» »

izobrazba ptt

izobrazba ptt

Exile3 ::

torej ker je bolj malo napisano o tej šoli in se imam namen enkrat vpisati me zanima kakšen naziv oziroma kakšen poklic lahko opravljam po končani šoli pošte in telekomunikacije.?

harmony ::

Badboy_ ::

Imam prijatelja, ki je po končani šoli dobil delo v Poštnem centru v Mestnem logu LJ Vič. Tam dela že 9-10 let. 2x so ga že izbirali za kontrolorja, pa ga niso izbrali. Enkrat so raje izbrali človeka, ki ni imel niti končane šole, ter ga kasneje poslali na izobraževanje.

Prej si moral imeti skoraj veze da dobiš delo v Poštnem centru, sedaj nevem kako je.

Je pa tako, da imaš deljen urnik, enkrat dopoldne enkrat popoldne. Tehtaš pošiljke, zapisuješ težo in poštnino cel dan, ter jih sortiraš v vozičke.

harmony ::

Badboy_ je izjavil:

Imam prijatelja, ki je po končani šoli dobil delo v Poštnem centru v Mestnem logu LJ Vič. Tam dela že 9-10 let. 2x so ga že izbirali za kontrolorja, pa ga niso izbrali. Enkrat so raje izbrali človeka, ki ni imel niti končane šole, ter ga kasneje poslali na izobraževanje.

Prej si moral imeti skoraj veze da dobiš delo v Poštnem centru, sedaj nevem kako je.

Je pa tako, da imaš deljen urnik, enkrat dopoldne enkrat popoldne. Tehtaš pošiljke, zapisuješ težo in poštnino cel dan, ter jih sortiraš v vozičke.


Dobri stari časi :)

Exile3 ::

A ni to kao ,da lahko potem tudi optiko polagaš oziromna napeljuješ internet po hišah ali sem se zmotil in je za to potrebna kakšna druga izobrazba , kakšna pa je plača za to sortiranje itd?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Exile3 ()

Badboy_ ::

Za napeljevanje interneta ne rabiš lih neke izobrazbe, se naučiš sproti, s kašnim sodelavcem, kako pa kaj. Drugače maš pa stroj za polaganje optike, pa ti že razložijo na šihtu kako se uporablja. Za kabelsko so pa najvešji problemi s filtri, ki jih moraš pravilno znat naštelat, ker lahko enemu naštimaš zlo dober net, drugemu pa pokvariš. To vem pa od drugega kolega, ki je delal ravno taka dela, ni imel pa nobene izobrazbe.

Hm ne bi vedu koliko ima, pomoje kakšnih 700-800€ neto (+ malca pa prevoz), ne me pa za besedo držat.

Exile3 ::

ok thanx . kako je pa z informativno se dobi služba kakšna je plača ?. Baje se kar rabijo informatike in baje je matematika samo v prvem letniku 2,3 jo pa nimata tako sem slišal od kolega ?

Frenckie ::

Daj poglej spodnji link za boljšo predstavo o šoli (smermi) in tvojimi željami.

http://www.scpet.net/

Pa navadi se uporabljati Google ali Najdi.si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frenckie ()

Tody ::

Pa čas je da daš glavo ven iz riti :) Plača ne bo odvisna od te šole ampak kup drugih izobraževanj. Če boš pa hotel samo kable vlečt potem pa pričakuj minimalca. Z PTT ali brez :)

Exile3 ::

Misliš izobraževanja v okviru službe ?. Ja te razumem za ptt ja okvirno sem dobil sled kaj sem po končani izobrazbi pošte in telekomunikacije , torej sortiram pošiljke in jih tehtam pa ali ne počnejo to že študenje ali sem kaj več ?

Frenckie ::

A si kaj pogledal link tri poste višje.
Po tvojem pisanju pojma nimaš kaj šola ponuja in seveda kaj potem lahko delaš kot elektrotehnik ali pa kot ekonomski tehnik seveda, če izbereš srednjo šolo.

Kurzweil ::

Ima kdo predmetnik od te šole in kje se to izvaja?

Exile3 ::

Kako zdaj s tem nekdo napiše citiram : Je pa tako, da imaš deljen urnik, enkrat dopoldne enkrat popoldne. Tehtaš pošiljke, zapisuješ težo in poštnino cel dan, ter jih sortiraš v vozičke. Spet nekdo da nastavljaš internet televizijo nekdo spet napiše potem da lahko delaš kot elektrotehnik ali pa kot ekonomski tehnik.

rabim jedro oziromaosnovo kaj si ko končaš ptt iz tegase ne da nič razbrat Čisto ste me zmedli!

Gandalfar ::

Ni več tega. Pogledaš si predmetnik pa razmisliš kdo bi te s tem znanjem hotel vzet. Potem se zaveš da verjetno nihče in da boš moral ob študiju ugotovit še zakaj si boljši od čisto vseh sošolcev, da boš dobil tisto službo.

Exile3 ::

Gandalfar je izjavil:

Ni več tega. Pogledaš si predmetnik pa razmisliš kdo bi te s tem znanjem hotel vzet. Potem se zaveš da verjetno nihče in da boš moral ob študiju ugotovit še zakaj si boljši od čisto vseh sošolcev, da boš dobil tisto službo.



komu je to namenjeno

Gandalfar ::

Tebi. Si že našel predmetnik?

Exile3 ::

lahko mi daš link bom vesel :). Po čemu pa ti sklepaš kakšno znanje imam oziroma sam sem tole takole razbral kaj so omejitve pri vpisu?

Gandalfar ::

Kliknes na link ki ga je Frenckie in si preberes ane.

Kurzweil ::

Exile3, kje bi ti to delal privat, ali preko kakšne srednje šole/univerze ?
Ali imaš predmetnik aka seznam predmetov, ki jih moraš opraviti za zaključiš šolanje?

Kje si to zasledil, in kam konkretno bi se vpisal (kraj). Predvsem pa če še enkrat vprašam tudi mene, še posebej pa tebe zanima predmetnik...

korenje3 ::

Exile3 je izjavil:

A ni to kao ,da lahko potem tudi optiko polagaš oziromna napeljuješ internet po hišah ali sem se zmotil in je za to potrebna kakšna druga izobrazba , kakšna pa je plača za to sortiranje itd?


to delajo štromarji. elektro smer.

Badboy_ je izjavil:

Za napeljevanje interneta ne rabiš lih neke izobrazbe, se naučiš sproti, s kašnim sodelavcem, kako pa kaj. Drugače maš pa stroj za polaganje optike, pa ti že razložijo na šihtu kako se uporablja. Za kabelsko so pa najvešji problemi s filtri, ki jih moraš pravilno znat naštelat, ker lahko enemu naštimaš zlo dober net, drugemu pa pokvariš. To vem pa od drugega kolega, ki je delal ravno taka dela, ni imel pa nobene izobrazbe.

Hm ne bi vedu koliko ima, pomoje kakšnih 700-800€ neto (+ malca pa prevoz), ne me pa za besedo držat.


on je spraševal za polaganje po hiši. za polaganje po zemlji so pa komunala. torej smer komunalni tehnik. lahko pristaneš tudi na sortirnici smeti ali pa kot smetar.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Exile3 ::

Kurzweil je izjavil:

Exile3, kje bi ti to delal privat, ali preko kakšne srednje šole/univerze ?
Ali imaš predmetnik aka seznam predmetov, ki jih moraš opraviti za zaključiš šolanje?

Kje si to zasledil, in kam konkretno bi se vpisal (kraj). Predvsem pa če še enkrat vprašam tudi mene, še posebej pa tebe zanima predmetnik...


Trenutno še nevem ja prek ptt če se ne motim, ne nimam urnika seznama predmetov v tudi sam ga še iščem:) . No super sva že dva mislim ,da se ptt nahaja zraven spsšb za bežigradom.

Gogo ::

Hmm glede na to, da je moja žena naredila to šolo in potem vse do visoke strokovne mislim da sem kvalificiran da dam odgovor.
Ta šola je prevenstveno namenjena zaposlitvi na Pošti Slovenije. Imaš predmete, ki so ukrojeni za delo na Pošti. Delaš pač kamor te dajo. Pa še to: večinoma so tam dijaki s štipendijo Pošte. No ja tudi drugi, družboslovna šola pač.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Exile3 ::

mislim ,da ima ptt več smeri je pa odvisno za kakšno smer se odločiš?

maxipin ::

Jaz hodim na to šolo in sicer smer tehnik elektronskih komunikacij. Kje boš delal in kako ni odvisno od šole, konec koncev greš potem tudi kasneje na faks. Kje boš delal čez 10 let je predvsem odvisno od tega kako boš bil delaven in koliko znanja boš imel. Izobrazba (šolska) je pa samo vstopnica za naprej. Mene konretno zanima tehnika, elektronika, informatika, IT. Ampak ne pričakuj da se boš v šoli naučil od programiranja do networkinga. Matematika pa je vsa 4 leta (kar je tudi samo po sebi samoumnevno).

Exile3 ::

maxipin je izjavil:

Jaz hodim na to šolo in sicer smer tehnik elektronskih komunikacij. Kje boš delal in kako ni odvisno od šole, konec koncev greš potem tudi kasneje na faks. Kje boš delal čez 10 let je predvsem odvisno od tega kako boš bil delaven in koliko znanja boš imel. Izobrazba (šolska) je pa samo vstopnica za naprej. Mene konretno zanima tehnika, elektronika, informatika, IT. Ampak ne pričakuj da se boš v šoli naučil od programiranja do networkinga. Matematika pa je vsa 4 leta (kar je tudi samo po sebi samoumnevno).



kako to in kaj bom počel na faksu , torej z izobrazbo ptt nisem nič oziromaje podrebno nadaljno izobraževanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Exile3 ()

Tody ::

Tudi z faksom nisi nič :) Ampak do tega boš še prišel :)

maxipin ::

Exile3 je izjavil:

maxipin je izjavil:

Jaz hodim na to šolo in sicer smer tehnik elektronskih komunikacij. Kje boš delal in kako ni odvisno od šole, konec koncev greš potem tudi kasneje na faks. Kje boš delal čez 10 let je predvsem odvisno od tega kako boš bil delaven in koliko znanja boš imel. Izobrazba (šolska) je pa samo vstopnica za naprej. Mene konretno zanima tehnika, elektronika, informatika, IT. Ampak ne pričakuj da se boš v šoli naučil od programiranja do networkinga. Matematika pa je vsa 4 leta (kar je tudi samo po sebi samoumnevno).



kako to in kaj bom počel na faksu , torej z izobrazbo ptt nisem nič oziromaje podrebno nadaljno izobraževanje?


Kakšno izobrazbo ptt? Ptt sploh ne obstaja več. Očitno si si bore malo prebral o programu. Po končani šoli imaš V. stopnjo in sicer si tehnik elektronskih komunikacij.

po kateri srednji šoli pa si sploh kaj? Sicer službo dobiš tudi po tej šoli, ampak...
Ja diploma pa je ponavadi samo vstopnica za naprej, pomembno pa je znanje ki si ga osvojil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študij informatike

Oddelek: Šola
275845 (4462) branc
»

Računalniška srednja šola

Oddelek: Šola
3011295 (8412) Halfdead987
»

Visja sola informatika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7930200 (20366) drzni86
»

Študij ali delo ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911697 (10118) IceIceBaby
»

srednja in visoka šola?!

Oddelek: Šola
464575 (3790) jizzer

Več podobnih tem