» »

Pripravite vašo spletno stran na nov zakon o piškotkih

Pripravite vašo spletno stran na nov zakon o piškotkih

««
10 / 15
»»

Mesar ::

Tile http://www.zabec.net/piskotki računajo 150Eur...

Sicer pa odvisno, če dobiš CMS brez kake posebne svinjarije kjer inštaliraš plugin in si gotov, lahko dobiš custom site pa moreš pregledat kaj se kje zakaj sploh uporablja in vse piškote polovit ter nato implementirat opozorilo... lahko pa dobiš "CMS", ki bo mešanica php3,4 in 5, malo OOP malo prosto po Prešernu... in boljše, da kr zavrneš takšno stranko.

Računaš pa vsako situacijo posebej... tam od 150EUR dalje. Če se obotavljajo pa omeniš predvidene kazni :))

Imaš pa tudi cenejše "ponudnike" ..

http://www.mat3.si/blog/item/nov-zakon-...
http://www.tvoj-splet.si/piskoti-cookies
http://o-piskotkih.com/
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

MrStein ::

Ales je izjavil:


Tretje, tudi če se sejni piškotek prenese kot del URL-ja, to spada pod ta zakon.

Ni važno, kako se prenese, kot piškotek, del URL-ja, local storage, vseeno. Zakon ureja hranjenje podatkov v terminalski opremi obiskovalca, pod to spada tudi npr. unikaten id v URL-ju.

Hmm, potemtakem v bistvu vsak URL in spletna stran spadata pod "hranjenje podatkov pri uporabniku" ?

Mipe je izjavil:

Danes so me skoraj vse spletne strani kar naenkrat začele posiljevati s tem nadležnim vprašanjem o shranjevanju piškotkov. Pri mimovrste imajo to lepo in nevsiljivo urejeno. Druge so bile dokaj vsiljive.

Tistim vsiljivim to kulturno povedati, pa mogoče izboljšajo. :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Mesar ::

MrSten> Hmm, potemtakem v bistvu vsak URL in spletna stran spadata pod "hranjenje podatkov pri uporabniku" ?

Lahko gledaš tako na to, vendar imaš tukaj še 2. točko 157 člena ZEKom-1:

(1) Shranjevanje podatkov ali pridobivanje dostopa do podatkov, shranjenih v terminalski opremi naročnika ali uporabnika, je dovoljeno samo pod pogojem, da je naročnik ali uporabnik v to privolil potem, ko je bil predhodno jasno in izčrpno obveščen o upravljavcu in namenih obdelave teh podatkov v skladu z zakonom, ki ureja varstvo osebnih podatkov.

(2) Ne glede na določbe prejšnjega odstavka je dovoljeno tehnično shranjevanje podatkov ali dostop do njih izključno zaradi prenosa sporočila po elektronskem komunikacijskem omrežju, ali če je to nujno potrebno za zagotovitev storitve informacijske družbe, ki jo naročnik ali uporabnik izrecno zahtevata.
Your turn to burn!

Svizec69 ::

Kaj pa je s stranmi, ki ne gostujejo v Sloveniji? Se gleda na domeno ali na gostovanje?

Fukomuko ::

Na Wordpressovi spletni strani mi je uspelo blokirat vse piškotke razen PHPSESSID in Google NID. Prav slednji me moti in ga ne morem nikakor izsledit, čeprav sem izklopil vse vtičnike. Ima kdo kakšno idejo, kako bi našel krivca, ki ga postavlja?

Ales ::

MrStein je izjavil:

Ales je izjavil:


Tretje, tudi če se sejni piškotek prenese kot del URL-ja, to spada pod ta zakon.

Ni važno, kako se prenese, kot piškotek, del URL-ja, local storage, vseeno. Zakon ureja hranjenje podatkov v terminalski opremi obiskovalca, pod to spada tudi npr. unikaten id v URL-ju.

Hmm, potemtakem v bistvu vsak URL in spletna stran spadata pod "hranjenje podatkov pri uporabniku" ?


Ja seveda, kaj pa drugega. Ampak to zakon reši na eleganten način, kakor je že Mesar napisal:

(2) Ne glede na določbe prejšnjega odstavka je dovoljeno tehnično shranjevanje podatkov ali dostop do njih izključno zaradi prenosa sporočila po elektronskem komunikacijskem omrežju, ali če je to nujno potrebno za zagotovitev storitve informacijske družbe, ki jo naročnik ali uporabnik izrecno zahtevata.

URL sam po sebi nedvomno spada v to kategorijo.

ID seje, ki bi se vsakemu obiskovalcu dodal kot del URL-ja in bi služil torej za prepoznavanje vsakega točno določenega obiskovalca, pa (IMHO) pač ne.

MrStein ::

Z ene spletne strani:
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

Jawohl!
Karkoli piškotki izjavijo ali naredijo, se jaz strinjam.
Pa če rečejo, da voda ni mokra.

;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mipe ::

Samo kaj, ko si že na spletnem mestu in se piškoti veselo valijo po računalniku brez tvoje vednosti. To je proti zakonu. Predvidevam, da jih bo 24ur.com dobil po prstih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

MrStein ::

Hmm, eni ponujajo samo pritrdilni odgovor ("Da", "Strinjam se", "OK"), eni pa imajo še negativnega ("Ne", "Ne strinjam se").

A je to zakonsko (ne)obvezno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

Fukomuko je izjavil:

Na Wordpressovi spletni strani mi je uspelo blokirat vse piškotke razen PHPSESSID in Google NID. Prav slednji me moti in ga ne morem nikakor izsledit, čeprav sem izklopil vse vtičnike. Ima kdo kakšno idejo, kako bi našel krivca, ki ga postavlja?


WordPress teh dveh piskotov ne nastavlja. To ti jih nastavi tema. Pisi mail avtorju teme in mu povej, da je debil. Sicer ne bo resilo tvojega problema, se bos pa bolje pocuti. ;>

trnvpeti ::

in zakaj ni na spletnih straneh moznosti, da se ne strinjam s piskotki, in da jih nocem?

BigWhale ::

gustinmi je izjavil:


3. Razvrstite piškotke glede na njihovo invazivnostsaj Smernice IP-RS (str. 9-11) določajo za različne piškotke različne obveznosti (v primeru ne-invazivnih piškotkov oz. izjem privolitev uporabnika ni potrebna). Med izjeme lahko uvrstite sejne piškotke (session cookies), piškotke potrebne za avtentikacijo uporabnika, piškotke, potrebne za predvajanje multimedijskih vsebin ... Ne morete pa med izjeme uvrstiti piškotkov zunanjih ponudnikov za analitiko (npr. Google Analytics), piškotke vtičnikov družbenih omrežij (npr. Facebook like) … Razvrstitev piškotkov skrbniki izvedite glede na priporočila v Smernicah IP-RS, izjeme pa lažje uveljavljate za lastne piškotke (tiste, ki jih nastavi vaša aplikacija).


To si ti narobe razlagas. Nekateri sejni piskotki so lahko izjema, ne morejo pa biti kar vsi izjema.

technolog ::

Mipe je izjavil:

Samo kaj, ko si že na spletnem mestu in se piškoti veselo valijo po računalniku brez tvoje vednosti. To je proti zakonu. Predvidevam, da jih bo 24ur.com dobil po prstih.


Saj RTV ma isti problem.

techfreak :) ::

24ur.com, bigbang.si, rtvslo.si, najdi.si, siol.net nastavijo veliko stevilo piskotkov brez privolitve, ter ne ponujajo niti moznosti za zavrnitev.

Nevem ali so smernice napacno napisane oz. jih napacno interpretiram, ali jih pa ti portali krsijo.

technolog ::

Danes sem zaznal še tole cvetko:

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

So pa vsaj edini pošteni in že vnaprej povedo, da so piškotke v bistvu že nastavili. :))

Zgodovina sprememb…

čuhalev ::

,,in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi" je eno največjih sprenevedanj.

Hočem točno opredelitev, če je ta funkcionalnost še kaj drugega kot zgolj njihova nesposobnost. :))

b3D_950 ::

Če se uporabnik ne strinja s piškotki, zakaj lahko potem nastaviš piškotek, da se ne strinja s piškotki, če se v bistvu ne strinja s piškotki? :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

opeter ::

Eno vprašanje: imam eno statično stran (z cca. 15 podstranmi), ki vsebuje dva lastna piškotka in enega tujega:
1. piškotek je za meni, da si zapomni, kateri podmeni je odprt
2. piškotek za skrito div polje, ki ti zapomni, da je to polje skrito ali zaprto
3. tuji piškotek, na katerega nimam vpliva in je iz strani http://statcounter.com/ za štetje obiskovalcev (brezplačna varianta)

a.)Ali je potrebno prikazat tole obvestilo, ki se po novem prikaže na slovenskih straneh?

b.) Kako rešiti za strani, če je poleg slovenščine na voljo še kakšen jezik? Ali je smiselno, da se tole obvestilo pokaže v slovenščini na strani, kjer je recimo nemška, angleška ali drugojezična vsebina?

c.) Oziroma kako to sploh narediti za statično stran?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

trnvpeti ::

1.ne rabis
2. ne rabis
3. rabis dati obvestilo

opeter ::

Ampak kako dam tole obvestilo? Je kakšna skripta za tole ali pa je dovolj, da se pojavi eno popup okno (javascript)?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

trnvpeti ::

narediti moras tako, da imas dokaz, da ti je potrdil

Fukomuko ::

BigWhale je izjavil:

Fukomuko je izjavil:

Na Wordpressovi spletni strani mi je uspelo blokirat vse piškotke razen PHPSESSID in Google NID. Prav slednji me moti in ga ne morem nikakor izsledit, čeprav sem izklopil vse vtičnike. Ima kdo kakšno idejo, kako bi našel krivca, ki ga postavlja?


WordPress teh dveh piskotov ne nastavlja. To ti jih nastavi tema. Pisi mail avtorju teme in mu povej, da je debil. Sicer ne bo resilo tvojega problema, se bos pa bolje pocuti. ;>

Prav si imel, predloga je bila kriva, ker je imela vklopljeno integracijo s FB, Googlom in Twitterjem. Sem izklopil in sedaj Googlovih piškotkov ni več, še vedno pa je ostal PHPSESSID. Je lahko privzeto vklopljen?

trnvpeti ::

phpsessid ne zbira podatke za razne statistike ipd

ahac ::

eh, nwm.. briši
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

opeter ::

OK, našel. To je dokaj uporabna zadeva: http://silktide.com
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

para! ::

Evo zacel se je, na delo.si vrze JS popup za vsak request, ce ne potrdis piskotkov. Odlicno!
Death before dishonor!

Mesar ::

trnvpeti je izjavil:

phpsessid ne zbira podatke za razne statistike ipd


Glede na ZEKom-1 brez soglasja uporabnika ne smeš nastavljat cookijev sploh, ne glede na ime in vrednost, razen če so izjema... sejni piškoti pa postanejo izjema šele ko so ptrebni za prenos sporočila po informacijskem sistemu, torej ko uporabnik zahteva prijavo v sistem, želi dodati v košarico nek artikel, ipd.

para! je izjavil:

Evo zacel se je, na delo.si vrze JS popup za vsak request, ce ne potrdis piskotkov. Odlicno!


Kaj si pa pričakoval? :))
Your turn to burn!

trnvpeti ::

Določba 157. člena ZEKom-1 se, kot rečeno, nanaša na vse tehnologije, s katerimi je mogoče shranjevati podatke na opremo uporabnika ali pridobi-
vati take podatke. Najbolj običajno so to piškotki, ki jih lahko upravljavec spletne strani uporabi za zelo različne namene. Pri nekaterih namenih je
mogoče piškotke uporabljati brez posebnega soglasja uporabnikov, pri drugih pa je obvezno najprej za privolitev vprašati uporabnika.

soft4play ::

Večino "velikih" spletnih strani je dalo gor obvestilo ampak po mojem mnenju jih 80% krši zakon oz. si ga razlaga po svoje.

Večina jih sploh nima opcija "Dovoli" in "zavrni" ampak imajo samo "dovoli" opcijo.
Skoraj vsi še preden se ti pokaže opt-in naložijo piškotke na napravo.

Več kot očitno je, da si vsak da zakon razlaga po svoje. "Veliki" pa sploh nimajo narejeno pravilno oz. po smernicah IP.

techfreak :) ::

Je opcija Zavrni sploh potrebna? Pač naj gleda obvestilo dokler ne bo sprejel.

AFAIK sta opciji sprejmi in zavrni namenjeni samo za piškotke kjer je potrebna privolitev, tako da dokler uporabnik ne dovoli dodatnih piškotkov jih pač ne postrežeš.

Definitivno pa je stanje pri večjih slovenskih spletnih mestih katastrofalno.

jerry2 ::

Veliki ne rabijo imeti narejeno po zakonu, ker potem analiza kaže manj in izgubijo več kot je kazen :) Pa veliki imajo lahko tudi strice, da ne bo kazni, saj smo v SLOvaniji ;-) Sam sem našel vsega tri strani ki zadostijo zakonu ;-)

Če ne bi bilo VIP pri nas bi imela IP veliko dela!
tom & jerry

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jerry2 ()

opeter ::

A to bodo zdaj vseh - ne vem - nekaj milijonov slovenskih spletni strani/portalov šli preverjat, če imajo to obvestilo ali ne?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mesar ::

BigWhale je izjavil:

Fukomuko je izjavil:

Na Wordpressovi spletni strani mi je uspelo blokirat vse piškotke razen PHPSESSID in Google NID. Prav slednji me moti in ga ne morem nikakor izsledit, čeprav sem izklopil vse vtičnike. Ima kdo kakšno idejo, kako bi našel krivca, ki ga postavlja?


WordPress teh dveh piskotov ne nastavlja. To ti jih nastavi tema. Pisi mail avtorju teme in mu povej, da je debil. Sicer ne bo resilo tvojega problema, se bos pa bolje pocuti. ;>


Tema ali plugin.

technolog je izjavil:

Danes sem zaznal še tole cvetko:

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

So pa vsaj edini pošteni in že vnaprej povedo, da so piškotke v bistvu že nastavili. :))


Sicer nisem pravnik ampak dvomim, da se to šteje kot privolitev.

trnvpeti je izjavil:

phpsessid ne zbira podatke za razne statistike ipd


Ni pa potreben za prenos sporočila po informacijskem sistemu, vsej dokler uporabnik ne zahteva kakšne storitve, ki bi potrebovala seje... kot že rečeno, prijava v sistem recimo.

trnvpeti je izjavil:

Določba 157. člena ZEKom-1 se, kot rečeno, nanaša na vse tehnologije, s katerimi je mogoče shranjevati podatke na opremo uporabnika ali pridobi-
vati take podatke. Najbolj običajno so to piškotki, ki jih lahko upravljavec spletne strani uporabi za zelo različne namene. Pri nekaterih namenih je
mogoče piškotke uporabljati brez posebnega soglasja uporabnikov, pri drugih pa je obvezno najprej za privolitev vprašati uporabnika.


Jap, tudi flash cookiji in podobne zadeve.

soft4play je izjavil:

Večino "velikih" spletnih strani je dalo gor obvestilo ampak po mojem mnenju jih 80% krši zakon oz. si ga razlaga po svoje.

Večina jih sploh nima opcija "Dovoli" in "zavrni" ampak imajo samo "dovoli" opcijo.
Skoraj vsi še preden se ti pokaže opt-in naložijo piškotke na napravo.

Več kot očitno je, da si vsak da zakon razlaga po svoje. "Veliki" pa sploh nimajo narejeno pravilno oz. po smernicah IP.


Ja, mogoče se bo razlaga spremenila po kakšni kazni :))

techfreak :) je izjavil:

Je opcija Zavrni sploh potrebna? Pač naj gleda obvestilo dokler ne bo sprejel.

AFAIK sta opciji sprejmi in zavrni namenjeni samo za piškotke kjer je potrebna privolitev, tako da dokler uporabnik ne dovoli dodatnih piškotkov jih pač ne postrežeš.

Definitivno pa je stanje pri večjih slovenskih spletnih mestih katastrofalno.


Ni potrebna, bo pač opozorilo dokler nebo sprejel, bolj je pomembno da dokler ne sprejme ne dobi piškotov... kar 90% slo strani krši... če ne še več kot 90%.

jerry2 je izjavil:

Veliki ne rabijo imeti narejeno po zakonu, ker potem analiza kaže manj in izgubijo več kot je kazen :) Pa veliki imajo lahko tudi strice, da ne bo kazni, saj smo v SLOvaniji ;-) Sam sem našel vsega tri strani ki zadostijo zakonu ;-)

Če ne bi bilo VIP pri nas bi imela IP veliko dela!


Ji bodo pa kazni štepali, kak oportunist pa jih še na sodišče zvleče.

opeter je izjavil:

A to bodo zdaj vseh - ne vem - nekaj milijonov slovenskih spletni strani/portalov šli preverjat, če imajo to obvestilo ali ne?


Koliko časa pa rabiš da preveriš eno stran? 3 min?

Svizec69 je izjavil:

Kaj pa je s stranmi, ki ne gostujejo v Sloveniji? Se gleda na domeno ali na gostovanje?


IP je twitnila, da bodo gledali podatke v WHOIS čeprav bodo verjetno v primeru privacya šli naprej...
Your turn to burn!

technolog ::

Mesar je izjavil:


opeter je izjavil:

A to bodo zdaj vseh - ne vem - nekaj milijonov slovenskih spletni strani/portalov šli preverjat, če imajo to obvestilo ali ne?


Koliko časa pa rabiš da preveriš eno stran? 3 min?


V bistvu še toliko ne, ker tako preverjanje komot naredi čista avtomatika.

Hell, še kazni lahko povsem avtomatsko pošljejo. Ideja, kako pokrpat državni proračun.

čuhalev ::

technolog je izjavil:

Mesar je izjavil:


opeter je izjavil:

A to bodo zdaj vseh - ne vem - nekaj milijonov slovenskih spletni strani/portalov šli preverjat, če imajo to obvestilo ali ne?


Koliko časa pa rabiš da preveriš eno stran? 3 min?

V bistvu še toliko ne, ker tako preverjanje komot naredi čista avtomatika.

Hell, še kazni lahko povsem avtomatsko pošljejo. Ideja, kako pokrpat državni proračun.

+1

En namig za programerje. Če ima uporabnik možnost zavrnitve piškotkov, a noče, da se mu karkoli shrani na njegovo stran, je mogoče to implementirati tako, da se na koncu url doda parameter, npr. ?c=0. Seveda se mu bo ob vsakem novem obisku obvestilo še vedno prikazovalo, vendar mu bo olajšano brskanje po strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

Fairplay ::

Meni se pa zdi takšen način čisto vredu, če piše: z nadaljevanjem ogleda naše spletne strani se strinjate z uporabo piškotkov.
To pomeni, da se lahko vsak sam odloči ali bo šel na stran in sprejel piškotke, ali pač ne bo nadaljeval pregleda. To je podobno kot, tam kjer piše uporaba nečesa na lastno odgovornost.
Lahko bi napisali: Spletna stran uporablja piškotke.Uporaba na lastno odgovornost. :P

Mesar ::

Fairplay je izjavil:

Meni se pa zdi takšen način čisto vredu, če piše: z nadaljevanjem ogleda naše spletne strani se strinjate z uporabo piškotkov.
To pomeni, da se lahko vsak sam odloči ali bo šel na stran in sprejel piškotke, ali pač ne bo nadaljeval pregleda. To je podobno kot, tam kjer piše uporaba nečesa na lastno odgovornost.
Lahko bi napisali: Spletna stran uporablja piškotke.Uporaba na lastno odgovornost. :P


Če bi to v teoriji veljalo kot privolitev, še vseeno na prvi pageload ne smeš uporabniku dat piškotov zato ker jih bo v tem primeru dobil preden se lahko strinja ali ne strinja. To, da mu daš piškote pa potem naknadno možnost izbrisa ali celo navodila kako jih brisat je kršitev 157. člena ZEKom-1.
Your turn to burn!

ahac ::

Mesar je izjavil:

https://www.phpbb.com/community/viewtop...

Tole dela za phpbb3, s tem da je v 3.0.11 par vrstic kode zraven, zato je vse pomaknjeno za enih 9 vrstic naprej. Pa zraven je potrebno onemogočiti še style_cookie, ki ga nastavlja JS v /styles/prosilver/template/styleswitcher.js

Seveda odvisno od stila :)


Si dal kakšno sporočilo o cookijih pri loginu al kako?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

k4vz0024 ::

Večina piškotkarskih obvestil je zavajajoče. Tudi, če zavrneš ti jih dajo.

Ali so piškotki koristni? Da, vsekakor so za oglaševalsko industrijo in lastnike strani.:))

Ali pa... brez njih stran ne bi bila brezplačna...pa jo nikar ne postavite8-)

Mesar ::

ahac je izjavil:

Mesar je izjavil:

https://www.phpbb.com/community/viewtop...

Tole dela za phpbb3, s tem da je v 3.0.11 par vrstic kode zraven, zato je vse pomaknjeno za enih 9 vrstic naprej. Pa zraven je potrebno onemogočiti še style_cookie, ki ga nastavlja JS v /styles/prosilver/template/styleswitcher.js

Seveda odvisno od stila :)


Si dal kakšno sporočilo o cookijih pri loginu al kako?


Ne. Piškote dobiš šele po uspešni prijavi, takrat so izjema. Je pa res da dobiš tri piškote ter da bi bil za prijavo dovolj samo en piškot ampak v mojem primeru gre za en manjši forumček na katerem tako ali tako vse uporabnike ročno potrjuje administrator in jih osebno poznamo.

(2) Ne glede na določbe prejšnjega odstavka je dovoljeno tehnično shranjevanje podatkov ali dostop do njih izključno zaradi prenosa sporočila po elektronskem komunikacijskem omrežju, ali če je to nujno potrebno za zagotovitev storitve informacijske družbe, ki jo naročnik ali uporabnik izrecno zahtevata.


S tem ko uporabnik zahteva prijavo v sistem je ta piškot izjema in za njega ne potrebuješ opozorila, piškot za style sem skinil, ker samo zaradi njega nebom moril uporabnikov z opozorili.

k4vz0024 je izjavil:

Večina piškotkarskih obvestil je zavajajoče. Tudi, če zavrneš ti jih dajo.

Ali so piškotki koristni? Da, vsekakor so za oglaševalsko industrijo in lastnike strani.:))

Ali pa... brez njih stran ne bi bila brezplačna...pa jo nikar ne postavite8-)


Za zdaj... pa še to verjetno samo zato ker je IP povedala da bodo opozorila, opomini in ne samo kazni. Čeprav pa je po drugi strani na twitterju napisala tole...

https://twitter.com/nmusar/status/34566...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Mesar ::

Mimogrede če ima kdo še staro kodo od httpoola na strani mu ta veselo cookije nastavlja. :)

Prav tako je se IP zjasnila kako je z vtičniki kot je like box od FB ... https://twitter.com/nmusar/status/34566...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

techfreak :) ::

90 najbolj obiskanih strani glede na MOSS: http://deanrock.github.io/eu-cookies/

Velika večina privzeto nastavi piškotke, za katere potrebuje dovoljenje, 3 strani privzeto nimajo piškotkov, ostali pa imajo vprašljive piškotke (sejnega piškotka načeloma ne potrebuješ, razen če si prijavljen).

Testirani so bili samo 1st party cookies, ki so nastavljeni za domeno strani.

genesiss ::

88 http://www.connect.si 1 @nmusar Value: Zivjo_-_Trudmo_se_in_prec_bomo_postimal_
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Ales ::

Danes gledam dnevnik na nacionalki in veselo objavljajo novico o implementaciji zakona o piškotkih, hkrati pa ga še naprej veselo kršijo na svojem spletnem portalu... :P

šernk ::

Mi lahko nekdo pomaga? Za te piškotke se rabi dovoljenje ali ne?

phpbb2mysql_data
phpbb2mysql_sid
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

techfreak :) ::

Priporočal bi nadgradnjo na phpBB3, za navedene piškotke pa domnevam da so namenjeni za delovanje foruma.

Še vseeno bi piškotke privzeto onemogočil, ter jih nastavil šele pri prijavi, kjer bi uporabnika obvestil o namenu piškotkov.

mk818764 ::

Wow, prva stran, ki sem jo videl, da ima možnost zavrnitve
http://www.nkbm.si/

XsenO ::

Ales je izjavil:

Danes gledam dnevnik na nacionalki in veselo objavljajo novico o implementaciji zakona o piškotkih, hkrati pa ga še naprej veselo kršijo na svojem spletnem portalu... :P

Sem se na hitro sprehodil po straneh naše vlade in ministerstev. Nobena ni imela kakšno opozorilo implementirano
1 + 1 = 1

domenc ::

mk818764 je izjavil:

Wow, prva stran, ki sem jo videl, da ima možnost zavrnitve
http://www.nkbm.si/

Sam pred tem še vedno nastavi 2 piškotka :)

Zdutor ::

Na spletni strani Zamenjaj.com sem preko vtičnika uredil, da ob obisku ne naloži piškotkov. Zanima me, kako je s fejsbukovim Third-party requestom? Je v nasprotju z zakonom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zdutor ()
««
10 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobre prakse Informacijskega pooblaščenca že prešle v splošno rabo (2)

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4415038 (11678) MrStein
»

Informacijski pooblaščenec predstavil nove dobre prakse pri uporabi piškotkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5820375 (14109) AštiriL
»

cookie nova zakonodaja

Oddelek: Izdelava spletišč
419325 (7325) stb
»

ZEKom-1 po dveh tednih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
9319947 (14884) jype
»

Kdo vse ne priznava novega ZEKom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
13142576 (34214) trizob

Več podobnih tem