» »

Tipkovnica in miška v enem

Tipkovnica in miška v enem

dottor ::

Malo sem gledal na spletu in v naših spletnih trgovinah našel samo Logitech K400. Potreboval bi brezžično tipkovnico ki ima še touchpad zraven ali kak drugi pripomoček za premikanje miškinega kazalca. Potrebujem jo za HTPC, da nimam šop kablov za upravljanje naprave ampak samo eno brezžično tipkovnico (ki bi delovala tudi kot miška) in pa gamepad (tega že imam in je brezžičen). Kar se denarja tiče mi je K400 za 40€ še nekako dosegljiva, ampak če ve kdo za kakšno cenejšo varjanto ki dejansko deluje bi prosu za kako priporočilo. Po eBayu znam tudi sam iskat ampak iščem res dobre predloge. Lahko je tudi naročilo iz tujine ampak najraje bi videl da bi jo kupu pri nas. Znamka ni tako pomembna, važno da ima vsaj ene 5-10m dometa. Če nima touchpada lahko ima tudi "bradavico". Miško na tipkovnici bi potreboval samo za brskanje po mapah in po spletu. Za Play, Pause, Stop, ... bi si proval nardit hotkeye.
Že vnaprej hvala za predloge.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

kr?en ::

Poglej za Sonyjevo PS3 bluetooth tipkovnico.

dottor ::

PS3 tipkovnice nimajo funkcije pomika miške, ker na PS3 za to skrbijo "gobice" za premikanje. Je kakšna možnost, da svoj Logitech RumblePad Cordless 2 pripravim, da "gobica" deluje kot premik miške?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

kr?en ::

Tista PS3 tipkovnica ima tak scegi kot Thinkpad tipkovnice in jo lahko BP uporabis za HTPC.

dottor ::

Imaš kak link kje bi jo lahko dobil v SLO?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

kr?en ::

Zal ne, sem jo pa videl v BBju v Cityparku pred parimi dnevi.

Edit: Link do Amazona: http://www.amazon.co.uk/Sony-529086-Wir...
Je malo drazja, ampak se imo splaca. Tiste poceni Logitech so navado plasticno sranje, ki imajo tak obcutek kot da ti bodo razpadle v rokah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kr?en ()

dottor ::

za 40€ dobim Logitech K400 ki je v polni velikosti. Sama velikost mi ni tako pomembna. Sicer sem na netu našu neko Genius majhno tipkovnico za 13€ samo kaj ko nima miške. Sem pa na Logitech-ovem forumu našu nekaj uporabnih informacij kako gamepad spremenit v miško. Morem jutri poskusit. Pa en hotkey da ti odpre tipkovnico na ekranu pa lahko vse z gamepadom delaš. Vdaj v teoriji...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

kr?en ::

Zase vem, da nebi hotel met neke tipkovnice v polni velikosti, ce bi hotel upravljat HTPC. Zongliranje z onscreen tipkovnico in gamepadom pa ne hvala. Mi je dopizdilo ze pri izdelavi uporabniskega racuna na PS3ju, ko sem moral iskat crke z gamepadom.

dottor ::

Jaz sem se hitro navadu na mojem PSPju in so tipke kar letele. Upam d ami uspe nekako zrihtat, da s kazalci letiš po tipkovnici, čene bo en velik FAIL, ampak glede na to da bom tipkovnico zelo malo uporabljal (praktično samo za brskanje po spletu in iskanje map) bomo preživeli. Bolj se mi gre za miško.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

kr?en ::

Ce imas androidni telefon si prenesi aplikacijo, da potem s telefonom simuliras tipkovnico/misko in tako upravljas PC preko mreze.

Prides najceneje skozi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kr?en ()

dottor ::

Ja to sem tudi razmišljal. TeamViewer niti ni tako slaba zadeva. Bom tudi to proval kakšen input/output lag ima.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mini Bluetooth Keyboard - preveč izbire

Oddelek: Kaj kupiti
252193 (1351) Jst
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212978 (10636) zhigatsey
»

Krmiljenje PC-ja preko daljinca

Oddelek: Pomoč in nasveti
142028 (1592) akulp
»

Tipkovnica za kavč-surfing

Oddelek: Kaj kupiti
234758 (3938) dottor
»

Tretji korak Valvea v dnevne sobe je igralni plošček (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
5720746 (12203) opeter

Več podobnih tem