» »

Pripravite vašo spletno stran na nov zakon o piškotkih

Pripravite vašo spletno stran na nov zakon o piškotkih

««
9 / 15
»»

BigWhale ::

gapipro1 je izjavil:

Ja kar ni problem, ker je to piškotek namenjen temu da si zapomniš, da se uporabnik ne strinja s piškotki. Njegov pravi namen pa vem samo jaz in nihče drug. Tudi dokazati ne more drugače.

Ali slučajno se kje še skriva kakšen člen, ki pravi da za dokaz namena moraš razkriti source kodo?


Kaj ti moram zdaj dokazovati? Ne delaj se debila.

Ce v piskotek shranis kaj vec kot en byte, potem delas nekaj narobe. Za shranjevanje informacije o tem ali uporabnik zeli piskotke ali ne, ne rabis vec kot en byte. V bistvu je dovolj en bit.

gapipro1 ::

BigWhale je izjavil:

gapipro1 je izjavil:

Ja kar ni problem, ker je to piškotek namenjen temu da si zapomniš, da se uporabnik ne strinja s piškotki. Njegov pravi namen pa vem samo jaz in nihče drug. Tudi dokazati ne more drugače.

Ali slučajno se kje še skriva kakšen člen, ki pravi da za dokaz namena moraš razkriti source kodo?


Kaj ti moram zdaj dokazovati? Ne delaj se debila.

Ce v piskotek shranis kaj vec kot en byte, potem delas nekaj narobe. Za shranjevanje informacije o tem ali uporabnik zeli piskotke ali ne, ne rabis vec kot en byte. V bistvu je dovolj en bit.


Preberi moj osnovni post kam se skrije informacija. In ja en bit je dovolj.

DeeJay ::

ma mene uporabniša izkušnja ne moti tolko kot dejstvo, da bodo ta obvestila še kako lepo izrabljena za način nalaganja zlonamerne kode na računalnik nevednih ljudi... in takih je 95% uporabnikov.
Bo en Lojze pršu na neko stran... mu bo tam nek javascript alert odprlo če se strinja z cookiji, bo on kliknu DA/NE, se mu bo odprlo neki za executat in bo stisnu vredu. Pa bo še ena zombie mašina več.... oziroma bo Lojze čez en teden jokal, ko bo njegov klik račun prazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

MrStein ::

A bi lahko povzetek v prvi post dali (ali novo temo)?

Ker brat vseh sto-al-kolko sporočil v tej temi....

PS: Sem mislil, da je to sticky tema. Glede na situacijo, bi lahko en sticky o tek piškotkih naredili, čeprav je zdaj že malo pozno. :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

čuhalev ::

DeeJay je izjavil:

ma mene uporabniša izkušnja ne moti tolko kot dejstvo, da bodo ta obvestila še kako lepo izrabljena za način nalaganja zlonamerne kode na računalnik nevednih ljudi... in takih je 95% uporabnikov.
Bo en Lojze pršu na neko stran... mu bo tam nek javascript alert odprlo če se strinja z cookiji, bo on kliknu DA/NE, se mu bo odprlo neki za executat in bo stisnu vredu. Pa bo še ena zombie mašina več.... oziroma bo Lojze čez en teden jokal, ko bo njegov klik račun prazen.


Zato bi morala biti ta obvestila zelo majhna, ne pa čez desetino strani ali pa kar čez besedilo. Recimo kvečjemu kakšen link v nogi, kjer bi preklapljal med on in off.

raufnk ::

čuhalev je izjavil:

Zato bi morala biti ta obvestila zelo majhna, ne pa čez desetino strani ali pa kar čez besedilo. Recimo kvečjemu kakšen link v nogi, kjer bi preklapljal med on in off.

Če je obvestilo premajhno in ga uporabnik ne vidi, škodiš v primeru uporabe raznih sledilnih piškotkov predvsem sebi. Tako da je verjetno večini strani v interesu da uporabnik čim prej klikne, da se strinja... posledično pridejo zelo vidna obvestila.
lp raufnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raufnk ()

mk818764 ::

Čez mesec dni bo dal Google ven verzijo analitike brez keksov, tako da ni panike.
Čez čas pa bo zakon itak šel v pozabo ker je bedast. No, v banana republiki bodo lenuhi služli na ta račun.

Bomo strani selili na strežnike, tam kjer jih bog ne najde, lastniki domen pa bodo itak vsi v monte carlu :D

Mesar ::

To ni dovolj. Še firma, ki stoji za stranjo more biti izven EU, tako da za večino resnih strani to odpade.

Pa google analytics je že možno nastavit, da je brez cookijev.
Your turn to burn!

mk818764 ::

sem privat lastnik "imepriimek.si"
gostujem na kajmanjskih otokih, od tam je tudi "lastnik". Vsi podatki na spletni strani pa kažejo na uporabnika v slo. Kaj bodo uporabnika, ki je očitno slovenec prijeli za j...?

teoretično sprašujem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mk818764 ()

jernejl ::

mk818764 je izjavil:

sem privat lastnik "imepriimek.si"
gostujem na kajmanjskih otokih, od tam je tudi "lastnik". Vsi podatki na spletni strani pa kažejo na uporabnika v slo. Kaj bodo uporabnika, ki je očitno slovenec prijeli za j...?

teoretično sprašujem :)

Kolikor gledam sankcije po ZEKom-1, so kazni predpisane samo za pravne osebe, samostojne podjetnike in posameznike, ki samostojno opravljajo dejavnost.
Fizične osebe po tem zakonu, če prav razumem, ne morejo biti kaznovane. (Naj me prosim kdo popravi, če se motim)

izolan ::

Pozdravljeni,

Zanimajo me dve stvari.
1. Kako je s cookijem "PHPSESSID"? Ga moremo odstraniti, ali je dovoljen? Uporabljam ga pa za spletno trgovino.
2. Kako je z že obstoječimi cookiji?
Recimo danes sem prisel na stran XYZ in dobil njihove piskotke. Jutri, ko začne veljati zakon pa bo potrebno privoliti, da lahko shranjujes cookije. Ampak cookije že imam, saj sem to stran obiskal že danes.
Vprašanje je, ali moram kot spletni upravljalec, preveriti ali ima uporabnik že te cookije in jih izbrisati, ali je to stvar uporabnika da si jih sam pobriše jutri, ko začne veljati nov zakon?

Hvala za odgovore,

Lp, Blaž

Andruxa ::

Vprašanje za tiste, ki ste pohekali Google Analytics, da se nalaga le pogojno ob privolitvi. Ali je sploh še uporaben statistično, koliko ljudi pa privoli? Namreč tehtam med to opcijo in pa nakupu 3rd party softwara, ki omogoča zbiranje analitike preko 1st party piškotkov, v ozadju pa dela z GA, kar je potem work around okrog tega ogabnega skropucala od zakona, ker se potem izognemo "večjemu posegu v zasebnost uporabnika".

PS
ki pa ni poceni ... še eno lepo darilo ob dvigu DDV in splošni krizi
Lp, A

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Andruxa ()

mk818764 ::

Ne me basat? privat lahko nalagaš kekse kelko hočeš pa ti ne bo nič noben težil, če si pa pravna oseba pa te gonijo?

...:TOMI:... ::

Zanimivo je, da spletne strani ponudijo možnost "strinjam se" in "želim izvedeti več". Ni pa možnosti NE STRINJAM SE.

Tole je en fail, tisti "želim izvedeti več" te preusmeri na tekst, ki ga nikoli nobeden ne bere, kot pri inštalaciji SW. Spet brezveze vse skupaj, samo sebi namen, oziroma, da so firme ščitene. Kaj pa zaščita obiskovalcev strani?
Tomi

Fukomuko ::

Kako se pa tole vgradi v Joomlo/WP? http://silktide.com/cookieconsent

Baja ::

mk818764 je izjavil:

Ne me basat? privat lahko nalagaš kekse kelko hočeš pa ti ne bo nič noben težil, če si pa pravna oseba pa te gonijo?


mislim, da je v tej temi že bilo napisano, da velja tudi za posameznike, le kazni so nižje. nisem pa prepričan.

gustinmi ::

Potrebno je pridobiti potrdilo za uporabo "obtrusive cookies". To se pravi vseh piškotkov, ki niso sistemski (npr. phpsessionid piškotek ne potrebuje tega).
Praktično: če imate na strani piškotke, od naprimer Google analytics, potem rabite od uporabnika pridobiti potrdilo.

Vse skupaj je zelo enostavno, prosimo poglejte izvorno kodo moje rešitve na povezavi: Enostavna implemetacija potrdila o piškotkih

Zadevo se uredi v celoti na HTML strani.

Tole je pa uradnoi povzetek: Vir - Arnes.si

raufnk ::

Arnesova implementacija mi ne deluje povsem v skladu z zakonom... nisem prepričan, da sta oba piškotka, ki ju postavijo brez dovoljenja res nujno potrebna za delovanje strani.
lp raufnk

gustinmi ::

V moji (linkani) implemetaciji sem se ravnal po google.si. Osebno ne bi bil bolj pikolovski od Googla.
Itak pa, če ni vaš site med 10 najbolj obiskanih v Sloveniji, se s tem ne bo noben ukvarjal.

Baja ::

Nataša mogoče ne, konkurenca pa te vseeno lahko prijavi in potem Nataša teži :/

raufnk ::

Ja - ravno zaradi konkurence hočem stran, ki popolnoma spoštuje zakon (ki ga tudi jaz ne maram preveč - mogoče v ZELO omejenem obsegu) :)
Konkurenca se bo, mislim da, najbolj trudila s prijavami...
lp raufnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raufnk ()

Fukomuko ::

gustinmi je izjavil:

Potrebno je pridobiti potrdilo za uporabo "obtrusive cookies". To se pravi vseh piškotkov, ki niso sistemski (npr. phpsessionid piškotek ne potrebuje tega).
Praktično: če imate na strani piškotke, od naprimer Google analytics, potem rabite od uporabnika pridobiti potrdilo.

Vse skupaj je zelo enostavno, prosimo poglejte izvorno kodo moje rešitve na povezavi: Enostavna implemetacija potrdila o piškotkih

Zadevo se uredi v celoti na HTML strani.

Tole je pa uradnoi povzetek: Vir - Arnes.si

Sem poskusil vgradit v index datoteko Joomle. Obvestilo se sicer prikaže, ampak ne blokira piškotkov.:|

gustinmi ::

Pazi zdaj. Ta sample NE blokira piškotkov. To samo zahteva od uporabnika potrditev, da se strinja z uporabo. Ko uporabnik enkrat potrdi, se shrani za dve leti v obliki piškotka.

1. Piškotke hrani browser in sicer glede na URL (npr. piškotki za www.24ur.com, za www.google.si).
2. Piškotke pa lahko blokira edino uporabnik brskalnika, in sicer za cel brskalnik.

Joomla brez piškotkov sploh ne more delat (phpsession piškotek je potreben za delovanje phpja), razen če bi na strežniku bilo urejeno, da se piškotek prenese kot del URL povezave. Naprimer:
http://myjoomla.php?phpsessionId=CBA110...

EU direktiva še zahteva, da uporabniku NE SEM biti onemogočen dostop do strani, če se ne strinja z uporabo piškotkov. Kar v praksi pomeni, da mu moraš dosto omogočiti, obstaja pa verjetnost da ne bo mogel uporabiti vse funkcionalnosti (npr. log in, "remember ni")

LP

budnost ::

Sem probal tole html kodo dati na stran. Pa tudi, če to potrdim na spletni strani, mi jo vseskozi ponuja, čeprav je bila potrjena. Kam more iti skripta?

uporabniik ::

Kaj pa lahko uporabljam jquery sejo ki se ustvari tudi kot kuki ali pa pač jquery kuki kateri drži stanje orodne vrstice za izbor stanja, če še nisi potrdil lahko minimiziraš in potem tako tudi ostane?

gustinmi ::

Skripta mora v glavo ali na dno strani (pred closing < /body > tag).

V prvi verziji je bila napaka, je pisalo "text/javascrip" namesto "text/javascript" (manjkal t).

Prosim peveri delujoč sample na: http://demo.mitjagustin.si/cookie_conse...

Fukomuko ::

Hvala za razlago, torej gre za podobno implementacijo, kot jo imajo recimo Računalniške novice in FERI? Čeprav to potem še vedno ni v skladu z zakonom, ker piškotkov ne blokiraš, ampak najbrž je bolje kot nič? Če ne drugega, bo vsaj kazen nižja:).

gustinmi ::

uporabniik je izjavil:

Kaj pa lahko uporabljam jquery sejo ki se ustvari tudi kot kuki ali pa pač jquery kuki kateri drži stanje orodne vrstice za izbor stanja, če še nisi potrdil lahko minimiziraš in potem tako tudi ostane?


Jquery še malo poenostavi kodo. Sem pripravil primer: http://demo.mitjagustin.si/jq_cookie_co...

gustinmi ::

Fukomuko je izjavil:

gustinmi je izjavil:

Potrebno je pridobiti potrdilo za uporabo "obtrusive cookies". To se pravi vseh piškotkov, ki niso sistemski (npr. phpsessionid piškotek ne potrebuje tega).
Praktično: če imate na strani piškotke, od naprimer Google analytics, potem rabite od uporabnika pridobiti potrdilo.

Vse skupaj je zelo enostavno, prosimo poglejte izvorno kodo moje rešitve na povezavi: Enostavna implemetacija potrdila o piškotkih

Zadevo se uredi v celoti na HTML strani.

Tole je pa uradnoi povzetek: Vir - Arnes.si

Sem poskusil vgradit v index datoteko Joomle. Obvestilo se sicer prikaže, ampak ne blokira piškotkov.:|


1.
Za samo blokiranje piškotkov v aplikaciji, je potrebna še PHP koda:


//place in application where cookies are generated
if ( true === isset($_COOKIE["cc"]) )
{
setcookie("TestCookie1", "foo=bar"); //dummy generation of cookies
setcookie("TestCookie2", "bar=foo"); //dummy generation of cookies
}


2.
Težje pa je z piškotki od npr. Google Analytics, če uporabljate to na strani. Tam bi morali spremeniti GAE skripto, da ne naloži analytics-ov, če se uporabnik ne strinja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gustinmi ()

Netrunner ::

žal še nisem imel časa naštudirat to zadevo pa imam samo eno vprašanje...

na strani imam samo en cookie PHPSESSID katerega ustvari CMS in isto sejo koristim še košarico na spletnis trani .. kaj je dovolj če dam obvestilo da obstaja ta cookie ali moram prej spraševat za dovoljenje ?? ..kar nekaj .. prav tečno je ta obvestila gledat povsod

hvala za odgovor
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

gustinmi ::

Za sessionid sploh ni nič treba. Če je to res edini piškotek. Škodilo pa ne bo, če vržete gor tistih par vrstic.
Še enkrat, za primer vzemite www.google.si (prej pobrišite vse piškotke), pojdite na stran, in si poglejte, kako je to pri jih z stališča končnega uporabnika.
Je čisto na dnu nstrani, ko iščete (in to samo ob prvem odpiranju strani).

Naprimer na www.delo.si je prav nerodno narejeno.

BigWhale ::

gustinmi je izjavil:

Za sessionid sploh ni nič treba. Če je to res edini piškotek.


Kje si pa to prebral?

Fukomuko ::

Ima kakšen smisel, če se v pogojih uporabe napišejo piškotki, ki jih spletna stran uporablja? Recimo http://www.racunalniske-novice.com/splo... imajo rešeno na tak način.

gustinmi ::

BigWhale je izjavil:

gustinmi je izjavil:

Za sessionid sploh ni nič treba. Če je to res edini piškotek.


Kje si pa to prebral?


3. Razvrstite piškotke glede na njihovo invazivnostsaj Smernice IP-RS (str. 9-11) določajo za različne piškotke različne obveznosti (v primeru ne-invazivnih piškotkov oz. izjem privolitev uporabnika ni potrebna). Med izjeme lahko uvrstite sejne piškotke (session cookies), piškotke potrebne za avtentikacijo uporabnika, piškotke, potrebne za predvajanje multimedijskih vsebin ... Ne morete pa med izjeme uvrstiti piškotkov zunanjih ponudnikov za analitiko (npr. Google Analytics), piškotke vtičnikov družbenih omrežij (npr. Facebook like) … Razvrstitev piškotkov skrbniki izvedite glede na priporočila v Smernicah IP-RS, izjeme pa lažje uveljavljate za lastne piškotke (tiste, ki jih nastavi vaša aplikacija).

Fukomuko je izjavil:

Ima kakšen smisel, če se v pogojih uporabe napišejo piškotki, ki jih spletna stran uporablja? Recimo http://www.racunalniske-novice.com/splo... imajo rešeno na tak način.


Ja ima smisel, saj je to v priporočilu (na arnes strani):

4. Pripravite in objavite spletno stran, na kateri se nahaja popis vseh piškotkov. Uporabnike najprej obvestite, da uporabljate piškotke in nadaljujte s popisom vseh piškotkov. Podrobnejša navodila se nahajajo v Smernicah IP-RS (str. 14 in 15), ogledate pa si lahko tudi Arnesovo izjavo o uporabi piškotkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gustinmi ()

budnost ::

gustinmi je izjavil:

uporabniik je izjavil:

Kaj pa lahko uporabljam jquery sejo ki se ustvari tudi kot kuki ali pa pač jquery kuki kateri drži stanje orodne vrstice za izbor stanja, če še nisi potrdil lahko minimiziraš in potem tako tudi ostane?


Jquery še malo poenostavi kodo. Sem pripravil primer: http://demo.mitjagustin.si/jq_cookie_co...



Ko na spletni strani potrdim sprejemanje piškotkov se mi vseeno še naprej pojavlja ta napis. Ali bi bilo možno, da ko enkrat potrdiš, da se ne pojavlja več. Zdi se mi, da je bilo rečeno, da piškotek deluje 2 leti...

gustinmi ::

budnost je izjavil:

gustinmi je izjavil:

uporabniik je izjavil:

Kaj pa lahko uporabljam jquery sejo ki se ustvari tudi kot kuki ali pa pač jquery kuki kateri drži stanje orodne vrstice za izbor stanja, če še nisi potrdil lahko minimiziraš in potem tako tudi ostane?


Jquery še malo poenostavi kodo. Sem pripravil primer: http://demo.mitjagustin.si/jq_cookie_co...



Ko na spletni strani potrdim sprejemanje piškotkov se mi vseeno še naprej pojavlja ta napis. Ali bi bilo možno, da ko enkrat potrdiš, da se ne pojavlja več. Zdi se mi, da je bilo rečeno, da piškotek deluje 2 leti...



Soooory, je bila napačna koda. Zdaj deluje v redu, prosim vzemi celotni javascript na novo.

shadow7 ::

gustinmi je izjavil:

Joomla brez piškotkov sploh ne more delat (phpsession piškotek je potreben za delovanje phpja), razen če bi na strežniku bilo urejeno, da se piškotek prenese kot del URL povezave.


Joomla 1.6 in 2.5 preverjeno dela brez.
Joomla 2.5 Disable Sessions for Guest

gustinmi ::

shadow7 je izjavil:

gustinmi je izjavil:

Joomla brez piškotkov sploh ne more delat (phpsession piškotek je potreben za delovanje phpja), razen če bi na strežniku bilo urejeno, da se piškotek prenese kot del URL povezave.


Joomla 1.6 in 2.5 preverjeno dela brez.
Joomla 2.5 Disable Sessions for Guest


Ja dela ja, ampak samo Joomla Quest Mode. Mislim sem na funkcionalnost, ki zahteva logiranje uporabnika.

Fairplay ::

Pozna kdo kak plugin za wordpress, s katerim lahko sheras članek na facebook in ne uporablja piškotkov?

Mesar ::

Kako pa si pravniki to razlagajo?

http://www.pf.um.si/sl/

:|
Your turn to burn!

Baja ::

Mesar je izjavil:

Kako pa si pravniki to razlagajo?

http://www.pf.um.si/sl/

:|


haha, mam koncano samo osnovno šolo pa mi jasno da tole ne gre cez zakon, pa če me zbudiš ob polnoči, pa da zakon preberem do 00:05

mislim, ignoranca, bedastoče, hvatanje krivin, če mi bo pa kdo težil pa bom zrihtal. grem tankat brez da bi plačal, pa če me dobijo, bom se zgovarjo da nisem vedel da treba plačat, ker ni blo nobenga zraven ročke. jaz bi take, ki so implementirali take zadeve, kaznil prve, polna kazen na celi črti, brez izgovorov.

grem na mimovrste, rečem nočem kukijev (iz radovednosti) in mi jih naštepa 5!!! WTF

malo sem nakurjen trenutno, ampak če rečem da smo res banana republika, žalim inteligenco banan. in vedno bolj sem ponosem da nimam SŠ/faksa, ker vidim s kakšno pametjo bi končal --- obenem se opravičujem vsem (upravičeno) prizadetim za zadni stavek.

Mesar ::

Ja ne vem kje je problem. Mogoče, da ima večina neke češke sisteme pa je zdaj problem razrit pol sistema da odpraviš cookie... pa majo 10 takih :)
Your turn to burn!

Ales ::

Gustinmi, brez zamere, ampak ti narobe učiš folk. Praktično nič, kar si napisal, ni v skladu s smernicami Informacijskega pooblaščenca ali z dejanskimi programskimi zahtevami posameznih delov kode.

Za sessionid sploh ni nič treba. Če je to res edini piškotek. Škodilo pa ne bo, če vržete gor tistih par vrstic.


To je v direktnem nasprotju z določili ZEKom-1. Sejni piškotek je ista stvar kot kateri koli drugi piškotek, vse je odvisno od njegovega namena. V smernicah Informacijskega pooblaščenca imaš jasno navedeno, katere so izjeme, pri katerih ni potrebno zahtevati izrecne privolitve uporabnika. Za vse druge namene moraš pridobiti privolitev, tudi če gre za sejni piškotek.

Joomla brez piškotkov sploh ne more delat (phpsession piškotek je potreben za delovanje phpja), razen če bi na strežniku bilo urejeno, da se piškotek prenese kot del URL povezave.


Prvo, sejni piškotek NI potreben za delovanje PHP-ja. To je popolna neumnost.

Drugo, Joomla v osnovi deluje tudi brez piškotkov.

Tretje, tudi če se sejni piškotek prenese kot del URL-ja, to spada pod ta zakon.

Ni važno, kako se prenese, kot piškotek, del URL-ja, local storage, vseeno. Zakon ureja hranjenje podatkov v terminalski opremi obiskovalca, pod to spada tudi npr. unikaten id v URL-ju.

Srčno upam, da komu ne urejaš spletnih strani na podlagi do sedaj napisanega, ker jih znaš stat kako kazen.

Mipe ::

Danes so me skoraj vse spletne strani kar naenkrat začele posiljevati s tem nadležnim vprašanjem o shranjevanju piškotkov. Pri mimovrste imajo to lepo in nevsiljivo urejeno. Druge so bile dokaj vsiljive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Fairplay ::

Kaj pa za third-party requests (mcookie-checker.com) se tudirabi soglasje?
Natančneje google maps

Mesar ::

Dobim včasih 2 včasih 3 priškote že takoj ko priletim na stran. Ko dam tam, da nočem piškotov pa dobim še več cookijev...

Fairplay je izjavil:

Kaj pa za third-party requests (mcookie-checker.com) se tudirabi soglasje?
Natančneje google maps


Baje se da preko Google Maps API v3 ... vendar je pri googlu to malo problem ker če si prijavljen v kakšno njihovo storitev dobiš kr piškote ne glede na kakšen način uporabniš google maps ali pa embedaš YT video.

No, sej FB se podobno obnaša s svojimi widgeti...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Netrunner ::

Ta zakon je totalen FAIL... ta obvestila po straneh so zelo nadležna. Bi uvedli da spletne strani morajo upoštevat do not track opcije in to je to... ne pa s temi obvestili
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

uporabniik ::

Zanima me kaj pa pravite na 24ur.com?

Ales ::

Logično bi sklepal, da bo najprej sledil inšpekcijski nadzor teh večjih spletnih mest.

Kaj lahko sploh človek reče na tako implementacijo, še pred opozorilom naložijo cel kup svojih in tujih piškotkov... bum, Facebook, itd. Z zakonom to seveda nima veze, s priporočili Informacijskega pooblaščenca tudi ne...

Zanimiv teden bo.

gslo ::

mene zanimajo cene webmasterjov, ki so jih kontaktirale stare stranke, brez vzdrževalnih pogodb ali česa podobnega, škrte, vendar polne dnarja. vprašanje je bilo v stilu "si nam že zrihtal stran, da bo po zakonu? kaj še čakaš?"

ena kompjuteraška ura v rangu 40-50e? njim bom ziher postavu maximalno sprejemljivo. >:)
««
9 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobre prakse Informacijskega pooblaščenca že prešle v splošno rabo (2)

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4415066 (11706) MrStein
»

Informacijski pooblaščenec predstavil nove dobre prakse pri uporabi piškotkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5820397 (14131) AštiriL
»

cookie nova zakonodaja

Oddelek: Izdelava spletišč
419328 (7328) stb
»

ZEKom-1 po dveh tednih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
9319963 (14900) jype
»

Kdo vse ne priznava novega ZEKom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
13142610 (34248) trizob

Več podobnih tem