» »

Zobozdravnica

Zobozdravnica

freesty ::

Kaksen mesec nazaj se mi je zlomil zob, spodaj sedmica. Ker nisem imel urejenega zobozdravnika in ker sem len, sem enostavno pocakal, da bolecine minejo.

No sedaj sem se spravil zrihtat te zadeve in pri prvem obisku zobozdravnice ni bilo, sestra pa mi je dala "napotnico"(list s stampilko in 7 spodaj napisom) za slikanje, katero je bilo placljivo. Jaz sem se strinjal, ker pac nimam izkusenj v zobozdravstvu.

No kasneje sem ugotovil, da bi morala biti taksna slikanja zastonj in sem zato klical v ordinacijo in pac pojasnil svojo zmedo. Povedala mi je, da je za placat zato, ker je pac nujno in da drugace bi moral cakat 1 mesec. Dogovorila sva se, da pridem drug dan.

Zobozdravnica mi je pogledala za 2 sekundi v usta in rekla, da rabi sliko in, da se naj SAM narocim, ter da bom moral cakati kaksen mesec(zacuda je sedaj bila tista obcija za placat off the table).

Klicem jaz, da bi se narocil v ZD za slikanje in mi rece, da bo komaj 20.maja. Pa vprasam, ce se ne da prej, ker imam zlomljen zob. Odgovori mi, ce imam na napotnici napisano "NUJNO"? Odvrnem in se dogovirm pac za 20. maj.

Sedaj pa me zanima, a je to normalno? Da placaj ali cakaj? Zakaj imajo potem rubriko "nujno"? Zdravnica je mislila, da me boli(ceprav me ne).
In pa je to normalna napotnica, da napise na kos lista "7" in neko cacko, ki nakazuje spodaj levo, ter pripopa stempelj gor?

Zanima me, ker nisem se nic podpisoval in bi si potemtakem drugje zrihtal in mogoce celo prej prisel na vrsto.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

ramiz?! ::

Zakaj si nisi še sam dopisal NUJNO ali pa označil (če se da)...?
Never regret anything, there's always a reason things happen.

mcgeek ::

Dobrodošel v slovenskem zdravstvu. Če ne boli, ni nujno.
Čakaj ali pa plačaj tistih 12EUR za eno sliko zoba pri privat rentgenu, kjer ne čakaš nič, razen če je kdo pred tabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mcgeek ()

gendale ::

pri moji zaenkrat še ni teh problemov, če ima kdo kake težave je na vrsti v dnevu ali dveh
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Looooooka ::

Ja to je normalno.
In dokler bo folk na volitvah volil stranke, ki so za privatizacijo zdravstva bo se kaj drugega normalno.

šernk ::

Bodi srečen če ti bodo sploh zob zrihtali kot se gre.

zadeva zadnje čase je katastrofa. Menjal sem v zadnjih 8ih letih 4 zobozdravnike s tem da praktično nimam težav z zobmi. Povprečno grem h vsakemu samo prvič, zadnjič in nikoli več.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Jinto ::

Meni se je zgodilo, da so bili na dopustu na dan, ko sem bil naročen. Po temu so mi dali datum, ki je bil oddaljen pol leta.

Ko sem šel čez pol leta, spet niso delali, ker so imeli neko okvaro na opremi. Na koncu sem verjetno čakal kako leto in tri mesece in to ni bilo za prvi obisk.

gendale ::

zamenjajete zobozdravnico, če je pol teh zgodbic res

pri meni so obiski dokaj prijetni (no pač kolikor je prijetno imet kose kovine v ustih)

pa če slučajno ne, nujno recite za lokalno anestezijo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Jinto ::

Koliko časa pa čakaš?

gendale ::

za redne preglede ali če je kaj nujnega?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Jinto ::

Za oboje :)

gendale ::

ja nujnega primera še nisem imel, hodi pa k njej cela bližnja družina in se ne spomnim, da bi mama čakala več kot dan

pregled pa nekje 2x letno + čiščenje kama in te reči

je pa res, da ni iz lj ampak enih 50km zunaj
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Smurf ::

Looooooka je izjavil:

Ja to je normalno.
In dokler bo folk na volitvah volil stranke, ki so za privatizacijo zdravstva bo se kaj drugega normalno.

Sej ravno v privatnem zdravstvu bi prisel takoj na vrsto :p.

gendale ::

samo mi mamo eno zbrko privatnega in javnega, ki ne pelje nikamor

se bo treba odločit kaj si želimo

Smurf je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Ja to je normalno.
In dokler bo folk na volitvah volil stranke, ki so za privatizacijo zdravstva bo se kaj drugega normalno.

Sej ravno v privatnem zdravstvu bi prisel takoj na vrsto :p.

+ poglej mal cene za reči, če jih ne krije zavarovanje.... saj dobiš na koncu račun, kjer pač piše, da to krije zavarovanje
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

ToniT ::

Kje pa imaš to zobozdravnico?
Je to tvoj osebni zobozdravnik ali si komaj zdaj podpisal izjavo?
Jaz bi zamenjal zobozdravnika takoj, razen če je zelo nežna in se z joški nasloni nate, ko ti vrta po zobeh, pol ti je vseeno... Pač malo počakaš.

freesty ::

U Mbju, v bistvu sem rekel, da rabim osebnega zobozdravnika, vendar podpisal se nic nisem.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Sims ::

"z joški nasloni nate, ko ti vrta po zobeh"

+1 za tole. To meni ljša bolečine. Nočem injekcij. Sicer je že v letih, samo hej: "Alte koka, gute supa" ...

s51as ::

pri nam, me pošlje slikat v sosednjo stavbo (brez napotnice na papirju, ker majo zdaj nek sistem da to prek mreže pošlje) in mi reče naj pridem nazaj po slikanju. vse skupaj ne traja več kot pol ure. tudi slike dobi na računalnik in jih tam pogleda. Za slikanje se nikoli nisem naročil ali plačal.
It's just me myself and I

freesty ::

A je kdo od vas, ki tako lepo hvalte zobozdravnike iz maribora?:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

ToniT ::

Jaz sem iz sosednjega mesta...
Slike zaračuna zobozdravnik zavarovalnici, plača pa jih tistemu, ki slika. Če pa si samoplačnik, pa jih plačaš sam.
Sistem je tak, da če te pregleda preko zavarovalnice, gredo vsi postopki naprej preko zavarovalnice. Če pa pristaneš na samoplačniški tretma, pa pač moraš vse plačati.
Če se ti je odlomil zob, je to nujni primer in jamraj, da te boli. Pri nas gre na tak način. Je pa res, da smo malo manjše mesto.
Sem pa že imel podobno izkušnjo v MB pri paradontologu, ampak smo se hitro zmenili...

gendale ::

ToniT je izjavil:

Kje pa imaš to zobozdravnico?
Je to tvoj osebni zobozdravnik ali si komaj zdaj podpisal izjavo?
Jaz bi zamenjal zobozdravnika takoj, razen če je zelo nežna in se z joški nasloni nate, ko ti vrta po zobeh, pol ti je vseeno... Pač malo počakaš.

Pri njej sem že nekje od konca srednje šole in je moja osebna zobozdravnica, pa res nimam kakih razlogov za menjavo + velki joški, ki jih nasloni nate. Še par dni preden si naročen dobiš sms, ki te na to opozori. Edina malenkost, ki me malo moti je, da je bolj majhna in mi vedno nekako čudno stol naštima. Sestre in ostale zobozdravnice, ki zanjo delajo so pa tudi prijazne. Če ni gužve, ti celo popravi več reči hkrati.

Seveda pa verjamem tistim, ki imate kake mesarje/mesarke - celo oš sem imel eno tako, še igle ni znala pravilno zapičit za lokalno anestazijo (al je mela pa 16g iglo) brrr, otakrat ps do tele nisem nikoli hotel lokalne. Pol me pa ta enkrat prepriča in nisem čutil niti zoba niti igle. Feels good man.

Aja, glede čakanja v čakalnici, če ni nobenih nujnih pred tabo, si na vrsti kot si naročen.

Rentgen ma pa itak svoj tko da nč laufanja okol.
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

Blinder ::

Zakaj so tako dolge čakalne dobe za preglede in posege?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

5er--> ::

Premalo zobozdravnikov?

gendale ::

zavarovalnica plača x posegov na zobozdravnika na mesec

tudi če on dela zastojn, mora še vedno nekdo plačat material, osebje, elektriko...

zato pa dosti zobozdravnikov kombinira zasebno in javno

v tem primeru pa pač ti plačaš
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Avenger ::

mcgeek je izjavil:

Dobrodošel v slovenskem zdravstvu. Če ne boli, ni nujno.
Čakaj ali pa plačaj tistih 12EUR za eno sliko zoba pri privat rentgenu, kjer ne čakaš nič, razen če je kdo pred tabo.


Čakalna doba za operacijo kile je cca 1 leto. Res da je kao zastonj, pač plačaš tisto zavarovanje, ampak pa nečloveško dolgo čakaš.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

A. Smith ::

5er--> je izjavil:

Premalo zobozdravnikov?

Ne, ni to.
Omejitev zdravstvene blagajne. Blagajna pač plača toliko in toliko medicinskih posegov na mesec. To je, premalo. In preostali posegi se pač prestavijo na naslednji mesec, ko bodo plačani. Zadeva se kopiči in roki se daljšajo. In če si rakav bolnik, boš pač crknil, preden boš prišel na vrsto. Ali pa umrl od vnetja zoba, ker boš čakal na vrsto.
To, kar sem ti sedaj razložil, je najbolj direkten prikaz, kako stanje javnih financ vpliva na tvoje konkretno zdravlje (po mojem mnenju precej). In velik del populacije nima pojma o tem, tolažijo se pa z razmišljanjem, da je za vse kriva grdogrda privatizacija zdravstva. Če mene vprašaš, še dobro, da privat zdravstvo obstaja.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

korenje3 ::

zato jaz hodim k privatnici v šiški, kjer lahko tudi slika zobe. v glavnem če imaš denar, si lahko zobe zrihraš v enem tednu.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

blackbfm ::

celo oš sem imel eno tako, še igle ni znala pravilno zapičit za lokalno anestazijo (al je mela pa 16g iglo) brrr, otakrat ps do tele nisem nikoli hotel lokalne.


tebi je vsaj hotela dat anestezijo.. meni sta se s sestro dobesedno smejali v glavo ko sem jamral za injekcijo - takrat sem bil tut zadnjič tam

Smurf ::

A. Smith je izjavil:

5er--> je izjavil:

Premalo zobozdravnikov?

Ne, ni to.
Omejitev zdravstvene blagajne. Blagajna pač plača toliko in toliko medicinskih posegov na mesec. To je, premalo. In preostali posegi se pač prestavijo na naslednji mesec, ko bodo plačani. Zadeva se kopiči in roki se daljšajo. In če si rakav bolnik, boš pač crknil, preden boš prišel na vrsto. Ali pa umrl od vnetja zoba, ker boš čakal na vrsto.
To, kar sem ti sedaj razložil, je najbolj direkten prikaz, kako stanje javnih financ vpliva na tvoje konkretno zdravlje (po mojem mnenju precej). In velik del populacije nima pojma o tem, tolažijo se pa z razmišljanjem, da je za vse kriva grdogrda privatizacija zdravstva. Če mene vprašaš, še dobro, da privat zdravstvo obstaja.

+1

Recimo novi zobozdravniki imajo v tem trenutku probleme ze zaposliti, ker v ZD ne morejo vzeti novih (kljub dolgim cakalnim vrstam). Podobno je z medicinci v zadnjem letu/dveh.

Invictus ::

Pa non stop jamrajo kako je premalo zdravnikov. Zdaj jih pa še zaposliti ne morejo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gendale ::

blackbfm je izjavil:

celo oš sem imel eno tako, še igle ni znala pravilno zapičit za lokalno anestazijo (al je mela pa 16g iglo) brrr, otakrat ps do tele nisem nikoli hotel lokalne.


tebi je vsaj hotela dat anestezijo.. meni sta se s sestro dobesedno smejali v glavo ko sem jamral za injekcijo - takrat sem bil tut zadnjič tam

ta prvič me je vprašala, če bi probal in sem rekel ja

od takrat vedno rečem naj mi jo da

sicer plača zavarovalnica, ampak tudi če bi moral plačati sam, dam z veseljem tistih par e
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

šernk ::

In pol se čudite, da je zdravstvo v k. :)

pa kaj ti vsakič dela da rabiš lokalno? V 25ih letih bi jo rabil 2x pa še takrat mi je niso niti ponudili in sem obakrat preživel brez nje. No je pa res da od kar imam stalne zobe nimajo kaj dosti šarjenja po njih in imam čas čakanja na dobrega zobarja tud 3 leta...ampak kaj ko ga ni na spregled ;(
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

gendale ::

Seveda se da preživet brez, ampak ne vidim razloga za matranje, če ni potrebno. Ponavadi mi menja plombe od šolske, če te lih zanima.

Z lokalno je lažje meni in njej (ker se ne premikam, njene besede). Cena je pa okoli 10e (če se prav spomnim z računa) in če je to razlog zakaj je zdravstvo v kurcu z veseljem plačam iz svojega žepa.
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

c00L3r ::

V našem zdravstvo se varčuje pa naj stane koliko hoče. Marsikaj bi se dalo (sploh v zobozdravstvu) reševat s preventivo, ki je cenejša, kot kasnejša kurativa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Privat zobar vs. na koncesijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6722373 (11442) w0mbat
»

Odprt zob- čakat 6 mesecev ali dat 120 evrov in bo takoj popravljeno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10427188 (7698) mat xxl
»

Puljenje modrostnega zoba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26790485 (33744) Steinkauz
»

Osebni zdravnik - neprostovoljna menjava

Oddelek: Loža
224685 (3732) Lonsarg
»

Zobozdravnik - vprašalnik

Oddelek: Loža
348614 (5611) Twix

Več podobnih tem