» »

Virtual Machine?

Virtual Machine?

BlackMaX ::

Pozdravljeni :)

Zanima me, če kod uporablja kakšn virtual machine in kakšne imate izkušnje s tem, in zakaj ga uporabljate, sem dokaj nov na tem področju?

Kakršn kol nasvet, ideja glede tega je zelo dobrodošla :)

popster ::

u bistvu ne uporabljam trenutno nobenega..

drugače pa wine na linuxu(ni ravno virtual machine ampak wrapper) za asp slovarje
in virtual box sem uporabljal da sem lahko poganjal archicad na linuxu..

drugače za domačo uporabo se mi zdi dokaj potratna zadeva.. moje mnenje

BlackMaX ::

popster je izjavil:

u bistvu ne uporabljam trenutno nobenega..

drugače pa wine na linuxu(ni ravno virtual machine ampak wrapper) za asp slovarje
in virtual box sem uporabljal da sem lahko poganjal archicad na linuxu..

drugače za domačo uporabo se mi zdi dokaj potratna zadeva.. moje mnenje


Kako pa je delu program v virtual box-u, je bilo kej problemov?

shovty ::

Virtual box je enostaven za uporabo. Dela super. Le prvo si v bios-u vklopi podporo za virtualizacijo, ker drugače nebo nič delalo. Jaz sem skoraj zgubil živce zraven, ker sem pozabil na to.
Drugače pa dela brez problema. Moraš pa met spodobno mašino. Tu mislim predvsem na dosti rama.

popster ::

Kako pa je delu program v virtual box-u, je bilo kej problemov?


v virtual boxu laufa operacijski sistem naprimer windows xp, ubuntu, itd..

sas084 ::

Osebno uporabljam VirtualBox in Qemu. VirtualBox je kot je reku shovty dost enostaven za uporabo, na Qemu pa se pač morš malo navadit :). Pr obeh nisem mel nekih težav vsaj z poganjanjem os ne.

Halfdead987 ::

VMWare (Player ali Workstation). Slednji ima več funkcij.
Enostavno in awesome.
Uporabljam pa za kak Linux :) Pa za testiranje W8..

jacal ::

Na windows 7 uporabljam virtualbox, sem pa tudi že kaj drugega. Malo za zabavo, malo za delo (ki naj bi bilo, kadar se le da, tudi zabava).

Ker nimam trenutno na nobenem računalniku linuxa, si rad malo ogledam nove različice ali zanimive distribucije. Kak program za npr. grafiko ali video obstaja le za linux, nekateri pa so tam bolj stabilni in prej posodobljeni (raw therapee, digikam ...). S temi programi včasih tudi zares kaj delam, ponavadi z ubuntu studiom, ki mu dam kakšnih 6 GB pomnilnika in vse lepo teče.

Od okenskih reči imam npr. nostalgični windows 2000, kamor sem spravil stare programe, npr office 2000, ms works (da lahko odprem kakšne prastare datoteke), sem tudi pripnem arhaični optični bralnik, ki s 64-bitnimi okni ne dela. In ker tu in tam vzdržujem oz. posodobim kakšno spletno stran, ki sem jo naredil v devetdesetih, je tu še IE 6 in celo netscape navigator, tako bolj za šalo.

Virtualni XP sem razmnožil v več različic za različne rabe:

- Preizkušanje programov, preden jih namestim, če jih, na zaresni računalnik
- Namestitev programov, ki jih potrebujem le redkokdaj ali le enkrat
- Namestitev raznih 'giveaway' programov, ki bi jih rad obdržal 'za vedno'
- Namestitev preizkusnih različic dragih programov, ki jih potrebujem le na vsake kvatre enkrat - ms office, corel draw, photoshop ... Delujejo 30 ali 60 ali xx dni, potem mašino izbrišeš ali vrneš v stanje pred namestitvijo
- Kot sem že namignil, spletne strani lahko testiraš z različnimi verzijami internet explorerja
- Prijateljicam lahko pomagaš, ko jim na starih kripah nagaja outlook express ali kaj podobnega

Virtualno visto imam, ker imam prijateljico, ki ji v službi včasih nagaja zaresna vista.

Lahko narediš frajerske posnetke namizja, kjer tečejo štirje različni operacijski sistemi. Lahko si narediš hudo varen linux za šušmarjenje s svojim bančnim računom. Ali pa s kakšnimi virusi za okna, če te veseli. Skratka, špasa ne zmanjka, še zlasti ko to vojsko virtualnih računalnikov posodabljaš pa ko rešuješ kakšne zagate, ki si jih itak sam povzročil. Ali kak hrošč v linuxu.

Windoes 95/98/ME pa še najbolje šiba v tisti Microsoftovi stvari. Časovni stroj. Bi rad naredil varnostno disketo, te vpraša šaljivec.

Lep dan želim,

Jacal

BlackMaX ::

jacal je izjavil:

Na windows 7 uporabljam virtualbox, sem pa tudi že kaj drugega. Malo za zabavo, malo za delo (ki naj bi bilo, kadar se le da, tudi zabava).

Ker nimam trenutno na nobenem računalniku linuxa, si rad malo ogledam nove različice ali zanimive distribucije. Kak program za npr. grafiko ali video obstaja le za linux, nekateri pa so tam bolj stabilni in prej posodobljeni (raw therapee, digikam ...). S temi programi včasih tudi zares kaj delam, ponavadi z ubuntu studiom, ki mu dam kakšnih 6 GB pomnilnika in vse lepo teče.

Od okenskih reči imam npr. nostalgični windows 2000, kamor sem spravil stare programe, npr office 2000, ms works (da lahko odprem kakšne prastare datoteke), sem tudi pripnem arhaični optični bralnik, ki s 64-bitnimi okni ne dela. In ker tu in tam vzdržujem oz. posodobim kakšno spletno stran, ki sem jo naredil v devetdesetih, je tu še IE 6 in celo netscape navigator, tako bolj za šalo.

Virtualni XP sem razmnožil v več različic za različne rabe:

- Preizkušanje programov, preden jih namestim, če jih, na zaresni računalnik
- Namestitev programov, ki jih potrebujem le redkokdaj ali le enkrat
- Namestitev raznih 'giveaway' programov, ki bi jih rad obdržal 'za vedno'
- Namestitev preizkusnih različic dragih programov, ki jih potrebujem le na vsake kvatre enkrat - ms office, corel draw, photoshop ... Delujejo 30 ali 60 ali xx dni, potem mašino izbrišeš ali vrneš v stanje pred namestitvijo
- Kot sem že namignil, spletne strani lahko testiraš z različnimi verzijami internet explorerja
- Prijateljicam lahko pomagaš, ko jim na starih kripah nagaja outlook express ali kaj podobnega

Virtualno visto imam, ker imam prijateljico, ki ji v službi včasih nagaja zaresna vista.

Lahko narediš frajerske posnetke namizja, kjer tečejo štirje različni operacijski sistemi. Lahko si narediš hudo varen linux za šušmarjenje s svojim bančnim računom. Ali pa s kakšnimi virusi za okna, če te veseli. Skratka, špasa ne zmanjka, še zlasti ko to vojsko virtualnih računalnikov posodabljaš pa ko rešuješ kakšne zagate, ki si jih itak sam povzročil. Ali kak hrošč v linuxu.

Windoes 95/98/ME pa še najbolje šiba v tisti Microsoftovi stvari. Časovni stroj. Bi rad naredil varnostno disketo, te vpraša šaljivec.

Lep dan želim,

Jacal


Zanimiva uporaba, zelo zanimimiva.

Predvsem me zanima, kako se kakšni virusi obnašajo, tko da bi rad to sprobu. Oz. Bi rad meu to kot neko varnostno okolje za preiskus programov...

Torej virtual box inštaliraš in, če hočš inštalirat kšn OS, a ga inštaliraš v VB al VB že dojame da uporabljaš win7?

Aston_11 ::

Instaliraš VB, v VB instaliraš sistem.

Yacked2 ::

Jaz uporabljam VmWare. Gor imam LinuxOS za pogon programov, ki so podprti samo v tem okolju. Za testiranje raznovrstnih, namenoma naložim virus...
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

BlackMaX ::

Vidm da je dosti različnih programov, razen uporabniškega vmestnika, kaj je glavna razlika teh? Varnost?

In a če testiraš viruse, je to 100% šure da se ne bo raširilo izven virtualnega prostora?

Yacked2 ::

BlackMaX je izjavil:

Vidm da je dosti različnih programov, razen uporabniškega vmestnika, kaj je glavna razlika teh? Varnost?

In a če testiraš viruse, je to 100% šure da se ne bo raširilo izven virtualnega prostora?


Nastaviš, da je računalik brez mreže, se nemore širiti nikamor. Če ti bo virus zabil ves prostor v računaliku ga bo zabil samo tistih 20 GB kot jih ima virtuali računalnik. Negre ven =D
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

win64 ::

@Yacked2: Virus se seveda lahko razširi na gostitelja. Tudi če je mreža izklopljena.

fosil ::

Nisem še slišal za virus, ki bi se razširil na gostitelja.
Pri virusih je ena druga težava, nekateri virusi zaznajo da so v virtualcu in v tem primeru ne izvedejo tistega kar naj bi.
Torej, če nek program v virtualcu zgleda nenevaren, to ne pomeni da je tako tudi v resnici.
Tako je!

Invictus ::

win64 je izjavil:

@Yacked2: Virus se seveda lahko razširi na gostitelja. Tudi če je mreža izklopljena.

A telepatsko? Človek vsak dan zve nekaj novega ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

win64 ::

VM in gostitelj uporabljata skupen pomnilnik in virus lahko s kakim trikom pride do gostitelja.

Cold1 ::

Obstajajo načini za pobeg iz VM-a (le ti pač niso brez napak in hroščev), je pa izjemno majhna možnost da boš naletel na virus, ki dejansko zmore pobegniti, predvsem zaradi tega, ker večina uporabnikov ne uporablja navideznih strojev, avtorjem zlonamernega programja se torej ni potrebno truditi z (ta hip) relativno obskurnimi scenariji.

Kljub temu velja, da je potrebno VM-e redno posodabljati.

jacal ::

Na Youtube je na koše amaterskih testiranj protivirusnih programov, narejenih v virtualnih strojih. Ampak če koga to veseli, naj si za kriščevo voljo - kot se reče - natančno ogleda, kakšne so pri tem nevarnosti, da ne bo joka. Tudi brez deljenih direktorijev in odložišča sta mašini povezani (pomnilnik, povezave ...), kar se vidi, ko npr. AV gostitelja ne dovoli gostu povezave z zlobno žlehtnobo. Kot brezzveznik takšne reči preizkusim z eicarjem, za zaresne viruse pa je treba natanko vedeti, kako nastaviti in nadzirati virtualno žrtev. Kakor že virusi ne prežijo na vsakem koraku, če si nekolikanj previden, mora mož/žena pri poigravanju ž njimi - ko zlohotneže iz očesa v oko izzivaš - čim bolj natančno vedeti, kaj počne. So pa ženske lepše, o tem ni dvomiti. (Zastranitev.)

Master_Yoda ::

Jaz uporabljam Virtualno masino za Browsing/Maile.

Goran's Blog ::

Uporabljam Virtual Box, zadnje čase pa Hyper-V.
Stvar je dobra za učenje recimo, nastaviš domenski server in poskušaš priklopiti na njega druge mašine, nastavljaš pravice ali pa imaš dve mašini recimo backtrack ter winxp na katerem imaš kakšna gesla katere iz backtracka na katerem imaš naložen metasploit ter še kakšen drugi podoben program in poskušaš dejasnko vdreti oziroma raskriti gesla (dobro za se učit zaščite operacijskih sistemu ter računalniških omrežji).
Mislim, da VMware je trenutno najboljše orodje za virtualizacijo na trgu, jim pa Microsoft z Hyper-V konkretno sledi.
Virtual Box je igrača proti drugim dvem, je pa zelo enostaven za uporabo.

napsy ::

VirtualBox OSE izdaja je super, dokler nimas prevec opravka z omreznimi karticami ali USB emulacijo oz. dokler ne nameravas svoj VM image naokoli exportat. Za neko osebno uporabo pa je dokaj zadovoljiv vbox. Z ostalimi pa nimam izkusenj.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

sas084 ::

Če boš virtualke uporablju za testiranje virusov potem boš sigurno prej al slej naletel na viruse, ki zaznajo, ali se poganjajo v vm-ju al ne. Metod za zaznavanje je precej (link). Če boš uporablju VirtualBox ga lahko dodatno konfiguriraš in s tem odbiješ kar neki metod za preverjanje, a se koda izvaja v vm-ju al ne (sploh če se boš igral z rootkiti).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navidezni računalnik

Oddelek: Programska oprema
112602 (2122) Beezgetz
»

Izšel VirtualBox 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
8911738 (8141) Jst
»

Izšel VirtualBox 2.1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
285975 (3585) bluefish
»

Zamenjava OS-a (Vista > XP)

Oddelek: Operacijski sistemi
191980 (1554) ABX
»

Izšel VirtualBox 1.6.4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5610189 (6636) kriko1

Več podobnih tem