» »

Delimano - Mercator - Top Shop

Delimano - Mercator - Top Shop

jnovak ::

Vse, ki uporabljate posode s keramično prevleko, bi prosil za feedback.

Še posebej me zanimajo vaše izkušnje s posodami Delimano.

In še bonus problematika: Top Shop & Mercator (v trenutni akciji zbiranja nalepk) ponujata različne serije posod, npr,: TS ima "Delimano Ceramica Suprema", M pa "Delimano Elegante". Kake so razlike? Se izdelki, ki jih ponuja M lahko kosajo z unimi v TS?

Tody ::

Delimano je blagovna znamka Studia Moderna. Gre se za eno in isto posodo.

jnovak ::

Tody je izjavil:

Delimano je blagovna znamka Studia Moderna. Gre se za eno in isto posodo.
Ne, ne gre za enako posodo, gre le za isto blagovno znamko. Tako kot npr. Volkswagnu - Polo in Passat nista enaka. In tudi Delimano ima različne modele/serije posode.

GGGGG ::

Jaz sem mel eno kozico Delimano. Dokler je trajala je bila kul (keramična obloga) ampak se je precej hitro skrivilo dno in kuhanja na steklokeramični je bilo konec. Bolj cheap zadeva IMHO.

Res je, da ne pazim ravno na posodo, včasih jo na hitro ohladim s hladno vodo itd. Ampak vseeno, WMF kostrole so po 5 letih še vedno kot nove, Tefal ponve sem pa po istem času ravno zamenjal, ker se je teflon začel luščiti.

Tody ::

Delimano na TS in v Mercatorju je en in isti. Ali je to velika ali mala posodo ali pa je to žar ne igra lih vloge :)

Koliko dobre posode so pa si zgoraj dobil komentar, jaz jo sicer imam, žar je za en k... posodo pa premal uporabljam da bi ti res povedal.

RejZoR ::

GGGGG je izjavil:

Jaz sem mel eno kozico Delimano. Dokler je trajala je bila kul (keramična obloga) ampak se je precej hitro skrivilo dno in kuhanja na steklokeramični je bilo konec. Bolj cheap zadeva IMHO.

Res je, da ne pazim ravno na posodo, včasih jo na hitro ohladim s hladno vodo itd. Ampak vseeno, WMF kostrole so po 5 letih še vedno kot nove, Tefal ponve sem pa po istem času ravno zamenjal, ker se je teflon začel luščiti.


Imamo kar nekaj Delimano posod pa niso nič cheap ampak se čist lepo dela v njih. In zaboga ne hladite jih nahitro, sploh pa ne iz notranje strani, ker boste uničili keramični sloj. Če boš na vročo keramiko dal mrzlo vodo se bo tam na keramiko začelo vse prijemat. Ne sprašuj zakaj in kako, samo vem, da se to zgodi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ajrina ::

Mama ima komplet ponev 1,5 leta. Stal je 60€ + pokrova cca. 15€. Prevleka se še ni oluščila, je pa res, da sem ji naročila, da mora paziti (polivanje z mrzlo vodo, uporabljanje kovinskih stvari, grobo ravnanje...). Drugače je navdušena. Peče se baje drugače kot v drugih ponvah, všeč ji je tudi, da enostavno vidi kdaj je ponev čista. Od takrat je še kupila pekač, ki sicer ni Delimano in dva pekača v Mercator akciji.

Mesar ::

In zakaj ima toliko folka fetiš zlivat hladno vodo po vroči posodi?
Your turn to burn!

RejZoR ::

Jah eni očitno počnejo tud to. Don't ask me why...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GGGGG ::

Ker posodo pospraviš, ko nehaš kuhati in jo pod vodo splakneš, preden jo vržeš v pomivalca.

...:TOMI:... ::

Izogibajte se teh posod.

Izbirajte med: emailiranimi (emo celje), litoželeznimi emaljiranimi- emajliran gus (Le Creuset), nerjavečimi (wmf, amc, fisler...), litoželeznimi.

Vse ostalo je *****.
Tomi

Mesar ::

GGGGG je izjavil:

Ker posodo pospraviš, ko nehaš kuhati in jo pod vodo splakneš, preden jo vržeš v pomivalca.


Aja... tisto kar je blo v posodi (olje, ...) pa zliješ skozi okno? Ali kr v odtok, da še vsa tesnila spotoma uničiš?

Jaz počakam, da se vsej malo ohladi pa potem dalje...

...:TOMI:... je izjavil:

Izogibajte se teh posod.

Izbirajte med: emailiranimi (emo celje), litoželeznimi emaljiranimi- emajliran gus (Le Creuset), nerjavečimi (wmf, amc, fisler...), litoželeznimi.

Vse ostalo je *****.


Zakaj? Mi imamo dve taki doma, pa vsi razen mene po vročih zlivajo vodo. Sicer se še nič ni začelo luščiti (ene pol leta so stare) ampak ena že dobiva neke praske in madeže.

Mamo tudi eno neoflamovo... pa sem pravkar našel http://www.greenprophet.com/2012/01/neo...

nice :))
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

GGGGG ::


Aja... tisto kar je blo v posodi (olje, ...) pa zliješ skozi okno? Ali kr v odtok, da še vsa tesnila spotoma uničiš?

Jaz počakam, da se vsej malo ohladi pa potem dalje...


Dobro zate, jaz pač ne počakam. Zaradi par 10€, ki bi jih teoretično prihranil na posodi vsakih nekaj let ne nameravam spremenjati svojih navad.

Matek ::

Še en s slabimi izkušnjami - najprej je bila odlična, po kake pol leta se je začelo vse grozovito prijemati, kljub temu, da smo uporabljali plastične in lesene lopatke in da ni bilo vidnih prask. Zdaj imam kar eno ponev s keramično prevleko iz Hoferja, pa je bistveno bistveno bolje.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

RejZoR ::

...:TOMI:... je izjavil:

Izogibajte se teh posod.

Izbirajte med: emailiranimi (emo celje), litoželeznimi emaljiranimi- emajliran gus (Le Creuset), nerjavečimi (wmf, amc, fisler...), litoželeznimi.

Vse ostalo je *****.


In to veš iz raziskav, ki si jih naredil right? Ne vem zakaj bi bile Delimano slabše? Al pa katerekoli druge? Oz zakaj teflon ne bi bil ok? Zaradi bedarij iz chain mailov, ki jih folk pošilja okoli kako strupen je? Imamo doma par tistih bež posod Delimano s keramično prevleko in so čist fajn, uporabljamo pa jih na steklokeramiki. Čist fajn posoda. Imamo tud že ogromno let neke no name inox posode in so čist fajn.
Emajliranih pa ne uporabljamo, ker so no go za steklokeramiko, ker imajo ponavadi dno vbočeno in je prenos toplote zanič. Na plinu in indukciji pa je praktično vseeno, ker je drugačen prenos toplote...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Šimpanz ::

Jaz mam Delimano ponev pa mi je super (boljša kot teflon).

...:TOMI:... ::

RejZoR je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Izogibajte se teh posod.

Izbirajte med: emailiranimi (emo celje), litoželeznimi emaljiranimi- emajliran gus (Le Creuset), nerjavečimi (wmf, amc, fisler...), litoželeznimi.

Vse ostalo je *****.


In to veš iz raziskav, ki si jih naredil right? Ne vem zakaj bi bile Delimano slabše? Al pa katerekoli druge? Oz zakaj teflon ne bi bil ok? Zaradi bedarij iz chain mailov, ki jih folk pošilja okoli kako strupen je? Imamo doma par tistih bež posod Delimano s keramično prevleko in so čist fajn, uporabljamo pa jih na steklokeramiki. Čist fajn posoda. Imamo tud že ogromno let neke no name inox posode in so čist fajn.
Emajliranih pa ne uporabljamo, ker so no go za steklokeramiko, ker imajo ponavadi dno vbočeno in je prenos toplote zanič. Na plinu in indukciji pa je praktično vseeno, ker je drugačen prenos toplote...


Vem, da so zanič, iz izkušenj. Ponev je najboljša litoželezna, res je težka, samo to je super posoda. Ljudje pa misijo, da so nove ponve super, v resnici pa niso niti blaga senca gus ponvam.
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero ponev? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12853128 (10185) nejcek74
»

Kakšno posodo, teflon, emajl, litoželezna, jeklena, ... ?

Oddelek: Loža
4610933 (8434) lonewolf_
»

Kuhanje na plinski ĹĄtedilnik

Oddelek: Loža
182414 (1986) Unknown_001
»

Teflon škodljiv? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9024292 (21449) ...:TOMI:...
»

Kdo naseda Top shop izdelkom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5517394 (14098) Blum

Več podobnih tem