» »

Mini Bluetooth Keyboard - preveč izbire

Mini Bluetooth Keyboard - preveč izbire

Jst ::

Hello Slotekarji, prosil bi vas za vaše spoštovano mnenje oz. nasvet.

Rad bi kupil nekaj takšnega:




Uporabljal bi za EntertainmentPC, ki je "HUB" za "Entertainment" za celo stanovanje. (Nekaj časa sem uporabljal JoyToKey, s katerim lahko gamepad uporabljaš namesto miške.)

Naletel sem na takšne majhne BT tipkovnice prek oglasov (recommended for you) ali "Editor's Picks" ali Recommended na raznih "Kitajskih bolšjih trgih".

Če malo premislim, bi mi takšna zadeva prišla zelo prav. TVja nimam, ker ga je nadomestil 4K monitor, vedno več imam iIOT (Idiotic/Internet of Things*), za "OK Google" ali "Alexa,..." nisem v pravi regiji (da bi lahko izkoristil ves potencial teh "home-listening" naprav), tako da bi mi za kakšno leto (mogoče dve) zelo prav prišla takšna mini tipkovnica z trackpadom, ki ne stane 149 EUR (videl v eni trgovini), najcenejšo za 3 EUR (OK, pretiravam, Kitajci jih ponujajo za ~10-45) pa tudi ne bi kupil.

Vesel bi bil, če bi delala z Windows 10 Desktop in Android napravami. Če ima pamet za TVje in ostale Android gadgete, vendar potem stane več kot 100EUR, hvala lepa, kupim raje Kitajca za 14 EUR...


---

Ima kdo kaj podobnega? Kako se obnese? Nameravate kupiti kaj podobnega? Ali že uporabljate podobno stvar?

Vesel bi bil vsake ideje, izkušnje, nasveta, review ali reklame...

TRENUTNO DRETJE: "OK GOOGLE, PLAY ME SOME MUSIC", "OK GOOGLE, PLAY RANDOM SONG"


Se žal ne obnese najbolje, čeprav naredi, kar ima v naboru, vendar je omejen na desetino, ker nisem v USA.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

janezvalva ::

ja. tole sem kupil par dni nazaj preko amazon uk
minitipkovnica touchpad kombo

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00...



sicer ne vem zakaj bi ti rabil bluetooth verzijo, vendar imajo oboje (blue tooth ter 2.4ghz)
dokaj v redu stvarca, dela out of the box, moja je sicer 2.4ghz.

pomanjkljivosti:
-moč signala hitro upade, lahko uporabljaš do razdalje par metrov, s tem da je dobro če je receiver dongle na dobro vidnem mestu
-tipkovnica se sama postavi v standby po določenem času, za wakeup moraš stisnit katerokoli tipko. zdej ne vem če je to glih pomanjkljivost.
-ni slovenska tipkovnica, torej nimaš čžš tipk, ampak angleška tipkovnica z UK postavitvijo

prednosti:
-osvetljena tipkovnica
-tipka za zagon media centra(kodi, plex, mediaportal, itd)
-deluje na vseh mogočih OS(win, mac,linux, android)
-ima čisto vse tipke kot velika multimedijska tipkovnica
-touchpad je lepo odziven

vse skupaj s poštnino je prišlo 23€

hojnikb ::

imam isto tole rii i8+. Baterija je bolj švoh (za kak teden aktivne uporabe), domet tudi ni kaj prida.
Touchpad je zanič, včasih gesture za scrolanje prepozna kot backspace (fun ensures :D).
Aja pa ko gre baterija proti koncu, se mu sfuzla.

Za tu in tam je ok, za vsak dan pa ne priporočam. Osebno bi takoj plaču x2-x3 za bolšo zadevo v istem formfactorju (ta je zakon!) ampak ni alternativ as far as i can tell.
#brezpodpisa

Jst ::

Če malo bolj premislim, je bolje, da je WiFi (čeprav so z WiFi tudi čudni problemi vsake toliko...), ampak če ima poleg WiFi tudi Bluetooth, toliko bolje. Uporabljal bi res skoraj vsak dan - za malenkosti. Recimo predvajanje glasbe/podcasta, med gledanjem filma (pavza, glasnost,...), HUB za IOT (podpira IR, BT, WiFi). Da se pač ne rabim stegniti iz naslonjača do tipkovnice+miške. In by the way uporabo.

Vseeno bi pa rad, da dela malo bolje, kot je opisal Hojnik. Glede, da mi jo ponujajo za 8 EUR in če kupim, se takšne "malenkosti" spregleda. Recimo kakšno za 50 EUR... takšna bi pa rad, da dela pošteno, dobro, hitro in z relativno dobrim dometom.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

hojnikb ::

ce najdes, napisi. Jst se nisel nasel nicesar bolsega v tem formfactorju.
#brezpodpisa

Jst ::

V bistvu sploh ne vem, v kateri kategoriji se najde takšne mini remote zadeve. (Zame ni nujno, da je ravno cela tipkovnica.)

Lahko da ima samo recimo ene 15 pametno postavljenih tipk, trackpad, pa mogoče še kaj. Recimo en Xbox controller like analog stick, čeprav ne vem, zakaj bi ga uporabljal, ampak če so se spomnili kakšnega pametnega use-case scenarija, i'm on board.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

</head> ::

Tudi sam sem tole zadev enkrat nekje videl za 7€ in sem impulzivno kupil.

Če bi dal 30€ mi še vedno ne bi bilo žal za tole, Če bi dal pa 50€, bi pa pričakoval malo boljšo kvaliteto tipk in touchpada.

Jaz jo uporabljam vsake par dni in je super. Ne boš pa s tem notmlano interneta uporabljal. Ni, da bi s tem nekaj tipkal. To, da poiščeš youtube vide že, kaj več pa ne.

Cervantes ::

Imel. Brezveze. Pa še BT baterijo žre.

</head> ::

Aja. BT je bullshit za take napravce.
RF je daleč bolj primeren za tole, ker žre minimalno štroma.
Dve AA bateriji mi držita večino leta. Odvisno od uporabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: </head> ()

Heavy ::

#TeamFelix

Assass1n ::

Jaz imam prejšni model, dela super touch pad je soliden, le prevelika je za uporabo tvja. Uporabljam 97% le touchpad in je ostalo v napoto.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

fikus_ ::

Imam nekaj takšnega, za uporabo precej nerodna. Ne moreš držati z obema rokama in tipkati.

mailer ::

Zakaj ne uporabiš kakšnega poceni telefona za upravljanje naprav oz mogoče celo kakšna harmony varianta od logitecha?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Dr_M ::

Heavy je izjavil:

Mnenje o tejle?

https://www.mimovrste.com/tipkovnice/lo...


Sprobal sem kar nekaj malih tipkovnic (tudi omenjene v tej temi), vse brezvezne, nefunkcionalne, hitro crknile, zato sem nabavil k400 za probo.
To je to kar sem iskal nekaj let, sicer malo velika, ampak za v dnevno sobo za htpc je super.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jst ::

To, kar ste postali na mimovrste so "full fledged" tipkovnice.

Jaz iščem nekaj majhnega...

Tako kot je zgoraj "/head" napisal:

Jaz jo uporabljam vsake par dni in je super. Ne boš pa s tem notmlano interneta uporabljal. Ni, da bi s tem nekaj tipkal. To, da poiščeš youtube vide že, kaj več pa ne.


Seveda, da je ne bi uporabljal namesto navadne tipkovnice. Pač pri primerih, ko za našo regijo "OK Google", "Alexa",... ne delajo ali imajo samo eno desetino uporabnosti (še manj v bistvu), moraš pa samo klikniti na en gumb na tipkovnici ali z miško - da ne rabiš dobesedno do mize do "glavne" tipkovnice in miške, ampak da lahko kakšno malenkost iz naslonjača narediš.

Cortana je tudi razočaranje v tem pogledu, čeprav imam nastavljeno vse angleško. Zna upravljati nekaj appov iz "Microsoft Store" pa še tu je neumna. Na "OK Google" sem pa že tako navajen, da ga uporabljam dnevno. Ravno sedaj "Answer Call".
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BadWolf ::

Jst ::

BadWolf je linkal na "Air Mouse/KB". To sem že videl, a me vseeno zanima, kako "mouse" verzija dela "v zraku".
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BadWolf ::

Ne perfektno, ampak ok za recimo android box upravljat.Včasih morš mal mahat, da pride kazalec tja, kamor hočeš. Ga pa uporabljam na 4-5 metrov. Sam sem čist zadovoljen, sploh za ta denar.

TRIROG ::

Doma imam logitech dinovo mini.
Ne vem če se še prodaja, ampak je vredna vsakega centa!

Jst ::

133 EUR? To je pa ZAME OSEBNO malo preveč. Se raje vstanem in mi Garmin zabeleži eno kalorijo, kot pa da dam fakin' 133 EUR. No, vsakemu svoje. Jaz pa na mesec porabim 100 EUR za vaping in ostale "gadget-related" hobije.

Aja link: https://www.mojpaket.si/tipkovnica-logi...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Jst ::

Kaj si mislite o tej:

(Best seller na Amazon)

https://www.amazon.com/Rii-Wireless-Key...



Size: 17 x 10 x 2 cm

Aja, še cena: 22 dolarjev.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Dr_M ::

Imam nekaj podobnega (identicen izgled, xy random firma), zanic, slabo dela, trackpad skret, po enmu letu (neuporabe) crknila.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

T_F_7 ::

Kaj te tipkovnice od Rii in iPazzPort so vse zanič?
Ta model je dobro ocenjen na Amazonu: Rii Mini H9+ Wireless, me mika da bi jo vzel. Gledal sem tudi Logitech K400 Plus, vendar me moti, ker je prevelika.

Daliborg ::

Tudi sam sem imel podobno zadevo (enak izgled) ampak je baterija crknila po parih mesecih neuporabe.

Sedaj uporabljam smartphone + wifi mouse aplikacijo. Ima lepe funkcije ko preklopiš na različne aplikacije npr. če uporabljam VLC mi da medijske tipke, če brskalnik mi ponudi tipke za brskalnik etc. gre pa za tole aplikacijo: http://wifimouse.necta.us/

lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

klinker ::

Tudi sam imel to zadevo in je za vsak dan en klump. Zdaj imam K400 in je ok. Sicer malo draga, glede na to da ne daje obcutka neke kvalitete, dela pa popolnoma ok. Plus varjanta vsaj po slikah deluje bolje, pa od MSa je tudi podobna zadeva na voljo za okoli 40€. Je sicer res navadna "velika" tipkovnica, ampak vsaj dela kot mora.

Jst ::

Če imate xbox (compatible) gamepad, priporočam: JoyToKey. Če imate wireless, velik ali več monitorjev, je programček super uporaben.

Primer uporabe: zjutraj se zbudiš, vzameš gamepad, odpreš "news app" (pač tisto aplikacijo, ki ti dostavlja novice), in že poslušaš kaj je no[v/r]ega. Ali štartaš audiobook / glasbo.

Ko gledaš film ali TV serijo, je nekaj nastavitev (skoraj za vsakega) nujno potrebnih.

Vseeno pa bi raje imel eno majhno tipkovnico iz slik, samo kaj, ko vse te kitajske, ki so poceni, delajo za en drek. Kaj boljšega težko dobiš, če pa že, je namesto 15, 150 EUR. (predvidevam in pretiravam)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup tipkovnice

Oddelek: Kaj kupiti
151661 (1386) gendale2018
»

povezava tv wireless tipkovnice miske

Oddelek: Pomoč in nasveti
5541 (359) thetech
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212960 (10618) zhigatsey
»

Vzdržljiva wireless miš

Oddelek: Kaj kupiti
101070 (792) klinker
»

Tipkovnica za kavč-surfing

Oddelek: Kaj kupiti
234758 (3938) dottor

Več podobnih tem