» »

Tečaj varne vožnje

Tečaj varne vožnje

1
2
»

sandmat ::

mi govorimo o mladih voznikih :) ti si dejal, da so pri Triglavu ob uveljavljanju popusta problemi ...

driver_x ::

aha, že pred mano ni bilo čisto jasno napisano, potem sem še sam napisal nejasno. Se opravičujem.

bella_trix ::

Se potem to sploh splača, če avta ne vozi samo mladi voznik?

sandmat ::

po mojem mnenju se splača zaradi izkušnje. Parkrat lahko kontrolirano preizkusiš situacije, za katere si verjetno zvišaš možnost pravilne reakcije v realnem svetu.

bella_trix ::

Za varno vožnjo vem, da se splača. :D Glede tega popusta pri Triglavu me zanima.

Matevz96 ::

Moje mnenje je, da se absolutno splača dokler je avto pod 130 kW. Če avtomobil vozi začetnik moraš brez tečaja doplačati 30%, z opravljenim tečajem (ki ne stane nič) pa doplačas 5 oz. 10%.

regalis21 ::

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje glede zakonsko obveznega dodatnega usposabljanja za voznike začetnike..

Star sem 21, vozniško dovoljenje sem pridobil 29.10.2012, torej 29.10.2014 je poteklo točno dve leti od pridobitve.
Če prav razumem bi moral v tem času opraviti dodatno usposabljanje.. ampak še ga nisem.
In sedaj me namreč zanima, ali se sploh lahko še uradno vozim po cesti?
Veljavnost vozniškega dovoljenja, mi pa namreč poteče komaj 3.9.2015

Ali imam še čas do 3.9.2015? Ali moram karkoli podaljšat..?

Zgodovina sprememb…

bella_trix ::

Po moje imaš čas do 3. 9. 2015. Potem boš lahko podaljšal izpit le z opravljeno varno vožnjo.

Siddh ::

Sem voznik začetnik, pa me zanima kje bi se najbolj splačalo opravljati tečaj varne vožnje, če sploh so kakšne razlike med ponudniki.


Matevz96 ::

Na to vprašanje je pa težko odgovorit... večina ljudi dela varno vožnjo enkrat :D

Sam sem bil v sredo na varni vožnji na Vranskem, s tečajem sem bil zadovoljen, eden od udeležencev je bil iz Logatca in je rekel, da se tamkajšnji poligon ne more primerjati z AMZSejevim.

IL_DIAVOLO ::

sandmat je izjavil:

po mojem mnenju se splača zaradi izkušnje. Parkrat lahko kontrolirano preizkusiš situacije, za katere si verjetno zvišaš možnost pravilne reakcije v realnem svetu.


Nobeno usposabljanje ti ne more pomagat ko se res znajdeš v situaciji, ko se vse zgodi v nekaj sekundah.

Vse pride z izkušnjami in predvidevanjem....recimo zadnjič sem se peljal v naselju mimo šole in vidim 2 sumljiva mulca(eden peš, drug s kolesom) in naenkrat ga pešec malo potisne in seveda kolesar izgubi ravnotežje in zleti na cesto. Še dobro, da sem predvideval, kaj bo, drugače bi se končalo tragično, kriv pa bi bil seveda jaz.

Tolko o tej varni vožnji...še dobro da je nisem opravljal.

St235 ::

Tole pa pobere nagrado za najbolj iditoski sklep, kar sem jih kdaj slišal.

Ker po tvoji logiki, bi te opravljen tečaj varne vožnje do te mere zavedel, da bi zagazil kolesarja?

dj_uro ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

sandmat je izjavil:

po mojem mnenju se splača zaradi izkušnje. Parkrat lahko kontrolirano preizkusiš situacije, za katere si verjetno zvišaš možnost pravilne reakcije v realnem svetu.


Nobeno usposabljanje ti ne more pomagat ko se res znajdeš v situaciji, ko se vse zgodi v nekaj sekundah.

Vse pride z izkušnjami in predvidevanjem....recimo zadnjič sem se peljal v naselju mimo šole in vidim 2 sumljiva mulca(eden peš, drug s kolesom) in naenkrat ga pešec malo potisne in seveda kolesar izgubi ravnotežje in zleti na cesto. Še dobro, da sem predvideval, kaj bo, drugače bi se končalo tragično, kriv pa bi bil seveda jaz.

Tolko o tej varni vožnji...še dobro da je nisem opravljal.


vse si pokvaril z zadnjim stavkom...
z ostalim se pa močno strinjam...
vw-klub.si

Majanovak ::

Zdravo, ali morda kdo ve, če ti res odvzamejo izpit, če vozniškega dovoljenje nisi podaljšal? Sama sem vozniški izpit naredila leta 2007, ga leta 2009 podaljšala (en mesec po podaljšanju naj ne bi bila več voznik začetnik - na zadnji strani dovoljenja tako piše) in potem je veljal do 2011. Od takrat ga nisem več podaljševala. Je sedaj dovolj, da naredim le zdravniški pregled ali moram še kaj? Lep pozdrav, Maja

Siddh ::

Čaka te ponovno opravljanje vozniškega izpita. Vse.


Majanovak ::

Hvala Siddh! Ali te lahko samo še vprašam zakaj? Ker namreč leta 2009 kot razumem še ni bilo pogoja opravljanja tečaja varne vožnje, zato so mi dovoljenje avtomatično podaljšali in do leta 2011 nisem bila več voznik začetnik. Ali obstaja še kakšen zakon? hvala in pozdrav!

razerznak ::

če nisi več začetnik ti ni potrebno varne vožnje , razen zdravniški za podaljšanje vozniške, izi ko pasulj
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

Majanovak ::

razerznak je izjavil:

če nisi več začetnik ti ni potrebno varne vožnje , razen zdravniški za podaljšanje vozniške, izi ko pasulj

Hvala!!!

Twixz ::

A se da dobit kje potrdilo, če ga izgubiš?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varna vožnja, potekel izpit itd.

Oddelek: Na cesti
267283 (5974) MonoPattern
»

Mladi voznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018526 (15581) Zajec123
»

Voznik začetnik

Oddelek: Loža
397387 (6609) St235
»

Vozniško dovoljenje

Oddelek: Loža
244273 (3875) St235
»

Brisanje prometnih kazenkih točk

Oddelek: Loža
329402 (8173) mat xxl

Več podobnih tem