» »

kako spremenit program ?

kako spremenit program ?

#000000 ::

Kako v nekem programu odstranit logotip izdelovalca in vse njegove podatke ?

opeter ::

Kontaktiraš avtorja, če ti dovoli.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

#000000 ::

Ne gre za piratstvo, gre za en program ki pride poleg neke naprave ki sem jo jaz kupil, nakar sem ugotovil da bi lahko zadevo še izboljšal in sem tudi jo, ko sem to omenil izdelovalcu naprave je bil navdušen in je hotel takoj vse podatke ter da če jih ne dam bom izgubil garancijo :) kar sm tudi izgubil čim sem odvijačil in spremenil prvo komponento naprave, no kasneje sem rekel da ni zime za garancijo, ampak da za free mu modifikacije ne dam ipd. no long story short, naprava gre sedaj v najem, izdelovalec naprave je rekel naj počupam dol vse njegove logotipe in podatke ker noče nič imeti z to napravo (baje slaba reklama zanj) software pa lahko uporabljam dalje brez ovir, celo na pismeno mi je dal to.

No najemniku se lahko zgodi da ga ni tam in da nekdo drug dela z napravo in rabi kak nasvet (kaj jaz vem koga bo on zaposlil) no sedaj je problem ker je logo firme ter tel. tudi v samem programu, zdej pa me zanima kako lahko to slikco oz napis odstranim iz programa ?

Ne rabim pridige o piratstvu ker ta zadeva to ni, enak program ampak renično enak ima tudi konkurenčna firma, le logo je drug :) ampak da mu dam tega bo zbrka totalna :)

black ice ::

#000000 je izjavil:


Ne rabim pridige o piratstvu ker ta zadeva to ni, enak program ampak renično enak ima tudi konkurenčna firma, le logo je drug :) ampak da mu dam tega bo zbrka totalna :)

Druga firma se je verjetno dogovorila z avtorjem tega programa.

Debugger, disassembler, decompiler - tri magične besede. Kljub temu potrebuješ dovoljenje avtorja za spreminjanje kode, ki je njegovo avtorsko delo. Kar (sklepam po zgoraj napisanem) že imaš.

#000000 ::

Ne vem kaj so se dogovarjali, vem samo da sem program kupil z napravo in ga ne moreš uporabljat drugje kot na točno tej npravi, tako da ni nek splošen program kot kak foto editor ipd. Rad bi samo da če gre kaj narobe pokličejo mene, no sej lahko tud nalepko svojo dam gor in zadeva rešena, če ne bo šlo drugač bom pa analogno naredu :)

Avtor je verjetno en od zaposlenih v tem podjetju, verjetno zato, ker nikjer ne zasledim avtorja, razen te firme, imam pa dovoljenje za uporabo kot da odstranim njegov logo, seveda bi on lahko poslal eno kopijo brez loga, pomojem mu nebi bil problem, ampak kot rečeno mu jaz ne dam modifikacije za free.

Sem probal z resuorce hackerjem pa sploh ne nadjem kje bi se to dalo narest, bom probal še z omenjenimi.

Hvala zaenkrat. LP

blackbfm ::

Debugger, disassembler, decompiler - tri magične besede.


in s temi disasemblerji in podobno boš delal kaj? drkal k..?

če gre za enostavno stvar, bi se dalo spisat programček ki bi skrival window handle od recimo logotipa..ali pa z resource editorjem ven vržt logotip in podatke..ampak tako enostavno bi šlo kvečjem v najboljšem primeru (da je program napisan z nekimi standardnimi orodji s čim manj balasta in brez preverjanja integritete in podobno)

druga, sicer malo bolj šlampasta rešitev pa je, da daš always on top okno čez logotip recimo

vse ostalo pa ni vredno truda

d4vid ::

Če ni skrivnost, za kakšno napravo se gre?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

#000000 ::

Programček je velik 1.3 mb sigurno ni nobenega preverjanja.

Rešil z resource hackerjem, adacta :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oblikovanje logotipa (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
7914669 (1524) genesiss
»

Alarm plačilo 100eur

Oddelek: Informacijska varnost
223536 (2557) solatko
»

Švica: piratiziranje v osebne namene ostaja zakonito (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6924100 (20132) MrStein
»

Logotip podjetja

Oddelek: Pomoč in nasveti
424305 (3475) enjst
»

S katerim programomom je bilo sprogramirano

Oddelek: Programiranje
51144 (931) smoke

Več podobnih tem