» »

Zanič osnovna plošča?

Zanič osnovna plošča?

DeathKiller ::

Pozdravljeni, imam Gigabyte GA-7nnxp osnovno ploščo, vendar mi nekaj dni nazaj ni več delala tako kot mora. Grafična kartica ni dala nobenega signala monitorju, SPEAKER na osnovni plošči pa je oddajal dolge piske s prekinitvami, katerih je bilo neskončno. CPU dela, grafična kartica tudi, ram sem tudi zamernjal, vendar vedno ista zgodba. Mogoče kdo ve rešitev? Pri tej plošči nisem nikoli nič navijal, osnovna plošča ima DUAL-BIOS, sem pa v PDFju zasledil: Continuous long beeps: DRAM error
Ali je to mogoče ta zgodba s piskom? Ali se da to kako popraviti?
Evo, še posnetek:
https://www.dropbox.com/s/9kv9hlgvskz2u...
Najlepša hvala že v naprej, Jure

Brias ::

sicer je kvaliteta videa porazna, ampak daj slikaj eno hi res sliko kondenzatorjev okoli CPUja, ...


4-5 sekunda 1cm levo od cpu hladilnika proti napajanju za plato skoraj sigurno 1 pomemben kondic DEAD ...

verjetno ni edini ...

pofotkaj malo in prilimaj slike ...





Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

DeathKiller ::

evo tu so slike kondenzatorjev in HD video: https://www.dropbox.com/sh/ty1vokmepghc...
upam, da lahko dostopaš do mape.

Brias ::

tukaj ta kondic je sigurno zanic, isti ki sem ga opazil levo od cpuja 1cm proti napajanju MB ...

https://www.dropbox.com/sh/ty1vokmepghc...

kaksne plate delajo z 10timi bad kondici, kaksne mecejo bluescreene, errorje, kaksne se pa ne prizgejo ...

ce imas samo 1 ram, je naceloma lahko tudi ta zanic, ampak vseeno razmisljaj da plata z open kondicom ni vec sigurna ...

probaj kak drug ram, kak drug slot ...

ampak pravim ... za ene plate je 1 kondic ob cpuju lahko dovolj da se ne prizge vec ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

DeathKiller ::

Ta kondenzator je ze vec let napihnjen sicer, rame imam pa tudi 4 pa sem vsakega probal posebaj pa je bilo isto. potem probam nov kondenzator drugace pa za odpad MB?

Brias ::

probaj nov kondic, drugace pa odpad ....


1 proti 100 je se majhna moznost, da se je napajalnik tok poslabsal, da ne da vec dosti stroma za tvoj PC ... ampak majhna ...

probaj kak drug napajalnik ( mocnejsi oz. novejsi ), kondic, nato pa smeti ...

DeathKiller ::

Če ti po pravic povem, sm že use zamenou... Rame probu na drugmu kompu, napajalnik zamenou, izklopu use disketnike, CDrome... drug disk.. drug procesor... ta procesor na drugi plošči dela.. tko da ne vem več, kaj bi še lahko.. biose resetiral..

Brias ::

lahko vrzes ven tamalo baterijo in izklopis iz AC za 2 minute...

DeathKiller ::

Sem za celo noč pustil.. nič bolje :S

Hayabusa ::

Napajalnik kondenzatorji oz kako dela z drugim ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

DeathKiller ::

Z drugim napajalnikom tudi ne dela. Kondenzatorja še nisem menjal. LP

DeathKiller ::

Evo, sem zrihtal in sicer sem dal matično ploščo v pečico na 150C za 5 minut in je začela delati, če bo komu v pomoč mogoče kdaj :) LP :)

Seljak ::

DeathKiller je izjavil:

Evo, sem zrihtal in sicer sem dal matično ploščo v pečico na 150C za 5 minut in je začela delati, če bo komu v pomoč mogoče kdaj :) LP :)


Ne me zezat.Enako sem zasledil,da so počeli z grafičnimi karticami(mislim,da je bila 8800GT od Nvidije).Kaj lahko malce razložiš kaj se je z tem dejansko popravilo,kajti nisem tega foha ampak me te stvari ful zanimajo.Kaj je pripomoglo k temu,da si jo izpostavil omenjeni temperaturi? Se je kondenzator,ki je bil ranjen oz.poškodovan zalil od toplote in začel spet opravlajti svojo funkcijo ali je kakšna druga finta?

Ps.:Ful dobro si predstavil svoj problem z slikami in videji in nato še razložil kako si zadevo popravil.Vsaka čast.

mlamat ::

Ideja je da se cin ponovno stopi in se zapolnijo vrzeli.

Brias ::

@benji

kondenzatorji se prej pri taksnem podvigu znajo odpreti ...

cin ( na vidnih in nevidnih spojih ) ponovno vzpostavi kontakte ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je zaniča samo napajalnik, ali tudi osnovna plošča?

Oddelek: Strojna oprema
131026 (575) ttommy
»

Popravilo LCD zaslona (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7214806 (11647) Telbanc
»

Oživite umrlo nVidia grafično jedro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8717052 (5151) mailer
»

nekaj je očitno crknilo

Oddelek: Pomoč in nasveti
131192 (667) YdoIPonU
»

Kako popraviti mamaplato, kjer so crknili kondenzatorji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
10315214 (10894) Pyr0Beast

Več podobnih tem