» »

Photoshop problem

Photoshop problem

mayhem ::

Pozdravljeni.............

Zanima me če gdo ve,kje se da photoshop cs4 na privzete original nastavitve (reset),ker sem nekaj zamešal pa mi črez vse slike nekre mreže dela pa neke efekte,ki me zelo motijo.

Nevem pa kje se to več izklopi.

Ali obstaja privzeta nastavitev programa ,ker čene bom moral ponovno inštalirati....:(

Hvala za odgovore..
Lep pozdrav.....

#000000 ::

Naredi screenshot kaj ti dela in mogoče še enga od nastavitev.

Tac20 ::

Se mi zdi da držiš alt+shift ko se loada pa te vpraša če ponastavi vse nastavitve, al pa ctrl+alt+shift nisem prepričan

mayhem ::

Tac20 je izjavil:

Se mi zdi da držiš alt+shift ko se loada pa te vpraša če ponastavi vse nastavitve, al pa ctrl+alt+shift nisem prepričan



Hvala bo držalo ,stisniti je treba ctrl+alt+shift preden se zažene photoshop pa se odpre okno za potrditev ponastavitve.
Hvala še enkrat v veliko pomoč mi je bilo.

Thx

Lep dan želim:)
Lep pozdrav.....

mayhem ::

Sem bil malo prehiter ali pa se motim:)

V photoshopu mi je vse ponastavilo vredu ampak ko gledam slike RAW (NEF) mi v oknu za popravljati RAW naredi rdeče lise,kjer je bela barva mislim kjer je najbolj svetlo ali je to normalno,ker prej tega nisem zasledil.

Hvala vnaprej
Lep pozdrav.....

mayhem ::

Evo tukaj je primer v takšnem oknu za obdelavo RAW ali je to normalno?

Vbistvu pokaže rdeče kjer je preveč belega,kjer je bolj belo zapečeno tako nekako.



Hvala vnaprej
Lep pozdrav.....

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

skyline ::

Klikni na črn trikotnik v zgornjem desnem kotu histograma (highlight clipping warning).

mayhem ::

skyline je izjavil:

Klikni na črn trikotnik v zgornjem desnem kotu histograma (highlight clipping warning).


Hvala še za to pomoč upam,da nisem preveč nadležen ampak se še učim s tem delat in me zelo veseli:)

Pravzaprav kaj bi pa te rdeče lise pomenile zakaj bi bil ta warning ali je preveč zapečeno in je treba to popravit ali kaj drugega?
Če ima gdo kaj volje mi lahko razloži in kaj bi bilo v tem primeru dobro narediti.

Hvala še enkrat
Lep pozdrav.....

skyline ::

Ja, kaže ti, kateri deli slike so prežgani (beli). V večini primerov je za popravljanje že prepozno, zato se poskusi izogibati prežganinam že med samim slikanjem.
Včasih brez tega pač ne gre (nebo hitro prežgeš, če slikaš kakšno temnejšo stvar), pazi pa na obraze in podobno.

Tako da ti niti ne priporočam, da ugasneš to funkcijo.. Kvečjemu vklopi še opozorilo za črne tone (podoben gumb kot prej, le da je v histogramu zgoraj levo). S tem se ti bodo zabiti (popolnoma črni) deli slike obarvali modro. Velja podobno kot prej, v teh območjih tvoja fotka izgubi vse podrobnosti, zato se zabitih črnin prav tako izogibaj.

Na tisti tvoji fotki zgoraj ni še nič groznega..

mayhem ::

Aha razumem vendar gdo bo delal slike brez teh lis saj jih ima skoraj vsaka slika , na oko pa ne vidim lih toliko (vsako)prežganino:(,ko slikam.
Čeprav sem se probal z drsniki malo poigrati in sem odpravil te lise slika pa je zadovoljiva mislim je boljša kot original posneta.

No hvala za razlago sedaj se bom pa poigraval in študiral zadeve:) počasi se vse naučimo:)
Lep pozdrav.....

skyline ::

Lej, naj te kaka lisa tu in tam ne zmoti. Saj pravim, v določenih primerih se temu ni možno izogniti. Če je (v zgornjem primeru) bistvo fotke dinozaver, glej, da bo le-ta pravilno osvetljen. Nekoliko prežgano nebo v ozadju je postranskega pomena.

Teh problemov se sicer rešiš z dodatno osvetlitvijo predmeta (fill flash), ampak za take stvari si raje preberi kakšno knjigo o fotografiji..

mayhem ::

Hvala za izčrpne odgovore.

Lep pozdrav
Lep pozdrav.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tipkovnica

Oddelek: Pomoč in nasveti
132613 (1558) razerznak2
»

Photoshop - Nagrižene črke

Oddelek: Programska oprema
15892 (632) garg
»

EN/SL jezik

Oddelek: Programska oprema
5819 (644) vir
»

Program za obdelavo fotografij!

Oddelek: Programska oprema
215195 (4766) ;-)
»

Hm.. kako napisati afno v nekem programu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
917295 (17177) Mavrik

Več podobnih tem