» »

Driverji za DEll inspiron in sistemska particija

Driverji za DEll inspiron in sistemska particija

B-king ::

Pozdravljeni!
Prosim za pomoč pri moji težavi.
Kupil sem nov prenosnik, Dell -Inspiron 5720 z prednameščenim linuxi ubuntu. Linuxe sem odstranil in namestil Windows 7. Pri nameščanju sem opazilč, da je poleg moje osnovne particije ki sem jo namestil še ena že obstoječa particija velikosti 250mb z imenom dell.... Zanima me kaj se nahaja v tisti particiji in ali jo je pametno izbrisati? Zanima me ali so tam mogoče prednameščeni driverji od računalnika? Kako se lahko dostopa do te particije.. Kje se dbi podatke z te particije?
Imam namreč težavo, ker mi win / ne prepozna mrežne kartice in tako ne morem iskati drajverju na netu.

Hvala za pomoč

Yacked2 ::

Kar se driverjev tiče:
1.poišči delujoči računalik z internetno povezavo (tudi knjižnica če druge ni)
2.dol potegni driver za tvojo mrežno
3.prenesi driver na USB kjuček
4.ustavi kjuček v svojega prenosnika
5.namesti driver
6.naloži program za updejtanje driverej in posodobi vse gonilnike
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

solatko ::

V tisti particiji se nahajajo vsi Dell-ovi programi, tudi gonilniki. Pojdi na upravitelja naprav, odpri ikono mrežne kartice, daj posodobitev gonilnikov, potem pa daj pri izbiri, kot pot za gonilnik, particijo, ki jo omenjaš. Če so gonilniki za w7, ti bo gonilnik instaliralo.
Potem greš na uradno stran Dell-a
Delo krepa človeka

B-king ::

hej ... hvala za odgovor.

Kako se pa kliče program za updejtanje drajverjev? Kje ga najdem?

Kaj se torej nahaja na tisti prednameščeni particiji ob nakupu novega računalnika?

solatko ::

Ti samo označi particijo in bo w7 sam poiskal, če je gonilnik not. Drugače pa boš moral preko drugega računalnika potegnit gonilnik za mrežno. Z Aido64 poglej, katera kartica je, saj imajo isti modeli različne kartice. Ali pa potegneš na dell-u gonilnike za vse možne in potem te gonilnike razpakiraš in bo posodobitev s ključka, vzela pravega.
Delo krepa človeka

B-king ::

solatko ... hvala za odgovor.

Problem je v tem, ker z raziskovalcem ne vidim te particije. Ko grem pogledat pod Upravljanje računalnika --> Shramba --> Upravljanje Diskov vidim, da temu prostoru ni dodeljene črke oziroma imena oziroma Naziva (c,d,e,f,g ...). Pd stanje mi piše "Zarava (Aktivno, OEM Particija ). Pod datotečni sistem pa je brez oznake oziroma namesto da bi pisalo NTFS, FAT 16, FAT 32, EXT3, EXT4, pa je prazno brez oznake

solatko ::

Ti gledaš particijo, ki jo naredi namestitev W7, kot sistem reserved, to ni particija za tovarniško prednamestitev sistema, katera naj bi vsebovala sistem, gonilnike in orodja. Velika bi morala biti okoli 4GB.
Če so ti sistem nalagali iz diska ali ključka, potem verjetno DELL-ove recovery particije nimaš.
To particijo bi videl v vsakem programu, za delo z diski. Če si dobil sistem z linux-om, potem te particije nimaš. Vezan si na Dell-ovo podporo in iskanje gonilnikov na njihovi strani, razen, če si dobil zraven DVD z gonilniki za w7.
Delo krepa človeka

Klemzz ::

W7 bi skor use driverje mogu najdt sam.

solatko ::

Nekatere strani proizvajalcev, ne dovoli direktno pobiranje gonilnikov s strani, naprimer HP, te OS samo napoti na stran, kjer se gonilniki nahajajo. Večina gonilnikov (vsaj ostnovnih) je pa v Visti in poznejših windows OS prednameščenih.
Za večino računalnikov, so te gonilniki premalo, saj nimajo določenih, specifičnih operacij, oziroma ukazov.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formatiranje!

Oddelek: Operacijski sistemi
241856 (1115) BorutK-73
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
375980 (5585) solatko
»

Dell vs Hp

Oddelek: Kaj kupiti
313245 (2349) solatko
»

Namestitev Linux-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614698 (3788) Roadkill
»

Linux in popolni zacentik...

Oddelek: Operacijski sistemi
351932 (1422) cbelica

Več podobnih tem