» »

Radeon & Bios

Radeon & Bios

bm0267 ::

Imam problem, kupil sem grafo Radeona 8500le, osnovno ploščo Abit Kt7a in procesor Athlon 1200. Vendar zadeva ne deluje. Ko vklopim računalnik je na monitorju tema...zvočnik pa daje signal kot da ne bi bilo grafične. Po nekaj poskusih premikanja grafe mi je končno uspelo zagnati računalnik, vse je bilo vredu do prvega izklopa računalnika, tudi ko sem ga resetiral je zadeva potem dobro špilala, ko pa sem ga izklopil pa je bil enak problem.

Kolegi so mi predlagali naj nadgradim bios. Potegnil sem ga iz Abitove strani in da hotel sflashat po navodilih, vendar mi javi da ta bios ni za moj sistem in mi da noče presnet.

Kaj je za naredit....prosim pomoč.

BoSko
mail
  • premaknil: ToniT ()

boštjan ::

jaz bi jo nazaj nesel,še prej pa pri kerem kolegu sprobo če res dela

bm0267 ::

Kartica dela, sprobal sem jo v drugih račinalnikih , pa dela....tudi druge kartice mi delajo sem sprobal Rivo TNT2 in Geeforca 2 MX pa vse dela samo moj Radeon ne....

iso2000 ::

Kt7 in radeon 8500 je skoraj nemogoča kombinacija, ljudje majo ful težav, pa ni kaj naredit. Pišem iz lastnih izkušenj. kako je na KT7a pa ne bi vedel. To kar si ti opisal je meni naredilo z GF4 MX440. Pri radeonu pa mi je piskalo, kot da ni grafične. Sicer pa poišči na googlu podobne sotrpine pod "skupine" ali "groups". Pojdi pa tudi na via-arena forum kjer se/so se tudi ukvarjali s to problematiko. Morda boš našel kakšno rešitev. Jaz je za KT7 nisem. Na via areni so vedno najprej priporočali napajalnik vsaj 300 W, tako,da morda lahko to poizkusiš, če imaš šibkejšega. Ni pa nujno, da je to!
LP

iso2000 ::

Sem pozabil: Bios sem jaz lahko normalno nadgradil - ni bilo nobenih težav. No, enkrat sem ga iz windows dos prompta probal nadgradit pa je vse skupaj zaštekal, ampak to je druga zgodba... :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Abit KT7 in AMD XP+

Oddelek: Strojna oprema
13801 (674) iso2000
»

En zelo čuden problem v WinXP.

Oddelek: Operacijski sistemi
71350 (1220) LUCCA_BRASSI
»

Kaj nadgraditi, kaj kupiti, kaj storiti? :)

Oddelek: Kaj kupiti
371545 (1003) mm280972
»

Hercules8500Le

Oddelek: Pomoč in nasveti
442258 (1459) rap3r
»

voltaza

Oddelek: Navijanje
11759 (596) GringoXXX

Več podobnih tem