» »

Oživljanje 18650 baterij

Oživljanje 18650 baterij

1
2
3

STU-III ::

jest10 je izjavil:

Litijeva baterija nima litijeve katode. Od kje vlečeš te neumnosti? ;((
Ostalo pa... Ponavljaš to, kar ti pravimo že čez celo temo. No lepo, da si se že nekaj naučil.

P.S. Ane da ni nikjer cinka>:D



Nič nisem ponavljal razen, da so nosilci bakreni in aluminijasti. Ostalo niso nobene neumnosti, litijeva baterija ima kar lepo litijevo katodo, pa če se na trepalnice postaviš. Ti lepo celo temo razlagaš kako litij SAM proizvaja elektriko ;((

P.S. Seveda da je, očitno si nisi prebral, ko sem že na prvi strani omenil Ni-Zn akumulatorje, ki pa mimogrede sploh niso edine baterije, ki vsebujejo cink.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

SplitCookie ::

Ti lepo celo temo razlagaš kako litij SAM proizvaja elektriko ;((

To si si lepo izmislil tako kot marsikaj drugega

Če ne znaš brati je to izključno tvoj problem


Nič nisem ponavljal razen, da so nosilci bakreni in aluminijasti

Nehaj se lagat


P.S. Seveda da je, očitno si nisi prebral, ko sem že na prvi strani omenil Ni-Zn akumulatorje.

Druga kemija ki nima veze z litijem
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

SplitCookie ::



Jaz se ne jokam po pritožbah, jaz v skladu s slo-techovimi pravili opozarjam moderatorje na tvoj žaljiv pristop k stvari. Se sploh ne mislim prerekati z nekom takim, kot si ti, saj bi le po nepotrebnem tratil čas in si še pridobil naziv po možnosti.


Ti šment. A opis stanja da je nekdo neumen je žaljiv ?



1. Niti približno, lepo sem prebral njegov post, ki niti elektrod ne omenja.

Ne znaš brat

3. Tvoja prošnja je bila uresničena že pred postavitvijo le te.

Še vedno se lažeš

4. Niti nikjer nisem omenil, da jo ima.

Potem jo pa ne vleči v to temo
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

jest10 ::

Niti približno, lepo sem prebral njegov post, ki niti elektrod ne omenja.

Pozitivna elektroda:
Negativna elektroda:

Tako je, res jih ne.
litijeva baterija ima kar lepo litijevo katodo, pa če se na trepalnice postaviš

Kje?
Ti lepo celo temo razlagaš kako litij SAM proizvaja elektriko

Res? In to kar celo temo?:))
Jp, litij kar sam proizvaja štrom. No, litijeve spojine

Seveda da je, očitno si nisi prebral, ko sem že na prvi strani omenil Ni-Zn akumulatorje, ki pa mimogrede sploh niso edine baterije, ki vsebujejo cink.

Ti si najprej hotel zriniti cink v litije baterije, ker ti baker in aluminij nista bila všeč. Nato pa si prešaltal na Ni-Zn:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

SplitCookie ::


Ti si najprej hotel zriniti cink v litije baterije, ker ti baker in aluminij nista bila všeč. Nato pa si prešaltal na Ni-Zn:))

Nekako tako je bilo ja
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

mihec87 ::

STU-III je izjavil:

Ti tudi nimaš pojma ane? Litij pa kar sam proizvaja štrom ane?

Pa cink se BTW zelo uporablja in je tudi preizkušeno od materialov, ki sem jih doma preizkusil najboljši za katodo.


Kakšen je bil test te tvoje baterije da lahko poteneš tak zaključek?

jest10 ::

Bom dočakal odgovor? Litijeva katoda... Kje?

STU-III ::

mihec87 je izjavil:

STU-III je izjavil:

Ti tudi nimaš pojma ane? Litij pa kar sam proizvaja štrom ane?

Pa cink se BTW zelo uporablja in je tudi preizkušeno od materialov, ki sem jih doma preizkusil najboljši za katodo.


Kakšen je bil test te tvoje baterije da lahko poteneš tak zaključek?



S tako katodo sem dobil višjo napetost, kot s katero koli drugo. Vsekakor je jasno, da nimam na voljo vseh kovin, ki jih ima industrija ampak, kar sem od domačih stvari našel, se je cink najbolje obnesel kot katoda. Če pa me misliš še ti slučajno žaliti, kot splitcookie in mi konstantno trditi nasprotno, pa se odsvetujem.

jest10 je izjavil:

Bom dočakal odgovor? Litijeva katoda... Kje?


V litijevi dolini ;)
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

mihec87 ::

STU-III je izjavil:

mihec87 je izjavil:

STU-III je izjavil:

Ti tudi nimaš pojma ane? Litij pa kar sam proizvaja štrom ane?

Pa cink se BTW zelo uporablja in je tudi preizkušeno od materialov, ki sem jih doma preizkusil najboljši za katodo.


Kakšen je bil test te tvoje baterije da lahko poteneš tak zaključek?



S tako katodo sem dobil višjo napetost, kot s katero koli drugo. Vsekakor je jasno, da nimam na voljo vseh kovin, ki jih ima industrija ampak, kar sem od domačih stvari našel, se je cink najbolje obnesel kot katoda. Če pa me misliš še ti slučajno žaliti, kot splitcookie in mi konstantno trditi nasprotno, pa se odsvetujem.



Torej tvoj test obsega samo merjenje napetosti?

jest10 ::

STU-III je izjavil:


jest10 je izjavil:

Bom dočakal odgovor? Litijeva katoda... Kje?


V litijevi dolini ;)

Vidim ja... "Obvladaš".

STU-III ::

@mihec87

ne, moj test je obsegal merjenje napetosti, toka, preizkušanje različnih materialov za katodo in anodo, različne elektrolite, različne velikosti elektrod, gostote elektrolitov, testiranje vzdržljivosti na daljši čas...

Po testu materialov, ki sem jih imel, sem ugotovil, da se je pri anodi najbolje obneslo nerjaveče jeklo, pri katodi pa cink. Najboljši elektrolit je bil pralni prašek raztopljen v vodi, glede na to, da ima površinsko aktivne snovi (anione, katione) se sploh ne čudim, obnesel se je veliko bolje, kot slana voda, kis in vse ostalo, pravzaprav so se čistilna sredstva obnesla najbolje. Napetost je bila največ okoli 1.3V na celico, kratkostični tok pa je bil, ko je bil elektrolit v manjši posodici iz inoxa in precej majhnim pocinkanim vijakom 60mA, pri kisu in slani vodi okoli 2-4mA konstantno. Z uporabo ostalih materialov je bila napetost pri uporabi praška okoli 0.8V max. Na tok pa je vplivala predvsem površina in elektrolit.
Line secured.

jest10 ::

mihec87 je izjavil:


Torej tvoj test obsega samo merjenje napetosti?

Če spregledamo, da samo merjenje napetosti absolutno premalo za kakršnokoli trditev o "najboljšem materjalu"... Me zanima kaj je čaral, da je dobil "boljši" rezultat s cinkom, kot z aluminijem

mihec87 ::

STU-III je izjavil:

@mihec87

ne, moj test je obsegal merjenje napetosti, toka, preizkušanje različnih materialov za katodo in anodo, različne elektrolite, različne velikosti elektrod, gostote elektrolitov, testiranje vzdržljivosti na daljši čas...

Po testu materialov, ki sem jih imel, sem ugotovil, da se je pri anodi najbolje obneslo nerjaveče jeklo, pri katodi pa cink. Najboljši elektrolit je bil pralni prašek raztopljen v vodi, glede na to, da ima površinsko aktivne snovi (anione, katione) se sploh ne čudim, obnesel se je veliko bolje, kot slana voda, kis in vse ostalo, pravzaprav so se čistilna sredstva obnesla najbolje. Napetost je bila največ okoli 1.3V na celico, kratkostični tok pa je bil, ko je bil elektrolit v manjši posodici iz inoxa in precej majhnim pocinkanim vijakom 60mA, pri kisu in slani vodi okoli 2-4mA konstantno. Z uporabo ostalih materialov je bila napetost pri uporabi praška okoli 0.8V max. Na tok pa je vplivala predvsem površina in elektrolit.


Torej nobenih ciklov polnjenje/praznjenje..Saj ql da probaš samo iz tega določit tole je najboljše je mal prehitro..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

jest10 ::

Očitno to ne bo držalo, saj sem vedno dobil boljši rezultat s cinkom. Še prej bi bil aluminij v boljšem stanju, kot cink, katerega predstavnik je bil pocinkan vijak.

O pa še kako to drži.
Aluminij na zraku praktično takoj oksidira.

jest10 ::

Pri tej tabelci moreš gledati pravo smer reakcije. Ni vse po principu "vrži 2 različni kovini v elektrolit, pa bo delalo"

STU-III ::

jest10 je izjavil:

Pri tej tabelci moreš gledati pravo smer reakcije. Ni vse po principu "vrži 2 različni kovini v elektrolit, pa bo delalo"



No, skratka, lahko omenim, da se je cink bolje obnesel od aluminija, vsaj z vsemi elektroliti, ki sem jih jaz uporabil.
Line secured.

mihec87 ::

STU-III je izjavil:

jest10 je izjavil:

Pri tej tabelci moreš gledati pravo smer reakcije. Ni vse po principu "vrži 2 različni kovini v elektrolit, pa bo delalo"



No, skratka, lahko omenim, da se je cink bolje obnesel od aluminija, vsaj z vsemi elektroliti, ki sem jih jaz uporabil.


Ker pa je govora o polnjivih baterijah ki zdržijo par 100ciklov je malo nerodno kar tako čez uč rečti da je cink boljši pa čeprav ga industrija ne uporablja v teh baterijah..

SplitCookie ::

Cink se ne uporablja iz razloga da je preveč porozen, razpada in ima slabo strukturno integriteto - se lomi, težko valja ipd
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

SplitCookie ::

Če misliš da je polovična kapaciteta NiMh, manj kot tretjina ciklov, boljša
Pol pa kar navali narode
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

STU-III ::

SplitCookie je izjavil:

Če misliš da je polovična kapaciteta NiMh, manj kot tretjina ciklov, boljša
Pol pa kar navali narode


Hej, malo se ustavi, a nisi sekundo nazaj rekel, da se cinka ne uporablja? ;)

Ampak ti bi naredil vse, da bi se izgovoril oz. izognil svojim lastnim napakam.
Line secured.

mihec87 ::

Smo v li-ion temi.

Kamran ::

Lahko se ponudim za mediatorja in obema dam po eno 0,00 V Li-ION 18650 baterijo (isti proizvajalec, model,...) in jo vsak posamezno odpre in poroča.

Lahko pa tudi sam eno odprem, posnamem video in sem gor pripopam video do YT in potem komentirata-e. :D

Samo potem pa obstaja možnost, da bo tako eden kot drugi tulil, da je vse politični konstrukt, ko ali če ne bo potrjena ne prva ali druga stran.

jest10 ::

Kamran je izjavil:

Lahko se ponudim za mediatorja in obema dam po eno 0,00 V Li-ION 18650 baterijo (isti proizvajalec, model,...) in jo vsak posamezno odpre in poroča.

Lahko pa tudi sam eno odprem, posnamem video in sem gor pripopam video do YT in potem komentirata-e. :D

Samo potem pa obstaja možnost, da bo tako eden kot drugi tulil, da je vse politični konstrukt, ko ali če ne bo potrjena ne prva ali druga stran.


Eh, boljša ideja.
Daj eno prazno in eno polno v svetilko(če imaš tako na 2 ali več baterij), ter jo prižgi>:D Ene 50% verjetnosti imaš za prav lep bum.

SplitCookie ::


Ja, in tole zgoraj je moj odgovor na enega od vas, mogoče nate, se mi ne da iskati, ko je rekel, da je notri baker in aluminij. Torej, kdo je potem bluzil?


Še vedno drži kar sem rekel

Notri je pleh/aluminij/baker, en kup 'pvc' folije in črn prah


Kar ponovno potrjuje


Ne sam si začel bluziti s cinkom...
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Kamran ::

jest10 je izjavil:

Eh, boljša ideja.
Daj eno prazno in eno polno v svetilko(če imaš tako na 2 ali več baterij), ter jo prižgi>:D Ene 50% verjetnosti imaš za prav lep bum.

LED svetilko pa že ne bom riskiral za to glej ga. Kako bi morala biti vezava - zaporedno/vzporedno ? Opiši, navedi dinamiko tvoje hipoteze s predlaganim izidom. Zakaj bi prišlo do tega ? :)

jest10 ::

Kamran je izjavil:

jest10 je izjavil:

Eh, boljša ideja.
Daj eno prazno in eno polno v svetilko(če imaš tako na 2 ali več baterij), ter jo prižgi>:D Ene 50% verjetnosti imaš za prav lep bum.

LED svetilko pa že ne bom riskiral za to glej ga. Kako bi morala biti vezava - zaporedno/vzporedno ? Opiši, navedi dinamiko tvoje hipoteze s predlaganim izidom. Zakaj bi prišlo do tega ? :)

Zaporedna vezava. Prazna baterija bi se "polnila" z obrnjeno napetostjo.
Jasno pri tem ne držati lampe v rokah>:D

mihec87 ::

Pa stu je doma naredil svojo pa ni blo nič..

STU-III ::

No, dajmo še malo prakse, prav si povedal, naredi baterije doma, pa malo preizkušaj, pa se nauči o prednosti razl. materialov. Teoretiki...
Line secured.

mihec87 ::

STU-III je izjavil:

No, dajmo še malo prakse, prav si povedal, naredi baterije doma, pa malo preizkušaj, pa se nauči o prednosti razl. materialov. Teoretiki...


Oprosti ampak tist tvoj izdelek kar si opisoval je poskus(podobna varianta je bila v mehano učnem kompletu) tu se pa konča in niti blizu zadevam v komercialni rabi. In ne bo šlo aplecirat sem..

STU-III ::

No, potem pa ne pametuj o materialih, ti ki niti tega nisi poizkusil. Vse kar "veš" si tako in tako na hitro izbrskal na netu...
Line secured.

mihec87 ::

Ne samo realno stojim na tleh da če sem vtaknil katodo in anodo v kozarec z tekočino še nisem znalec(če se prav spomnim je bil en poskus celo z sadežem v tistih učnih setih..)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

STU-III ::

aja, a potem, ko si priskrbiš litij in ostale snovi pa si znalec ane? ne izgovarjaj se...
Line secured.

mihec87 ::

Ne tako kot z pralnim praškom ne..

STU-III ::

Nikelj-kadmijev akumulator sem pravkar razstavil, a misliš, da zdaj ko imam neke snovi tukaj, ki jih lahko uporabim, da sem pa znalec ali kaj? S pralnim praškom je pa čisto enako, le da pralni prašek ni najprimernejša snov za delanje baterij, lahko bi pa bil, takrat bi pa ti rekel, da nisem znalec, če naredim baterijo iz tabascota...
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

mihec87 ::

Kot sem že napisal-Ne.

STU-III ::

napisal si "ne tako, kot s pralnim praškom"
Line secured.

mihec87 ::

Ne podtikaj vejice btw..

Ja..Da raztegnem stavek..Ne nisi, tako kot ne z pralnim praškom...

Ostajam pri svojem da iz tvojih poskusov ne gre aplicirati kako se bo obnašala komercialna baterija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

STU-III ::

Čakaj, a ti se pa imaš za znalca?
Line secured.

mihec87 ::

STU-III je izjavil:

Čakaj, a ti se pa imaš za znalca?


Ne, kje sem to zapisal oz izrazil?

Se pač zavedam kaj se lahko naredi z li-ion,li-po ko se jih "potisne čez rob"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

STU-III ::

že v celi temi vedno misliš, da imaš samo ti prav, torej se imaš za znalca?

oz., da ti imaš, jaz ne... če smo bolj natančni... pa ne urejaj prejšnjih postov, ker potem pa jaz izpadem bedak ;) *naskrivaj* :)
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

SplitCookie ::

ker potem pa jaz izpadem bedak

Izpadeš tudi brez tega
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

STU-III ::

O, daj no, splitcookie... Ti pa ne znaš nič lepega napisat ali kako? :)


Malo za pregled Ni-Cd:

Line secured.

Brane22 ::

Od kdaj ima nikel ali kadmij bakreno barvo ?

STU-III ::

saj pravim, da je še elektrolit gor in trenutno se ga trudim odstraniti, bom poslikal, ko bo spucano. To kar vidiš, je pa slučajno na tej strani, nimam pojma od česa, mogoče reakcija, ker na drugi strani ima bolj sivobelo barvo.
Line secured.

Brane22 ::

Elektrolit ni oranžen. Lepo se vidijo vršički, ki so v barvi bakra.

STU-III ::

@brane22

pa če ti pravim, da ni, na sliki je čisto drugače, čakaj da spucam tole.


@jest10

ne, ne motim se, kar dokazuje tudi tale slika:



kadmij katoda, nikelj anoda, jasno? me boš zdaj pustil pri miru s tem, prosim?

Pa to kar ti zdaj nekaj opisuješ je nek elektrolit ali kaj takega, elektrode pa so iz dejanskega elementa, a lahko že enkrat poštekate to? sem mislil, da je tukaj vsaj en, ki se spozna na baterije in akumulatorje...

PS: po dolgem drgnjenju sem končno za silo očistil nikelj, zdaj pa še kadmij, pa še prej bom nekaj pojedel, zato ne pričakujte slike še čisto takoj. ;)
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

jest10 ::

STU-III je izjavil:

@brane22

pa če ti pravim, da ni, na sliki je čisto drugače, čakaj da spucam tole.


@jest10

ne, ne motim se, kar dokazuje tudi tale slika:



kadmij katoda, nikelj anoda, jasno? me boš zdaj pustil pri miru s tem, prosim?

Pa to kar ti zdaj nekaj opisuješ je nek elektrolit ali kaj takega, elektrode pa so iz dejanskega elementa, a lahko že enkrat poštekate to? sem mislil, da je tukaj vsaj en, ki se spozna na baterije in akumulatorje...

PS: po dolgem drgnjenju sem končno za silo očistil nikelj, zdaj pa še kadmij, pa še prej bom nekaj pojedel, zato ne pričakujte slike še čisto takoj. ;)



Tale slikica je pač malo "po domače" označena.
NiCd baterija NIMA kovinskega niklja.

Ker vem da se ti ne da brati danega linka, ti bom citiral tukaj.
A fully charged Ni–Cd cell contains:

a nickel(III) oxide-hydroxide positive electrode plate
a cadmium negative electrode plate
a separator, and
an alkaline electrolyte (potassium hydroxide).

Brane22 ::

Ti prastaro slikco, ki je mišljena bolj za šole jemlješ kot referenco ?

Saj v šolah so demonstirali delo svinčevega akumulatorja z dvema svinčenima ploščicama, pa v avtomobilskem akumulatorju ne boš našel tega.

STU-III ::

O, madona a je nikelj zlato ali kaj, da ga nebi dajali v prvotni obliki noter ali kaj?

@brane22

kako, da ne najdeš v akumulatorjih? a ste vi sploh že kdaj kaj razstavili?
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Brane22 ::

Saj tudi svinec ni zlato, pa vseeno nista obe elektrodi kar tako iz čistega kovinskega svinca.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tesla bo gradila največjo baterijo na svetu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4412302 (2961) DamijanD
»

AA akumulator&polnilec

Oddelek: Loža
373227 (1213) Digibyte
»

Li-ion baterije in laptop

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4612505 (10288) Kamran

Kemikalije v baterijah

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112291 (1978) STU-III
»

Nove superbaterije - tokat iz Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7013609 (11290) kronik

Več podobnih tem