» »

Predogled Windows 8.1: gumb Start je nazaj

1
2
3

bdoxx ::

jah želeli ste, dobili ste.

Mesar ::

Nisem dobil kar sem želel. Sicer pa ni neke sile, skrajni čas da namesto Debiana v virtualki na Windowsih začnem uporabljat Windowse v virtualki na Debianu. Želijo... izgubijo... uporabnika, vsej na dolgi rok. 8-)
Your turn to burn!

krneki0001 ::

MrStein je izjavil:


Eclipse se odpira tudi 5 in več sekund. ;)


Ne vem kakšno konfiguracijo imaš ti, ampak na laptopu iz leta 2009 (core 2 duo L9400 (6mb cache in 1870Mhz), 8GB ram (1333Mhz) in 180Gb SSD sata 3 disk se visual studio 2012 ultimate z vsem inštaliranimi dodatki (tudi dodatkom za windows azure) odpre pod tremi sekundami in enako rabi eclipse (websphere rational developer - bazira na eclipsu, samo da je vsega skupaj ene 20x več kot običajnega eclipsa (3.4Gb in 36.000 datotek)).

Tako da mislim, da se da tvoj sistem še optimizirat, da se bo še hitreje vse odpiralo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

gufy123 ::

Ni mi jasno kaj imate toliko za brskat po start meniju da ga tako pogrešate. V službi in doma delam na W8 in sem zelo zadovoljen. Kar potrebuješ redno, si shraniš na start screen, dotopaš preko ene tipke na tipkovnici ali enega klika. Poleg tega deluje iskanje programov svetlobna leta boljše kot prej. Če hočem odpret excel, kucnem windows tipko, vpišem exc in butnem enter. Kako je lahko odpiranje programov hitrejše in bolj enostavno?

Obvladate 10 programskih jezikov, 30 programov za obdelavo kode, jebe vas pa en start gumb :)

roCkY ::

rand je izjavil:

roCkY je izjavil:

Tole je brezveze. Osmica v trenutni obliki ima povsem logičen in uporaben vmesnik.

Nabavil pred par tedni en prenosnik z naloženo sedmico pa sem povsem zgubljen. K sreči dela kot server in sem zelo malo na njem.
Tole kolker vidim bo bolj kot ne nekaj povsem nepotrebne dodatne navleke.


Prenosnik kot server? Bravo. Credibility +1 for you.


"Server", ki se ne rabi za pošiljanje na pašniku nabranih rožic po domači mreži pač pa za določene dostope na oddaljeni lokaciji (kamere, krmilniki do katerih se brez emulatarja, ki teče le na WIN ne da dostopat..., odaljen dostop prek androida do aplikacije; torej se večinoma rabi zaslon na dotik). In zadeva je nekako sredi polja v rastlinjaku locirana, kjer klasično kišto z monitorjem in tipkovnico nimaš kam dati. Prenosnik pa gre lepo pokonci v eno od elektro omar. Tolko o smiselnosti "all in one" kištice v primerjavi z gajbico in nujnimi dodatki v vlogi "serverja".

No nima veze. WIN 8 v funkcionalnosti povsem nič ne manjka. Kar se pogosto rabi si lahko daš na ozadje v desktop ali pinaš v tray. Skratka po pol leta na WIN8 se zaletavam v vogale podzavestno. In precej čudno je, ko v spodnjem levem ni metro pač pa "start"... Ja navada je železna srajca. Po par tednih se vmesnika navadiš. Ko bo nadgradnja pa dvomim, da bom kaj dosti spremenil trenutne navade vkolikor se bo le dalo. Ničasar nameč niti malo ne pogrešam glede na starejše OS.
Pomoje M$ prehitro podlega medijskim debatam in skače z ene strani ceste na drugo.

krneki0001 ::

gufy123 - Rđavom k***u i dlaka smeta, so včasih rekli naši sonarodnjaki na jugu države.
Najbolj zanimivo je pa to, da so vsi kao tehnološko napredni, gredo v korak s tehnologijo, ampak ko pa ni enega gumba, je pa cel produkt zanič zaradi tega. Večina od teh, ki jih moti, da ni start gumba, si najbrž niti ni dobro pogledala vsega kar win8 prinaša in je zelo zelo uporabno (kljub temu, da manjka start gumb).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

]Fusion[ ::

Za vse, ki klejete prek novega start screena si preberite tole:
Reflecting on your comments on the Start screen

Vam MS razvijalec odgovori zakaj je start screen taki kot je :)

P.S.: Še dodatni članki na Start in search:
Designing search for the Start screen
Evolving the Start menu
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ]Fusion[ ()

Nummy ::

cen1 je izjavil:

Tako bom vprašal.. zakaj bi kdorkoli migriral s sedmice?

Ne vem zato ker so osmico dal za 30€, medtem ko sedmice nisem kupil ker je bila predraga...
Čist simple razlaga. Tjat do 50€ za operacijski sistem za ene 2-5 let je normalna cena in lepo poceni. 120€ za operacijski sistem je OBČUTNO predrago.
Poleg tega pa sem zraven osmice dobil tudi ZASTONJ windows media pack oz. nadgradnjo. Praktično sem dobil operacijski ssitem v vrednosti 100+€ za 30€. Kdor uporablja winse in prej ni imel legalne licence je skoraj da "neumen" da nebi zagrabil take priložnosti!

Zmajc ::

Haha, to je totalen nateg. Uporabniki hočejo nazaj klasični start MENI ne start GUMB...

To je počasi postalo že odkrito norčevanje iz uporabnikov. Me zanima če bojo isto ramišljali čez par let ko jim bo globalen OS share še bolj padel.

opeter ::

Jaz bom kar lepo počakal na Windows 9 ... do takrat pa bo sedmica dovolj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Relanium ::

@nebivedu:
Ne gre se za to, da nebi znal več uporabljat računalnika, gre se za to da si nekaj uporabljal 18 let oz. marsikateri tule takrat še niti rojen ni bil ko so predstavili start meni.
Zdaj pa to naenkrat spremenijo.

Kot da 18 let ješ kokice ki so slane.
Potem pa slučajno enkrat greš v belgijo in dobiš kokice ki so sladkane...
(oni mimgrede ne prenesejo naših slanih)

Sicer jst osebno bi že preživel in se navadil (je pa vseeno mal nenavadno) ampak zaenkrat ne, se mi ne da vsake pol leta menjavat windows.

Barbarian ::

Nummy je izjavil:

cen1 je izjavil:

Tako bom vprašal.. zakaj bi kdorkoli migriral s sedmice?

Ne vem zato ker so osmico dal za 30€, medtem ko sedmice nisem kupil ker je bila predraga...
Čist simple razlaga. Tjat do 50€ za operacijski sistem za ene 2-5 let je normalna cena in lepo poceni. 120€ za operacijski sistem je OBČUTNO predrago.
Poleg tega pa sem zraven osmice dobil tudi ZASTONJ windows media pack oz. nadgradnjo. Praktično sem dobil operacijski ssitem v vrednosti 100+€ za 30€. Kdor uporablja winse in prej ni imel legalne licence je skoraj da "neumen" da nebi zagrabil take priložnosti!




kako lahko rečeš kaj tako butastega. Če navaden call of duty stane 60 eur nekako ne moreš pričakovati da bo neprimerno kompleksnejša zadeva cenejša od igre, kajne?

Kar pa se tiče izjemnega popusta na začetku prodaje win8 pa se strinjam s tabo. če se lahko izkoristi popust je povsem nesmiselno da ga ne bi. Vseeno je tudi 100 eur za licenco malo. Če pogledaš prenosnike dobiš pogosto windowse zraven za malenkostno doplačilo, nikakor ne za 100 eur več. Praktično ni razlike med prenosniki z ali brez windowsov, ceno pa imajo isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barbarian ()

gufy123 ::

Zmajc je izjavil:

Haha, to je totalen nateg. Uporabniki hočejo nazaj klasični start MENI ne start GUMB...


Ja, ker so trdonje in se niti ne poskušajo (poskušate) prilagodit oz bolje: posodobit. Par klikov in sploh ne pogrešaš več start menija. Ampak nekateri so (ste) ostali na nivoju windows 95, kjer iščeš ko budala en program v start meniju, ko ga ne najdeš greš pa na disk brskat kje je.

Nummy ::

Barbarian je izjavil:

Nummy je izjavil:

cen1 je izjavil:

Tako bom vprašal.. zakaj bi kdorkoli migriral s sedmice?

Ne vem zato ker so osmico dal za 30€, medtem ko sedmice nisem kupil ker je bila predraga...
Čist simple razlaga. Tjat do 50€ za operacijski sistem za ene 2-5 let je normalna cena in lepo poceni. 120€ za operacijski sistem je OBČUTNO predrago.
Poleg tega pa sem zraven osmice dobil tudi ZASTONJ windows media pack oz. nadgradnjo. Praktično sem dobil operacijski ssitem v vrednosti 100+€ za 30€. Kdor uporablja winse in prej ni imel legalne licence je skoraj da "neumen" da nebi zagrabil take priložnosti!




kako lahko rečeš kaj tako butastega. Če navaden call of duty stane 60 eur nekako ne moreš pričakovati da bo neprimerno kompleksnejša zadeva cenejša od igre, kajne?

Kar pa se tiče izjemnega popusta na začetku prodaje win8 pa se strinjam s tabo. če se lahko izkoristi popust je povsem nesmiselno da ga ne bi. Vseeno je tudi 100 eur za licenco malo. Če pogledaš prenosnike dobiš pogosto windowse zraven za malenkostno doplačilo, nikakor ne za 100 eur več. Praktično ni razlike med prenosniki z ali brez windowsov, ceno pa imajo isto.

Ti pa imaš očitno glavo zarito v pesek kot noj.
Prvo kot prvo me za prenosnike prav malo briga. Kupujem računalnik po komponentah in moram OS kupiti sam. Cena je nad 100€, predrago zame. Špili za 60€ so prav tako predragi, kupujem samo tisto kar je pod 30€ ponavadi pa kake budnle za 10€. Vse kar je več pač potegnem dol iz travnika in če mi je res tako zelo zelo všeč, probam dobit na steam-u ali pa kje drugje ceneje. Edini špil, ki sem ga kupil lansko leto je bil D3, pa še to sem ga dobil zastonj zraven annual pass-a.
Špil za 60€ in ga preigraš v enem tednu? Ne hvala.
Kolk je OS kompleksen me pa prav malo briga. 50€ za OS je še nekako normalna cena, 30€ za špil prav tako, vse kar je več je odiranje potrošnikov. Mogoče se splača kupiti špil za 60€, če veš, da bodo razvijalci dodajali stvari v igro (MMO style), drugače pa svetovni nateg.

Barbarian ::

seveda da je igra čisti nateg vendar če lahko igra stane 60 eur, lahko windowsi mirno stanejo 120, čisto enostavno.

Nekako isto kot če twingo stane 10k eur veš da ne moreš pričakovati, da bo volvo stal 15k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barbarian ()

]Fusion[ ::

Nummy je izjavil:

ga dobil zastonj zraven annual pass-a.

Predvidevam da je to WoW... Tu si si že preračunal kolko daš na letni/dvoletni ravni :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

krneki0001 ::

Relanium je izjavil:

@nebivedu:
Ne gre se za to, da nebi znal več uporabljat računalnika, gre se za to da si nekaj uporabljal 18 let oz. marsikateri tule takrat še niti rojen ni bil ko so predstavili start meni.
Zdaj pa to naenkrat spremenijo.

Kot da 18 let ješ kokice ki so slane.
Potem pa slučajno enkrat greš v belgijo in dobiš kokice ki so sladkane...
(oni mimgrede ne prenesejo naših slanih)

Sicer jst osebno bi že preživel in se navadil (je pa vseeno mal nenavadno) ampak zaenkrat ne, se mi ne da vsake pol leta menjavat windows.


Nobena stvar ni večna. Tudi start meni ne.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

rand ::

roCkY je izjavil:

rand je izjavil:

roCkY je izjavil:

Tole je brezveze. Osmica v trenutni obliki ima povsem logičen in uporaben vmesnik.

Nabavil pred par tedni en prenosnik z naloženo sedmico pa sem povsem zgubljen. K sreči dela kot server in sem zelo malo na njem.
Tole kolker vidim bo bolj kot ne nekaj povsem nepotrebne dodatne navleke.


Prenosnik kot server? Bravo. Credibility +1 for you.


"Server", ki se ne rabi za pošiljanje na pašniku nabranih rožic po domači mreži pač pa za določene dostope na oddaljeni lokaciji (kamere, krmilniki do katerih se brez emulatarja, ki teče le na WIN ne da dostopat..., odaljen dostop prek androida do aplikacije; torej se večinoma rabi zaslon na dotik). In zadeva je nekako sredi polja v rastlinjaku locirana, kjer klasično kišto z monitorjem in tipkovnico nimaš kam dati. Prenosnik pa gre lepo pokonci v eno od elektro omar. Tolko o smiselnosti "all in one" kištice v primerjavi z gajbico in nujnimi dodatki v vlogi "serverja".


Strežniki gredo ponavadi v rack in ne rabijo nobenih nujnih dodatkov razen električnega in omrežnega kabla. Upravljajo se ponavad popolnoma preko omrežja. Niti za inštalacijo OS-a ni potrebno priklapljati ekrana....
while(1)fork();

AlienRR ::

MrStein je izjavil:

Jackass je izjavil:

win64 je izjavil:

A se bo dalo izklopiti start ikonico? ;)
Ker nima nobenega pomena, funkcionalnost tako ali tako že obstaja(samo klikneš spodaj levo na opravilno vrstico).
@Rejzor: In kaj ponuja RocketDock, kar nima že windows 7/8 opravilna vrstica?


Ja saj ikonica bo naredila zgolj to, da bo območje kamor lahko klikneš nekoliko večje. Z miško ciljati v te kote ni namreč nič kaj hitro.

Huh? Potegneš proti vogalu in si zadel. Ni šans da zgrešiš. To je najlažja točka za zadeti sploh.

No ja.
Potreba po večji hitrosti vedno je.
Eclipse se odpira tudi 5 in več sekund. ;)

Ni potrebe po večji hitrosti.... Kaj sem mogoče na napačnem forumu??? 8-)

Dodaj še en ali dva ekrana, pol pa ciljaj tisti pixl. Najlažje se mi zdi bližnjice na tipkovnici naučit..
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

roCkY ::

rand je izjavil:

roCkY je izjavil:

rand je izjavil:

roCkY je izjavil:

Tole je brezveze. Osmica v trenutni obliki ima povsem logičen in uporaben vmesnik.

Nabavil pred par tedni en prenosnik z naloženo sedmico pa sem povsem zgubljen. K sreči dela kot server in sem zelo malo na njem.
Tole kolker vidim bo bolj kot ne nekaj povsem nepotrebne dodatne navleke.


Prenosnik kot server? Bravo. Credibility +1 for you.


"Server", ki se ne rabi za pošiljanje na pašniku nabranih rožic po domači mreži pač pa za določene dostope na oddaljeni lokaciji (kamere, krmilniki do katerih se brez emulatarja, ki teče le na WIN ne da dostopat..., odaljen dostop prek androida do aplikacije; torej se večinoma rabi zaslon na dotik). In zadeva je nekako sredi polja v rastlinjaku locirana, kjer klasično kišto z monitorjem in tipkovnico nimaš kam dati. Prenosnik pa gre lepo pokonci v eno od elektro omar. Tolko o smiselnosti "all in one" kištice v primerjavi z gajbico in nujnimi dodatki v vlogi "serverja".


Strežniki gredo ponavadi v rack in ne rabijo nobenih nujnih dodatkov razen električnega in omrežnega kabla. Upravljajo se ponavad popolnoma preko omrežja. Niti za inštalacijo OS-a ni potrebno priklapljati ekrana....

Te teorija razganja! Bistva iz prispevkov pa ti ne uspe produktivno izluščiti.
Raba terminov je na forumih pač pogovorna... in ko nekaj na hitro napišeš res ne vedno povsem ustrezna.

r0ker ::

MrStein je izjavil:

...
Slabosti novega (win8) start ... ekrana, al kak se mu reče, je:
- iskanje loči med programi, fajli ("dokumenti") in... ne vem zdaj na pamet, ker imam na drugem PC, tri kategorije so (control panel morebiti?). Torej če nekaj iščem, zraven imena moraš še "vnesti" tip - dodatno delo, v času, ko bi se stvari naj poenostavljale
- nepreglednost, stari start meni je bil bolj pregleden
- če iz iskanja poženeš (probaš pognati) nek program, katere že ena instanca teče, ti samo tisto instanco fokusira, namesto, da novo odpre

- O čem ti bluziš???? kje za vraga je slabost, če ti iskano razporedi po vrsti fajla???? ti bi rad en seznam najdenih itemov brez prikaza vrste itema?! ti se zajebavaš?!
- start si lahko prilagodiš točno tak kot ti želiš in to z preprostim drag and drop. razporediš si v svoje skupine, jih po svoje poimenuješ, po svoje urediš velikost da izstopajo.... ti bi rad en velik seznam vsega naloženega?! se zajebavaš?!
- če hočeš pognat nov program v isklnih rezultatih z desno klikneš (long-tap) in stisneš odpri novo okno.... ti bi rad da neumno odpira nove programe brez da preveri če že maš odprt program? poglej si kaj je med večjimi problemi wp7/w8 (neposodobljenimi) appi! Ravno to! Ne preverijo če je program že odprt! se zajebavaš?!
saj niste normalni! kar ustvarjate si probleme. patetično!!

Zraven tega je naslov novice najmanj pomembna posodobitev OSa!! PATETIČNO!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()

srnjak ::

Točno se ve, zakaj je M$ ukinil start menu in ga nadomestil s start screen. Obvladuje namreč le drobtinico marketa mobilnega sveta. Hkrati pa je prevladujoč na področju namiznih računalnikov. Ubrali so torej pot, da bi ljudi preko desktopov navadili na svoj OS in tako lažlje prestopili tudi na telefone in tablice z Windows.

Sicer pa meni osebno se zdi dobra ideja, da je namesto start gumba klik v robu ekrana, izredno moteča pa ukinitev start menuja. Zaenkrat še ostajam na sedmici. Če pa se M$ ne bo v doglednem času odrekel svojim manipulacijam, bom pa pač za primarni sistem uporabljal Linux. Še dobro, da imamo izbiro. :)

Nummy ::

]Fusion[ je izjavil:

Nummy je izjavil:

ga dobil zastonj zraven annual pass-a.

Predvidevam da je to WoW... Tu si si že preračunal kolko daš na letni/dvoletni ravni :)

Toliko kot bi dal ponavadi za sam špil. Naročnina ni bila nič dražja. Torej je bil D3 gratis, samo zavezati sem se moral za eno leto.

rand ::

srnjak je izjavil:

Točno se ve, zakaj je M$ ukinil start menu in ga nadomestil s start screen. Obvladuje namreč le drobtinico marketa mobilnega sveta. Hkrati pa je prevladujoč na področju namiznih računalnikov. Ubrali so torej pot, da bi ljudi preko desktopov navadili na svoj OS in tako lažlje prestopili tudi na telefone in tablice z Windows.

Sicer pa meni osebno se zdi dobra ideja, da je namesto start gumba klik v robu ekrana, izredno moteča pa ukinitev start menuja. Zaenkrat še ostajam na sedmici. Če pa se M$ ne bo v doglednem času odrekel svojim manipulacijam, bom pa pač za primarni sistem uporabljal Linux. Še dobro, da imamo izbiro. :)


Microsoft po tem ko kupiš Windows in Office bore malo zasluži na tebi nadaljnih N let. Metro+Store je rešitev tega problema. Poleg tvojega nakupa OS+Office bi radi še provizije pri vsakem programu katerega naložiš. Desktop jim je s tem postal ovira. Podobna zgodba je z Xbox One kjer želijo služiti od preprodaje iger ter konkurirati celemu svetu naprav za priklop na TV.

Naj jih pohlep pokoplje.
while(1)fork();

Zmajc ::

Metro je totalen fail na desktopu, Ne moreš 100% met isti aplication na touch tabletu in 40" HDTVju + mouse/keyboard. Da o tem kako debilno na takem setupu zgleda metro meni sploh ne začnem.

Očitno bo win 7 zadnji windows, ki ga bom uporabljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

MrStein ::

AlienRR je izjavil:

MrStein je izjavil:

Jackass je izjavil:

win64 je izjavil:

A se bo dalo izklopiti start ikonico? ;)
Ker nima nobenega pomena, funkcionalnost tako ali tako že obstaja(samo klikneš spodaj levo na opravilno vrstico).
@Rejzor: In kaj ponuja RocketDock, kar nima že windows 7/8 opravilna vrstica?


Ja saj ikonica bo naredila zgolj to, da bo območje kamor lahko klikneš nekoliko večje. Z miško ciljati v te kote ni namreč nič kaj hitro.

Huh? Potegneš proti vogalu in si zadel. Ni šans da zgrešiš. To je najlažja točka za zadeti sploh.

No ja.
Potreba po večji hitrosti vedno je.
Eclipse se odpira tudi 5 in več sekund. ;)

Ni potrebe po večji hitrosti.... Kaj sem mogoče na napačnem forumu??? 8-)

Dodaj še en ali dva ekrana, pol pa ciljaj tisti pixl. Najlažje se mi zdi bližnjice na tipkovnici naučit..

Imam dva ekrana in brez problema zadenem bilokaterega od 5 vogalov v delčku sekunde.
A mogoče govoriva o dveh različnih stvareh?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

r0ker je izjavil:

MrStein je izjavil:

...
Slabosti novega (win8) start ... ekrana, al kak se mu reče, je:
- iskanje loči med programi, fajli ("dokumenti") in... ne vem zdaj na pamet, ker imam na drugem PC, tri kategorije so (control panel morebiti?). Torej če nekaj iščem, zraven imena moraš še "vnesti" tip - dodatno delo, v času, ko bi se stvari naj poenostavljale
- nepreglednost, stari start meni je bil bolj pregleden
- če iz iskanja poženeš (probaš pognati) nek program, katere že ena instanca teče, ti samo tisto instanco fokusira, namesto, da novo odpre

(1) - O čem ti bluziš???? kje za vraga je slabost, če ti iskano razporedi po vrsti fajla???? ti bi rad en seznam najdenih itemov brez prikaza vrste itema?! ti se zajebavaš?!
(2) - start si lahko prilagodiš točno tak kot ti želiš in to z preprostim drag and drop. razporediš si v svoje skupine, jih po svoje poimenuješ, po svoje urediš velikost da izstopajo.... ti bi rad en velik seznam vsega naloženega?! se zajebavaš?! (3)- če hočeš pognat nov program v isklnih rezultatih z desno klikneš (long-tap) in stisneš odpri novo okno.... ti bi rad da neumno odpira nove programe brez da preveri če že maš odprt program? poglej si kaj je med večjimi problemi wp7/w8 (neposodobljenimi) appi! Ravno to! Ne preverijo če je program že odprt! se zajebavaš?!
saj niste normalni! kar ustvarjate si probleme. patetično!!

(troll probability: elevated)

(1) - odpri oči in poglej: Win7 tudi loči med tipi zadetkov, ampak jih vse prikaže. Torej na Win7:
- vtipkaš del imena
- izbereš v spisku
V Win 8:
- vtipkaš del imena
- izbereš tip
- izbereš v spisku

En korak več.

(2) a si sploh prebral kaj sem napisal? Nobenega spiska vseh nisem omenjal.

(3) če hočem že obstoječi (pognan) program, preprosto kliknem na njegov gumb v task baru. Zakaj bi odpiral in iskal po Start meniju/skrinu? Če pa želim štartati novo instanco programa, pa grem v štart meni. Preveč logično zate?

krneki0001 je izjavil:

MrStein je izjavil:


Eclipse se odpira tudi 5 in več sekund. ;)


Ne vem kakšno konfiguracijo imaš ti, ampak na laptopu iz leta 2009 (core 2 duo L9400 (6mb cache in 1870Mhz), 8GB ram (1333Mhz) in 180Gb SSD sata 3 disk se visual studio 2012 ultimate z vsem inštaliranimi dodatki (tudi dodatkom za windows azure) odpre pod tremi sekundami in enako rabi eclipse (websphere rational developer - bazira na eclipsu, samo da je vsega skupaj ene 20x več kot običajnega eclipsa (3.4Gb in 36.000 datotek)).

Tako da mislim, da se da tvoj sistem še optimizirat, da se bo še hitreje vse odpiralo.

Eclipse Juno Java EE, od klika v start meniju do pojave glavnega okna: 13 sekund.
i7-2640M 8GB RAM, SSD, Windows 7 Pro 64

Sem odprt za predloge.

gufy123 je izjavil:

Poleg tega deluje iskanje programov svetlobna leta boljše kot prej. Če hočem odpret excel, kucnem windows tipko, vpišem exc in butnem enter. Kako je lahko odpiranje programov hitrejše in bolj enostavno?

Kako je stvar "svetlobna leta boljše kot prej", če pa je identično na recimo Win7?
(evo, bom ponovil: Če hočem odpret excel, kucnem windows tipko, vpišem exc in butnem enter)
(ja, na Win7)

Šment, za forume treba redefinirati pomen besede "argument", zgleda.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

gruntfürmich ::

m$ želi rešiti tisto kar še (sam) ni požgal...:)) ne bo mu uspelo. win 9 naj spacajo tako kot mi želimo pa je stvar rešena. win8 je že za na smetišče zgodovine.

aerie je izjavil:

Windows 8 je zelo dober operacijski sistem, s posodobitvijo pa bo še boljši. Kdor misli, da življenje ni eno samo prilagajanje, pa živi v veliki zablodi.

to lahko izjavi samo človek ki nič ne dela in ima cel dan cajta za drkat po kompjuterju.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MrStein ::

How true...

(ja, stari smo ;))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

roCkY ::

Ko sem naložil preizkusno verzijo osmice sem najprej pomislil uh. EMŠO me je pošteno načel saj tole pa ne bo šlo.
Po nekaj dneh bolj intenzivne rabe pred iztekom preskusnega obdobja pa mi je zadeva postala všeč. V tistem slabem vremenu prek vikenda, ko je zadeva izšla sem vse PC obrnil na 8. Prej je bilo nekaj XP, nekaj 7, nekaj Viste.
Profit je bil opazno hitrejše delovanje 2 slabših sistemov. In kot najbolj pomembno na vseh PC so zadeve na enakih mestih. Tako glede sistema kot glede aplikacij.
Očitno me EMŠO še ni toliko dotolkel, da nebi relativno hitro prevzel spremenjene filozofije.
Nekaj aplikacij pa je enostavno veliko boljših v celozaslonskem načinu metroja kot isto zadevo početi prek browserja ali prek aplikacije na desktopu.
Morda sem pa le enostavno vodljiv? A okolica pravi da nisem.

]Fusion[ ::

Nummy je izjavil:

]Fusion[ je izjavil:

Nummy je izjavil:

ga dobil zastonj zraven annual pass-a.

Predvidevam da je to WoW... Tu si si že preračunal kolko daš na letni/dvoletni ravni :)

Toliko kot bi dal ponavadi za sam špil. Naročnina ni bila nič dražja. Torej je bil D3 gratis, samo zavezati sem se moral za eno leto.

Si prištel tudi ceno nabave igre + dodatki? Potem pa to primerjaj z tvojo ceno operacijskega sistema, ki ga uporabljaš vsaj 2x več :)
Al pa primerjaj tvojih 30€ za igro z OS, glede na €/h.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

aerie ::

gruntfürmich je izjavil:

aerie je izjavil:

Windows 8 je zelo dober operacijski sistem, s posodobitvijo pa bo še boljši. Kdor misli, da življenje ni eno samo prilagajanje, pa živi v veliki zablodi.

to lahko izjavi samo človek ki nič ne dela in ima cel dan cajta za drkat po kompjuterju.

Seveda. Samo takšen človek lahko to izjavi. Če delaš oz. si vsaj domišljaš, da kaj delaš, moraš pa po stari slovenski navadi vse novosti popljuvat. :)

krneki0001 ::

MrStein je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

MrStein je izjavil:


Eclipse se odpira tudi 5 in več sekund. ;)


Ne vem kakšno konfiguracijo imaš ti, ampak na laptopu iz leta 2009 (core 2 duo L9400 (6mb cache in 1870Mhz), 8GB ram (1333Mhz) in 180Gb SSD sata 3 disk se visual studio 2012 ultimate z vsem inštaliranimi dodatki (tudi dodatkom za windows azure) odpre pod tremi sekundami in enako rabi eclipse (websphere rational developer - bazira na eclipsu, samo da je vsega skupaj ene 20x več kot običajnega eclipsa (3.4Gb in 36.000 datotek)).

Tako da mislim, da se da tvoj sistem še optimizirat, da se bo še hitreje vse odpiralo.

Eclipse Juno Java EE, od klika v start meniju do pojave glavnega okna: 13 sekund.
i7-2640M 8GB RAM, SSD, Windows 7 Pro 64

Sem odprt za predloge.



En predlog - šaltaj na windows 8.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Jst ::

Neke govorice so, da se bo dalo Start tipko nastaviti, da bo prikazala vse programe - kako je to različno od Metra, nisem razumel... Mogoče ne bo skočilo v metro, ampak v stilu start menija prikazalo?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bluefish ::

To bi bilo kul + zagon računalnika direktno na namizje.

Barbarian ::

koliko enega prepiranja glede tega kje je bolje imeti shranjene bližnice do programov. bolano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barbarian ()

krneki0001 ::

bluefish je izjavil:

To bi bilo kul + zagon računalnika direktno na namizje.


sej to lahko že sedaj nastaviš:
http://www.techrepublic.com/blog/window...



Mi je pa všeč tale komentar
I don't understand why pressing one button after boot is so difficult you have to download software to avoid it.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Nastaviš lahko, vendar bi bila to lahko povsem enostavna nastavitev, brez uporabe Schedulerja.

gruntfürmich ::

aerie je izjavil:

Seveda. Samo takšen človek lahko to izjavi. Če delaš oz. si vsaj domišljaš, da kaj delaš, moraš pa po stari slovenski navadi vse novosti popljuvat. :)

ja. točno tko.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mtosev ::

MrStein je izjavil:

How true...

(ja, stari smo ;))
ja res dosti razlike. jaz ko sn prvič probal win8 v trgovini sn se navadil nanjga v 5-10min.
drugače pa je win 8 kr boljši od 7ke. resno ne vidim razlike pri uporabi win8 brez start gumbeka. edina razlika je verjetno to, da se nekateri radi nov stuff in jim se ni problem to novo naučiti, drugi pač ne.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Jackass ::

mirancar je izjavil:

Jackass je izjavil:

Krele je izjavil:

Win 8.2 - Start menu is back!
Win 8.2.5 - Aero is back!


Nikoli mi ne bo jasno kakšna je uporabna vrednost Aera... V življenju še nisem uporabil (razen za afnanje) kombinacije "start"+"tab". Tista prosojnost je pa zgolj lepotni učinek. Se mi zdi, da je bolj pomembna hitrost delovanja in odzivanja kot pa ti lepotni učinki. Zakaj npr. v win ne deluje tako kot v iOS, da aplikacija shrani svoje stanje, ko jo zapreš, ter da se odpirajo programi v sekundi.

Aero ne najeda tako kot metro, mislim da ga tudi noben ne pogreša
če imaš SSD se ti programi odpirajo pod sekundo (ne glede na OS)


Imam trenutno enega najhitrejših SSD-jev pod soncem (no, kar nam je navadnim smrtnikom dostopno) - Samsung 840 PRO in Photoshop se niti približno ne zažene v 1 sekundi. Tudi Office ob prvem zagonu malce pomelje, ampak enkrat na restart se to preživi.
jAcKaSS

Jackass ::

Sicer pa tako, meni to prepletanje Metroja in običajnega namizja niti približno ni všeč. Pri delu z miško in vse večjih monitorjih tudi ne vidim potrebe po tako velikih ikonah.

Se strinjam, da ima Metro prihodnost in mislim, da bo z nekaj izboljšavami v prihodnosti odličen za touch screene, vendar vsa interakcija z računalnikom nikoli ne bo na dotik. Tu bo moralo preteči še nekaj vode, da se bo izkristaliziralo kako zasnovati računalnik, da bomo z računalnikom delno upravljali na dotik in z miško ter dodatno tipkovnico, ko je to potrebno.
jAcKaSS

gufy123 ::

MEn so pa ravno velike ikone fajn, še bolj pa na več monitorjih, ker lažje zadaneš željen program. itak je pa iskanje tako dobro, da tega niti ne počnem tako pogosto

MrStein ::

Saj ravno zato. Natipkati prve tri črke je daleč hitrejše kot iskati z očmi po seznamu.

To je edina stvar, za katero jo uporabljam (pa še to dela slabše kot Win7, kar sem že napisal).
Sem se ravno zdajle po boot-u zazrl v start screen in lahko rečem:
- skupino ikon na levi nisem še v življenju uporabil (kliknil), edino na tistem za vreme pogledam včasih (pogledam, ne kliknem)
- srednja skupina: enako
- desna skupina: WTF je to? neki kaos ikon. Recimo gVim je osem krat. Pa mapa "fifi" in "fifi (2)". Edino Firefox ikono (trenutno je prva, zgoraj levo) bi lahko "teoretično" uporabil, čeprav jo ponavadi s klikom na task bar.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DuleKrtola ::

Na w8 sem zdržal kakšen teden. Nisem pogrešal start menuja, ne vidim pa potrebe, da se novi start screen odpre čez cel ekran. Isti problem imam z Unityjem na ubuntuju. Mislim, itak stisneš tipko start, vtipkaš 2 črki, se premakneš s tipkami na tapravi rezultat in stisneš enter. Zakaj mora biti zadeva čez cel zaslon?
Poleg tega je desktop mode postal grši. Sicer mi je flat design načeloma bolj všeč od shinny aerota, ampak lahko bi bil malo bolj "tanek", npr na unityju/gnomeu so mi všeč tanki robovi oken.
Vem, da me je nazaj na w7 prignalo še par drugih "featureov", pa se jih zdaj ne spomnim. Bom pa najbrž probal 8.1, če ne bom prej kupil kakšne w8 tablice s keybord dockom, katerim je w8 najbrž primarno namenjen.

Jackass ::

Se strinjam, tudi meni gre na živce to, da je start meni čez cel zaslon.

Poleg tega se mi zdi nujno pri resnem delu z računalnikom, da lahko med programi preklapljaš z enim klikom/dotikom. Ne da je najprej pritisniti ali se z miško pomakniti nekam, da se prikaže seznam odprtih programov in nato najdeš in klikneš ustreznega. Preprosto gre za to, da mora biti čim manj kretenj.

S prehodom iz klasičnega namizja na metro se bo zgodila natanko to, zgubili bomo po mojem mnenju enega najboljših izumov - opravilno vrstico.
jAcKaSS

AlienRR ::

MrStein je izjavil:

AlienRR je izjavil:

MrStein je izjavil:

Jackass je izjavil:

win64 je izjavil:

A se bo dalo izklopiti start ikonico? ;)
Ker nima nobenega pomena, funkcionalnost tako ali tako že obstaja(samo klikneš spodaj levo na opravilno vrstico).
@Rejzor: In kaj ponuja RocketDock, kar nima že windows 7/8 opravilna vrstica?


Ja saj ikonica bo naredila zgolj to, da bo območje kamor lahko klikneš nekoliko večje. Z miško ciljati v te kote ni namreč nič kaj hitro.

Huh? Potegneš proti vogalu in si zadel. Ni šans da zgrešiš. To je najlažja točka za zadeti sploh.

No ja.
Potreba po večji hitrosti vedno je.
Eclipse se odpira tudi 5 in več sekund. ;)

Ni potrebe po večji hitrosti.... Kaj sem mogoče na napačnem forumu??? 8-)

Dodaj še en ali dva ekrana, pol pa ciljaj tisti pixl. Najlažje se mi zdi bližnjice na tipkovnici naučit..

Imam dva ekrana in brez problema zadenem bilokaterega od 5 vogalov v delčku sekunde.
A mogoče govoriva o dveh različnih stvareh?


Se ti zdijo moji stavki dvoumni?
Mislim kot sem napisal. Na večih ekranih se mi zdi ciljanje tistega pixla težje, zato menim, da je delo hitrejše z drugo roko na tipkovnici (aka bližnjice).

PS: 5 vogalov?
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AlienRR ::

Aha, v mislih sem imel dva identična zaslona.

Potem imata 4, 5 enako funkcijo, ali kako?
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

]Fusion[ ::

MrStein je izjavil:



Kolko sem testiral lahko tudi oni kot med 4 in 5 dosežeš. Ne morem zdaj testirat, samo kolko se spomnim se ti miška tam zaustavi...
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140022 (33399) Key Quest
»

Za otvoritev konference Build obilica novosti

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3013363 (11103) boolsheat
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27080945 (65332) phone8
»

Windows 8.1 Update 1 prihaja že marca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10528961 (23357) kamuee
»

Pobegli Windows 8.1 Update 1 razkriva korak k poznanemu

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4715924 (12568) boolsheat

Več podobnih tem