» »

telefon in lise

telefon in lise

sara2 ::

Dober dan!

Pred 1 tednom sem vzela pri Mobitelu telefon Samsung Galaxy S3 LTE in ko sem prišla domov sem opazila lise. Zdaj pa da vam razložim, ker je pravzaprav neverjetno. Te lise so ČRNE BARVE in se vidijo samo na TEMNI podlagi (recimo, ko odprem prikaz smsov ali pa galerijo, ko je ozadje črno) in samo v TEMI. Vem da je smešno, vendar mene to moti, glede na to, da sem zelo "picajzlasta" pri takih stvareh in glede na to, da je telefon nov, bi moral biti brezhiben.
Naslednji dan sem šla nazaj na Mobitel (prej kot 24 urah, saj sem se bala, da ne bojo rekli, da mi je padel po tleh ali karkoli in da sem jaz kriva), vendar ženski nisem mogla pokazati teh lis, nato pa je dala telefon v veliko škatlo in z rokami zakrila, da je prišlo čim manj svetlobe v škatlo in je rekla, da vidi in da bo poslala na servis RAM2. Včeraj je prišel telefon nazaj in napisali so, da niso našli nobenih lis (verjetno zato, ker niso gledali v temi), potem je pogledala še ena druga ženska, ki je tam delala in je rekla, da tudi ona vidi. Sedaj nevem kaj naj storim, malo me je tudi strah, da se lise ne bodo širile. Šla bi tud v Ljubljano na ta servis osebno in bi jim pokazala, pa ne vem, če se mi sploh splača.

Lep pozdav

andromedar ::

Slikaj v temi (seveda brez fleša) in pokaži kako zgledajo te lise.
Eh?

opeter ::

To misliš na ekranu?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

andromedar ::

opeter je izjavil:

To misliš na ekranu?


Ne na ekranu, na usb konektorju se pojavijo lise, ko zažene aplikacijo s temnim ozadjem. Doooh!
Eh?

sara2 ::

Ja, na ekranu, v spodnjem levem kotu so tri lise, približno 1 cm velike. Potem, v res temi, se pa vidijo še malo večje pike na desnem kotu spodaj. Tko kot da bi bilo spraskano so te lise, ne kot da bi bile razlite. Nažalost ko slikam se ne vidi.

eric_cartman ::

Točno ta stvar je kolegu pokvarla veselje, ko si je kupu Iphone 4S. Isto lise na ekranu.. Opazne v temi, ampak je mislil, da bo to zginlo.. Je vse še enkrat izklopu, dal ven baterijo priklopu.. No in po dveh dneh so lise bolj intenzivne ratale..

Nesu nazaj na servis, napisu izjavo o reklamaciji izdelka, naslednji dan je dobil novega.. To je blo to.. Vem pa, da so mu tut oni najprej rekli, da ne vidijo lis, pa jim je potem dokazal, da so vidne.

Pol pa niso več nič kompliciral, ker je prosu, če lahko govori s poslovodjo.. To je blo to..

sara2 ::

Ja meni je tudi rekla, da naj iz principa zahtevam nov telefon, glede na to, da sem ga prinesla prej kot v 24urah nazaj, čeprav dvomim da bom dobila. Pri meni pa niso nič bolj intenzivnejše, so iste, vendar me vseeno moti, čeprav so vidne samo v temi ( al pa bolj proti večeru).

Mr Johnny ::

Črne lise so klasika pri AMOLED, tako kot horizontalne linije. Tak je zalon, nimaš kaj.

eric_cartman je izjavil:

Točno ta stvar je kolegu pokvarla veselje, ko si je kupu Iphone 4S. Isto lise na ekranu.. Opazne v temi, ampak je mislil, da bo to zginlo.. Je vse še enkrat izklopu, dal ven baterijo priklopu.. No in po dveh dneh so lise bolj intenzivne ratale..


Kera faca ... garancija je ostala? :D

eric_cartman ::

Hm.. Jst bi za ta denar, ki sem ga dal zahteval, da je telefon tehnično brezhiben, pa čeprav bi tam ždel vsak dan po par ur. Zahtevaj vodjo prodaje, pokaži mu problem, sicer pa vrni telefon prekliči pogodbo, plačaj tisto kazen za prekinitev pogodbe in pojdi k drugemu operaterju.

To so pravice potrošnika. Tako, da zahtevaj to, kar imaš pravico zahtevati. Jaz nebi tako zlahka odnehal. :D

Sicer pa imam raje telefon srednjega cenovnega ranga..

@Mr Johnny

Če ti za neko stvar plačaš 500 ali pa 600 EUR pričakuješ da bo stvar brezhibna in nič manj. In da, garancija je ostala. Niso delali nikakršnih problemov potem.

Zgodovina sprememb…

sara2 ::

eric_cartman je izjavil:

Hm.. Jst bi za ta denar, ki sem ga dal zahteval, da je telefon tehnično brezhiben, pa čeprav bi tam ždel vsak dan po par ur. Zahtevaj vodjo prodaje, pokaži mu problem, sicer pa vrni telefon prekliči pogodbo, plačaj tisto kazen za prekinitev pogodbe in pojdi k drugemu operaterju.

To so pravice potrošnika. Tako, da zahtevaj to, kar imaš pravico zahtevati. Jaz nebi tako zlahka odnehal. :D

Sicer pa imam raje telefon srednjega cenovnega ranga..

@Mr Johnny

Če ti za neko stvar plačaš 500 ali pa 600 EUR pričakuješ da bo stvar brezhibna in nič manj. In da, garancija je ostala. Niso delali nikakršnih problemov potem.


Malo težko bo tole z preklicom pogodbe in vse. Ker jaz sem uporabnica Simobila in sem imela Galaxy-a S3 MINI, vendar so mi ga ukradli (tko da zdaj odplačujem pri simobilu telefon z naročnino 35eur vse skupaj). Ko sem želela vzeti nov telefon pri Simobilu na najcenejši paket mi je prišlo veliko več, kakor pa pri Mobitelu, zato sem vzela telefon pri Mobitelu (na SOS paket), SIM kartico imam pa od Simobila (zaradi paketa). Uglavnem zakompliciran.

In nevrjamem da so te lise čist normalne pri AMOLED zaslonu, ker pri galaxy s3 mini tega NI bilo.
Nikol.

Mr Johnny ::

eric_cartman je izjavil:

Če ti za neko stvar plačaš 500 ali pa 600 EUR pričakuješ da bo stvar brezhibna in nič manj. In da, garancija je ostala. Niso delali nikakršnih problemov potem.


Nisi razumel. iPhone 4S + baterija ven = warranty void

sara2 je izjavil:

In nevrjamem da so te lise čist normalne pri AMOLED zaslonu, ker pri galaxy s3 mini tega NI bilo.
Nikol.


Galaxy S2, Google Nexus, Galaxy Note - povsod lise in horizontalne linije. Ponavljam, te lise so del AMOLED zaslonov. Vsak jih ima, pri nekaterih se vidijo lažje, pri drugih težje, ampak so na vseh.

Zgodovina sprememb…

sara2 ::

http://forum.xda-developers.com/showthr... točno takole je približno.

Sam še vseeno, opažam da se pri velikih to pojavi, ampak ne pri vseh. Poznam dva ki imata s3 pa nimata tega, isto pri Note 2 in S3 mini tega nimajo. Pol je to, kljub tehnologiji en velik ku***.

BladE_ ::

Tole je res malce čudno ampak bo to, kar pravi @Mr Johnny držalo... Forumi so polni vprašanj o tej zadevi in gre zgleda za samo zgradbo AMOLED zaslona, moraš imeti srečo, da si brez "lis"...
Akcija - Reakcija

sara2 ::

Ahh ;(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava izdelka - nujno bi rabil pomoč (simobil - toptime)

Oddelek: Mobilne tehnologije
133391 (2395) berlusconi
»

Pik pajka

Oddelek: Loža
2814352 (12017) BCSman
»

Upravičen do garancije?

Oddelek: Zvok in slika
364004 (3090) BlaY0
»

Čiščenje očal

Oddelek: Loža
266274 (4967) mkk20
»

Photoshop problem

Oddelek: Programska oprema
111368 (1292) mayhem

Več podobnih tem