» »

dobra sci-fi knjiga v slovenščini

dobra sci-fi knjiga v slovenščini

JureZvokelj ::

kakšen predlog?

McAjvar ::

Arthur C. Clarke - Konec otroštva.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

BlueRunner ::

Sicer odvisno od vrste sf, ki te privlaci ....

Meni sta v lepem spominu ostali Prigode pilota Pirxa (Stanislav Lem) in Marsovske kronike (Ray Bradbury).

jype ::

Piknik na robu ceste.

nejclp ::

Stanisław Lem: Zvezdni dnevniki Ijona Tihega
Robert Sheckley: Menjava duha
Philip K. Dick : Ubik

lonz ::

...arrrrrr, shiver me timbers...

cebelar123 ::

Ender's Game nisem čital imam pa namen
Hunger games trilogija relativno vredi, mogoče če bi bil star 20let bi mi bla knjiga topšit

Zgodovina sprememb…

marS ::

Vse kar v knjižnici najdeš od Ursule Le Guin, Ray Bradbury, William Gibson, Bruce Sterling, Isaac Asimov je odlično.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

McAjvar ::

Od Lema tudi Eden, Nepremagljiva. Pa recimo od Karla Capka Vojna s salamandri, ce se prav spomnim naslova.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Yohan del Sud ::

Uh, zbirka klasičnih, ampak res klasičnih zf novel (po vseh je bila posneta vsaj nanizanka, če ne film), imam nekje na polici ... Evo .. Srečni planet, Tehniška založba, 1970 ...
www.strancar.com

marS ::

tudi jaz ;)
...no more heroes...
https://ilbis.com/

STASI ::

Jeklene votline (Isaac Asimov) so mi bile super. Pol je tu še Douglas Adams s svojim naborom knjig.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zvezdica27 ::

lp,

Vsekakor so Roboti od Asimova (mislim da so 4 knjige( v slovenščini nekaj najboljšega pod soncem. In morda najboljši začetek. Ima vsaka knjižnica.

Tudi Clarke, Konec otroštva.

Potem pa odvisno kaj pojmuješ pod ZF: Orwell 1984, Živalska farma, Huxley: Krasni novi svet, pa Peklenska pomaranča (ali Mehanična Oranža). To je vse vrhunsko

V angleščini pa je stvar druga... neomejeno. Ravno berem zadnjo knjigo serije Foundation in ... Asimov je vsekakor najboljši ... car.

Čaka pa me Ender's game, na omari... a sedaj najprej Asimov

zz

Yohan del Sud ::

Ah, angleščina itak neomejeno. Sam sem specializiran za alternativne zgodovinske knjige (marginala klasičnega ZF), pa jih samo najbolj priznana kerlca (Turtledove in Stirling) in spišeta 10x več na leto, kot jih preberem (sumim, da imata pisce duhove :D). Sta pa dva kul (no ja, meni osebno se zdita zgolj nekoliko nadpovprečna) romana iz tega podžanra tudi v slovenščini (Veliki Rajh 1964 in Zarota proti Ameriki).

Uh, še en preblisk. Vesoljske megažajfnice. Referenčni premerek je Pandora's Star. Menda. Bral, ampak so mi sunili knjigo na bazenu enkrat. V Slovenščini je po mojih informacijah edino podobno Dangober. Tudi bral, ampak, če si bral prvo, drugo ni to to.
www.strancar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša najljubša knjiga/avtor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
848217 (1797) donvito
»

Sci-Fi Literatura (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
23038615 (10736) Zvezdica27
»

Vprašanje glede naslednjega bralnega podviga: ZF (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10715217 (8815) Jst
»

Katere SiFi knjige berete?

Oddelek: Sedem umetnosti
252815 (2440) christooss
»

Znanstvena Fantastika

Oddelek: Sedem umetnosti
203002 (2528) Rudi

Več podobnih tem