» »

Počasno kopiranje

Počasno kopiranje

1
2
»

Gutjerez ::

pa drgač je normalno da toliko procesov teče? xp ima v normalnem delovanju okrog 30 procesov. win 7 pa skoraj 70 ?

saj tu je pol stvari pognanih ki jih sploh ne potrebujem. ampak tako so strokovnjaki priporočali da kar prenosnik zahteva naj naložim.

že ob samem zagonu windosa imam kar nekaj zadev ki tečejo zato pol traja tolko časa da se vse prižge. to me zelo moti.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

ABX ::

Vsak program ki ne rabiš je odveč in potencialno ti lahko dela štalo, vendar katerega ti ne rabiš lahko odločaš samo ti. Žal tu ni hitre rešitve, je samo dolga in zajebana.

Drugače dober program za to uredit je autoruns od sysinternals (zdaj microsoft), zalafuaj in odstrani kljukice za tistega ki ne rabiš, vendar proces je en velik trial and error.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Frenckie ::

To je pa to, da se je pri instalaciji programov pritiskalo samo NEXT.
Namesto, da bi se vsako okno pogledalo in odstranilo kljukice pri balastu in nepotrebnih stvareh.
Potem se pa čudijo zakaj je zagon počasen in odpiranje nekaterih strani nikakršno.

Gutjerez ::

Frenckie kaj ti govoriš? vsak driver posebej sem naložil dokler niso bili naloženi vsi driverji.

od programov pa je naložen avast in daemon tools. in pri obeh je odkljukan google chrome, in vsi toolbari. ker te nasnage ne potrebujem.

če nisi brau nekaj postov nazaj je biu windows na novo naložen.

bilo je napisano tudi da pri nowi inštalaciji windows xp teče 1x manj procesov kot pa na novo naloženem win 7.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Gutjerez ::

Sedaj sem na novo naložil windowse brez vsakršnih posodobitev in programov.
procesov je 27

in naložil sem driver za internet. da lahko vsaj pridem sem da kaj napišem.

Sedaj prosim če bi biu kdo tako dober da mi pomaga da zriktam da bo delalo vse v nulo. Kdor je pripravljen pomagati mu lahko pošljem po ZS da ne mešam teme tukaj.

Naj pa povem da trenutno dela računalnih tako kot mora. Zelo hitro.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

MrStein ::

Gutjerez je izjavil:

dzinks63 torej bi hitrost kopiranja iz particije c na particijo d morala biti okrog 80 MB/s na tem mojem disku?

Ne.
Podatke je treba z diska prebrat, potem pa še zapisat. Če to kopira na drugo particijo, proti koncu diska, kjer ima prenos 50 MB/s, potem hitrost kopiranja ne more nikakor biti več kot 50.
Koliko pa si imel prej? 20 MB/s sploh ni slab rezultat.

dzinks63 je izjavil:

Ti še vedno skače do podna in nazaj?, to ni ok, da ti tako zabija disk.

To je nekaj čisto normalnega na sistemskem disku.

Gutjerez je izjavil:


od driverja pa imam naloženo zadnjo verzijo
Intel Rapid Storage Technology Windows 7 64bit
Version 11.0.0.1032
Released 20 Mar 2012

There's your problem right there!

Zdaj ko imaš sveže Windows-e brez tega Intel RST, pa ti dela OK, kajne?

To sem imel sam. Noben ne pozna razlage. Preprosto ne tega instalirat, pa bo vse tipi topi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Gutjerez ::

Naložil sem windows 7
Ultimate SP1 x64
September 2012

Ker imam originalni ključ je aktivacija brez problema.

Sedaj proližim naslednje slike
Device Manager
http://www.file.si/XLkkXzivJ5Un4kZ
Procesi
http://www.file.si/84OJq5mRXVklKmL
Pomembne posodobitve
http://www.file.si/4SfIpXQT9il87Rv
Nepomembne posodobitve
http://www.file.si/D0V9i5qba71WfPw

Torej pod device manager vsi pravijo da naj naložim vse driverje kaj računalnik zahteva. Ampak jaz jih tri četrt ne potrebujem.

Pol windows update nepomembne ni potrebno naložit? Naj naložim samo pomembne wedno?

Sedaj je procesov 30. In je naložen windows 7 sp1 plus driver za internet. In mozilla.

prej ko sem imel vse naloženo je bilo 77 procesov.

Sedaj naj še enkrat povem da računalnik dela vse normalno hitro. Res da sem poskušo kopirat z zunanjega diska na d particijo. prek usb 3 vhoda. in je hitrost bila povprečno 31 MB/s.
vendar nimam še naloženega driverja za usb3

Sedaj če bi kdo želel mi naj pove kaj da naredim dalje. Da spet kaj ne pokvarim.

Lp
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

MrStein ::

Kak hitro pa ti zdaj kopira med particijami? C na D?

Tiste update lahko vse naložiš, pomembne in nepomembne.

Pa za USB3 gonilnik, ker tega na Window Update ni.

Torej najprej update, potem pa spet poglej v Device Manager, kje manjkajo še gonilniki, in še tiste naloži (s spletne strani proizvajalca, torej Lenovo).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Gutjerez ::

Sedaj sem probo kopirat. En file 3.3 Gb velik

iz D particije na C je kopiralo začetek 30 MB/s vendar že po 10 sekundah je bila hitrost 22 MB/s in tako je počasi še padalo do konca. tako da 21,6 je bila povprečna.

Potem sem pa kopiro ta isti file iz C nazaj na D
začetna hitrost kopiranja je bila 190 MB/s po 10 sekundah pa okrog 130 MB/s
in seveda počasi padalo dol. tako da je v 20 sekundah prekopiralo. in ne morem rečt kako hitro je bilo. po moje če bi kopiro kaki 20 GB bi pol lahko vido kolko bi na koncu bila hitrost.

Sedaj grem naložit posodobitve in driverje katere potrebujem. Npr wireles in bluetooth in touch pad in take zadeve trenutno tu ne potrebujem zato je kaj narobe če niso naložene ali ni moteče za druge stavri
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

MrStein ::

Ne moti, edino v Standby/Sleep/Hibernate verjetno ne bo šlo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gutjerez ::

tu vidim da pišejo da obstaja nek vrstni red glede namestitke driverov za moj laptop?

I've reinstalled the OS a couple of times now for various reasons, but this method worked best for me. I took the Y570's guide and modified it to fit the Y580. See the end of this guide for general notes.

Here is my driver install guide:

I) Download the drivers for your Lenovo IdeaPad Y580 from Lenovo.com

01-Intel Wireless LAN Driver 0pwl06ww.exe 229 MB

02-Intel Chipset Driver 0pah07ww.exe 2.48 MB

03-Intel Rapid storage Technology 0pst04ww.exe 11.3 MB

04-Intel Management Engine Interface 0pme05ww.exe 45.5 MB

05-Intel Onboard Graphics Driver 0pvh07ww.exe 208 MB

06-Nvidia Display Driver 0pvl13ww.exe 443 MB

07-Intel USB 3.0 Driver 0pus05ww.exe 5.39 MB

08-Realtek Audio Driver 0pau08ww.exe 151 MB

09-Atheros LAN Driver 0pla03ww.exe 5.31 MB

10-Jmirco Card Reader Driver 0pcr02ww.exe 1.39 MB

11-Broadcom Bluetooth Driver 0pbl08ww.exe 297MB

12-TouchPad Driver (Cypress, Synaptics) 0pto14ww.exe 142MB

13-Camera Driver (Bison, Chicony, AzureWave) 0pca05ww.exe 34.5MB (This is a Zip File, unpack, then go to Device Manager, then manually update the Webcam Drivers by pointing to the 64-bit Drivers in the extracted folder)

14-Lenovo Energy Management cagt24ww.exe 21.2MB

15-OneKey Recovery 7.0 caot11ww.exe 278MB

Optional:

16-Lenovo EE Boot Optimizer v0.0.1.7 IN8STW15WW5.exe

17- Windows Hotfixes Hotfix qfxg01ww.exe 980KB Hotfix qfxf01ww.exe 859KB

18-Intel Disable ZPODD Register v2.0 IN1PCH43WW5.exe (turns off your DVD Drive when not in use to save power)

II) Install the drivers you just downloaded ONE BY ONE in the numbering order in which they are listed above! They are numbered that way for a reason! Please do not change that order if you want everything to work perfectly!

PLEASE RESTART YOUR COMPUTER AFTER EVERY DRIVER INSTALLATION, I know this may take longer, but if you want a perfect system, restart after every driver/utility installation, even though it doesn't prompt you to restart, don't take any shortcuts! RESTART ON YOUR OWN!

Final notes: Intel.com has updated WiFi drivers. Nvidia.com has updated 660M drivers. I had trouble with the on-board graphics driver, so I used Windows update for that one. I also had trouble with the 660M driver so I used the Nvidia.com beta driver IIRC 304.79. I had trouble with the WiFi driver as well so I used the Intel.com driver. Finally I had trouble with the Realtek audio driver, so I used the Realtek.com driver.

Either way I was very disappointed with Lenovo.com's drivers provided. So if they do not work just get them from the hardware's manufacturer's site.

3) After installing all the drivers and utilities, run Windows Update again and check if it finds any new updates






Ima to res kak pomen?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

MrStein ::

Nikoli ne veš.

Ti namesti tisto iz Windows Update, pa če potem še kaj ne dela, še tiste dodatne gonilnike.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gutjerez ::

Sedaj sem naložil vse posodobitve.

Od onih rumenih klicajev je samo eden izginil. In to za grafično.
Vendar mi je namestilo staro verzijo nvidia driverja. Sedaj bom izbriso dol in naložil zadnjo verzijo. Ostale klicaje pa bom moral z uradne lenovo strani. Samo kako pa naj vem kateri je za kaj. Ko pa so trije kr base system
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

MrStein ::

Sklapaj po imenih. WLAN driver pač ni Base System.
Verjetno je kaki Management Engine ali podobno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gutjerez ::

naložil sem
-camera drivers
- USB 3
- Intel Chipset Driver
- Atheros LAN Driver

in so ostali še trije klicaji
http://postimg.org/image/4ciqlvfpt/

TouchPad Driver ne rabim ker itak nič ne spremeni
Realtek Audio Driver tudi ni potrebe ker piše da je naložen (čeprav ni ikone v vrstici ampak je ne potrebujem)
BIOS update v to se nebi spuščo
Broadcom Bluetooth Driver to je ziher eden od klicajev vendar ker ga ne potrebujem nevem zakaj bi ga naj naložil.
Jmirco Card Reader Driver je že z windowsi naložen tak da tega tudi ni potrebe
pod rubriko chipset sem naložil Intel Chipset Driver drugega Intel Management Engine Interface pa nisem naložil ker nevem niti kaj je.
TouchPad Driver ni potrebe. ker vse dela normalno. razen ena zadeva ki jo napišem na koncu

pod Networking Wireless LAN
so trije driveri Intel WiMax Driver, Intel Wireless LAN Driver, Wireless LAN Driver (LiteonAtheros, CyberTanBroadcom)
ampak ne potrebujem wirelesa trenutno tukaj na misiji.
Lenovo Energy Management to se mi zdi da je klicaj pod imenom Neznana naprava vendar potrebe po tem nimam
Intel Rapid Start Technology in Lenovo OneKey Recovery nisem naložil. je to dobro? oz je pomembno za moje delovanje pcja?
isto to Intel Rapid storage Technology če je potreno pol naložim.

to pa je to. napiso sem vse kar je. sedaj mi lahko svetuješ kaj in kako dalje. lahko pustim te tri klicaje tako kot je ker sedaj teče 42 procesov. če pa te tri zadeve naložim pa bo okrog 60 ziher. zato prašam če lahko tako pustim.

za miško sem hotu vprašat. nikoli se mi ni to dogajalo sedaj pa se. namreč na prenosniku imam zraven svojo tipkovnico in miško. In sedaj vedno ko pridem now v windowse je DPI na miški narejen na najmanj. Pol moram vedno oni gumbek kliknit da je malo hitrejša miška. Prej se mi to ni dogajalo. ali pa se da kje nastavit.

sedaj grem stestirat z zunanjega diska kopirat na pc. prvo prek USB3 pol pa prek navadnega. da vidim razliko in jo pol napišem.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Gutjerez ::

Evo sedaj pa lahko še napišem kopiranje.

Iz zunanjega diska WD 2 T sem kopiro *.iso file velik 9,87 GB
hitrost kopiranja prek USB 3 je bila povprečno 76,6 MB/s (umes skoči na 78 pol na 74. večinoma pa 76) prek navadnega USB vhoda pa je bila hitrost 28 MB/s

pol enak file sem kopiro iz D na C
tu pa je bilo do polovice nekje povprečno 28,4 MB/s. pol pa je počasi in počasi padala hitrost dol. od polovice do konca je bila hitrost 22,9 MB/s enaka. tako da lahko rečem da je moja hitrost 22,9 MB/s
Tak da zgleda da je to normalna hitrost za moj disk. tisti ki reko da mora bit 80 nevem no.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

MrStein ::

Tisti so nakladali. Preprosto.

Torej:
Aja naj povem primer. eno igrico Call of duty Black ops kopira iz C na D 50 minut.
2 povprečna filma kopira skoraj 20 minut. Zato nekaj ni vredu.


Tega problema več ni?

Pa da je med kopiranjem vse neuporabno počasno? Je še?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Hayabusa ::

Preveri če si disk deluje v pio (znak težav s kablom) ali dma načinu.

MrStein ::

Če bi imel PIO, mu HDTach ne bi pokazal 100 MB/s prenosa.

Lahko pa še enkrat testira.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gutjerez ::

http://postimg.org/image/ix3d50469/ mogoče kateri od teh treh driverjev naredi zmoto na pcju. sicer če jih ne potrebujem jih ne rabim naložit. je tako?
Med kopiranjem deluje vse normalno. razen mozilla. brskanje po internetu se malo opočasni. Vse ostalo od filmov do muzike pa dela normalno hitro.

naj nekdo pogleda če so vsi procesi normalni.
http://postimg.org/image/6pqrgx963/
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

MrStein ::

Gutjerez je izjavil:

http://postimg.org/image/ix3d50469/ mogoče kateri od teh treh driverjev naredi zmoto na pcju.

BCM20702 je BlueTooth
Drugi je WLAN (si rekel, da ga nisi instaliral).
Tretji pa morebiti Intel Management, poglej mu v Lastnosti, zavihek, kjer so ID-ji (zadnji ali kateri, potem pa ima drop down menu, kjer izbereš, kaj te zanima).

PS: "Kaos" pa kot sem že rekel, 99% naredi Intel Rapid Storage Technology

Sicer ni panike, po vsaki instalaciji poterstiraj, če je OK. Če/ko ne bo, pa System Restore na prejšnje stanje naredi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

The Player ::

Tudi jaz se soočam z počasnim prenosom datotek iz notranjega hdd na zunanji USB hdd

Malo sem prebrskal internet in ugotovil, da te hitrosti niso normalne

Hdd je priklopljen preko USB 2.0 in mi prenaša s hitrostjo pičlih 14.4 MB s tem, da je disk praktično nov, star cirka en mesec. Na njega sem naredil backup enega PCja, ki je velik tam cirka 50gb, sedaj pa ko pa sem hotel narediti backup drugega PCja pa mi prenaša le z 14.4 MB

imam sledeč disk:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Počasen prenos pa ni samo preko diska ampak tudi na USB ključ, kjer mi je prenašal samo z 1,5 MB

imam sledeč USB ključ
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Na ostalih USB ključih/diskih še nisem testiral hitrosti, lahko pa povem, da sem že prenašal podatke na tale USB disk:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

in sem imel mnogo večjo hitrost prenosa

Ve kdo za kakšen nasvet ali rešitev?

hvala

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Pri usb ključkih za 4€ ne pričakovat kvalitete in hitrosti.
Če bi rad hitrost na zunanje diske si nabavi HDD dock ki ima ali USB3 ali SATA priklop.
Meni kopira dock preko SATA do 160MB/s.

The Player ::

gre se zato, da mi je včasi delal z višjo hitrostjo kot danes, kako se stvar lahko upočasni kar čez noč?

meho7 ::

Si bom kar tole temo sposodu

A je tole normalna hitrost za USB 2.0 ?

Usbkey je Kingston DataTraveler 4GB

gddr85 ::

Da

Han ::

Normalna USB 2.0 hitrost je okrog 30 MB/s, so pa cenejši in manj zmogljivi ključki precej počasni...

MrStein ::

Kopiraš z ali na USB? (aha, to se vidi iz slike)
Od kod?

Je tole: http://geizhals.at/eu/kingston-datatrav... ?
Potem imaš še prehitro. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

meho7 ::

Kopiram iz crucial SSD diska na Usb key. Zdelo se mi je pocasno v primerjavi s prejsnim pcjem.
Usb key je tale http://www.legitreviews.com/kingston-4g...


lp

hojnikb ::

kaj jamraš, to je čisto ok write speed za tako kapaciteto.
Dvomim, da je blo pri prejšnem pcju kej drugače
#brezpodpisa
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCI kartica IDE RAID ne pa klasična PCI IDE

Oddelek: Strojna oprema
161526 (1124) solatko
»

Windows 7 ne namesti potrebnih driverjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
141371 (1192) WinXP
»

Asus boot menu problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
171861 (1529) solatko
»

Odpiranje strani Tujina

Oddelek: Pomoč in nasveti
8742 (591) Gutjerez
»

Prenosnik Toshiba Satellite namestitev win

Oddelek: Pomoč in nasveti
5649 (590) duff

Več podobnih tem