSGS ::

Kako pa naj to izvem ?

d4vid ::

Slikaj ohišje :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

ThomasSGS ::

Nimam fotoaparata ker se nam je pokvaril in novega dobimo čez kak teden :(

dogo ::

@vozilo toliko problemov kot si imel že z grafično kartico, kaj ko bi raje razmislil o nakupu nekega poceni celotnega sistema, ala 775 socket ali am2, vse pod 150 evrov za komplet, ali pa poceni novo za cca podobno ceno (brez OS)

ThomasSGS ::

Nočem celega sistem kupiti in ne boš ti meni ukazoval kaj naj kupim, sam se bom odločil kaj bom kupil in kaj ne

hojnikb ::

Resno, nared si uslugo, pa odpelji ta kup odpada na najbližje smetišče in nabavi en c2d sistem. Bo veliko bolje ;)
#brezpodpisa

dogo ::

ThomasSGS je izjavil:

ne boš ti meni ukazoval kaj naj kupim

Daj mulc malo se pomiri, zadihaj in naslednjič razmisli kaj tipkaš. Kar sem ti napisal ni bil mišljen kot kakšen napad ali ukaz, le kot predlog glede na tvoje enormne težave pri grafični kartici.

ThomasSGS ::

Ok. Tole kar so mi predlagali kupim grafična pa mi računalničar da notri in je.
Koliko pa bi stal c2d sistem ?

hojnikb ::

dogo je izjavil:

ThomasSGS je izjavil:

ne boš ti meni ukazoval kaj naj kupim

Daj mulc malo se pomiri, zadihaj in naslednjič razmisli kaj tipkaš. Kar sem ti napisal ni bil mišljen kot kakšen napad ali ukaz, le kot predlog glede na tvoje enormne težave pri grafični kartici.

Exactly.Noben te ne sili v nakup česarkoli. Mi ti samo priporočamo kaj je najbolje.
Karkoli investirat v 10+ let star sistem (čas in/ali denar) nima nobenga smisla..

ThomasSGS je izjavil:

Ok. Tole kar so mi predlagali kupim grafična pa mi računalničar da notri in je.
Koliko pa bi stal c2d sistem ?

Če lahko brez težav pišeš tale post, potem lahko tut brez večjih težav vgradiš eno grafično kartico..;)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

ThomasSGS ::

Koliko bi stal c2d sistem če ga že tolikoo priporočate ?

hojnikb ::

dobiš jih že za 90€
primer oglasa
http://www.bolha.com/racunalnistvo/nami...
#brezpodpisa

ThomasSGS ::

http://www.bolha.com/racunalnistvo/nami...

Kako pa je s tem? Ali bi delal minecraft gor ? Ali bi hitro delal ?

Janac ::

Alpa nov 1155 sistem, Celeron, crap H61 matična plošča, 4Gb RAM, rabljena grafa. Dobiš kar solidno za pod 250EUR, še manj če obdržiš sedanje ohišje.

hojnikb ::

Minecraft kr pozab.
#brezpodpisa

Janac ::

Minecraft je še na mojem i5 661 @4,7GHz in 6950 slabo delal tako da...

ThomasSGS ::

Sej pravim jaz rabim računalnik za bi gor delal tudi minecraft

amigo_no1 ::

hojnikb
Če lahko brez težav pišeš tale post, potem lahko tut brez večjih težav vgradiš eno grafično kartico..

Grafična kartica - AGP !


Kakšen c2d, so predragi, je boljše kupiti novega sb intela g.

funtech.si:
cpu+mb+ram
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
145.54


Napajalnik, disk in ohišje imaš ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

ThomasSGS ::

zdej pa že nevem kaj naj kupim ker nevem koga poslušat ker vsi drugače pravite !

Zgodovina sprememb…

Janac ::

amigo_no1 je izjavil:

hojnikb
Če lahko brez težav pišeš tale post, potem lahko tut brez večjih težav vgradiš eno grafično kartico..

Grafična kartica - AGP !


Kakšen c2d, so predragi, je boljše kupiti novega sb intela g.

funtech.si:
cpu+mb+ram
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
145.54


Enako sem jaz mislil. Ena rabljena grafa za 100EUR bi se kar lepo ujela in bi bil spodoben in soliden sistem.

hojnikb ::

ASRock FM2A55M-DGS ASRock FM2A55M-DGS
54.00 €

AMD A4-5300 (3.40Ghz, 1MB) BOX AMD A4-5300 (3.40Ghz, 1MB) BOX
51.60 €

Kingston ValueRAM 4GB 1333Mhz cl9 - 1.50V Kingston ValueRAM 4GB 1333Mhz cl9 - 1.50V
24.00 €
Skupaj: 129.60 €
Eno en cheapo sistem na fm2. Ohišje napajalnik pa vzameš od starega sistema..
#brezpodpisa

Janac ::

Oz. kaj če bi vzel vsaj DUAL-CORE?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni gaming pc (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11611009 (9837) Šolar
»

Kateri CPU? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8910765 (9695) klkkkkkkkkkk
»

Nakup računalnika po komponentih (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
778786 (6930) cholt45

je ta oglas za računalnik nategancija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
937628 (5668) tjaz051
»

Nasvet za računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
463153 (2788) Unknown_001

Več podobnih tem