» »

Galaxy S4 se dobro prodaja

1
2
3

gendale ::

dobro za barvo se ne sekiram tolk, dokler hw/sw delata kot je treba... recimo pred tem sem imel htc desire in je delal 2+ let brez težav
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

djordjevic ::

Jaz pa legenda in sem bil fakin navdušen nad njim, zato sem tudi brez premisleka pobasal One X, ko je prišel ven. Sej da ne bo pomote. Zdaj so mi dali desire C za nadomestnega in vidim, kaka raketa je One X. V bistvu tudi prejšnjega nota zgazi, kar se tekočega delovanja tiče. Hudič je samo, da ti ostane grenak priokus in se sprašuješ, kdaj ti bo spet kaj crknilo, tega pa si pri napravi za 600€ ne bi smeli privoščiti.
No grave is deep enough to keep us in chains.

gendale ::

upajmo da ti dajo novega, ki ne bo mel teh problemov :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

djordjevic ::

Močno dvomim, ampak vseeno upam na najboljše.
No grave is deep enough to keep us in chains.

gendale ::

ja pomoje bi bilo fer da ti ga dajo, ker očitno s tvojim ni vse ok glede na vse napake, ki si jih naštel
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

PrimozR ::

gendale kabla za TV ne dobiš pri nobenem izmed mobitelov, verjetno ima v zvezi s tem kaj za povedati HDMI, ki je plačljiv standard. Če ti ne dajo kabla s te priključkom jim ni treba plačati. Nokia je pa itak priložila chinche.

Reboot je pa tut đaba, držiš power nekje 10 do 15 sekund in to je to.

Pithlit ::

PrimozR je izjavil:

Zadeva je CNC frezan aluminij.

Čist iz firbca... Kako je z gretjem pri teh alu ohišjih? Ker moj optimus se zna kar fajn zagret po parih urcah real racing (ali podobnih)... tolk da ga je izjemno neprijetno priložit h ušesu.

Logika (moja... tko da lahko komot greši) mi pravi da bi z alu ohišjem bil še mal večji problem.
Life is as complicated as we make it...

PrimozR ::

Ali pa manjši, ker ima aluminij boljšo prevodnost in prestopnost toplote, torej gre pri nižji temperaturi več toplote v ohišju, ki se bolje razporedi in se s tem bolje prenese na okoliški zrak. Posledično se večji del ohišja segreje na nižjo temperaturo, kot manjša pika Optimus G-ja, ki se segreje močno (hotspot). Optimus G (in Nexus 4) imata itak relativno dobro znane 'probleme' s segrevanjem.

Double_J ::

A niso vam tej telefoni preveliki. Sam imam samsung spica, ki je dosti manjši, pa če ne pričakujem kakšnih klicev sploh ne nosim sabo. Šele potem doma pogledam... mi je preveliko za vlačit okoli.
Dve šivanki...

bdoxx ::

men je note 1 še premajhen :)

Double_J ::

men je note 1 še premajhen :)


Za to bi jaz rabil že nahrbtnik. Kako pa maš to v žepu, ter kolesariš...
Dve šivanki...

smash ::

Double_J je izjavil:

men je note 1 še premajhen :)


Za to bi jaz rabil že nahrbtnik. Kako pa maš to v žepu, ter kolesariš...


s3, s4 maš komot v žepu...drugače daš pa v ruzak ali pa sploh ne vzameš s sabo, ko se greš pravo kolesarjenje

problem je ko greš enkrat na večji zaslon...potem vse manjše nikoli več ne pride v igro

S.Dreamliner ::

jaz mam htc One, pa vem, da je boljši v veliko stvareh od S4. ohišje, software, zvočniki, sam občutek, ko držiš telefon v roki. tisti, ki pa jamrajo, da ni SD carda, ali pa da ne morejo dati ven baterije, ne vejo, kaj govorijo. povprečen uporabnik ima prostor na kartici zelo majhen, baterija je pa LiPo, kar pomeni, da v povprečni dobi delovanja telefona deluje s polno kapaciteto.

samsung je vložil ogromno v diskreditacijo htc-ja. očitno se ga zelo bojijo.

M-XXXX ::

jaz mam htc One, pa vem, da je boljši v veliko stvareh od S4. ohišje, software, zvočniki, sam občutek, ko držiš telefon v roki. tisti, ki pa jamrajo, da ni SD carda, ali pa da ne morejo dati ven baterije, ne vejo, kaj govorijo.

Jaz pa imam S4 v roki in vem, da je veliko boljši v veliko stvareh od One.
Novejša verzija sowtvera, boljša kamera, ogromno več funkcij, večji zaslon, amoled zaslon, boljša baterija, izmenljiva baterija (večina časa je en dan dovolj, kaj pa tiste dni ko en dan baterije NI dovolj?), SD kartica, hitrejši procesor in še in še... Your point?

djordjevic ::

Dick-sizing going strong yet again. Mmg, M-XXXX, si že nabavil Ona, da lahko iz prve roke poveš, kateri je boljši?
No grave is deep enough to keep us in chains.

M-XXXX ::

djordjevic je izjavil:

Dick-sizing going strong yet again. Mmg, M-XXXX, si že nabavil Ona, da lahko iz prve roke poveš, kateri je boljši?

Zelo verjetno jutri, čakam da pridejo v NM, danes pa tako ali tako nimam časa pol slovenije prevozit, da ga vzamem :)

djordjevic ::

Odlično! Komaj čakam na nepristranski prispevek.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Spock83 ::

Če ima HTC One podobne materijale kot iPhone 5 ga ne maram, ker, če ti pade se vse pozna. Plastična ohišja so super. Recimo kot moj HTC One X aku ti samsungi ter Lumie.

S.Dreamliner ::

v čem je boljša kamera? kak review si preberi, primerjavo pa bo. zato, ker ma več pixlov?
kolk folka ma dve bateriji??? jaz sem heavy user, pa nikol nisem mel dveh. rajši car charger. zanima me, kolk folka nosi v žepu rezervo. hitrejši procesor. ok, cpu ma htc za 100 mhz hitrejši. glede zaslona: večji ekran, isto število pixlov? kaj to pomen? jaz mam 30 gb dropboxa na 64 gb prostora na telefonu. pa rabm tolk? ne, zafilanega mam 10 gb.
kar se pa materiala tiče... sorry, galaxy s4 nima za burek.

M-XXXX ::

Spock83 je izjavil:

Če ima HTC One podobne materijale kot iPhone 5 ga ne maram, ker, če ti pade se vse pozna. Plastična ohišja so super. Recimo kot moj HTC One X aku ti samsungi ter Lumie.

To je dejansko tudi ena izmed slabosti alumunijastega ohišja. Vse praske se hitreje in bolje poznaj. Še večja slabost pa je, da ga ne moreš zamenjat. Pri pokrovčku pa daš 5€ za nov pokrovček in izgleda kot nov....

S.Dreamliner ::

M-XXXX je izjavil:

Spock83 je izjavil:

Če ima HTC One podobne materijale kot iPhone 5 ga ne maram, ker, če ti pade se vse pozna. Plastična ohišja so super. Recimo kot moj HTC One X aku ti samsungi ter Lumie.

To je dejansko tudi ena izmed slabosti alumunijastega ohišja. Vse praske se hitreje in bolje poznaj. Še večja slabost pa je, da ga ne moreš zamenjat. Pri pokrovčku pa daš 5€ za nov pokrovček in izgleda kot nov....


ni res. vzel sem prstan, potegnil čez ohišje, verjameš ali ne, gladko gre dol. grem stavit, da se plastika prej spraska.

freesty ::

Vsak telefon ima svoje pluse in minuse. Sedaj pa je odvisno od posameznega uporabnika kaj ima raje. Oba telefona sta TOP, razlik v delovanju ni.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

S.Dreamliner ::

freesty je izjavil:

Vsak telefon ima svoje pluse in minuse. Sedaj pa je odvisno od posameznega uporabnika kaj ima raje. Oba telefona sta TOP, razlik v delovanju ni.


točno to. samo neumno je, ker ljudje podajajo butaste argumente, samo zato, ker imajo osebno rajši nasprotni model. S4 userji postajajo podobni apple fanom :D

M-XXXX ::

v čem je boljša kamera? kak review si preberi, primerjavo pa bo. zato, ker ma več pixlov?

V slabi svetlobi ima ONE prednost. V vsem ostalim je pač slabši. Priporočam, da si ti kakšen review prebereš! Je pa definitivno res, če večina slikaš v slabih pogojih potem je zate ONE kamera boljša. Če ne (večina slik NI v slabih pogojih) pač je S4 kamera boljša.

kolk folka ma dve bateriji??? jaz sem heavy user, pa nikol nisem mel dveh. rajši car charger. zanima me, kolk folka nosi v žepu rezervo.

Saj nisem rekel, da je to za vse. Vendar ne smeš pa rečt, da je nepomembno.
Jaz imam že od vedno 2 baterije. Ravno par dni nazaj sem za dva frenda prav tako naročil 1 za vsakega (oba imata S3). Moja dodatna S4 baterija je tudi na poti.

glede zaslona: večji ekran, isto število pixlov? kaj to pomen?

Resolucija je v obeh primerih čisti overkill. No meni osebno je večji zaslon pomembnejši. Prej sem imel Nota in bi z veseljem vzel 5.5" S4 če bi le bil na voljo. Vendar to je spet moje mnenje, ni nujno, da so tvoje želje potrebe iste.

jaz mam 30 gb dropboxa na 64 gb prostora na telefonu. pa rabm tolk? ne, zafilanega mam 10 gb.

Uf nisem vedel, da če pa tebi ustreza, da je zato omenjeni telefon za vse uredu? Objektivnost pa te fore? V vsak drug stavek pišem, da enim to ni pomembno, enim je bolj, ti pa lapaš kako je zate to nepomembno. Zase si ga že kupil, najbrž ostali sprašujejo/se pogovarjajo zato da ga bi zase kupili ne zate ane?

ni res. vzel sem prstan, potegnil čez ohišje, verjameš ali ne, gladko gre dol. grem stavit, da se plastika prej spraska.

Ahahaha in kaj je šlo dol? Prstan :D?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Spock83 ::

Od kolega iPhone 5 je padel na ploščice z enih 15cm. Rob telefona se je svetil kot da bi nekdo z fleksarico snel milimeter telefona. Bil sem zraven ko se je to zgodilo.

smash ::

imam s3 in 64gb kartico...kako daš tako kartico v htc one? imam jo namreč že zafilano do polovice

kar zadeva fotkiča, so vsi htc one review-ji narejeni tako, da izpostavljajo, da je htc one boljši v slabših svetlobnih pogojih, kar je tudi res

noben pa ne pove, da je večina slik slikanih v OK svetlobnih pogojih, kjer je s3,s4 veliko boljši, in ja, tudi zaradi pixlov, ki jih je več

S.Dreamliner ::

odrgnina je šla dol :)

bdoxx ::

odrgnina je šla dol :)

to je praktično nemogoče

S.Dreamliner ::

bdoxx je izjavil:

odrgnina je šla dol :)

to je praktično nemogoče


lej, šla je dol. verjemi al pa ne.

M-XXXX ::

:D

Rest my case.

bdoxx ::

S.Dreamliner je izjavil:

bdoxx je izjavil:

odrgnina je šla dol :)

to je praktično nemogoče


lej, šla je dol. verjemi al pa ne.


z polir pasto?

mm46 ::

Mogoče je pač mislu sledi, ki izgledajo kot praske....


bdoxx je izjavil:

z polir pasto?

http://pravopis-slovnica.blogspot.com/2...

Wox ::

Za prvo silo sta tako S4 kot One uporabna. Kolko tolko solidna telefona. Za tekoče delovanje androida bo treba počakat na procesorje s 16 jedri in 16GB delovnim pomnilnikom.
Commodore 64

djordjevic ::

LOL (screw prepoved enovrstičnic - drugega tu ne moreš izustiti).
No grave is deep enough to keep us in chains.

PrimozR ::

smash je izjavil:

imam s3 in 64gb kartico...kako daš tako kartico v htc one? imam jo namreč že zafilano do polovice

kar zadeva fotkiča, so vsi htc one review-ji narejeni tako, da izpostavljajo, da je htc one boljši v slabših svetlobnih pogojih, kar je tudi res

noben pa ne pove, da je večina slik slikanih v OK svetlobnih pogojih, kjer je s3,s4 veliko boljši, in ja, tudi zaradi pixlov, ki jih je več

Noben? Kaj to za ene teste bereš?

Spock83 ::

smash je izjavil:

imam s3 in 64gb kartico...kako daš tako kartico v htc one? imam jo namreč že zafilano do polovice

kar zadeva fotkiča, so vsi htc one review-ji narejeni tako, da izpostavljajo, da je htc one boljši v slabših svetlobnih pogojih, kar je tudi res

noben pa ne pove, da je večina slik slikanih v OK svetlobnih pogojih, kjer je s3,s4 veliko boljši, in ja, tudi zaradi pixlov, ki jih je več


Nihče niti ne pove, da večina folak niti ne zafila tistih 32GB v telefonu ;) Pač vsakomur svoje. Vzame tisto kar rabi,

Wox je izjavil:

Za prvo silo sta tako S4 kot One uporabna. Kolko tolko solidna telefona. Za tekoče delovanje androida bo treba počakat na procesorje s 16 jedri in 16GB delovnim pomnilnikom.


Ne to samo pomeni, da se bo zadeva še hitreje zatikala in imela več prostora za zatikanje ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

kpkp ::

Moje mnenje, tako na hitro.
S4:
+ večja odstranjiva batterija in SD
+ postavitev gumbov (še posebej power)
+ screen to phone size ratio
+ hitro polnjenje baterije
+ telefon je enostaven za razstaviti in interno zgleda bolje projektiran
- AMOLED burn-in display z 2 subpixel/pixel
- pozicija in kakovost zvočnika
- preveč S-krame(touchwiz)
= kamera, boljše slike v dobrih pogojih

One:
+ dobro kalibriran LCD display
+ pozicija in moč zvočnikov
+ na dotik daje "premium" občutek
- baterija praktično nedostopna (oz. zelo težko)
- čudna razporeditev tipk
- telefon je neroden za razstavit in interno zgleda precej kaotično
= kamera, boljše slike v slabih pogojih

mm46 ::

Nekak je to to. Sam bi dodal pri htc še menda opazno hitrejše delovanje sense vmesnika, pri kameri pa OIS in boljši ("ukradeni" :D) mikrofoni.

mtosev ::

hehe čestitke samsung, appla verjetno tole že kr dobro skrbi. go samsung
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Cash ::

Nekdo je zgoraj napisal, da ima One CNC frezan aluminij. Mislim, da temu ni tako, temveč je aluminij valjan v tankek pleh in kasneje s štanco izsekano in oblikovano ohišje. Potem me je zmotilo tudi, da je spet nekdo rekel, da je praska šla iz aluminija dol. To seveda ne drži, razen, če je z vodobrusnim brusil, da je šla ven. Čim je enkrat praska narejena, je ne spraviš ven, tako, da obrišeš s krpico, pač, ne gre in konc. Za tekoče delovanje Androida bi bilo samo potrebno prioritetno nastavit touch zaslon oz premikanje menijev, tega pa pri Androidu ni, pri Applu pa je že od prvega modela. Zato pa Iphone 1 deluje gladko pri smešni hitrosti procesorja.

ivanuscha ::

No ravno jelly bean naj bi bil odpravil tekoče zatikanje. Kaj pa Lumia 925? Ful je lepa :) Me zanima, ali ima WP8 še vedno toliko minusev glede na android...vsaj tekoče dela zihr precej bolj glede na hemeroid.

kpkp ::

Cash je izjavil:

Nekdo je zgoraj napisal, da ima One CNC frezan aluminij. Mislim, da temu ni tako, temveč je aluminij valjan v tankek pleh in kasneje s štanco izsekano in oblikovano ohišje.

Mislim, da nimaš prav.

PrimozR ::

Cash je izjavil:

Nekdo je zgoraj napisal, da ima One CNC frezan aluminij. Mislim, da temu ni tako, temveč je aluminij valjan v tankek pleh in kasneje s štanco izsekano in oblikovano ohišje. Potem me je zmotilo tudi, da je spet nekdo rekel, da je praska šla iz aluminija dol. To seveda ne drži, razen, če je z vodobrusnim brusil, da je šla ven. Čim je enkrat praska narejena, je ne spraviš ven, tako, da obrišeš s krpico, pač, ne gre in konc. Za tekoče delovanje Androida bi bilo samo potrebno prioritetno nastavit touch zaslon oz premikanje menijev, tega pa pri Androidu ni, pri Applu pa je že od prvega modela. Zato pa Iphone 1 deluje gladko pri smešni hitrosti procesorja.

Če ti bo uspelo pleh zvaljati v takšno obliko, kot jo ima HTC One, boš milijarder, če boš postopek patentiral. Sploh če boš sposoben valjati v takšno debelino in s takšnimi stopničkami znotraj, da bodo ljudje mislili, da je zadeva frezana.
http://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.net/ig...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Cash ::

Ok, se opravičujem in se posipam s pepelom, vendar si res nisem mislil, da bodo vsak kos frezali. Tole pa more bit dost CNC-jk, da šopa kose vn.

PrimozR ::

Jah saj če maš serijsko proizvodnjo, narediš namenski CNC. Vsaka operacija svojo glavo, kratki čas, vpetje na liniji, itd. Niso edini. Pa s 'standardizacijo' postopka na liniji zadeva tudi ni toliko dražja, kot drugi postopki.



Tukajle imaš od ~1:50 do ~3:30 odsekoma Shimanovo proizvodnjo, kjer delajo vse, kujejo, prepogibajo, toplotno obdelujejo in odrezujejo. Seveda na namenskih postajah. Jebiga, nekatere postopke še vedno narediš daleč najbolj natančno z odvzemanjem materiala ;)

Aja, itak pleh ne bi bil primeren, ker bi se enostavno prehitro zvil. Zadeva je šasija telefona, zato mora biti toga. Obenem je še zunanja koža, zato je fino da se ne deformira. Prednost plastike tukaj je, da je precej bolj elastična, a nima plastične deformacije (torej poči, se ne zvije). Pa pri plastičnem ohišju imaš tako ali tako tudi neko šasijo znotraj (SGS) oz. je v primeru unibody, kjer je šasija tudi zunanje ohišje, prav tako relativno debelo plastiko (One X, Lumie, itd.).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

FlyingBee ::

ko bo baterija zdrzala tokiko casa kot na note2 potem kupim tistega

M-XXXX ::

FlyingBee je izjavil:

ko bo baterija zdrzala tokiko casa kot na note2 potem kupim tistega

S4 je potem telefon zate.

http://blog.gsmarena.com/battery-tests-...

V talk time je S4 boljši (minimalno)
v web browsing je Note 2 boljši (tudi bolj kot ne minimalno)
video playback je pa pa spet S4 minimalno boljši.

Tako, da lahko mirne duše rečeš, da baterija na S4 zdrži podobno/bolje kot na Note 2.

gendale ::

PrimozR je izjavil:

gendale kabla za TV ne dobiš pri nobenem izmed mobitelov, verjetno ima v zvezi s tem kaj za povedati HDMI, ki je plačljiv standard. Če ti ne dajo kabla s te priključkom jim ni treba plačati. Nokia je pa itak priložila chinche.

kabel pride pri kitajcih na ebayu par e (in kitajci to sigurno počnejo s profitom) in oni ti ga ne dajo zraven pri telefonu za par 100e?

to je zame pač židovstvo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

smash ::

gendale je izjavil:

PrimozR je izjavil:

gendale kabla za TV ne dobiš pri nobenem izmed mobitelov, verjetno ima v zvezi s tem kaj za povedati HDMI, ki je plačljiv standard. Če ti ne dajo kabla s te priključkom jim ni treba plačati. Nokia je pa itak priložila chinche.

kabel pride pri kitajcih na ebayu par e (in kitajci to sigurno počnejo s profitom) in oni ti ga ne dajo zraven pri telefonu za par 100e?

to je zame pač židovstvo


ne vem no..kdo pa rab dons kabel za tv..verjetno večina nas ne, zato pa tudi taka odločitev

M-XXXX ::

Damn, danes hotel kupit še One, pa sem zamudil oziroma predolgo spal :D

V četrtek je naslednja šansa.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung spet kopira (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6421105 (17153) MrStein
»

HTC One bo zamudil

Oddelek: Novice / Android
4110019 (6661) FlyingBee
»

Apple v luči petkove zmage terja prepoved prodaje Samsungovih telefonov, a je ne bo d (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
5922250 (19108) Icematxyz
»

Umrl je Steve Jobs (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13831426 (20739) nekikr
»

Nokia z opazno manjšim dobičkom

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
143284 (2870) djordjevic

Več podobnih tem