» »

Prva natisnjena 3D-pištola

1
2
»

Unknown_001 ::

Jah, me zanima od kje boš ti kovino dobival, pa še dost draga pride napram silikonu al ka je že zaen material tisto pr teh ki modelirajo plastiko.

Je spet lažje in ceneje pol it do ETNIČNIH al pa ... (mislim da ni treba razlagat).
Pleh je nasploh težje obdelovat, pa tud mašina za to mora bit čisto druga (pa še dražje bo), pol je pa že vseeno al maš printer, ki blazno počasi vse skp dela al pa CNC ki ti ein zwo drei dele izreže.

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Sam tako naprej pa bom imeli replikatorje iz Star treka8-)

filip007 ::

Natančnost je 250 mikronov za plastiko, mogoče bi lahko CPU naredil doma iz grafena, bi bil mogoče boljši od AMDja.
Za gospodinje se pa itak ve kaj bodo si naredile gor, "home made dildos".
Kitajci bodo ostali brez dela.

Sem še kaj pozabil?
Ja replikatorji hrane, no še nismo tam.



Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

mtosev ::

zanimivo, da tole celo deluje. si ne bi mislil, da je kaj takega sploh možno. oh well vsak dan izveš nekaj novega
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gruntfürmich ::


tako enostavno je narediti ZANESLJIVO orožje, ki ga lahko skriješ v vsak dežnik. ali pa kakršno koli smiselno konstrukcijo. hja, prikaže se na detektorju (če je kovinsko), vnedar se prav tako prikažejo naboji. ampak levakom to razlagat je itq brez veze. glavno da je panika ko je silhueta orožja na vidiku...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Zakaj bi se morali naboji prikazati na detektorju? A misliš, da pištolo lahko narediš plastično, nabojev pa brez kovine ne moreš?

O.

Bor H ::

In zakaj hudiča so levaki tisti ki zganjajo paniko? A konzervativne tadesne mame pa ne? Dej ne si kredibilnosti zbijat z žalitvami.

smash ::

gruntfürmich je izjavil:


tako enostavno je narediti ZANESLJIVO orožje, ki ga lahko skriješ v vsak dežnik. ali pa kakršno koli smiselno konstrukcijo. hja, prikaže se na detektorju (če je kovinsko), vnedar se prav tako prikažejo naboji. ampak levakom to razlagat je itq brez veze. glavno da je panika ko je silhueta orožja na vidiku...


ja sam ga moraš naredit..rabiš torej čas pa še brskat za informacijami, kako ga napravit....enostavno se jih dosti ne spravi to delat, razen če res ni potrebno

pri 3d printu pa samo izbereš fajl na netu in daš print, nekateri bodo printali že zaradi fore, ker lahko

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

nabojev pa brez kovine ne moreš?

naboji brez kovine so pa malo prehudi hi-tek. in niso za amaterje ki bi printali neke igračke.

smash je izjavil:

ja sam ga moraš naredit..rabiš torej čas pa še brskat za informacijami, kako ga napravit....enostavno se jih dosti ne spravi to delat, razen če res ni potrebno
pri 3d printu pa samo izbereš fajl na netu in daš print..

zdaj si pa že pravzaprav sam sebe negiral. ampak ok, ti imaš prav^^
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

naboji brez kovine so pa malo prehudi hi-tek.
In sicer zakaj?

O.

gruntfürmich ::

malce drugačen princip bi potreboval, od tega da so pri nabojih ogromni tlaki, tam 3000bar se začne (zato mi ni jasno kako bi lahko iz plastične fantazije to pričaral, ker se te sile prenesejo na ležišče naboja v puški), vžig bi moral biti drugačen ne z netilno kapico iz kovine pač pa znova nov dizajn, ročno polnjeno, izredno izpopolnjeno in preizkušeno, da se ne bi zamašilo po enem izstreljenem. skratka veliko dela za 'printanje pred ropom'...

o plastiki smo se že veliko naposlušali od 60. let prejšnjega stoletja, kako bodo kompozitne nadomestile kovine in take bučke. pa ni bilo nič od tega. potem se strelno orožje zadnjih 100 let praktično ni spremenilo. in zdaj z nekimi printerji pričakujemo težko revolucijo... mislim swašta...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Hmm, pa ti je čisto jasno, kako zadeve pravzaprav delujejo? Kot otroci smo imeli pištole s papirnatimi "metki". Za vžig ne potrebuješ nobene kovine, ampak kemikalijo, ki poči, ko udariš po njej. Smodnik je prav tako lahko v plastični ali kartonasti patroni. Si kdaj videl kakšen naboj za šibre? Edinole kroglo moraš narediti iz nekega primerno trdega in težkega materiala - mythbusterja ste recimo streljala z ledenimi (in ugotavljala, da led ni najprimernejši) ;) Lahko je iz trde plastike, lahko bi bila tudi keramična ...

O.

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

Hmm, pa ti je čisto jasno, kako zadeve pravzaprav delujejo? Kot otroci smo imeli pištole s papirnatimi "metki". Za vžig ne potrebuješ nobene kovine, ampak kemikalijo, ki poči, ko udariš po njej. Smodnik je prav tako lahko v plastični ali kartonasti patroni. Si kdaj videl kakšen naboj za šibre? Edinole kroglo moraš narediti iz nekega primerno trdega in težkega materiala - mythbusterja ste recimo streljala z ledenimi (in ugotavljala, da led ni najprimernejši) ;) Lahko je iz trde plastike, lahko bi bila tudi keramična ...

O.

naboj za šibre? jih redno uporabljam. pa še ti so spodaj kovinski, zgoraj ko so šibre pa lahko papirnati. vendar mora nabojišče zdržati ogromne tlake, drugače ti ga v roki s puško raznese, ker se uporabljajo hitri smodnik. če pa nabojišče ne zdrži tlakov se pa nimamo kaj pogovarjat o učinkovitem orožju; potem to izpade igračka...
sj pravim da je variant veliko, ampak ne za amaterje ki so videli orožje samo v filmih in iz printerja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Pozabljate da je tole večina printano na industrijskih 3d printerjih, ne reprap itd.. varianta...

dzinks63 ::

Za konkretno pištolo iz novice:

Prva natisnjena pištola z oznako »Liberator« je izdelana iz skupno 16 delov, pri čemer je bilo kar 15 delov natisnjenih s cenovno nadvse dostopnim 3D tiskalnikom Stratasys, vendar so jo morali opremiti še s kovinskim delom zaradi ameriške zakonodaje


mihec87 ::

Ja kar je še vedno cca 10k usd(Stratasys Mojo najcenejši model)..Reprap ipd garaža zadeve je pod 1kusd..Tako da če greš ropat banko bo ceneje če kupiš pokalico na črnem trgu..

Okapi ::

vendar mora nabojišče zdržati ogromne tlake, drugače ti ga v roki s puško raznese,
In kaj ima pri tem naboj? Včasih jih recimo sploh niso uporabljali, ampak so v cev nasuli smodnik in nato dali vanjo še kroglo. Pa pri puški gre itak naboj iz nabojišča najprej v cev, potem šele poči.

O.

gruntfürmich ::

v naboju bi lahko kompenziral sile/tlake, ki bi se zmanjšane prenesle na puško, da bi plastika to še nekako prenesla; seveda zato nujno kovinski.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

:)) Če hočeš narediti orožje nevidno za detektor, mora biti vse plastično (in je tudi lahko). Če te detektorji kovin ne motijo, je pa itak lahko tudi cev kovinska.

O.

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

:)) Če hočeš narediti orožje nevidno za detektor, mora biti vse plastično (in je tudi lahko). Če te detektorji kovin ne motijo, je pa itak lahko tudi cev kovinska.

O.

potem to ni orožje ampak igrača. in potem je vse to kreganje brezpredmetno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nekdonekje ::

Niti te igrače verjetno ne bo.

A. Smith ::

nekdonekje je izjavil:

Niti te igrače verjetno ne bo.


ROFL @ ameriško vlado. Svar se je razpasla po torrentih, pobasal jo bo wikileaks, znašla se bo na tistih kriptiranih novozelandskih serverjih... kot bi nekdo želel prdec ujet - ne morš 8-)
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

gruntfürmich ::

... in folk bo dejansko mislil da je pripravljen na kataklizmo ker ima na dosegu roke 'orožje'...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razvili 100-krat hitrejši 3D tisk

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
74710 (2800) darkolord
»

Na Japonskem aretirali mladeniča zaradi 3D-tiska pištol

Oddelek: Novice / Ostale najave
2412068 (9221) urg
»

Makerbot Digitizer: 3D-skener

Oddelek: Novice / Modifikacije
339100 (7029) Rudolf
»

Prva natisnjena 3D-pištola (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7224034 (18878) gruntfürmich
»

Natisnite si svoje ohišje za nokio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
5816671 (13897) antonija

Več podobnih tem