» »

[C]Baza z enačbami

[C]Baza z enačbami

chrispy ::

Torej zanima me, kako bi ustvaril neko bazo, v katero bi shranil enačbe (po možnosti, da bi s časom dodajal število enačb). Potem pa bi moj program bral iz te baze te enačbe in pač v izračunu uporabil tisto ki bi jo rabil. Program je oz. bo napisan v C jeziku (konzolna aplikacija) saj sem v programiranju šele začetnik!

lp
  • spremenil: chrispy ()

roba87 ::

Narediš lahko svojo knjižnico. Ugibam.

chrispy ::

kako pa to izgleda? oz. kako se to naredi?

Mesar ::

Bazo? Sej lahko naredis program v Cju, ki se povezuje z podatkovno bazo, lahko pa podatke/enacbe preprosto shranis v datoteko.
Your turn to burn!

usoban ::

Ce si zacetnik, prste stran od C-ja. Uporabi npr. python

chrispy ::

v šoli se učimo C-ja tko da bom kar ostal pri njemu, drugo leto pa menda C++

usoban ::

ok, potlej jezik ni stvar izbire.

Naceloma bi bilo se najlazje jih hraniti v datoteki, line by line, v kolikor teh enacb ni veliko.

Moras enacbe tudi evalvirati in o kaksnih enacbah pravzaprav govorimo (primer)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: usoban ()

roba87 ::

Malo je mimo vsekano, da bi si rad shranjeval enačbe nekam. Kvečjemu si lahko napišeš metode oziroma funkcije ki ti izračunajo določen račun. Naprimer za računanje diskriminante al nekaj podobnega pač. Kako pa boš vedel v kateri vrstici je katera enačba? Kako misliš, da boš prebral kaj takega :

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roba87 ()

Mesar ::

roba87 je izjavil:

Malo je mimo vsekano, da bi si rad shranjeval enačbe nekam. Kvečjemu si lahko napišeš metode oziroma funkcije ki ti izračunajo določen račun. Naprimer za računanje diskriminante al nekaj podobnega pač. Kako pa boš vedel v kateri vrstici je katera enačba? Kako misliš, da boš prebral kaj takega :


Je res? In če je program mišljen, da lahko zadeve spreminjaš potem? Boš vsakič nove funkcije šel hardcodat? To je šele mimo...

http://www.gnu.org/software/octave/
http://stackoverflow.com/questions/9246...

Mogoče Matlab, pa zapisat to je še najmanjši problem. Odvisno kaj more potem s tem naprej delat... Sicer pa, mogoče potrebuje to samo za preproste funkcije in v tem primeru ne vem zakaj bi kompliciral, razen če je zadaj lasten interes ampak v tem primeru že ima dovolj gradiva da dalje sam razišče.
Your turn to burn!

roba87 ::

Nevem no, ne bom nekaj pameten, samo meni ni logično, da bi prebiral enačbe iz datoteke v C jeziku. Samo moje mnenje pač. LP.

Mesar ::

Sicer ni podal točnih navodil ampak...

chrispy je izjavil:

v šoli se učimo C-ja tko da bom kar ostal pri njemu, drugo leto pa menda C++
Your turn to burn!

chrispy ::

evo moja ideja je taka
jas recimo programu povem da imam pravokotni triktonik (program se bo postavil na tisti "del" tabele, kjer imam shrenjene "enacbe" za pravokotnik trikontik, Potem pa samo še povem programu katere podatke imam, program mi nato vrne katere vse enačbe lahko uporabim. Drugo kot C zaenkrat ni mogoče :). Če bo dosti pisanja bom pač pisal, stvar hočem imeti do konca počitnic narejeno :P



enacbe[1][1]="Sab"; //S=a*b/2
enacbe[2][1]="cab"; //c^2=a^2+b^2
enacbe[3][1]="eAB"; //Vc=sqrt(a1*b1)
enacbe[4][1]="aAc"; //a^2=a1*c
enacbe[5][1]="bb1c"; //b^2=b1*c A=a1 B=b1 C=c1 Va=Q Vb=W Vc=e
QT mi vrže opozorilo
assignment makes integer from pointer without a cast c
takole bi imel enacbe shranjeve v 2d tabeli, Program pa bi se potem postavljal na tisti del tabele katerega sem pač določil pri izbiri trikotnika.
Problem je v tem, da sm vrjetno nekaj zajebal pri 2d tabeli, saj ko skušam izpisat recimo enacbe[1][1] mi bo napisalo crko d; neglede na to kaj vpisem.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chrispy ()

WizmoTo ::

Kaj, če bi naredil takole:

enačbe zapišeš v postfiksni obliki, vse člene daš na isto stran enačbe
recimo c^2=a^2+b^2 -> c2^a2^-b^2-

ko hočeš poiskati rešitev, nafilaš znane parametre, manjkajoče pa dobiš z iskanjem ničle (metoda multiplih jedrskih konic - random search).
Enostavno za naredit, bolj splošno ne gre, edini problem je garancija, da dobiš sprejemljivo rešitev in pa postopek iskanja zna potrajati, sploh če ne uporabiš konvergence :)

kuall ::

ne vem kaj točno bi rad naredil ampak ena prvih stvari, katero boš moral narediti, ko bo ta program postal bolj zahteven bo, da shranjuješ enačbe v generični obliki:
power (a,b)
namesto
a^b


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matematika

Oddelek: Šola
313362 (2142) Math Freak
»

Matematični problem-Funkcija

Oddelek: Šola
115642 (4039) lebdim
»

Matematična indukcija!?!

Oddelek: Šola
224154 (3575) lebdim
»

Pomoč pri kvadratni f-ji

Oddelek: Šola
101554 (1270) ne_vem
»

Pomoč pri izpeljavi enačbe

Oddelek: Šola
192245 (1846) darkolord

Več podobnih tem